Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 часа, trifonivanov написа:

Ами пробвали сме и не е изобщо сложно. Даже няма как да сбъркаш, а на настолния можеш яко да омажеш. Явно не си виждал уиндоус телефон. Не говори тъпизми! 

Брей, кога се случи това, че само ти знаеш? Никой друг. Или си сънувал? Я покажи статия с това важно събитие. 

Абе Онуфри говорим за андроид, уйндоус телефон такова животно вече няма, чичко Уили се пробва ама не му върза, затова сега ще прави нов опит с нова ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Bubbles написа:

Абе Онуфри говорим за андроид, уйндоус телефон такова животно вече няма, чичко Уили се пробва ама не му върза, затова сега ще прави нов опит с нова ОС.

Твърд наркотик вземаш явно. Какъв андроид тук? Никъде не виждам да се говори за андоид. Поне се научи как се пише Уиндоус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, trifonivanov написа:

Твърд наркотик вземаш явно. Какъв андроид тук? Никъде не виждам да се говори за андоид. Поне се научи как се пише Уиндоус

Абе ти чуваш ли се? Говорим за ТЕЛЕФОНИ, къде ги тия тгелефони днеска с УИНДОУС?
Единствените такива бяха Нокия, като спряха да действат заедно пробваха собствената марка Microsoft, толкоз, други телефони с уиндоус няма и няма и да има, айде пробвай се да инсталираш уиндоус на телефон с андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Bubbles написа:

Абе ти чуваш ли се? Говорим за ТЕЛЕФОНИ, къде ги тия тгелефони днеска с УИНДОУС?
Единствените такива бяха Нокия, като спряха да действат заедно пробваха собствената марка Microsoft, толкоз, други телефони с уиндоус няма и няма и да има, айде пробвай се да инсталираш уиндоус на телефон с андроид.

Може да не се поддържат вече, но си ги има. Даже мойта все още ползва един такъв барутник. А в тема за Уиндоус, ако имаш нещо друго предвид е редно да конкретизираш.  Макар, че и на андроид телефон хич не е толкова сложно, даже е по-лесно и с по-малко кликове, а и е доста по-бързо от на уин компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи М$ се отказали от мобилната, щото е сложна за преинстал (така разбрах от написаното). Отделно как да им е по-доходоносна на М$ (защото не е спомената дръга компания, затова мисля, че за нея иде реч) мобилната, която беше на няколко милиона устройства безплатно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, trifonivanov написа:

Може да не се поддържат вече, но си ги има. Даже мойта все още ползва един такъв барутник. А в тема за Уиндоус, ако имаш нещо друго предвид е редно да конкретизираш.  Макар, че и на андроид телефон хич не е толкова сложно, даже е по-лесно и с по-малко кликове, а и е доста по-бързо от на уин компютър. 

Ок може би не съм се изразил ясно(не ми е за първи път) :

Microsoft никога не са казвали че НИКОГА повече няма да правят операционна система.
Сега под натиска на пазара са решили най сетне да пробват нова ОС която струва ми се ще бъде насочена основно към мобилните устройства.
Защо? Защото към този момент продажбата на ОС за мобилни устройства би им носило много повече приходи отколкото продажбата на уиндоус а бъди сигурен че чичко Уили не е от гората и няма да истане по-назад от Гошо Андроида и ще направи така че новата му ОС да е колко може по трудно преинсталираема на мобилните устройства с цел ограничение на пиратството. Още повече че продажбата на устройство със съответната ОС означава продажба и на ОС-а...
...абе накратко всичко е за пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Bubbles написа:

Ок може би не съм се изразил ясно(не ми е за първи път) :

Microsoft никога не са казвали че НИКОГА повече няма да правят операционна система.
Сега под натиска на пазара са решили най сетне да пробват нова ОС която струва ми се ще бъде насочена основно към мобилните устройства.
Защо? Защото към този момент продажбата на ОС за мобилни устройства би им носило много повече приходи отколкото продажбата на уиндоус а бъди сигурен че чичко Уили не е от гората и няма да истане по-назад от Гошо Андроида и ще направи така че новата му ОС да е колко може по трудно преинсталираема на мобилните устройства с цел ограничение на пиратството. Още повече че продажбата на устройство със съответната ОС означава продажба и на ОС-а...
...абе накратко всичко е за пари.

