Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бисер Петков

Как да инсталирам ffmpeg кодеци на Fedora 30?

Препоръчан отговор

Имам един свободен компютър в офиса и му инсталирах Федора 30. Обаче се оказа, че не мога да заредя във видео обработващите програми .mp4 файл. През Гугъл разбрах, че трябва да се инсталират ffmpeg кодеци, но до сега безуспешно. Надявам се с ваша помощ да успея. Инсталирал съм Blender, Davinci Resolve и Pitivi, но само Блендера се стартира. Тоест, това е другият ми проблем. Възможно ли е да е заради кодеците или нещо друго ги спъва, за да не стартират? От две години не съм ползвал Федората и не помня много неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк от де да си ги свали rpm пакет .........ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-добре да се добави fusion repository.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ивайло Димов написа:

Линк от де да си ги свали rpm пакет .........ЦЪК

От тук ги теглих няколко пъти преди да пусна темата.

преди 2 часа, Gangosa написа:

Благодаря, ще опитам отново, пък дано да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Бисер Петков написа:

Имам един свободен компютър в офиса и му инсталирах Федора 30. Обаче се оказа, че не мога да заредя във видео обработващите програми .mp4 файл. През Гугъл разбрах, че трябва да се инсталират ffmpeg кодеци, но до сега безуспешно. Надявам се с ваша помощ да успея. Инсталирал съм Blender, Davinci Resolve и Pitivi, но само Блендера се стартира. Тоест, това е другият ми проблем. Възможно ли е да е заради кодеците или нещо друго ги спъва, за да не стартират? От две години не съм ползвал Федората и не помня много неща.

Първо добави rpm fusion (free и non-free. По принцип, това се прави веднага след първото обновяване и рестарта. След това, напиши ffmpeg в търсачката на мениджъра на пакети и ми покажи снимка. Тези за Firefox бяха ffmpeg-libs и за плеърите ще се сетя, като видя пакетите. Напоследък съм работил основно със старата CENTOS6 и може да има разлика в имената на пакетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Първо добави rpm fusion (free и non-free. По принцип, това се прави веднага след първото обновяване и рестарта.

Да. 

https://rpmfusion.org/Configuration/

https://i.imgur.com/s4JzO1Y.png

И няма проблем с mp4 - Parole, SMPlayer, VLC ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я тва е линка който съм дал и аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах ги. Но две от програмите не искат да стартират. Pitivi  и Davinci Resolve. Колкото и да опитвам няма никаква реакция. Все едно съм кликнал някъде напразно. Как да разбера какъв им е проблема, че не искат да се стартират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Бисер Петков написа:

Pitivi  и Davinci Resolve. Колкото и да опитвам няма никаква реакция. Все едно съм кликнал някъде напразно. Как да разбера какъв им е проблема, че не искат да се стартират?

Пусни ги от терминала и ще видиш какви грешки дава.

При мен Pitivi тръгна от раз:

- Fedora 31

sudo dnf install pitivi

https://i.imgur.com/YjxCQRN.png

- OpenSUSE Leap

sudo zypper in pitivi

https://i.imgur.com/xAz81vS.png

Davinci Resolve не е за моя лаптоп (2010 г.). Пробвах преди в CentOS, но:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...