Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Препоръчайте ми възможно най-евтиния router с ftp server или може би какъв да е router с някакъв стар компютър ще е по-добрия вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв трябва да е този рутер с FTP сървър?
Нали се сещаш че това значи да има памет и т.н.?

Аз поне не знам за такива рутери.

А каква е целта занятието?

Ако е да имаш достъп до файловата система от всяко устройство един стар компютър ще ти свърши чудесна работа, аз обаче бих взел лаптоп защото ще хаби доста по-малко ток а ще върши същата работа и ще заема по-малко място.

Иначе най доброто си остава NAS обаче щом като питаш за стар компютър компютър това предполага че или нямаш или не ти се дават пари затова този вариант май отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, почти всички рутери с USB порт имат някакъв FTP за достъп до включените в него устройства. Вече какви са възможностите на това FTP е отделен въпрос.
Примерно микротик рутерите имат базисно FTP, което за по-напредничави нужди няма да върши работа, но работи за включени в USB флашки или HDD. Има и такива за 30-40 лв.

Но наистина някакво друго устройство е 10 пъти по-добре (NAS, малък сървър), освен ако малък размер, минимална консумация са абсолютно критични изисквания. Вземи си някой NAS или си направи малък сървър и му измисли и други употреби. Аз така направих и сървъра ми има много функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, teglicha написа:

Вземи си някой NAS или си направи малък сървър и му измисли и други употреби. Аз така направих и сървъра ми има много функции.

Много благодаря! Микротик не са лоши, но предполагам и с линукс ще стане. Препоръчайте ми, моля, подходящ хардуер за сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото хардуери за десктоп компютър, толкова и за сървъри, изцяло зависи какви функции ще му вмениш. Аз ползвам десктоп компоненти, просто си бях сглобил компютър преди 3-4г. и го ползвам за сървър, всички функционалности, за които го ползвам са леки, и затова не ми трябваха специални сървърни компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като евтино , компактно, тихо и гигабитово решение с което пример съм аз е OrangePI Zero Plus !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...