Доколкото съм наясно идеята на мобилните изобщо не е преинсталация. Включват обикновено някакъв софтуер, за да си оправиш бакиите, ако има как, но дотам. Лицензионно споразумение с производителя, пускат устройства (както и преди с 8.1) и излизат недоносчета на HTC, Samsung и т.н., но с каквото излезе - това е. Просто не разбирам откъде го измъкна това с преинсталацията, за което стана дума.

Едитче: колкото до реинстал на Андроид телефони - това не е темата (но ако беше - официално почти всеки производител има туулче, а неофициално - от андроид десетка пиша, на среднокласно самсунгче от 2015-та. Не е толкова трудно)

Редактирано от Blackwood Maev
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Blackwood Maev написа:

Доколкото съм наясно идеята на мобилните изобщо не е преинсталация. Включват обикновено някакъв софтуер, за да си оправиш бакиите, ако има как, но дотам. Лицензионно споразумение с производителя, пускат устройства (както и преди с 8.1) и излизат недоносчета на HTC, Samsung и т.н., но с каквото излезе - това е. Просто не разбирам откъде го измъкна това с преинсталацията, за което стана дума.

Едитче: колкото до реинстал на Андроид телефони - това не е темата (но ако беше - официално почти всеки производител има туулче, а неофициално - от андроид десетка пиша, на среднокласно самсунгче от 2015-та. Не е толкова трудно)

В прав текст - Майкрософт правят нова ОС насочена специално към мобилните устройства точно защото е почти(да не кажа напълно) невъзможно да се преинсталират и съм сигурен че няма да оставят такава възможност точно от гледна точка на приходите им.
Това си е мое лично мнение, дали е така скоро ще разберем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те рано или късно ще направят нова мобилна ОС, а възможност за преинсталиране няма да има по ред причини, както няма от Уиндоус Фоун 7 насам, гаранция. Колко това влияе на приходите им - не знам. Веднъж продадено дадено устройство с преинсталирана тяхна ОС, те вече са взели каквото има от него. Ако е на друг производител, с друга ОС (андроид например) те взимат повече пари, от патенти. За справка - ползвай Гугъл (или Бинг).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Телефоните се преинсталират с 2-3 клика default_smile.gif ,гявола е да слижиш правилния ром ,точно за твоя телефон.

Пропускаш една ;малка” подробност - трябва да имаш администраторки права (да го рутнеш, дето се казва)

Да, ама тогава много приложения, които изискват сигурност (напр. Онлайн банкирането) - няма да работят!

Тяхната мобилна система си беше осрана по презумция default_smile.gif ..............7 им беше последната хубава ОС ...след това само срамоти и позор.

Що бе Иво - к'во ѝ е на „8-цата”???

По-точно - Win 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми кво да кажа аз, Балончето се опитва да изказва някакви странни тези,  но не успява поради липса на административен капацитет да се обясни. Явно  не си е учило уроците, а вместо това се е занимавало с други дейности, които явно не са били полезни за прогонването на мозъчната дейност и трупането на полезно знание.

ПС. Консултирах се с преводача на Гугъл...Явно по-правилният превод, е Мехурче(та), а не Балонче(та)?!? И на мен не ми стига административен капацитет :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.09.2019 г. в 14:18, Bubbles написа:

Абе ти чуваш ли се? Говорим за ТЕЛЕФОНИ

Абе, ти четеш ли с разбиране?

на 18.09.2019 г. в 22:29, DarkEdge написа:

мобилни компютри с два екрана.

Кой изобщо говори за телефони?!!!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Пропускаш една ;малка” подробност - трябва да имаш администраторки права (да го рутнеш, дето се казва)

Да, ама тогава много приложения, които изискват сигурност (напр. Онлайн банкирането) - няма да работят!

Що бе Иво - к'во ѝ е на „8-цата”???

По-точно - Win 8.1.

Ами за преинсталация на стоков ром (или за ристор на айфон) не се искат никакви руут права. Банкирането и безконтактното плащане работят и с руутнат къстъм ром, тествано многомногомногократно.

