Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Никол Иванова

Помогнете да си напиша самооценка

Препоръчан отговор

Здравейте,

За работата трябва да си напиша самооценка.

9651940V.png

Изпитвам трудности по няколко причини:

- трудно ми е да се самооценявам. За "силните ми страни" бих написала някакви клишета от сорта "екипен играч" и т.н.

- работя в производствено предприятие. Въпреки, че изделията които произвеждаме не са прости, като цяло във фирмата няма много на брой позиции.

Моето мнение е дори, че голяма част от наличните могат да бъдат заети от почти всеки колега (естествено включително и мен).

- на въпросите за кариерното развитие не знам дали става въпрос за кариерното развитие във фирмата или като цяло (особено за дългосрочното). Логично е да напиша нещо което е свързано с нея.

- като цяло няма нещо във фирмата което бих работила цял живот. Естествено бих приела (и искам) нещо ново сега в нея. 

- откакто съм във фирмата само няколко човека са си сменили задълженията (или са допълнили старите операции с нови). 

- работата ми не е нещо за което съм мечтала, борила, учила много време. Точно напротив. Всеки средностатистически човек може да я върши. Не е като да си готвач. Цел за кариерно развитие - достигане позиции главен готвач или собствен ресторант (примери). Как ще се постигне - повишаване на квалификацията, курсове, стаж и т.н. 

Но в моя случай е по-трудно да се отговори на тези въпроси. 

Това са накратко причините поради които ми е трудно. Надявам се да ми помогнете да напиша нещо.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Никол Иванова написа:

Надявам се да ми помогнете да напиша нещо.

Амииииии ....... то ти си го написала вече - ако изпитваш някаква трудност, то ми се чини да е страхът да не те уволнят, ако им го напишеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли върху всеки въпрос малко и напиши това което чувстваш и мислиш че е вярно, все пак ти най-добре се познаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия не са наред, кажи на HR-ката да си ги сложи където слънце не огрява. Ти ще готвиш ли, или ще пишеш докторски дисертации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има такива места,които се вдетиняват.Хващай химикала и драскай всичко най-хубаво за теб и готово.Даже мисля,че и не ги преглеждат до края всичките въпроси.Общо взето формалности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, .Alex&Vanko. написа:

Кой ли ще си напише лоша самооценка?

Повечето въпроси са свързани със кариерното развитие.

Иначе естествено, че на въпросите за самооценка никой няма да си напише нещо лошо.

преди 2 минути, bojoviki написа:

Ами има такива места,които се вдетиняват.Хващай химикала и драскай всичко най-хубаво за теб и готово.Даже мисля,че и не ги преглеждат до края всичките въпроси.Общо взето формалности

Какво да напиша за кариерното развитие при положение, че почти никой не си е сменил мястото за времето от предишната самооценка (миналата година по същото време)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, .Alex&Vanko. написа:

И как разбра, че си екипен играч?

Хаха. Така си мисля. Може и да не съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кариерните цели е ясно. Да се изкачиш и да заемеш мястото на директора и да командориш всички. :devil2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може тая с човешките ресурси да е някоя кифла, която е на позицията щото е правила нещо на шефа и толкова да й стига пипето, да повтаря всяка година анкетите, че да има все пак с какво да се отчете, че нещо прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиши дрън дрън и много други качества притежавам

имам много силни страни и не знам кои точно са най силните и най слабите понякога са ми много силни

краткросрочните цели вече съм ги постигнал

дългосрочните в момента не мога да ги осъществя понеже заплатата ми е малка 

давам си паричките за  транспорт до работното място

и за храна

през свободното си време вместо да се сретоточа върху кариерата си  съм принуден да прекопавам градина  за плодове и зеленчуци

и прасета гледах обаче държавата ми ги утепа

казаха че имали запек а кокошките разтройство 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са силните ви страни?
Отдаденост, професионализъм и ефективност!

Какви са краткосрочните ви цели за кариерно развитие?
Професионална реализация!

Какви са дългосрочните ви цели за кариерно развитие?
Постоянен трудов договор, отлично трудово възнаграждение!

Какви умения са ви необходими за постигане на тези цели?
Единствено мотивация!

Можеш направо така, още няколко години и ще се отракаш!

преди 6 часа, Никол Иванова написа:

Повечето въпроси са свързани със кариерното развитие.

