Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dragozow

Цигани се мятат под коли, за да изнудват шофьорите

Препоръчан отговор

Вече две мнения трия за пропагандиране на нетърпимост и откровен нацизъм.Моля темата да не се ползва като поле за изява на партия Атака и разни сходни движения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на това се вика мързел.... :) Готов си под кола да се хвърлиш,ама няма да се хванеш да си изкараш парите,както трябва.... angry.gif Ей на,борса им отвориха специално за тях и така и си я затвориха-няма кой да бачка...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще повторя: има свестни цигани. Аз не гледам боята, а човека. Има цигани, които работят яко, пращат си децата на училище, обличат се чисто и въобще са симпатични хора. Аз познавам такива.

Е да има винаги добри ама се броят на пръсти.Мога да кажа една случка.Става въпрос за Варна в квартал Владиславово май не се сещам точно.Та общината реши на 50 циганина да даде пробен период.Смисъл безплатно даскало, безплатна храна и дрехи.Само и само да ходят на училище.Хубаво 1вият месец горе долу ОК.Но после 75 процента от тях не се явават до края на годината.Като се има и предвид , че сичко на готово им се дава но... Плюс това ти за тези работливите цигани дето ми говориш това по скоро ще са чисти турци незнам.Ама аз до сега много малко работливи цигани съм виждал/ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Плюс това ти за тези работливите цигани дето ми говориш това по скоро ще са чисти турци незнам.Ама аз до сега много малко работливи цигани съм виждал/ :)

Как успя да осъществиш връзката между цигани и турци - аз уставам в недоумение... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как успя да осъществиш връзката между цигани и турци - аз уставам в недоумение... :yanim:

Еми така! Приличат си (на око).

За всяка дума буквално ли ще се хващаме?

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif Хаха... Това ще си го запиша в колекцията с бисерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как успя да осъществиш връзката между цигани и турци - аз уставам в недоумение... :yanim:

Не знам има ли връзка, или няма, но в Пазарджик циганите до един говорят на турски език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма смисъл. На вас двамата го казвам. Някои хора просто са неспособни да виждат това, което не съвпада с тяхните стереотипи. Така че и да се обясняват тези (би следвало да са) известни всекиму неща, за някои хора единственото решение ще си остане "окончателното". Нали е най-лесното...

Аз за това предпочитам темите за уеб дизайн. Там истината е една и трудно се оспорва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам има ли връзка, или няма, но в Пазарджик циганите до един говорят на турски език.

О, не е така.Едните живеят в "Пич ма'ала", другите в "Тукайто".Едните цигани признават за себе си, че са такива и говорят цигански.Другите се турчеят.Турчеещите се наричат циганските цигани-"цигани".Не разбирам турски, но те вероятно говорят някакъв турски диалект.Два пъти ходих на ексурзия до Капалъ чаршия да си купя везани гайтани например и тези турскоговрящите добре се справяха с пазарлъците по магазините, и с турските катаджи.Турските катаджии са същите цигани като нашите

.Поканят ли те на гости, не противогаз, ами скафандър те спасява.По-цигански град в България от Пазарджик няма.Не случайно тъжна статистика на местния вестник отбелязва 12 жени на мъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измежду различните групи "Копанари", "Кардашари" и т.н. има едни дето им викат "Алай". Думата е турска и ако не се лъжа означава същото (някой да ме поправи ако греша) - та те говорят туски и се обрязват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Измежду различните групи "Копанари", "Кардашари" и т.н. има едни дето им викат "Алай". Думата е турска и ако не се лъжа означава същото (някой да ме поправи ако греша) - та те говорят туски и се обрязват.

Ами имаше една "врачка" до нас.Тя пък бе сръбска циганка, 'щото нашите цигани дето говорят цигански не и разбират.Но има и едни дето им викат бургаджии.Те са само смугли на цвят.Не миришат, не говорят цигански.Обиждат се ако ги наречеш цигани.Женят се само между себе си и си дават среща в Враца или Монтана.Там младите се избират, и пак там ми обясниха, че това били старите българи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как успя да осъществиш връзката между цигани и турци - аз уставам в недоумение... :down:

biggrin.gif Хаха... Това ще си го запиша в колекцията с бисерите.

Записвай си го, където искаш! С философи не се спори! :wors:angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 'Алай" не съм чувал,но в моя край тези цигани които се турчеят и говорят турски,а не цигански ги наричаме ,а и те сами се наричат "миллет" .Думата означава народ тоест казват че са един народ с нас :)

Приличат малко на кюрдите в Турция донякаде.

