Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си добавя още 8GB RAM към наличните 4 в момента на настолния, който е:

https://support.hp.com/bg-en/document/c06139350

Паметта е лаптопска, ето тази е в момента:

dFVeAWo.jpg

Wg2e7Hp.jpg

Доколкото разбирам трябва да е Dual Channel и да е Unbuffered... ?

Спрял съм се на тези предложения:

https://www.emag.bg/pamet-hyperx-impact-8gb-2666mhz-ddr4-cl15-sodimm-hx426s15ib2-8/pd/DF6H07BBM/?ref=hdr-favorite_products

https://www.jarcomputers.com/Pamet-Team-Group-Elite-DDR4-SO-DIMM-8GB_prod_MSODTEAMGROUPELITECL16161639.html?ref=prod

Всъщност трябва ли да е до 2400 MHz ?

Моля за мнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше маркова машината и не беше упоменато в документацията лимит за поддръжка до 2400, вероятно нямаше да има значение. Но след като има съответните препоръки, защо просто не се съобразите с тях? Гледам и по различните сайтове предлагащи ъпгрейд на паметта на модела, се предлага максимум 2400. Същевременно, модификацията различаваща се с цяла една буква в края на името, HP Pavilion All-in-One - 27-xa0000na, е снабдена и поддържа и 2666 памет. Процесорът е от същата серия, но е i5. Явно от HP така са решили, вероятно нарочно, че да си диференцират(да си го кажем направо - дискриминират) клиентите си по някакви признаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се заяждам но на мен лично не ми е ясно как ще се добави лаптопска памет на настолен компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, grizly написа:

Аз не се заяждам но на мен лично не ми е ясно как ще се добави лаптопска памет на настолен компютър?

Компютъра е от този тип 536005644.hp-24-xa0000nq-aio-4xg14ea.jpg

всичко е в монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, grizly написа:

https://support.hp.com/bg-en/document/c06139350

Човека е дал връзката. Чети.

Memory upgrade information

• Dual channel memory architecture
  • Two DDR4 SODIMM (260-pin) sockets
  • Supports up to PC4-19200 (DDR4-2400)
  • Supports 2 GB, 4 GB, and 8 GB DDR4 SODIMMs
  • Supports up to 4 GB on 32-bit systems

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разбрах и ми стана ясно. На автора успех с начинанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, grizly написа:

Е той в момента е с такава, той е от типа AIO (всичко в едно), НЕ с отделна кутия, та няма много-много място из вътре както има в една щайга... ;)

преди 16 минути, sliderum написа:

Ако не беше маркова машината и не беше упоменато в документацията лимит за поддръжка до 2400, вероятно нямаше да има значение. Но след като има съответните препоръки, защо просто не се съобразите с тях? Гледам и по различните сайтове предлагащи ъпгрейд на паметта на модела, се предлага максимум 2400.

Добре тогава, например от тези например коя мога да взема и да работи на 100% ?

Бюджета ми е около 100 лева, приемам всякакви предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, [email protected] написа:

Добре тогава, например от тези например коя мога да взема и да работи на 100% ?

Бюджета ми е около 100 лева, приемам всякакви предложения.

Не виждам изисквания за определена марка, така че предполагам всички модули с по 4 чипа памет стават(глупости пиша, задрасканото не го четете),  може да има някакво значение, дали модулите да с едностранна, или двустранна компановка(с чипове памет на едната, или и на двете страни на платката. Изчакайте и други мнения, от колеги които са повече сведущи по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчваш онлайн, за да може да я върнеш ако не става, или отиваш с компютъра в магазина и я пробвате на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай Speccy Free, и виж в графата Оперативна памет  каква е латентноста на сегашната памет. След, което търси същата.

Например: PC4-19200 ( DDR4 2400), CL15 (това е латентността, където трябва да се уточни).

Ако не можеш да се справиш, дай един скрийншот.

Редакция: Намерих същата памет, но втора ръка: SK Hynix 8GB Ram DDR4 2400Mhz SODIMM

Но в случая пак трябва да се проверят латентностите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че в момента машината е с отворени капаци и най-вече изваден лентов кабел за дисплея, който мисля че не много лесно ще пъхна, залепен е на вътрешния метален капак... идеята ми беше да го сглобя чак когато взема новата RAM, но както и да е - щом трябва още утре ще го събера колкото да пусна Speccy (вече я имам инсталирана) и ще направя справката, да станат читаво нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Тази как е ?

https://www.altech.bg/bg/product/70225/sodimm-8gb-ddr4-2400mhz-kingston-1rx8-cl17-kvr24s17s88

Притеснява ме че не мога да разбера дали е Dual Channel.

Ако не е - няма да може да работи заедно със старата или ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dual Channel е опция на дъното. Ако паметите са с еднакви честоти и тайминги, би трябвало да тръгнат в дуал ченъл без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето например от тази страница си правя извода че повечето памети са Single Channel, 11 от 12 памети са отбелязани така в описанията им, това ме интересува какво значи, че пак ще си работи на Dual със старата 4ка, но по-бавно/не с пълния си потенциал ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали паметта ще работи в двуканален режим, зависи от контролера на дъното, а не е зададено в платките памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново, паметта е пъхната, само не съм сложил пластмасовия капак че не бях сигурен каква съм я свършил... :D

Първоначално тръгна само вентилаторчето да върти и след необичаен брой секунди запали и клавиатурата и тръгна да boot-ва. Надявам се че не всеки път ще е така, това най-вероятно е било първоначалното инициализиране/разпознаване или знам ли и аз какво на новата плочка...

zQWJbAx.png

LFM8uU9.png

Поздрави и благодаря на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимките от програмите, не се вижда дали паметта е тръгнала в дву-канален режим/Dual Channel.

Много малко инфо показва Spеccy, при теб, в таб-а RAM.( възможно е и заради марковата машина)

Ако, не се вижда в опциите Дънна платка или RAM памет в AIDA64, инсталирай cpu-z (zip версията,портативката), стартирай cpu-z 64.exe и погледни в таб-а Memory, трябва да пише Dual Channel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...