Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

С windows 10 трябва да ги направиш тестовете и то с последния билд, за да са автентични, иначе @sliderum няма да ги приеме. Но това ще стане след като сложиш добро охлаждане, смениш захранването и направиш стабилен overclock. Накрая пак няма да ти харесат разултатите и ще разбереш, че си се набутал здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости, как може да се адвокатства на поколение, за което цял свят знае, че е една от издънките на AMD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PANOV написа:

Стига глупости, как може да се адвокатства на поколение, за което цял свят знае, че е една от издънките на AMD. 

Да, дори връщат по 30 долара, защото приеха като извънсъдебно споразумение, че става въпрос за 4 модулни процесори, а не 8 ядрени, вървете сините фенове с по един Булдозер или Вишера в джоба, да си ги вземете. Аман от фенщина и липса на трезва преценка. Явно са ви се набили в главите фактите валидни през онези времена и от тогава при вас двамцата вече 5 години никакъв напредък какво е положението в момента, ама нито на стъпка. Каквото тогава сте научили, си го повтаряте като бабини диветини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, sliderum написа:

Да, дори връщат по 30 долара, защото приеха като извънсъдебно споразумение, че става въпрос за 4 модулни процесори, а не 8 ядрени, вървете сините фенове с по един Булдозер или Вишера в джоба, да си ги вземете. Аман от фенщина и липса на трезва преценка. Явно са ви се набили в главите фактите валидни през онези времена и от тогава при вас двамцата вече 5 години никакъв напредък какво е положението в момента, ама нито на стъпка. Каквото тогава сте научили, си го повтаряте като бабини диветини.

Където глупостта е образец, там разумът е безумие! Това ще ти кажа и повече няма изобщо да се занимавам с тебе в тая тема, а син фен наричай някого другиго! Или поне да беше погледнал какво предлагам в 90% от темите за нови конфигурации! ;) 

Аа, да, забравих, че процесорите с времето стават по-производителни. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, makkasi написа:
преди 2 часа, Efix написа:

Аз бих взел видеокартата и паметта от първата конфигурация и бих ги сложил на интелската такава.

След редица тестове и ако всичко е наред, бих продал останалото от първата конфигурация и с малко късмет и пари ще си взема SSD и ново захранване.

Аз имам едно SSD но е твърде малко. Само 60GB. Мислех да го конфигурирам като виртуална памет. Или може би да прехвърля операционната система на него. Но иначе е крайно недостатъчно.

Продай и него, заедно с останалите неща. Наистина е прекалено малко, а и вероятно контролера му е от по-бавните модели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си емулатор на Андроид и играй игри за телефон. има хубави игри и нищо не грее или товари.

Гейминга е вече твърде скъп и краткотраен. Да налееш 2 бона за компютър и след 1, 2 години вече се задъхва и се чудиш какво да подменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък го реши това? Аз играя всички игри на високи настройки с конфигурация от преди 5+ години. Ако съдиш по твоята конфигурация, едва ли е струвала толкова, а и с този двуядрен процесор няма как да играеш нормално всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PANOV написа:

Или поне да беше погледнал какво предлагам в 90% от темите за нови конфигурации!

Това в тази тема все още не е придобило значение. Докато не се стигне до навиване на автора за ъпгрейд с нова платформа, ще се обсъжда наличната. А от наличната, ама просто вземете картинката на В85 дънцето и го поставете до FX990платката само визуално да се сравни. Не бих скочил от дъно висок клас, на такова от среден клас. Освен ако разликата е достатъчно поколения, че да си заслужава заради съществено по-нови и бързи интерфейси, пък било то с налични по-малко такива.  

