Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BatGeorgi

Дъното и захранването не се харесват?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Разполагам с:

Ryzen 3600x + MSI B450M Gaming P + ADATA D10 2x8GB + SEASONIC FOCUS+ 650W + Palit RTX 2070S + ADATA XPG S11P 512GB + SEAGATE FireCuda 2TB

Частите са закупени преди месец и половина. Преди около месец се прибрах и нямаше ток. Компютъра е работил по време на спирането на тока. Като дойде го пуснах- но нямаше картина. Сменях и ресетвах биос, сменях батерията, местех рам паметите, пробвах само дъно и проц-няма свети ми ЛЕД-а за процесора... Реших че е или дъно или процесор и го пратих за сервиз. След 3 седмици чакане ми се обадиха и казаха, че им нямало нищо. Взех ги сглобих ги-пак същото. Реших да пробвам с на един приятел частите да видя какво ще стане- свързвам дъно и процесор към неговото захранване- тръгва си, всичко 6. Реших, че е захранването. Пробвах моето захранване към неговите части- пак тръгват без проблеми?! Закачих моето захранване към моите части- свети ЛЕД-а за процесора. Сменях кабели, играх си пак с биос-няма промяна. Замерех напреженията на кабела за дъното и процесора - всичко си е нормално. Някакви идеи? Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е неговото захранване и части? Всичко както при теб ли е свързано - в смисъл видеокартата пак ли е същата и със същите 4/6 pin конектори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може неговите чаркове да харчат по-малко ток и закъсващото Ви захранване да стига колкото да ги подкара, а неговото да е достатъчно за същото. Дори да е по-слабо, но просто да е с изправно. Явно вашето докато не е закачено за по-голям консуматор, не показва възникналият дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра работеше 2 седмици без проблеми? Изведнъж след спиране отказа. Пробвал съм и без видео- пак не тръгва. Съмнява ме да закъсва захранваненто. А говоря просто за boot, не да зарежда ОС и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти няма как да тръгне без видео, Ryzen 3600x няма вградено! Питах те нещо, отговор няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре занеси всичко в някой сервиз, там ще тестват обстойно и захранването. Тествал ли си с видеокартата на твоя приятел дали компютъра ти пали с твоето захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като закача неговото захранване към дъно и проц само- изгасва чек-а за процесора и оставя само тоя за VGA, като закача моето- свети си само чек-а за процесора. 

70444824_390176891601967_4228381692160638976_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сийсоника е над необходимото за видеокартата дори да e GameRock Premium или друг напомпан вариант.

Очевидно в началото всичко е било наред тоест написаното в заглавието на темата няма как да е вярно.

Направо прати цялата машина обратно ако е купувана от едно място и да си я бият в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, нещо аз ли пиша неясно или трябва да пиша по 2-3 пъти? Питам едни неща, отговарят ми се съвсем други? Май няма да разберем накрая нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

случвало ми се е подобно нещо (на фортрон). за да тръгне всичко както трябва, захранването трябва да прати по сивия кабел  от 20/24 пиновия конектор 5 волта (power good - не трябва да е под 4,5 волта). като за това има определено време (чипа в захранването проверява напреженията и като се стабилизират пуска 5 волта). ако времето стане по голямо (бавно се стабилизират напреженията, особено ако консумацията е по голяма) дъното не пали (различните дъна чакат различно, тия на гигадръв по принцип не чакат много)... странното е, че по някаква причина времето се е променило най вероятно от намален капацитет на кондензаторите  в течение на времето (електролита променя свойствата си), по някога кондензаторите се надуват и си личи, но пронякога не. виж на сийсоника да не е включен режим за пестене на енергия (някои имат допълнително ключенце, което променя и работата на вентилатора, наред с икономията на енергия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Тествал ли си с видеокартата на твоя приятел дали компютъра ти пали с твоето захранване?

Също и твоя приятел като тества толкова ли не видя кое къде и как се включва, че да дадеш някакъв отговор? Или ти само гледа отстрани? Другата машина имаше ли отделно видео изобщо, че точно проблема може да е в захранването към видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BatGeorgi написа:

@the professor копчето е само за вентилаторите, току-що пробвах с него и без него-няма промяна.

не е точно така, тогава и мощността пада... и ми се е случвало точно сийсоник да прави проблеми от тоя тип, но проблемът беше, че не пали всеки път... обаче от most computers ни уважиха гаранцията (само че не помня ремонтираха ли го ли го смениха)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тествах, него го нямаше Да, имаше отделно видео Palit GTX 970. Пробвал съм и с двете захранвания-само дъно проц, +видео, +хардове. Моето като е вързано към неговата система работи, като го вържа към моите компоненти- не бачка. Пробвал съм го с кабелите, с които е вързано към моите части. Написал съм как се включва- при неговите компоненти няма грешки иведнага тръгват, при моите както и да ги въртя си свети първи чек-за процесора.

@the professorникем ги чаках 3 седмици да ми кажат, че процесора и дъното са окей, сега малко ме е страх пак да го пращам при тях. Реално съм ползвал машината няма и 2 седмици а вече месец се върти по сервизите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BatGeorgi написа:

Аз тествах, него го нямаше Да, имаше отделно видео Palit GTX 970. Пробвал съм и с двете захранвания-само дъно проц, +видео, +хардове. Моето като е вързано към неговата система работи, като го вържа към моите компоненти- не бачка. Пробвал съм го с кабелите, с които е вързано към моите части. Написал съм как се включва- при неговите компоненти няма грешки иведнага тръгват, при моите както и да ги въртя си свети първи чек-за процесора.

извади процесора от сокета и го включи пак... ако имаш уред виж какво излиза на 8 пиновия конектор за процесора при включване на компа (принципно най добре е с осцилоскоп да се видят и пулсациите...)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11.95~11.97 излиза на 8 пиновия конектор. Процесора съм го свалял поне 3 пъти, ама сега пак яе го пробвам.

@Raze захранването е RAIDMAX Thunder V2 735W Bronze+, Дъното MSI H110(не съм сигурен за точния модел, но е ATX)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси всичко в друг сервиз, който ти е наблизо, обясни им и демонстрирай какво става и искай пред теб да закачат друго захранване. За смяна и диагностика на захранването няма смисъл сервиза да е гаранционния. След това ако трябва си прати захранването в гаранционния сервиз, ако е в гаранция, като им обясниш какво точно и с какви компонети и как си тествал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи едно търсене по нет-а, че MSI B450 имат някакви проблеми с постването на новите ризени от последната серия и виж до какви решения са стигнали...може би е до волтажа на CPU...

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=321755.0

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=321288.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, но нямам вече захранване с което да го пуснаи да му го оправя от биоса. Преди си работеше нормално и нищо не съм променял докато не стана това. Утре им го пращам в магазина, да си го оправят, а като го върнат най-вероятно ще го продам, не ми се занимава вече с него. След някой друг ден може и нещо друго да излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу линк към изявления на MSI, че знаят за проблема и с някоя версия на БИОС ще оправят нещата...При теб а при много други е станало така - работило  е нормално, докато не са излючили от контакта или разклонителя и после н е е можел да постне....

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/ce3ift/msi_b450_tomahawk_update/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е правило мизериите. Върнаха ми машината със сменено дъно(вече не е на MSI)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...