Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

JamesBong

Проблем с инсталацията на Windows 7

Препоръчан отговор

Закупих си нов компютър и искам да му инсталирам Windows 7 през флашка, проблема е там че когато инсталацията зареди мишката и клавиатурата ми спират да работят а преди това са работели в панела на motherboard-а, какъв може да е проблема и как да го поправя и да инсталирам Windows-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е компютъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JamesBong написа:

панела на motherboard-а

Какво е това?

Какво е дъното?

Какви са настройките в BIOS?

Kак е правена boot флашката?

.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Какво е това?

Какво е дъното?

Какви са настройките в BIOS?

Kак е правена boot флашката?

.........

Дъното е Gigabyte A320M-H, флашката е буутната със Rufus а панела на motherboard-а просто не знаех как да обясня, настройките на bios-а не съм ги пипал.

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Какъв е компютъра? 

https://desktop.bg/computers-desktop-Budget-budget_vega - Това е компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JamesBong написа:

Флашката трябва да бъде включена на USB 2.0 който е един, останалите са USB 3, инсталирайте Windows 10 за да няма и други проблеми по отношение на драйверите с Windows 7. Клавиатурата и мишката спират да работят, защото Windows 7 няма драйвери за USB 3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Флашката трябва да бъде включена на USB 2.0 който е един, останалите са USB 3, инсталирайте Windows 10 за да няма и други проблеми по отношение на драйверите с Windows 7. Клавиатурата и мишката спират да работят, защото Windows 7 няма драйвери за USB 3. 

Ще опитам сега, и ще кажа какво се е случило, просто флашката ми е само 4гб и мисля че няма да мога да кача на нея Windows 10, или ако мога кой да ползвам можеш ли да ми предложиш някой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JamesBong написа:

Ще опитам сега, и ще кажа какво се е случило, просто флашката ми е само 4гб и мисля че няма да мога да кача на нея Windows 10, или ако мога кой да ползвам можеш ли да ми предложиш някой

От тук свалете Windows 10 като следвате стъпките за това. 4GB са достатъчни за да запишете ISO файла. Сваляте 64 битова версия на ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да вградиш драйверите за USB в инсталационния имидж на windows. В сайта на производителя на дънната платка има инструмент, с който да го направиш:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-H-rev-11/support#support-dl-utility

от Utility теглиш Windows USB Installation Tool. Разархивираш архива и стартираш файла, като избираш опцията за добавяне на usb драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Ще трябва да вградиш драйверите за USB в инсталационния имидж на windows. В сайта на производителя на дънната платка има инструмент, с който да го направиш:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-H-rev-11/support#support-dl-utility

от Utility теглиш Windows USB Installation Tool. Разархивираш архива и стартираш файла, като избираш опцията за добавяне на usb драйвер.

Сега ще пробвам това след това с Windows 10, и ще споделя какво се е случило дано стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, street racer написа:

Според производителя дъното има PS/2 портове....гледам има и драйвери за 7/64....

За подкарване на 7 ще се подкара, но защо за слага стара неподдържана ОС след като има Windows 10. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...