ПС. Асрок с 990FX чипсета има доста модели дънни платки. Бихте ли уточнили, авторе, пълното наименование на модела на дънната платка на първата конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От една тема ли станах син фен? Като иска да цъка игри с 1060, много ще му помогне 990FX платката. Значение има кой процесор е с по-добра еднонишкова и IPC, а 4 ядра са все още ОК за гейминг. Единствениото реално предимство на другата платформа са наличните 4 слота за памет на дъното. Възможността за овърклок на FX8350 дори не бих отчел като предимство, а просто като опция - свързана с редица усложнения - която да смекчи изоставането му. Всичко друго говори в полза на интела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка е без значение при наличие на куц процесор и ограничени възможности за ъпгрейд. А и сравняваш платка за процесор с двойна+ консумация на енергия. По твоята логика може да сравним платките и с такава за сегашно поколение intel/ryzen от нисък/среден клас, според теб е по-добре да си ползва старата най-вероятно, понеже е висок клас. Производителността на процесора зависи донякъде от дъната платка, но най-вече от самия процесор Стига да позволява оптималните му честоти, разликите са минимални. Не става въпрос за това, че процесора не струва, въпроса е, че при по-добра алтернатива няма смисъл от него. Ето ти и малко съвременни тестове, тези игри с процесор с по-добра single core производителност ще изкарат над 30% повече кадри с тази видеокарта 980 TI:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Дънната платка е без значение при наличие на куц процесор и ограничени възможности за ъпгрейд. А и сравняваш платка за процесор с двойна+ консумация на енергия. По твоята логика може да сравним платките и с такава за сегашно поколение intel/ryzen от нисък/среден клас, според теб е по-добре да си ползва старата най-вероятно, понеже е висок клас. Производителността на процесора зависи донякъде от дъната платка, но най-вече от самия процесор Стига да позволява оптималните му честоти, разликите са минимални. Не става въпрос за това, че процесора не струва, въпроса е, че при по-добра алтернатива няма смисъл от него. Ето ти и малко съвременни тестове, тези игри с процесор с по-добра single core производителност ще изкарат над 30% повече кадри с тази видеокарта 980 TI:

Да напомня ли на някого,че сингъл коре, единственото предимство на Интел от ония времена насам, което дори него го няма с най-новите Райзени(което обаче още не е станало предмет на обсъждане)  все повече отива в небитието и светът маалко напредна последните няколко проспани от няколко колеги  години и все повече софтуера се обляга на многоядреността? 8 нишки са повече от 4 и "умрелият" ФХ8350 ще е по-дълго време актуален от 4460...Колкото и да ви е яд, е така. Това няма да е вярно, ако автора си намери нещо прилично от него време, примерно core i7 47ХХ(което вече си е 8-нишков процесор(нищо че ефективността на логическият процесор е много по-ниска от тази,  в която въпросният ползува чисто физически изграден модул(в Булдозер/Вишера моделите. Този вариант, е по-ефективен не само от HT на Интел, но и от SMT на същите тези  АМД ;) ) или Ксеон(което ще иска лек мод). Тогава съм съгласен, че има някакъв смисъл(само погледнато откъм страна процесорна производителност) не и от към свободата, която  осигурява една хубава голяма дънна платка, да я накачори с цял куп устройства, хем все пак да им е широко и да могат да се охлаждат по-ефективно, ползувайки наличните интерфейси и да не трябва да ползува разни преходници и разширителни платки.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно при FX8350 да си говорим за ядра и нишки... До ден днешен еднонишковата и IPC са от значение за редица приложения и игри - ако не бяха, нямаше да се вдига такъв шум какви са съответните подобрения в Zen2. Обърнахте темата на intel vs AMD, аз по тоя въпрос съм без мнение, понеже съм сменил редица процесори от двата лагера, но някои други хора определено не са безпристрастни! Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Асрок с 990FX чипсета има доста модели дънни платки. Бихте ли уточнили, авторе, пълното наименование на модела на дънната платка на първата конфигурация?

Ако е E3 направо да го хвърля. Но ако е E9 - аз лично бих си го запазил. И Е4 е добро. Тогава FX8350 5GHz не му мърдат с подходящ охладител. Но тук има много условности. Навремето в този раздел предлагахме тази кутия и K350 като най-евтин вариант в супербюджетни конфигурации. Това са си офис кутии с калпави захранвания(при K350 по спомен имаше 2 варианта, единият от които леко ставащ). Както написа Панов на предната страница - смяна на кутия и захранване. Аз ще добавя - задължително! Също така не се знае в момента FX-a с какво охлаждане е. Защото боксовото(макар и на CM) не е блестящо, а и вероятно не е чистено, откакто е монтирано. 

Ако приемем, че питащият не е в час => i5 4460. Защото все пак за някакъв оувърклок се изискват минимални знания, а за по-екстремен малко повече. 

П.П. За времето си FX процесорите предлагаха добро съотношение P/P. Аз лично при настоящата дилема бих избрал 8350, но и знам какво да го правя. При качествен оувърклок с подходящият останал хардуер е на нивото на i7(1150) в приложения и леко назад в игрите. И недейте да пишете за консумация и греене, при положение, че не сте тествали обстойно. Ако не вярвате има тук един потребител, който тестваше 8350 срещу 4790К и знае за какво говоря. tux ще да му е ника.

