Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Продадох си старото лптопче и днес ще си поръчам нов. Чудя се между тези два модела

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07TPNJG8S/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

https://www.amazon.co.uk/Acer-Predator-Helios-PH315-52-15-6-inch/dp/B07V3QRP82/ref=mp_s_a_1_3?keywords=acer+helios+300&qid=1568265206&s=gateway&sprefix=acer+helios+&sr=8-3

Искам лаптоп, защото ми трябва преносима машина, до сега съм имал два по стари модела на asus rog и съм бил доволен, параметрите са почти еднакви, знам само че Asus Rog модела има по хубав дисплей и цветове, обаче се чудя доста охлаждането как е на двата.

Ще се използват за world of warcraft и  CS GO. Нюджета ми е до 1300 британски лири.

Приемам и предложения за други модели 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш повече време на батерия изборът е Ейсъс, той е ис повече оперативна памет, че и по-евтин малко. Всъщност поне в Амазон описанието на модела на Ейсър е странно освен че е оборудван само с 8ГБ оперативна памет отдолу пише и това:

Цитат
RAM Size 8 GB
Memory Technology DDR4
Maximum Memory Supported 8 GB

Изключително странно е да има ограничение от само 8ГБ оперативна памет за лаптоп с толкова нов хардуер...Сигурно е само печатна грешка но...Абе направо съм си за Ейсъс, ония другите като проектират нещо, да го правят с главата си, а не с краката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ревю на въпросния лаптоп, където е с 32 GB RAM. На картинките се виждат 2 слота:

https://www.ultrabookreview.com/27055-acer-predator-helios-300-review-ph315-52/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Ето ревю на въпросния лаптоп, където е с 32 GB RAM. На картинките се виждат 2 слота:

https://www.ultrabookreview.com/27055-acer-predator-helios-300-review-ph315-52/

Все пак това, което е на офертата е само с 8ГБ инсталирани, по-скъпо е и вече писах за по-малката батерия и по-високата цена. Единственото "предимство", е дисплеят 144 срещу 120Hz, която разлика е твърде малка, за да даде предимство, в което който и да е човек да успее да реагира по-бързо. Просто е извън човешките физиологични възможности, да извлече полза от тази разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sliderum написа:

Все пак това, което е на офертата е само с 8ГБ инсталирани, по-скъпо е и вече писах за по-малката батерия и по-високата цена. Единственото "предимство", е дисплеят 144 срещу 120Hz, която разлика е твърде малка, за да даде предимство, в което който и да е човек да успее да реагира по-бързо. Просто е извън човешките физиологични възможности, да извлече полза от тази разлика.

Да за мен просто важно беше да е повече от 60. Няма значение дали 120 или 144, ако имате други предложения, за друг лаптоп, ще се радвам да ги споделите. Чудех се дали да взема някой с 1070, обаче мисля, че няма смисъл да се хвърляч толкова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече херци, естествено ще има на резолюцията на дисплеите. При FHD сигурно няма да насмогнат на видеокартата.  :biggrin:

(майтап)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше, че на модела може да се добави/смени паметта без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, proxy97 написа:

Да за мен просто важно беше да е повече от 60. Няма значение дали 120 или 144, ако имате други предложения, за друг лаптоп, ще се радвам да ги споделите. Чудех се дали да взема някой с 1070, обаче мисля, че няма смисъл да се хвърляч толкова

Честно казано, има по-кадърни от мен колеги специално в избора на лаптопи. Ако не бързате покупката да е точно в момента...изчакайте до довечера наше време да се приберат от работа и да погледнат тази тема. След като има даден бюджет и откъде да се пазари...Това, включва ли все пак и други вериги и отделни  магазини в UK, или непременно трябва да е от Амазон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Честно казано, има по-кадърни от мен колеги специално в избора на лаптопи. Ако не бързате покупката да е точно в момента...изчакайте до довечера наше време да се приберат от работа и да погледнат тази тема. След като има даден бюджет и откъде да се пазари...Това, включва ли все пак и други вериги и отделни  магазини в UK, или непременно трябва да е от Амазон?

Главно пазарувам от амазон и ибей, но може да, само че трябва да е от UK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, proxy97 написа:

параметрите са почти еднакви, знам само че Asus Rog модела има по хубав дисплей и цветове, обаче се чудя доста охлаждането как е на двата.

Ще се използват за world of warcraft и  CS GO. Нюджета ми е до 1300 британски лири.

Приемам и предложения за други модели 

Здравей!

За рог-а нямам наблюдения, но за Хелиос-а има доста добри отзиви. Наскоро(преди 2 седмици) имаше даже промоция но с 6-ядрения 9750H  и същото видео в американския амазон за 999 долара за кратко време. Щом бюджета е до 1300лири -за 1299 го има същия вариант но 17"-ка. Незнам колко как и къде ще го разнасяш но по-големия дисплей определено е по добре за игри, освен това иде реч и за по-голямо шаси и повече пространство и място за по-кадърно охлаждане и повече опции.

Казвам по-добри отзиви защото има доста подобрения спрямо предишното поколение с 8-мо поколение Интел кофилейк. Имате "фабричен ъндърволт" на процесора още с покупката за по-ниски температури.

Helios 300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...