Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bozhidar Denkov

Труден избор между три дизела.

Препоръчан отговор

Приятели и роднини винаги са ме съветвали да бягам далеч от дизелов автомобил. Ако Вие избирате между тези два модела дизела, то какъв ще е Вашият избор и защо?

Първо предложение:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11559546683433289&slink=cedar9

Второ предложение:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21567606075443164&slink=cedcmo

Трето предложение:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11547917576610866&slink=cedcmo

Четвърто предложение:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11567936844743877&slink=ceddcb

Последното е на Метан. За сравнение. Честни данни.

Каквито и глупости да пиша в раздел Автомобили, то аз ще съм последният човек на планетата Земя, който ще си избере кола от Горубляне или ще вземе на Лизинг.  Горубляне или Дупница или Лизинг = то това е само за шарани. Добри попадения в автокъщи = то това е за още по - голями шарани.

Имаш около 10 000 лв. спестени. Минаваш през още 5-6 семейства твой роднини или братовчеди, с който си в добри отношения и искаш сума от тях на заем да си купиш кола.

С 18 000 лв. нова Дачия комби с заводска газова на Метан или Пропан - по- избор. Кеш. Франко склад.

VW Caddy нов с заводска газова на Метан е 28 000 лв. Кеш. Франко склад. По - скоро не си заслужава.

Всички нови автомобили от вносител са с гаранция.

Напълно изключвам нов внос. Даваш 10 000 лв. за 15 год. Пасат и после още 10 000 лв. за да го стегнеш.

Не споменавам авариите по- пътищата, проблемите и пътната помощ при Напудрен Нов Внос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези спестени от теб пари, аз силно ти препоръчвам да си купиш една ЖЕНА и да си седнеш на задника! Не ти трябват на заем дори от близки и роднини. А като свърши жена ти посочената от теб сума, ще ти удари  два ритника в задника и почваш да спестяваш наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не! :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От предложените само мерцедеса е автоматик. Другите са ръчни баничарки. Едната дори си е такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bozhidar Denkov написа:

Минаваш през още 5-6 семейства твой роднини или братовчеди, с който си в добри отношения и искаш сума от тях на заем да си купиш кола.

Никога не бих искал пари на заем на приятели и роднини за кола, ако ще и с градския транспорт да се движа.Както и не бих дал на никой пари на заем за кола.Има си лизингови компании, то е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Бай Тошо написа:

....Има си лизингови компании, то е същото.

Не е точно същото! Ако спреш да плащаш вноските по лизинга ти взимат колата. Отделно има едни задължителни условия по лизинга и...

Със заема от пари си купуваш колата и си е изцяло твоя. Но парите с които си я купил НЕ СА. Ако спреш да плащаш си търсят парите, а не колата.

Доста хора взимат пари на заем от близки и познати защото няма да им начислят лихва когато ги връщат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей Денков, сега за кола ли закъса бре пиле шарено? Вземи послушай @Колев60 и иди на  пазара  за жени та да се успокоиш малко.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bozhidar Denkov написа:

Имаш около 10 000 лв. спестени. Минаваш през още 5-6 семейства твой роднини или братовчеди, с който си в добри отношения и искаш сума от тях на заем да си купиш кола.

С 18 000 лв. нова Дачия комби с заводска газова на Метан или Пропан - по- избор. Кеш. Франко склад.

Браво! Страхотен план! Остава само да ни покажеш дачията която си си купил както и разчета кога и как ще върнеш парите на роднините си. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bozhidar Denkov написа:

Само гледай близките и роднините да са по възрастни, че да измрат скоро при странни обстоятелства, че да не се наложи да им връщаш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, petie1 написа:

Ей Денков, сега за кола ли закъса бре пиле шарено? Вземи послушай @Колев60 и иди на  пазара  за жени та да се успокоиш малко.....

Защо ли си мисля, че на пазара за жени само ще се сдуха повече, колегата Денков...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, _Belial_ написа:

Защо ли си мисля, че на пазара за жени само ще се сдуха повече, колегата Денков...

Познаваме ли се? Откъде разбра, че сме колеги? Как си позволяваш да се обръщаш към мен с колега? Колеги ще сме с тебе тогава и само тогава, когато съдействаш по- списък на чуждо разузнаване. Последното е известно с кръвна си омраза към националната служба за защита на конституцията =  бившото контраразузнаване на Бантустан 16 - та република на Бантустана. И двете по- горе цитирани и / или споменати с намек са в схватка гуша за гуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bozhidar Denkov написа:

===

И какво точно пропагандираш с тази тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bozhidar Denkov написа:

Познаваме ли се? Откъде разбра, че сме колеги? Как си позволяваш да се обръщаш към мен с колега? Колеги ще сме с тебе тогава и само тогава, когато съдействаш по- списък на чуждо разузнаване. Последното е известно с кръвна си омраза към националната служба за защита на конституцията =  бившото контраразузнаване на Бантустан 16 - та република на Бантустана. И двете по- горе цитирани и / или споменати с намек са в схватка гуша за гуша.

Kолеги по форум бе Денков. Когато ти още не си предполагал за съществуването на интернет и форум, пишещите по тези форуми така се обръщахме един към друг- колега, колеги...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _Belial_ написа:

Е да ако не намери някоя хубава и празноглава ще се сдуха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ice_lion__01 написа:

Доста хора взимат пари на заем от близки и познати защото няма да им начислят лихва когато ги връщат.