Иначе естествено, че на въпросите за самооценка никой няма да си напише нещо лошо.

Какво да напиша за кариерното развитие при положение, че почти никой не си е сменил мястото за времето от предишната самооценка (миналата година по същото време)

Eйчарите на база на тези данни ще ви анализират от гледната си точка и природа на човешките ресурси.
Това са ейчарски номера за да разузнаят своите служители.
Нищо повече...

В големите компании са практика сезонни и годишни оценявания.

Служители оценяват шефове, шефове оценяват служители също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Никол Иванова написа:

Моето мнение е дори, че голяма част от наличните могат да бъдат заети от почти всеки колега (естествено включително и мен).

преди 15 часа, Никол Иванова написа:

Според мен, като производствено предприятие, най-вероятно сте сертифицирани, съгласно изискванията на някой стандарт и имате въведена система за производствен контрол, за да докажете пред клиента, че произвеждате качествени продукти. В стандартизираните системи за управление такива оценки са задължителни и са проверявани от одитиращата организация по време на сертификационни и надзорни проверки.

По просто казано, това е трупане на информация (доказателство, записи) за изпълнение на точки от стандарта. Всеобща практика е тези оценки да се правят проформа за да се поддържа сертификата на фирмата, необходим, при участие в обществени поръчки.
Аз не бих отдавала много време и значение на тази самооценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши : " Да не съм Господ да съдя , още по-малко пък себе си ?! Иначе мога да се посипя с най-вкусните меродии..."

До колкото разбрах за готвач става дума . Ако ли пък е за IT специалист примерно , може да се поръсиш със свободни електрони , като фойерверк да станеш ....и т.н.:lol6:

На такива им бий шута !  Тези са гадове , формализирайки се още на входа .....:nono:

Парите не са най-важното нещо в живота......Това ще го разбереш по-късно.....Когато същите се опитват да ти вземат Душата....:)

Търси си друга работа при свестни Човеци .:nono:

Пък и изгледай филма " Грозна като Смъртта " примерно , да видиш от едната и от другата страна как стават хубавите неща.....и да му се изкефиш също .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен!
Нека си поработи момичето в различни структури и компании, да види какво е в малкия, средният и големият бизнес.
На база на този опит сама ще избере към кои да се насочи.
В подобни формуляри да се пишат някакви шеговити заучени фрази и плиткоумни шеговити изрази не е професионално, на никой не им дреме за това какво пише на тия листчета.

Има един израз като нямаш акъл имаш ръце, та то така, едни работят с ума, други на които им е дефицит по едни или други причини имат ръце и работят с тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Танер Заит Расим написа:

никой не им дреме за това какво пише на тия листчета.

Именно ! И е показател за отношение....и други неща които наверно не ги разбираш (според твоите постове) .

Нека да отбележа , че не става дума за CV .

Истината лъсва за 1-2 дена работа , кой , какво и колко струва....Никакви подобни формуляри , никому не са потребни . А щом ги ползват - нещо не е на ред с нещата.....Защото кой войник не мечтае за генералския жезъл ? :nono:

Най-важното в работата е да ти е комфорно на Душата ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, by_chechi написа:

Именно ! И е показател за отношение....и други неща които наверно не ги разбираш (според твоите постове) .

Нека да отбележа , че не става дума за CV .

Истината лъсва за 1-2 дена работа , кой , какво и колко струва....Никакви подобни формуляри , никому не са потребни . А щом ги ползват - нещо не е на ред с нещата.....Защото кой войник не мечтае за генералския жезъл ? :nono:

Най-важното в работата е да ти е комфорно на Душата ! :nono:

Отлично ясни са ми, хайде да не си даваме оценки става ли?
Подизирам че съм бил повече на интервюта с HR-и от теб...
Това са трикове на HR-и, могат и формуляр да ти дадат в който да си изпееш целият живот, аз като видя такива отказвам да попълвам.
Защото не е коректно да издавам предишни заплати и т н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.09.2019 г. в 8:17, Танер Заит Расим написа:

Подозирам че съм бил повече на интервюта с HR-и от теб...

Подозирам, че това не е нещо, с което следва да се гордееш ;) Аз например през живота си съм бил на едно-единствено "интервю за работа". И това беше по времето, когато още го наричаха "събеседване". А вече 26-та година не работя "за", а "с"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...