Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса ми е към хората, които го имат. Как се представя? Какви проблеми имат (ако има някакви)? Струва ли си и има ли по-добро като цяло за около 300 лв? Ще се взима 1ТБ от никем. И ще има ли проблем с това дъно, че не го виждам в списъка с поддържани. Ще  бъде разделен на два дяла и ще се ползва за ОС и няколко игри като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си вземай такова понеже:

Контролерът им е от старите и евтините т.е не Phison

Скоростите които измерихме са доста по надолу от посочените от ADATA

Софтуерът не им разпознаваше въпросното SSD  а след като го добавиха (след като писахме на съпорта) има бъг ,че постоянно "мисли" нещо и се тормози и явно има проблем с firmware,но на самата им програма Adata ToolBox като натиснеш Update Firmware просто ти отваря сайта adata.com и нищо не се случва.

Отделно много загрява и не знам дали това е заради постоянният Load за които няма причина.

Моята препоръка е: Samsung 981 NVMe 1TB M.2 2280 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, KoiAzLiWe написа:

Не си вземай такова понеже:

Скоростите които измерихме са доста по надолу от посочените от ADATA

Софтуерът не им разпознаваше въпросното SSD  а след като го добавиха (след като писахме на съпорта) има бъг ,че постоянно "мисли" нещо и се тормози и явно има проблем с firmware,но на самата им програма Adata ToolBox като натиснеш Update Firmware просто ти отваря сайта adata.com и нищо не се случва.

Отделно много загрява и не знам дали това е заради постоянният Load за които няма причина.

Четох ревюта и наистина ги видях тези неща с изкючение на контролера, но за софтуера си мислех, че е оправено, а скоростите за човек който няма да прехвърля файлове постоянно си мислех, че няма да са проблем. За жалост в никем избора е малък, а този самсунг повече от 512 GB не мога да го намеря в България. И е само с 3 години гаранция, а на доста места видях, че с под 5 не си стурва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно трябва да е обратното понеже Адата е стар модел от времето в което за SSD NVMe се даваха 3 години гаранция,но от АДАТА имат много произведени бройки и за да ги продадат решиха да рискуват  и да ги предложат с 5 години гаранция.

Точно този модел на САМСУНГ 981 е с 3 години гаранция за да се понижи цената понеже е предназначен предимно за вграждане на лаптопи и др. устройства които и без това са с 3 год. гаранция.

Та ако искаш с 5 години си вземи 970 Evo Plus 

Иначе скоростта на АДАТАТА е по бавна не само при трансфер а и при времето за реакция,примерно като цъкна да отворя папка с инсталирана игра се бавеше много повече докато я отвори в сравнение със САМСУНГА ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a-data вече правят само боклуци, рядко си изкарват гаранцията... отделно че от време на време трябва да се пълнят с нули (даже не могат да се форматират преди пълненето с нули) и после наново да се правят дяловете, че  стават бавни по някое време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще видя някъде някой самсунг 970 или 981 един от двата и повече адата нищо няма да се взима. То и сега имам едно сата ссд на адата ама не съм доволен от него. Постоянно се товари без причина на 100% дори като го ползвам само като склад за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е 1ТB,  лично аз бих взел ево970  или компромисни вариант може да е  ево860 , 30 лева е по скъп от адата, и е с 5 години гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ludfen написа:

Ако държиш да е 1ТB,  лично аз бих взел ево970  или компромисни вариант може да е  ево860 , 30 лева е по скъп от адата, и е с 5 години гаранция

И аз към 970 ево се ориентирах, че предпочитам мястото. И 860 обмислям, но е на сата 3 интерфейса, който е по-бавен а ми се иска NVMe да видя, че всеки ми казва има голяма разлика от сата. Иначе и 981 ми изглежда добре, но не мога да го намеря 1 ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже имаш 2 слота М.2 единият е САТА а другият NVMe може да пробваш следното

Вземаш си един 981 512 гб и го пробваш и на двата слота понеже има вариант да работи и на двата слота ,ако проработи си вземаш още един 981 за да имаш 2х512 .Ако тръгне само на Ultra m.2 слота тогава си вземаш един 981 512 гб и един такъв за вторият слот https://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/solid-state-drives/ssd-860-evo-m-2-sata-500gb-mz-n6e500bw/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, KoiAzLiWe написа:

Вземаш си един 981 512 гб и го пробваш и на двата слота понеже има вариант да работи и на двата слота ,ако проработи си вземаш още един 981 за да имаш 2х512 .Ако тръгне само на Ultra m.2 слота тогава си вземаш един 981 512 гб и един такъв за вторият слот https://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/solid-state-drives/ssd-860-evo-m-2-sata-500gb-mz-n6e500bw/ 

И аз се замислих за този вариант да ти кажа. Но се загледах и в Intel 660p също. Имаш ли наблюдения за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KoiAzLiWe написа:

Засега се спирам на това. Малко повече пари ще дам, ама поне после да не се занимавам.

Благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добър избор.Имаш и включена TurboWrite technology технологията която е и разликата между 970 Еvo и 970 Evo Plus

За 2 години имам монтирани около 1000 SSD-та от различни марки и модели и от Samsung и Intel нямам нито един дефектен и то е логично понеже производителите на дънни платки си тестват слотовете именно със SAMSUNG и Интел SSD-та 

SSD Intel 660p са базовите модели и като цяло нищо особено докато SSD Intel 760p вече са добре,може да видиш и тяхното им описание https://www.intel.com/content/www/us/en/products/memory-storage/solid-state-drives/consumer-ssds/7-series/ssd-760p-series/760p-series-256gb-m-2-80mm-3d2.html

High Performance

Accelerate your PC with PCIe* bandwidth, 64-layer Intel® 3D NAND Technology, twice the capacity, and twice the performance of its previous generation – the Intel® SSD 600p Series.1

Low Power Consumption

Compared with its previous generation, the Intel® SSD 760p Series reduces its active power up to 50%.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KoiAzLiWe написа:

Много добър избор.Имаш и включена TurboWrite technology технологията която е и разликата между 970 Еvo и 970 Evo Plus

За 2 години имам монтирани около 1000 SSD-та от различни марки и модели и от Samsung и Intel нямам нито един дефектен и то е логично понеже производителите на дънни платки си тестват слотовете именно със SAMSUNG и Интел SSD-та 

SSD Intel 660p са базовите модели и като цяло нищо особено докато SSD Intel 760p вече са добре,може да видиш и тяхното им описание https://www.intel.com/content/www/us/en/products/memory-storage/solid-state-drives/consumer-ssds/7-series/ssd-760p-series/760p-series-256gb-m-2-80mm-3d2.html

High Performance

Accelerate your PC with PCIe* bandwidth, 64-layer Intel® 3D NAND Technology, twice the capacity, and twice the performance of its previous generation – the Intel® SSD 600p Series.1

Low Power Consumption

Compared with its previous generation, the Intel® SSD 760p Series reduces its active power up to 50%.2

До няколко дни ще мога да се похваля с тестове предполагам на новата придобивка. Иначе за интела прочетох че му дават малко презаписвания на клетките, което ме притеснява там. Като цяло преди да напиша темата се чудех между самсунг и адата, ама след нещата, които написахте тук избора ми беше по лесен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, KoiAzLiWe написа:

А? Нима само Phison правят добри контролери?

преди 20 часа, KoiAzLiWe написа:

Поне кажи на човека - това е OEM устройство с 3-годишна OEM гаранция без поддръжка за крайни потребители и без включен радиатор.

преди 6 часа, KoiAzLiWe написа:

От какъв зор да пробва NVME PCIe x4 устройство на M.2 SATA слот!?? 860 EVO M.2 SATA не се купува, както и други M.2 SATA - освен ако не се търси компактният формат без кабел (най-вече при лаптопи) - има си за целта по-евтини 2.5" SATA варианти, които са не по-малко бързи и по-хладни.

При цена 199лв за 500GB 970 EVO Plus що му предлагате OEM глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, PANOV написа:

А? Нима само Phison правят добри контролери?

Поне кажи на човека - това е OEM устройство с 3-годишна OEM гаранция без поддръжка за крайни потребители и без включен радиатор.

От какъв зор да пробва NVME PCIe x4 устройство на M.2 SATA слот!?? 860 EVO M.2 SATA не се купува, както и други M.2 SATA - освен ако не се търси компактният формат без кабел (най-вече при лаптопи) - има си за целта по-евтини 2.5" SATA варианти, които са не по-малко бързи и по-хладни.

При цена 199лв за 500GB 970 EVO Plus що му предлагате OEM глупости?

Видях, че е за OEM няма да взема нещо вече без да чета вече, а това че няма охладител проблем ли е за тези ссд-та? За този адата видях доста негативни коментари, затова реших да пиша тук, но пък гледам в новите конфигурации давате версията в която няма предварително инсталиран охладител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са с охладител - и S11 Pro, и SX8200 Pro, при едното мисля просто е включен в комплекта, все пак има дъна с радиатор на слота. При OEM устройствата нямаш гаранция като краен потребител - ползвал съм няколко поколения OEM на Samsung в работни станции, дори от тези с MLC - поне преди нямаше поддръжка дори за Samsung Magician.

Съфорумникът горе е писал, че е монтирал над 1000 SSD устройства за 2 години, а не знае елементарни принципи на различните технологии. M.2 PCIe 3.0 x4 в M.2 SATA слот - пълна глупост. Няма да се учудя проблемите при S11 Pro да се дължат и на задклавиатурното устройство и настройката. Ама да не хейтвам повече - отзивите в мрежата и различните форуми за SX8200 Pro са достатъчно красноречиви и често го препоръчвам като изгодно решение, поне аз. Фърмуерът все се оказва слабо място на ADATA, няма спор, но като ще се дават повече пари - решението е 970 EVO Plus, не някаква OEM алтернатива, че да спестиш някой левец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ако не бяха споменатите Самсунг нямаше да смъкнат цените и да отговорят със плюс варианта.