Ами имаше една "врачка" до нас.Тя пък бе сръбска циганка, 'щото нашите цигани дето говорят цигански не и разбират.Но има и едни дето им викат бургаджии.Те са само смугли на цвят.Не миришат, не говорят цигански.Обиждат се ако ги наречеш цигани.Женят се само между себе си и си дават среща в Враца или Монтана.Там младите се избират, и пак там ми обясниха, че това били старите българи.

А такива и аз съм срещал,наистина по поведение и навици бих ги оприличил на истинските стари българи,прабългари тоест.Говорят чисъо български,само дето са по смугли и набити малко по ръст и анатомия.Иначе са много човечни и разбрани,и не са ни най малко дискриминиращи,самите те са доста дискриминирани и им викат цигани и на тях,а не са.Християни са,спазват всякакви народни традиции и обичаи.

А за това приличане май някои хора не правят разлика м/у турски цигани(турчеещи се ) и етнически турци(само турци).Това наистина ме е ядосвало доста,защото настават доста неразбории и дори ходене по нервите и обиди ( понякога дори неразбрани) по този начин.Но това обикновенно е за сметка на обиждащия де :).Поне моя опит показва това :)

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-цигански град в България от Пазарджик няма.Не случайно тъжна статистика на местния вестник отбелязва 12 жени на мъж.

В тази връзка да попитам вярно ли е това , че целия Пазарджик били цигани но имало един българин на когото викали Бай Иван циганина./Това на шега но мисля , че по голям е броя на циганите в Пловдив./Тук се преселват от всякаде.Всеки който се засели в кв.Столипеново получава привилегията да не плаща.Казвам го във връзка с това , че недай боже държавата реши да си вземе нещо консумирано от малцинсвото и се навдигат разни организации с които държавата се съобразява и съответно абдекира.Съкън да няма етническо наприжение.

НЕ СЪМ ПРОТИВ ЦИГАНИТЕ.Давам работа на четирима от тях.Те са послушни и работливи.Стимулирам ги допълнително.Когато сгрешат поради небрежност ги санкционирам.Такава ни е уговорката.Та тези момчета си плащат и ток и вода и нямат проблеми с институциите.Вярно е , че не са от кв.Столипеново но има ли значение от кой квартал са.

Не мога да ги поставя под един знаменатл с мързеливите с крадците и с чакащите помощи.

Просто споделям моето мнение с ВАС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неща да демонстрирам личното си отношение към циганите, но се радвам, че са започнали този трик с мятането. Не за друго а защото май това е единствения начин тъпите шофьори да започнат да се замислят когато са на пътя и да дават предимство н апешеходците. Че едва ли ако не бяха циганите КАТаджиите щяха да направят нещо!

Давайте братя роми, мятайте се! Не подбирайте коли, камиони, автобуси.... И за вас добре и за нас пешеходците добре :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как реши че си преличат на око? angry.gif Аз познавам много турци и те са по бели от мен бе човек и бачкат повече от българите ако трябва да сме честни.Има огромна разлика межди турчин и циганин и заради турчеещите се цигани се стига до там да ги слагат под общт знаменател, което е много грешно.А много от циганите знаят турски, защото като отидат да купуват боклуци от Турция много по-лесно е да се пазариш ако знаеш езика, нали!!!

Редактирано от magito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И как реши че си преличат на око? angry.gif Аз познавам много турци и те са по бели от мен бе човек и бачкат повече от българите ако трябва да сме честни.Има огромна разлика межди турчин и циганин и заради турчеещите се цигани се стига до там да ги слагат под общт знаменател, което е много грешно.А много от циганите знаят турски, защото като отидат да купуват боклуци от Турция много по-лесно е да се пазариш ако знаеш езика, нали!!!

Да, има много голяма разлика между тях. Нали точно това искаше да каже, човекът дето го цитирах, че турците като цяло са работни за разлика от циганите и че ония работните е много възможно да са турци, а не цигани - иска да каже, че са работни. За това казах да не се хващаме буквално за всичко.

