Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си лаптоп с цена около 1000-1100 лева. Засега съм си харесал един https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenovo-ideapad-l340-15irh-with-processor-intelr-core-i5-9300h-up-to-4-10-ghz-15-6-full-hd-4gb-256gb-ssd-m-2-nvidia-geforce-gtx-1050-3gb-gddr5-free-dos-platinum-grey-81lk00csrm/pd/D5D3H5BBM/ може ли някакви мнения за него ?Има ли нещо по-добро от този за тази цена ?Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

За какво предимно ще се използва ?

За сърфиране, програмиране и проекти и тук там ако може да под кара някоя по слаба игра

Аз се чудя само дали 4гб рам ще стигнат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tod0r123 написа:

Здравейте, търся си лаптоп с цена около 1000-1100 лева. Засега съм си харесал един https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenovo-ideapad-l340-15irh-with-processor-intelr-core-i5-9300h-up-to-4-10-ghz-15-6-full-hd-4gb-256gb-ssd-m-2-nvidia-geforce-gtx-1050-3gb-gddr5-free-dos-platinum-grey-81lk00csrm/pd/D5D3H5BBM/ може ли някакви мнения за него ?Има ли нещо по-добро от този за тази цена ?Благодаря предварително!

Мисля, че си избрал отлично предложение за тези пари. Вероятно става въпрос за игри, а OS ще се инсталира допълнително? В такъв случай и аз бих взел нещо подобно с това ограничение.

Разбира се, има хора, които са верни на определени марки и биха ги защитили повече пред други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Efix написа:

Мисля, че си избрал отлично предложение за тези пари. Вероятно става въпрос за игри, а OS ще се инсталира допълнително? В такъв случай и аз бих взел нещо подобно с това ограничение.

Разбира се, има хора, които са верни на определени марки и биха ги защитили повече пред други.

Благодаря ти, само единствено ме притеснява рамта която е 4гб ще стигне ли според теб, 2400 e честотата също и видео картата е 3гб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM паметта е ужасно малко, ще трябва да добавиш поне още толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора и видео картата няма ли да допринесат за рамта? Има ли опция за по нататък да се добави още? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По описанието съдя че има 4ГБ запоени и един слот предполагам за до +16ГБ. Процесор рам не носи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Гейминг лаптоп" с 4 gb. RAM - смях в залата! Като вземат да ги пишат такива, направоо...

Иначе лаптопчето е добро, но тези минимални 4 gb. RAM направо развалят всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е за гейминг, приятелката ми иска читав лаптоп и да може да си пусне sims 4 😂 просто питам защото тя смяташе да си взима друг за 1000 лева и този изглежда много по добре от нейния и ще й издържи по дълго 

Значи си струва парите лаптопа така ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, tod0r123 написа:

Няма да е за гейминг, приятелката ми иска читав лаптоп и да може да си пусне sims 4 😂 просто питам защото тя смяташе да си взима друг за 1000 лева и този изглежда много по добре от нейния и ще й издържи по дълго 

Значи си струва парите лаптопа така ли? 

Да, като му се добави още 1 плочка 4 GB RAM след време, като й съберете парите.

Относно The Sims 4, в играта пише минални изисквания 2 GB RAM, а нормални - 4 GB. Според мен, като напълни приятелката ти къщата със симсчетата, ще й трябват поне 8 GB на лаптопа, за да ги "тамагочва". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Efix написа:

Да, като му се добави още 1 плочка 4 GB RAM след време, като й съберете парите.

Относно The Sims 4, в играта пише минални изисквания 2 GB RAM, а нормални - 4 GB. Според мен, като напълни приятелката ти къщата със симсчетата, ще й трябват поне 8 GB на лаптопа, за да ги "тамагочва". :)

Тя видеото картата няма ли да помогне? Те другите лаптопи като ги гледам повечето са с вградени от процесора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, tod0r123 написа:

Тя видеото картата няма ли да помогне? Те другите лаптопи като ги гледам повечето са с вградени от процесора? 

Няма как да не помогне, CPU+GPU винаги могат повече. С този модел не бих се притеснявал на 4 GB RAM.

Но вградените графични решения не за гейминг, а за стандартна употреба - офис работа, сърфиране, музика, филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах по какъв точно начин процесор и видео и комшията ще помагат на рам-та която за съвременна машина е срамота.

Той хрома с 20-тина таба гълта толкова - не че е за пример де.

По вашата логика cpu+gpu+hdd+ssd+още нещо си могат МНОГО повече отколкото CPU+GPU и дори мисля че и без рам ще хвърчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zlinaka написа:

Само не разбрах по какъв точно начин процесор и видео и комшията ще помагат на рам-та която за съвременна машина е срамота.

Той хрома с 20-тина таба гълта толкова - не че е за пример де.

По вашата логика cpu+gpu+hdd+ssd+още нещо си могат МНОГО повече отколкото CPU+GPU и дори мисля че и без рам ще хвърчат.

Би ли ми препоръчал нещо по-добро? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич ти вникваш ли изобщо в написаното?

Просто ти се казва че РАМ-та е малко, и другото което мисля е недостатък е дисплея. Качество на корпуса , охлаждане и т.н. не коментирам понеже лично не съм пипал такъв модел а ме мързи да ровя в нета вместо теб. Но за тия пари толкова. 

За остатъка от парите просто си вземи още памет - избор бол

https://www.emag.bg/pameti-za-laptopi/filter/vid-pamet-f8006,ddr4-v-3759813/sort-priceasc/c?ref=lst_leftbar_8006_-3759813

Аз бих предпочел друг магазин просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, zlinaka написа:

Пич ти вникваш ли изобщо в написаното?

Просто ти се казва че РАМ-та е малко, и другото което мисля е недостатък е дисплея. Качество на корпуса , охлаждане и т.н. не коментирам понеже лично не съм пипал такъв модел а ме мързи да ровя в нета вместо теб. Но за тия пари толкова. 

За остатъка от парите просто си вземи още памет - избор бол

https://www.emag.bg/pameti-za-laptopi/filter/vid-pamet-f8006,ddr4-v-3759813/sort-priceasc/c?ref=lst_leftbar_8006_-3759813

Аз бих предпочел друг магазин просто.

Добре благодарят ти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, tod0r123 написа:

За сърфиране, програмиране и проекти и тук там ако може да под кара някоя по слаба игра

Аз се чудя само дали 4гб рам ще стигнат 

Здравей!

Направо по-темата... не се занимавай с ГЛУПОСТИ, щом ти трябва добър и надежден лаптоп за сърфиране, програмиране и проекти. Това е възможно най-ниския клас на Леново в геймърския сегмент изцяло от пластмаса шаси, с кофти проектирано охлаждане с два вентилатора един до друг и два пайпа от видео+ процесор, та като нагрее единия компонент автоматично да нагрее и другия -защото са свързани с обща топлинна тръба.

За тия пари има добри 14-ки и 15-ки от класа на HP ProBook/Acer swift3/Acer TravelMate/Lenovo ThinkPad E/L серията -лаптопи с които ще получиш много повече за парите си в дългосрочен план и ограничена възможност за дефект.

Този модел който си посочил освен изброените по-горе проблеми има и запоена памет 4гб и работи в едноканален режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...