Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, флашката ми Silikon Power 16 GB просто спря да се вижда в Mycomputar, но се чува звук когато я свържа с компютъра, не се вижда и в Управление на дискове, вижда се само в устройства и принтери и диспечър на устройставата  обозначена с жълт триъгълник с удивителна, пробвах я и на други компютри и положението е същото. Пробвана е и под LINUX и не се вижда. В Управление на дискове се вижда, като USB Mass Storage Device и дава код 10, че не може да се стартира. Деинсталирах я два пъти, но пак същото и не знам, какво да правя, а на нея имам много важни документи, ще съм благодарна на всякакви съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да комппютъра ми е с ОС w7? Когато я деинсталирам и рестартирам компютъра и отново я свържа с него, се опитва да инсталира драйварите, но излиза съобщение, че "драйварите не могат да се инсталират".

Само да се поправя не в Управление на дискове, а в  Диспечър на устройства, се вижда, като USБ Mass Storage Device отбелязана с жълт триъгълник с удивителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е гаранционна я връщай към търговеца, ако не - в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, EVDEVD написа:

Здравейте, флашката ми Silikon Power 16 GB просто спря да се вижда в Mycomputar, но се чува звук когато я свържа с компютъра, не се вижда и в Управление на дискове, вижда се само в устройства и принтери и диспечър на устройставата  обозначена с жълт триъгълник с удивителна, пробвах я и на други компютри и положението е същото. Пробвана е и под LINUX и не се вижда. В Управление на дискове се вижда, като USB Mass Storage Device и дава код 10, че не може да се стартира. Деинсталирах я два пъти, но пак същото и не знам, какво да правя, а на нея имам много важни документи, ще съм благодарна на всякакви съвети!

Може ли да се сетите какво правихте преди да я докарате дотова положение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

In order to ensure stable power supply to the USB port, we recommend that you update to the latest Windows and UEFI/BIOS version:  1. Try to solve the problem according to the following steps:
      1). Start in safe mode. (Boot press F8)
      2) Go to the Device Manager. (Control Panel → System → Hardware → Device Manager).
      3) Check whether there are other devices with yellow question mark. If there is any, please remove it.
      4) Open the universal serial bus (USB) controller.
      5) Remove all USB devices inside. (Right click -> Uninstall)
      6) Reboot. 2. Please use the USB port which is directly connected to the computer's motherboard and avoid using USB hubs or USB cables. 3.  Check if there is any conflict between USB devices that you might have connected to the computer. If so, please remove other connected USB devices (such as card readers, printers, etc) and then reconnect the USB flash drive to the computer.

Ако се получи и след това има други проблеми, има си инструмент за възстановяване на тази страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МНОГО БЛАГОДАРЯ ще пробвам този варянт и ще пиша какво е станало. Може би firmweara на контролера (не знам дали се изразявам правилно за което се извинявам) е заминал , но ако се опитам да го вастановя с някоя помощна програма, дали ще се повреди информацията?

Не е гаранционна, бях я забравила на компютъра за два дни и като го пуснах вече не се виждаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, EVDEVD написа:

МНОГО БЛАГОДАРЯ ще пробвам този варянт и ще пиша какво е станало. Може би firmweara на контролера (не знам дали се изразявам правилно за което се извинявам) е заминал , но ако се опитам да го вастановя с някоя помощна програма, дали ще се повреди информацията?

Не е гаранционна, бях я забравила на компютъра за два дни и като го пуснах вече не се виждаше.

Така описано наистина е възможно да е убита. Ако не стане и информацията струва пари, има фирми за възстановяване. Ако е "умряла"  от токов удар, вероятно е само електрониката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е заминала електрониката, ще може ли да се възстанови отново?

Описаната процедура по горе мога ли да я пробам на един по стар компюр с  windows xp, че да не объркам нещо на W7, че на него работя.

Ако е заминала електрониката ще издава ли звук когато я включа в компютъра?

Извинвам се, ако досаждам с въпроси, но трябва да се опитам да я оправя.