И по темата - мобилни компютри с тва екрана .. ако е единия за лаптоп стил клавиатура или за разгъване на интерфейса - не е далеч от мобилка като функции. Надали ще е смален лаптоп, подобно на GPD pocket.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Blackwood Maev написа:

ако

Явно не е ако, а става дума или за нова група хардуерни устройства или за нещо такова:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да правят нова ОС, която да е за нов продукт? Неналожен, експериментален и т.н.? Надали. Вариация на съществуващ ще е. Прословутия Surface phone сигурно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, и как се предполага, че трябва да излезе нов хардуер? Гол като пушка без софтуерна подръжка? И кой ще го купува и как ще се ползва?
Я се замисли малко! Нали ще трябва да се пишат драйвъри, да се напасва ОС към новия хардуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майкрософт толкова са разпуснали нещата и толкова го карат орез просото, че нищо ново и особено успешно не могат да направят. Затова и Windows все по-бъгав става, защото както прочетохме днес не се занимават с тестове, а се надяват на потребителите. Супер професионално. 

https://www.kaldata.com/it-новини/уволнен-служител-на-microsoft-обясни-защо-във-wind-318859.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля не малко. Колко нови хардуерни продукта излизат от М$? Без проучване, без нищо ей тъй ще дават заплати на сума народ да нагаждат ОС за нов тип устройство. М$ при това. Които даже нямат вече тестер група за основната си ОС. Не искам да съм категоричен, но това никога няма да се случи. М$ не са такава компания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго, което се сещам - Windows Core OS - отколешна мечта на Майкрософт е една ОС за всичко - от смарт устройства, през умен дом (хладилници, врати, т.н.) през часовници, XBox , Hololens и т.н... нещо в тази насока трябва да е. Не е речено да е за нова хардуерна платформа, а по-скоро за унифициране на текущите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Жоро кво ше руутваш бре :) За да префлашнеш със ром определен телефон ти трябва софтуер за префлашване ,специфичен драйвер и точния стоков ром :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чел какво се е писало в темата, ама това КореОС като КореОС в Линукс ли е и ако не е нещо такова, що да не е пък? Сори, ако не знаете за какво говоря. OK,казано на Български - монолитен контейнер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Не съм чел какво се е писало в темата, ама това КореОС като КореОС в Линукс ли е и ако не е нещо такова, що да не е пък? Сори, ако не знаете за какво говоря. OK,казано на Български - монолитен контейнер.

Не, иде ми на търговско название на NT ядрото, обвито в булшит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фърлих едно око  на началото, ф грешка съм. Но ... ф "наште" среди битува мнението, че ще си направят/купят дистрибуция и ще се "пробват" и на тая пазарна ниша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Facebook официално потвърдиха, че няма да ъпдейтват популярните си мобилни приложения за платформата Windows Phone. Според информацията поддръжката за Messenger, Instagram и WhatsApp спира на 30 април. По този начин собствениците на смартфони с Windows Phone ще трябва да използват браузъра, за да се логнат в своите профили. Това ще се превърне в поредната причина да спрете да използвате платформата и да потърсите алтернативни решения, като Аndroid и iOS.
      Мобилните приложения на Facebook досега оглавяваха класацията за най-популярни безплатни заглавия в Microsoft Store, съобщава WindowsCentral. Въпреки това няма официална информация колко точно хора са ги инсталирали на своите устройства. Тук е момента да споменем, че компанията спря да предоставя ъпдейти за Windows Mobile още в края на миналата година. В контекста на това не е изненадващо, че Facebook спират поддръжката за мобилните си приложения за платформата.

Другите водещи разработчици също вече започнаха да изтеглят своите заглавия от онлайн магазина на платформата. Със сигурност, дори и малкото хора, които все още имат устройства с Windows Mobile скоро ще преминат към конкурентните операционни системи. Неуспехът на платформата е поредното доказателство, колко силни са позициите на Android и iOS сред потребителите и как баланса на този двуполюсен модел едва ли ще бъде променен скоро.

• от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:
      При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.
      Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от mihaela_
      Здравейте отново, относно тази задача искам да попитам нещо.  Зададох ключови полета за „Данни от фирмата” – Име на фирмата, „Автомобили” – Рег номер, „Услуги” – Цена, „Клиенти” – ЕГН.Сега обаче трябва да създавам връзка едно към едно и едно към много, но така както съм ги направила не виждам шанс за връзка едно към едно и не мога да разбера къде е грешката. Ако някой може да посочи грешката и да ми помогне да продължа напред, ще съм му много благодарна!                                                                                                                  

• Дарение

• Добави ново...