Аз седем години чаках в чужбина,до като си взема 13 годишно бмв и да изкарам сумп със собствени средства.През тези седем години съм се предвижвал предимно с колело,наиш колко километри имам навъртяни с колело? Ходил съм на работа всеки ден по 40км с колелото?.Е И? Да съм умрял,да съм се разболял.Напротив, разбрах,че в живота всяко удоволствие трябва да бъде първо изстрадано.Нямаш предства като взех книжка и като си купих първата кола всичко със собствени средства изкарани с къртовски труд къв кеф е.След време тамън като удари световната криза,останах без работа, и докарах една кола в бг с цел продажба.Една роднина введнага си направи устата да и я дам,а тя да ми я плати,когато има възможност.При положение, че една година преди това дадох на майка и пари безвъзмезно да замине за чужбина,за да не умират от глад в бегето.Естествено за колата я одрзях.След време и изпратих малка сума с молба да плати една моя сметка с нея,взе парите и се покри като руска подводница.Това не са роднини а помияри,които и на погребението си,не бих искал да дойдат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Бай Тошо написа:

...Нямаш предства като взех книжка и като си купих първата кола всичко със собствени средства изкарани с къртовски труд къв кеф е....

Имам представа. И моята кола си я купих със 100% мои средства. Една стотинка не съм взел от никого.

После дадох не малка сума за да я "стегна", но като се купува стара кола няма как.

Като се качиш да покараш си е друго усещането, че не дължиш пари на роднини и познати.

Нали знаете практиката в България. Парички от родители, от баби и дядовци и хоп, 15-годишен голф за подарък. Как после този младеж да оцени тази кола като не е заработил и един лев за да я купи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Бай Тошо написа:

Това не са роднини а помияри,които и на погребението си,не бих искал да дойдат.

Я па първо си купих мАтор, чак 3-4 години по- късно кола, ала за маторя анал'гичен случай. Имам едни роднини - уж от близките, най-- близките - дето беа милионери. Та в ония години пистовите мотори струваха майка си и баща си, барабар с прадедите, но как що случих на една по- изгодна оферта, обаче не ми достигаха едни две хиляди лева само. Викам си, че търся брачеда, два бона за него са жълти стотинки, па и никога нищо не съм му искал - на всичкото отгоре и той уж моторист се пишеше. Звъня аз, ееееее, като се почна - ма в криза съм сега, ма ще видим, ма такова, ма онакова, ех лелеееее, бе дай барем хиляда лева бре човек, ще ти ги върна до няколко месеца; и наистина щях да ги върна, баси, не са чак толкова много пари, просто ги нямах в момента. Не та не, от девет кладенеца вода извади, рекох си щом ще е тъй бал съм та. Мина не мина година две, ще се жени - кани ме на сватба. Пратих го по дяволите - рекох му първо, че не ща да го чувам повече и второ с тази малката пикла, дето се е хванал е пълен тъпак щом си въобразява, че ще направят семейство. След още няколко години лелята ми се оплаква - 20 бона за сватба за хвърлихме, а не успяха и три години да изтраят. А честито - пък след още няколко години тъй се обърна каруцата, че ми звънят от мен пари на заем да искат: е сори батка, ма как да стане.

Цял живот все черната овца в родата ме изкарват, а накрая все до мен опират - айде нема нужда, роднини, кръвта вода не ставала, бля бля бля, ич ми не е кой, кой е и откъде е, па като умра, ако щът и дърва на уа ми да цепят, все таа. Изобщо най- голямата ми грешка в живота е, че се родих в туй простото племе българско - нищо не става от тази нация, камо ли пък държава, дай ни само тарикатлъци и да се прайм на много итри; само, като ни видиш народните мъдрости "закона е врата у полето, само улавия ке мине през нея", чети и пълней братче. И щот са много улави, зарад туй ората дръпнаха не с години, а с векове напред, а ние тука още леем сълзи по соца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎15‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 6:34, Bozhidar Denkov написа:

VW Caddy нов с заводска газова на Метан е 28 000 лв. Кеш. Франко склад. По - скоро не си заслужава.

Всички нови автомобили от вносител са с гаранция.

Напълно изключвам нов внос. Даваш 10 000 лв. за 15 год. Пасат и после още 10 000 лв. за да го стегнеш.

Не споменавам авариите по- пътищата, проблемите и пътната помощ при Напудрен Нов Внос.

Не си ли помислил и за друг вариант - за 10-13 000 лв може да се купи разработена кола на 2-3 години, с пробег 20-40 000 км. Обикновено те още са в гаранция.    Може и да не плащаш автокаско, както  и да  я  обслужваш в сервизи, където няма да ти вземат над 300 лв за  ежегодна смяна на консумативи.  Има нови Дачии с всички екстри и те са на цена 20 -25 000 лв.   Двигателите им са с верига и няма периодични обслужвания със смяна на ремъци и ролки .  Обаче примерно подобна Дачия , ползвана само  2-3 години се продава за 10-13 000 лв.   Нещо сродно е и при много други марки.   Ако разполагаш примерно с 25 000 лв за друга кола, можеш половината да ги спестиш и да си ги запазиш в резерв.  И пак да ползваш почти нов автомобил.    Задължително бензинов - заради калпавия дизел в България.   Кое е по-разумно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...