Другото, което забелязах, ако компютъра е изключен сложа флашката и го пусна той просто замръзва и не ще да се стартира, махна ли я тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е за боклука. Ако има важа информаця е заминала. Такава информация се съхранява минимум на 2 отделни носителя, на колкото повече, толкова по-голям е шанса да се възстанови при проблем. Периодично трябва да се добавят новите неща, друг начин няма. Има фирми, които се занимават с възстановяване на информация, както казах и по-горе:

http://www.recovery-bg.com/recovery-data-services-bg.php

http://datarecovery.bg/възстановяване-на-данни/възстановяване-на-информация-от-hdd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече посетих една от посочените фирми, но не направиха нищо,дори бях съгласна да свалят паметта и да я прочетат на програматор, но може би не им се занимава, затова се опитавам ако мога нещо да направя аз. Ако се опитам да възстановя firmweara, дали няма да стане нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете флашката с този инструмент и покажете картинка на прочетеното.
Парола за архива:usbdev.ru

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Флашката е за боклука. Ако има важа информаця е заминала.

Може ли да не пишеш глупости? Заминава, ако премеждието стане в момент на активна работа на устройството, а не само защото е поставено в слота. 99% е вероятността да не е работила, защото авторката е поставила, свършила си е работа и после просто я е забравила, нито е чела, нито е писала в останалото време на SSD-то, освен ако нещо не ни съобщава..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че пиша глупости, след като устройството не се разпознава на никоя машина, не се разпознава в device manager, под друга ОС и така нататък? Флашките си умират много често без никакви признаци, ей-така изведнъж, особено подобни измислени бюджетни марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Защо реши, че пиша глупости

Защото наистина е много вероятно да пишеш глупости! Има инструменти, с които да се съживи флашката и от тотално неразпознаваема да стане пълнофункционална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още такава тема не съм видял, но дано да е така, успех на авторката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Аз още такава тема не съм видял

И щом ти не си виждал, й тегли резолюцията на флашката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, правилно сте ме разбрали, флашката работеше до последно изключих компютъра, забравих да я извадя и след два дни когато го пуснах тя не се разпознаваше.

Това излиза с програмата CHIPGENIUS:

Description: USB Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed

USB Device ID: VID = 090C PID = 1000

Device Revision: 1100

Controller Part-Number: Unknown

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и това:

In order to ensure stable power supply to the USB port, we recommend that you update to the latest Windows and UEFI/BIOS version:  1. Try to solve the problem according to the following steps:
      1). Start in safe mode. (Boot press F8)
      2) Go to the Device Manager. (Control Panel → System → Hardware → Device Manager).
      3) Check whether there are other devices with yellow question mark. If there is any, please remove it.
      4) Open the universal serial bus (USB) controller.
      5) Remove all USB devices inside. (Right click -> Uninstall)
      6) Reboot. 2. Please use the USB port which is directly connected to the computer's motherboard and avoid using USB hubs or USB cables. 3.  Check if there is any conflict between USB devices that you might have connected to the computer. If so, please remove other connected USB devices (such as card readers, printers, etc) and then reconnect the USB flash drive to the computer.

но не се получава.

Когато я деинсталирам и след това включа отново опитва се да инстлира драйварите, мига лампичка, изчезва жълтия триъгълник, но не става излиза съобщение, че не могат да се инсталират да се свържа с производителя й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли
smi_mptool_v2.5.18_v1_m0503_3257enaa.rar 
Стартирай инструмента да видим дали ще разпознае детайлно флашката

screenshot_3_fdc_1000.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре!

Ако трябва ще я отворя за да видя номера на контролера.

Тоест флашката ще отворя.

Трябва да стартирам само exe. файла да се инсталира програмата и да сложа флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо забоди флашката и след това стартирай инструмента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да видя номера на паметта на флашката

0664МТ1Е1SA

PO200007-14,

контролера, нали е отзад на паметта, но е затворен

Не я разпознава, слагам флашката, стартирам exe., но нищо евентуално да дам SCAN USB.

Пробвах и програмата на SILIKON POWER, но и тя не я разпознава. Имат една програма на сайта им за въстановяване на firmwear, но незнам, дали би вършила работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...