Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

texnika

Препоръчайте ми 8-портов суич с контрол

Препоръчан отговор

Здравейте. Обновявам си домашната мрежа и стигнах до избора на суич.Ако може да ми препоръчате 8-м портов суич с контрол  до 100 лв. ,че от тях нищо не разбирам.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ефтиния за който се сещам е TL-SG108PE - с 4 РоЕ порта, без L3 функционалност - около 140 лв.

За суич L2/L3 ти трябват поне 250 лв - примерно UniFi US-8-60W - аз съм с такъв. Държи 4 VLAN-а (2 за видео наблюдение, "домашен" LAN, "работен" LAN)

В определени моменти към него има общо около 40 устройства - никакви ядове

За 100 лв.....не знам, търси нещо втора ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Poe портовете за какво служат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха . Значи за домашната ми мррежа може и без тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, texnika написа:

Аха . Значи за домашната ми мррежа може и без тях.

Естествено. Те са полезни, ако искаш да захраниш някакво устройство без допълнителни кабели а адаптери, защото ползваш част от усуканите двойки за захранване, а останалите за данни. Така уползотворяваш FTP/UTP например. Но пък PoE суичовете са по-скъпи и е хубаво да са от по-качествените, защото често дефектират точно тези портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, texnika написа:

Мнение за Този1 или D-Link DGS-1100-08, 8 x 10/100/1000

Първия е най-обикновен прост суич!

Кажи каква ти е идеята за LAN. Какъв е основния рутер? Какво ще "управляваш" с този суич - VLAN-и, bandwidth......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер за сега е тп-линк модела не го помня. От него ще влиза в суича който ще разпределя нета до крайните машини(3 компа).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, texnika написа:

Рутер за сега е тп-линк модела не го помня. От него ще влиза в суича който ще разпределя нета до крайните машини(3 компа).

И за какво ти е управляем суич? Имаш ли идея изобщо за какво се ползват тези устройства?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По на там смятан да ми заковат реално ип и да махна рутера.и по този начеин да си оправлявам мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, texnika написа:

По на там смятан да ми заковат реално ип и да махна рутера.и по този начеин да си оправлявам мрежата.

:)

Ясно...хабер си нямаш какво искаш да правиш. Рутера, не можеш да го махнеш - той прави връзката м/у твоята домашна мрежа и мрежата на ISP и не го интересува дали публичното IP, което ти дава ISP е перманентно или динамично!

Не схващаш ли, че суича (управляем или не) работи на L2 и него го интересуват само MAC адресите на клиентите. Разбира се има и L2/L3 суичове, но това е друга бира!

Да не говорим, че най вероятно си с някоя сапунерка и изобщо няма начин да ползваш управляем суич 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм да.Явно си нямам.Тогава дайте идея как да я направя тая мрежа.Входящ кабел (от интернет доставчика) да влиза в устройство или там каквото е и да разпределя нета на 3 + 3 устройства едно от които е файлов сървъ за вътрешен достъп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да правиш???? Кабела на ISP във WAN на рутера. От LAN на рутера към клиентите или към обикновен суич и към клиентите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела от интернет доставчика предполагам това е ISP-to  във ЛАН порта на устройството което ще разпределя нет трафика към клиентите.Ако има такова чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, texnika написа:

Кабела от интернет доставчика предполагам това е ISP-to

ДА, това е!

преди 6 минути, texnika написа:

Ако има такова чудо.

Има - казва се "рутер" - има 2 физически интерфейса с различни МАС адреси, у софтуер, който управлява трафика м/у тях. по правила, зададени от потребителя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре рутрера значи трябва да разпределя трафика между 7 устройства(А такъв несъм чувал да има),или рутера да се върже към суич който да разпредели трафика между 7 устройства.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, texnika написа:

А такъв несъм чува

Всеки рутер от 30 лева може да "разпределя" на поне 253 устройства

За 7 ти стигат 4-те порта на сапунерката и един 5 портов суич

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, street racer написа:

Рутерът прави мрежите или обединява няколко устройства , суича разпределя. Ако не се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Амм илии аз не мога да смятам или не разбрах.Как на 4-ри порта ще писнеш кабели на 7-м машини.За IP-адреси пускай колкото си искаш ма на 4-ри порта на сапунерката да вържа 7 машини не го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, texnika написа:

Здравейте. Обновявам си домашната мрежа и стигнах до избора на суич.Ако може да ми препоръчате 8-м портов суич с контрол  до 100 лв. ,че от тях нищо не разбирам.

Мерси предварително.

С този управляем суич , какво мислиш да "управляваш"  или какви настройки искаш да направиш за да ти дадем оптимален избор за бюджета ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филтрация на Мак ареси и нещо като защитна стена.Но най важно е седемте физически машини да имат нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...