Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам дъно asrock h97 pro 4 и имам ssd и hdd

Проблема е, че нещо зацепва на windows  логото и няма влизане докато не разкача хардиска, а хардиска  вече втори става така не мога да го подкарам на друг компютър.

дали като го изключвам и ssd  изключва много бързо и после  хардиска не може да тръгне  понеже нещо вътре е зацепило   ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото, което е разбрах  в биоса ми ги показва  хардисковете  и има опции idi ahci raid или нещо подобно  по неофициална информация 1 и 2  сата слот на дъното били за ahci a 3-6 за райд

На мен са ми закачени на 1 -2 да не би да трябва да ги закача на 3-6 и да ги сложа на опция raid  за да не ми се прецакват хардисковете ?

И другото което искам да питам е, какви опции трябва да са в уиндолса дяловете там актив  пасив лоджикал и тнт  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска разпознава ли се правилно в bios?

Ако оставите само твърдия диск и заредите Live OS/tools какво става?

Пробвайте да смените захранващия и интерфейсния кабел на твърдия диск.

Точен модел на диска (може и направо снимка на етикета му), същото и за предишния диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така само предположения могат да се дават. Ако си от София и дойда да го видя ще ти реша проблема. Raid не би трябвало да задаваш в bios-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете се разпознават в биоса проблема е че зацепва на  windows logo aко има начин да ги пусна докато ssd  работи само да  ми зареди операционната и да му мушна кабелите на  хардиска  дали е безопасно ?

На принципа на флашката както се  вкарва и изкарва  по време на работа 

има и някаква опция  hot plug  в биоса 

даже като са двата диска понякога въобще и не иска да буутне и си седи в биоса 

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ако оставите само твърдия диск и заредите Live OS/tools какво става?

нищо не става забива 

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел на диска (може и направо снимка на етикета му), същото и за предишния диск.

това не мисля че има няккаво значение,  според мен проблема е или в дъното  или в захранването или някакъв бъг  се появява да не работи коректно ssd  и хардиск

или има някаква тънкост по биоса да се даде дисаблед или енаблед 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харддисковете и SSD-тата не са флашки, че да им включваш куплунгите под напрежение, та идеята ти не е безопасна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другари и другарки сещате ли се какво може да се случи с един хард и едно SSD настроени в RAID 0? Трябва да се видят настройките, да се пипне както трябва, при нужда да се обнови биоса на дъното и т.н. Всичко това НЕ МОЖЕ да се оправи дистанционно с писане по форуми!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен има някакъв бъг в биоса 

или грешна настройка  

преди 37 минути, Станислав Панайотов написа:

Другари и другарки сещате ли се какво може да се случи с един хард и едно SSD настроени в RAID 0?

какво ще се случи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...