Аз навремето му писах на Радо, че не знае какво прави с неговия процесор. Но той май вече го бе сменил и нямаше какво да ми отговори. Обаче лаиците като си сложат ръчичката зад кутията и си казват ''леле каква жега излиза отзад''.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Jorge написа:

смяна на захранване

С това съм абсолютно съгласен и въобще с всичко съм съгласен, единственото с което не съм съгласен, съм изложил причините поради което. Дори съм писал и против това си мнение, в случай че просто автора на темата ъпгрейдне с core i7 4ХХХ или с подходящ Зион...Все пак, на настоящето дъно с в85 чипсет, и само с двете налични  банки за монтиране на памет, което при наличието само на 4ГБ модули у него, значи ще трябва да се ограничи до  8ГБ оперативна памет, което за в момента  все пак покрива повечето, всъщност поне ако се гледат минималните изисквания от гледна точка само на обема памет, дори на над 90% от игрите) и доста други липси, ако реши да се разпростира с още чаркове, може да се окаже в даден момент че му е тясно, или не достигат букси. Много се съмнявам да има Е9, тия дъна бяха доста кът и доста скъпи. За кутията, в която е конфигурацията с 8350, ако не клоква сериозно, не му е нужна смяна, само да си оправи въздушният поток. Впрочем, намират се втора ръка доста сносни кутии, големи и добре проектирани и доста тънко, ако се огледа човек...Тук не знам, но във форума на конкурентен сайт има раздел "Продава" или нещо подобно, достъпен обаче само за логнати потребители, след определен брой мнения(изтрити и скрити от екипа, се вадят от сумата) или навършване на престой във форума...май само ако се чака на престой доста време ще трябва и затова новобранците драскат всякакви глупости с цел натрупване на коментари, че да достъпят раздела :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Много се съмнявам да има Е9, тия дъна бяха доста кът и доста скъпи. 

Не се знае знае ли се.:D За много от игрите вече 8 гъбки са малко. Тоест включвам цялата консумация на системата + видеокарта с малък буфер и засилени графични настройки. А бре това умряло дъно на Гигабайт бих го ползвал в някой аквариум да му се радват рибките. Бас държа, че навремето е препоръчано от Людмил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Jorge написа:

П.П. За времето си FX процесорите предлагаха добро съотношение P/P. Аз лично при настоящата дилема бих избрал 8350, но и знам какво да го правя. При качествен оувърклок с подходящият останал хардуер е на нивото на i7(1150) в приложения и леко назад в игрите. И недейте да пишете за консумация и греене, при положение, че не сте тествали обстойно. Ако не вярвате има тук един потребител, който тестваше 8350 срещу 4790К и знае за какво говоря. tux ще да му е ника.

Аз навремето му писах на Радо, че не знае какво прави с неговия процесор. Но той май вече го бе сменил и нямаше какво да ми отговори. Обаче лаиците като си сложат ръчичката зад кутията и си казват ''леле каква жега излиза отзад''.;)

https://www.guru3d.com/articles-pages/core-i7-4790k-processor-review,11.html

https://www.tomshardware.co.uk/core-i7-4790k-devils-canyon-overclock-performance,review-32968-9.html

Това е консумацията на отключен и клокнат процесор - до 150 вата. Ето го FX процесора:

https://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/6

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fx-8350-processor-review,7.html

Тук с overclock@4.8 GHz не му стигат и 360 вата:

https://www.bit-tech.net/reviews/tech/amd-fx-8350-review/7/

Просто не си заслужава консумацията за работата, която върши, в сравнение с intel процесор на същите честоти, който работи в пъти по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

https://www.tomshardware.co.uk/core-i7-4790k-devils-canyon-overclock-performance,review-32968-9.html

Това е консумацията на отключен и клокнат процесор - до 150 вата. Ето го FX процесора:

https://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/6

Просто не си заслужава консумацията за работата, която върши, в сравнение с intel процесор на същите честоти, който работи в пъти по-добре.