Все едно съм попаднал на тема интел срещу амд.

п.с. А Intel 660p по-добре да не се коментира когато говорим за по-висок клас SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Roujin Z написа:

Те ако не бяха споменатите Самсунг нямаше да смъкнат цените и да отговорят със плюс варианта.

Все едно съм попаднал на тема интел срещу амд.

п.с. А Intel 660p по-добре да не се коментира когато говорим за по-висок клас SSD.

Не искам темата да става това срещу това. Искам просто едно NVMe SSD, което да си ползвам за ос и няколко игри. 1ТВ предпочитам, защото да не ми се налага след известно време да взема ново, но като се замисля нищо не ми пречи да взема и едно hdd ако толкова ми трябва място, та може и 512 Gb. А за втория слот нямаше и да взема NVMe след като поддържа само сата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не искаш да правиш компромис с качеството - вземи едно 500GB 970 Evo Plus за 200 кинта и след време, като събереш някой лев, ще си добавиш 1TB 2.5" SATA SSD за сторидж. Без твърди дискове е оптимално. Ако държиш на 1TB сега - или се примиряваш със SX8200 Pro / S11 Pro, или инвестираш повече за 970 Evo Plus.

п.п. Междинен, но една идейка по-бавен вариант е KC2000. Има и S40G, което е с Realtek.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Ако не искаш да правиш компромис с качеството - вземи едно 500GB 970 Evo Plus за 200 кинта и след време, като събереш някой лев, ще си добавиш 1TB 2.5" SATA SSD за сторидж. Без твърди дискове е оптимално. Ако държиш на 1TB сега - или се примиряваш със SX8200 Pro / S11 Pro, или инвестираш повече за 970 Evo Plus.

По принцип и сега имам 500гб 2.5" SSD на адата от което не съм много доволен, но върши работа все още. Та не е като да нямам място. Просто не бях наясно с нещата, които ти ми каза за ОЕМ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, PANOV написа:

Съфорумникът горе е писал, че е монтирал над 1000 SSD устройства за 2 години, а не знае елементарни принципи на различните технологии. M.2 PCIe 3.0 x4 в M.2 SATA слот - пълна глупост. 

Доста често при платка с 2 броя м.2 слота се оказва 1 NVMe и 1 Sata като вторият макар и без да упоменава производителят е комбиниран т.е M.2 SSD Combo slot (NVMe PCIe Gen3 / SATA) понякога и двата са комбо слотове.Имам и случай с лаптоп със само 1 брой М.2 слот които е комбо (разпозна и NVMe и Sata SSD) като производителят  Acer не знаеше за това и го беше писал само като SATA.

Ако не вярваш на мен може да пишеш на MSI че пишат глупости в сайта си за тези модели лаптопи и ,че имат задклавиатурни проблеми.  https://www.msi.com/Laptop/GS65-Stealth-8SX/Specification

Само да ти кажа предварително за да не ни изложиш и ти пред чужденците,че лаптопа им наистина разпознава и двата вида SSD-та и като бонус точки които може да получиш им кажи,че лаптопа има 3 броя М.2 слота а не два както са описали в сайта,понеже съм отварял доста бройки от него и знам.

Относно това,че му препоръчах 981 е,че загрява по малко а това е от особено значение за клетките и ще живее по дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, KoiAzLiWe написа:

Доста често при платка с 2 броя м.2 слота се оказва 1 NVMe и 1 Sata като вторият макар и без да упоменава производителят е комбиниран т.е M.2 SSD Combo slot (NVMe PCIe Gen3 / SATA) понякога и двата са комбо слотове.Имам и случай с лаптоп със само 1 брой М.2 слот които е комбо (разпозна и NVMe и Sata SSD)

Именно де. И винаги е упоменато кой е PCIe и кой SATA. Е, при това положение защо му предлагаш да пробва PM981 и на двата? И каква е изобщо логиката да го ползва на SATA интерфейс със съответните ограничения в скоростта??

преди 12 минути, KoiAzLiWe написа:

Относно това,че му препоръчах 981 е,че загрява по малко а това е от особено значение за клетките и ще живее по дълго.

Я пак?

А за температурите - примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам съмнения ,че и двата слота ще разпознаят NVMe макар и вторият да се води само SATA 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KoiAzLiWe написа:

Имам съмнения ,че и двата слота ще разпознаят NVMe макар и вторият да се води само SATA 

Няма никакво значение какво ще разпознаят, само 1 от двата работи на PCIe x4 интерфейс в случая! Безсмислено е да пробва двата, а още по-безсмислено е да купува второ PM981 за втория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойде 970 ево плюс от линка по горе. Единствения минус е бавната му доставка 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...