А за приликата - наистина могат да се объркат! Ти си виждала по-бели от теб, но има и много дето са си чернички, а са си чисти турци! Като добавим и факта, че като не им знаеш езика и циганския и турския малко си приличат пък и много цигани приказват на турски спокойно може да ги объркаш! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как успя да осъществиш връзката между цигани и турци - аз уставам в недоумение... :)

Ненам аз познаван няколко цигани на турски приказват не на ромски не на цигански на турски, а те самите си признават , че са цигани.Искам да попитам само дето ги защитавате например кой ти гърби телефона кат отидеш на битака във Варна например.Кой ти пребърква джобовете като се качиш в Автобус

определено не са българи.Аз мога да кажа работил съм на Златни Пясаци.. Малгите циганета обикалят плажа и ади някой хавлия с чатна без надзорник ади са прибрали протмонето.Така че не са кой знай колко невинни.Че чак и потарпевши ги изкарахте.Що наи престъпния квартал е ЦК-а то . Да не мислиш че българи живеят там.То като село е.Даже и даначни несмеят да стъпят там.Но както вече казахте има и добри.Добти добри само да нямаш работа с тях.За приятел става. Поне аз така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не помня коя година беше, но някъде по Пловдивско един войник беше избягал от казармата с танк, беше го подкарал до циганската махала и ги беше стрелял наред...

Аз май започвам да си променям виждането за тези...цветни братя и сестри. :)

Внучката на известния български партизанин Чочоулу сега трябва да е около 40 годишна.Дядо й се спомина Бог да го прости.Нейният баща завършва школа за запасни офицери профил танкист.След школата, ако получиш офицерско звание можеш да останеш на работа в МВР или армията по избор.Баща й избира полицията, тогава милиция.Той е офицер не по ум, а по бащина линия.Подробности.Издига се до полковник в годините на соца към пловдивско МВР.Дъщерята е от палавите и една вечер замръква в някакво пловдивско село, дето имало дискотека.С поведението си привлякла няколко циганина и те съответно я мъжили.Научил бащата това, си спомнил как се управлява Т-54. 36 тонна машина със 500 конски сили всегоривен мотор.Със служебната кола отива до карловско танково поделение и подкарва в пияно състояние танк.Стрелба не е имало, поради липса на артилерийски екипаж в бойния купол на танка.Той само е обърнал оръдието на танка назад и го използвал за булдозер.Влиза в циганското гето през нощта и започва да прокарва байкало амурска магистрала по свой план.Пострадали цигани не е имало, защото с форсиран мотор танкът повече от 35 км в час не може да развие и дал повод на същисаните цигани да присъстват на вендета.Във всеки случай екшънът си струва да се филмира.Случило се през далечнатааааа 1981 година.

Ако моята дъщеря бъде засегната по същия начин, ще има кастрирани и тогава не расист, ами сделка с дявола ще сключа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Profruit, абсолютно съм съгласна.Ако някой направи това на дъщеря ми, независимо какъв е по националност, горко му... :)

А за езика-не може по това да определяте кой бил циганин.Аз знам турски език перфектно.Това циганка ли ме прави хаха biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ненам аз познаван няколко цигани на турски приказват не на ромски не на цигански на турски, а те самите си признават , че са цигани.Искам да попитам само дето ги защитавате например кой ти гърби телефона кат отидеш на битака във Варна например.Кой ти пребърква джобовете като се качиш в Автобус

определено не са българи.Аз мога да кажа работил съм на Златни Пясаци.. Малгите циганета обикалят плажа и ади някой хавлия с чатна без надзорник ади са прибрали протмонето.Така че не са кой знай колко невинни.Че чак и потарпевши ги изкарахте.Що наи престъпния квартал е ЦК-а то . Да не мислиш че българи живеят там.То като село е.Даже и даначни несмеят да стъпят там.Но както вече казахте има и добри.Добти добри само да нямаш работа с тях.За приятел става. Поне аз така мисля.

Не разбрах връзката между езика, етническата принадлежност и етническото самосъзнание. Явно ще да е някоя сложна социално концепция...

Останалото някак не ми се връзва с моя цитат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах връзката между езика, етническата принадлежност и етническото самосъзнание. Явно ще да е някоя сложна социално концепция...

Останалото някак не ми се връзва с моя цитат.

Прав си няма нищо общо.Ама продалжавай да ги защитаваш. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав си няма нищо общо.Ама продалжавай да ги защитаваш. ;)

Сталик иска да каже, че не бива да се лекува болест, като се премахват симптомите и. :) Той не оправдава циганите, нито ги защитава, той твърди, че проблема е възбуден не от преките му приносители, а от тези които позволяват призвола (включително и ние).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като има будали да плащат защо да не се хвърлят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сталик иска да каже, че не бива да се лекува болест, като се премахват симптомите и. :down: Той не оправдава циганите, нито ги защитава, той твърди, че проблема е възбуден не от преките му приносители, а от тези които позволяват призвола (включително и ние).

Е кво искаш да кажеш , че ние сме виновни или сме една от главните причини , че циганите са такива така ли?Ми може. :rolleyes: Няма вече да споря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...