Дъра бъра, 4790К, е много скъп и втора ръка, офертите са малко и цената му сякаш с времето се качва. Аз наистина написах, ако ъпгрейдне с i7 4XXX, ама все пак нямах предвид отключеният топмодел. Дори нормален заключен  i7 4770, е добър ъпгрейд. Който и днес си е напълно актуален, дори на фабричната му честота и ще бъде още поне 1-2 години актуален, дори да не се клоква допълнително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Направо ме затрупа с тестове. Обаче не разбираш, че съ пълен шит. А бре ще направим някой ден форумна среща специално за тези раздели и ще измислим някакви стендове да мирнете с глупостите. Шумьен е далеко, ма шъ го приближим.:D

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sliderum написа:

Дъра бъра, 4790К, е много скъп и втора ръка, офертите са малко и цената му сякаш с времето се качва. Аз наистина написах, ако ъпгрейдне с i7 4XXX, ама все пак нямах предвид отключеният топмодел. Дори нормален заключен  i7 4770, е добър ъпгрейд. Който и днес си е напълно актуален, дори на фабричната му честота и ще бъде още поне 1-2 години актуален, дори да не се клоква допълнително. 

Дал съм го за сравнение, понеже беше споменат в по-горен пост. С процесора на автора консумацията ще е много по-ниска.

преди 6 минути, Jorge написа:

Направо ме затрупа с тестове. Обаче не разбираш, че съ пълен шит. А бре ще направим някой ден форумна среща специално за тези раздели и ще измислим някакви стендове да мирнете с глупостите. Шумьен е далеко, ма шъ го приближим.:D

Лека вечер!

Според теб кое е "шит"? Какво не е вярно? Кое е глупости? Аз все още не съм видял тест, който да покаже нещо по-различно, няма и как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното  е Е3 според това което виждам. Пише extreme3 сигурно това имате предвид .

Охлаждането е долу на снимката. Не е стоковото. Купувал съм го допълнително. Не знам каква му е ефективността. Струваше към 80 лева. Условието ми беше да е тихо. Тихо е. Големичко е, но потока на въздуха ми се струва че не излиза навън. То се вижда на снимката. Реално вентилатора духа навътре и по точно надолу към захранването. Там отвори няма.Може би един вентилатор на мястото на празната решетка би решил проблема.

Колкото до познанията за аклок, нямам никакви. Не съм бос технически, уж съм програмист, завършил електроника уж, всичко съм забравил почти, но поне технически материи разбирам когато ги прочета. Някои неща по теудно. Това с кликването ми е мътна Индия.

IMG_20190910_224850.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, makkasi написа:

Дъното  е Е3 според това което виждам. Пише extreme3 сигурно това имате предвид .

Охлаждането е долу на снимката. Не е стоковото. Купувал съм го допълнително. Не знам каква му е ефективността. Струваше към 80 лева. Условието ми беше да е тихо. Тихо е. Големичко е, но потока на въздуха ми се струва че не излиза навън.

IMG_20190910_224850.jpg

Е как да излиза навън, предвид монтажа? Не знам как си го завъртял на 90 градуса това охлаждане, ама си успял.

П.П. Иначе си и много качествено, сами по себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Е как да излиза навън, предвид монтажа? Не знам как си го завъртял на 90 градуса това охлаждане, ама си успял

Бах на на му. Сега ще ми кажеш че може и на другата страна ли. Не може да съм толкова тъп. Трябва да съм го пробвал това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, makkasi написа:

Бах на на му. Сега ще ми кажеш че може и на другата страна ли. Не може да съм толкова тъп. Трябва да съм го пробвал това.

Честно казано нямам кой знае колко спомени, но е логично вентилатора да духа към гърба на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, sliderum написа:

Честно казано нямам кой знае колко спомени, но е логично вентилатора да духа към гърба на кутията.

Дам. Трябва да се откажа от живота. Sad. Изглежда щипките се сгъват по някакъв странен начин, след това се разтварят у след това с дълга отверка през процепите на радиатора се завиват самите болтове, след това със сетни усилия без да виждам нищо се прикрепя и захранването за вентилатора. ( Което означава че то се слага първо вероятно)  Еви, учи цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, makkasi написа:

Дам. Трябва да се откажа от живота. Sad. Изглежда щипките се сгъват по някакъв странен начин, след това се разтварят у след това с дълга отверка през процепите на радиатора се завиват самите болтове, след това със сетни усилия без да виждам нищо се прикрепя и захранването за вентилатора. ( Което означава че то се слага първо вероятно)  Еви, учи цял живот.

Просто, ако и когато имаш време извади всичко от кутията и монтирай охлаждането, както си е дъното с процесора на масата, сложи и оперативната памет, ако си я извадил, което не е лоша идея, да се напръскат слотовете, буксите и все що има нещо ползувано с контактен спрей, ако имаш(ползувай внимателно) и после монтирай отново в кутията. После вече си инсталирай останалите чаркове и си оправи кабелите отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...