Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

GeorgiHrистов

Планинско колело на части

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам, тъй като си мисле да си продам сегашното колело,  и да си купя по-подходящо такова за планината, а именно тип downhill. Въпросът е там, че приятели ме убеждават да го купя на части, но никак ме няма в търсенето на такива. Ако може някой да ми каже как да си намеря, откъде да си купя или направо да ми покаже примерни части за downhill колело ще бъда много благодарен. Бюджетът ми е 600-650лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си мнооого на ти с материята, за да го направиш. Имам предвид детайлно познаване на различните марки/модели части.
С две думи - не е лъжица за всяка уста! 
По-добре да го направи някой с познания, иначе ще се напазаруваш с разни чести, които после ще се чудиш как да разкараш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като имаш приятели, които разбират, защо не се посъветваш с тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не те обезсърчавам много, ама бюджетът ти горе-долу стига за две нови спирачки или за що-годе читава вилка втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

Дано не те обезсърчавам много, ама бюджетът ти горе-долу стига за две нови спирачки или за що-годе читава вилка втора употреба.

Хаха, благодаря за отговора, просто не търся нещо специално, харесвам возилото на downhill-овете, затова искам такова. Единственото сглобено читаво до момента, което видях беше cross t-rex, ако можете да ми предложите друго, ще съм благодарен :D.

преди 12 часа, Raze написа:

След като имаш приятели, които разбират, защо не се посъветваш с тях?

Съветвам се, но иксам достатъчно мнения за да се убедя в теорията им :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, GeorgiHrистов написа:

Хаха, благодаря за отговора, просто не търся нещо специално, харесвам возилото на downhill-овете, затова искам такова. Единственото сглобено читаво до момента, което видях беше cross t-rex, ако можете да ми предложите друго, ще съм благодарен :D.

Компромисен вариант е да вземеш твърда рамка, предвидена да носи по-дълга вилка (по възможност да не е Drag C1) и еднокоронна вилка от рода на някое по-старо Marzocchi 55 (ако някой изобщо има такава и иска да я продаде). Ако намериш колело с мека рамка, което влиза в този бюджет, според мен ще е супер изтормозено и/или супер старо. В този бюджет няма как - дори бюджетно колело за DH струва ново от 2500 нагоре, среден клас - около 4000-5000 и нагоре, прави си сметката колко може да им падне цената на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...