Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам интернет на виваком с техен рутер ZTE. След техния рутер съм поставил мой и искам той да бъде видим в Интернет, т.е. като въведа публичното си IP, да се отваря моя рутер, а не техния. Възможно ли е да се направи? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Вариант -  отваряш необходимият порт на рутера на Виваком, за да се вижда твоя рутер.

2. Вариант- махаш рутера на Виваком и слагаш само твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

1. Вариант -  отваряш необходимият порт на рутера на Виваком, за да се вижда твоя рутер.

2. Вариант- махаш рутера на Виваком и слагаш само твоя.

Може да има леки затруднения с тези две точки.

По първата, може да не знае кой порт точно, а да иска всички. В случая, настройва DHCP да дава винаги еднакво IP на втория му рутер, после пак на Вивакомския слага въпросното IP в DMZ

По втората, ако не е някакъв модем може и да се получи, ама ако не му дават IP по физически адрес (MAC). Преди да махне вивакомския, хубаво е да погледне какви са му настройките като IP (дали е ръчно вкарано), Gateaway-a, DNS  и какъв е MAC адресът, че ако не му тръгне неговия рутер, да му смени MAC-а ако може. За DNS би трябвало да няма значение кой ще ползва, но все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Masakra написа:

Може да има леки затруднения с тези две точки.

По първата, може да не знае кой порт точно, а да иска всички. В случая, настройва DHCP да дава винаги еднакво IP на втория му рутер, после пак на Вивакомския слага въпросното IP в DMZ

По втората, ако не е някакъв модем може и да се получи, ама ако не му дават IP по физически адрес (MAC). Преди да махне вивакомския, хубаво е да погледне какви са му настройките като IP (дали е ръчно вкарано), Gateaway-a, DNS  и какъв е MAC адресът, че ако не му тръгне неговия рутер, да му смени MAC-а ако може. За DNS би трябвало да няма значение кой ще ползва, но все пак.

Услугата, която ползва от Виваком е FiberNet. Не е с модем, а е с рутер ZTE. Може да го махне и да си сложи директно своя, като в страницата my.contact.bg го оторизира по МАК адрес и настройките на WAN са му по DHCP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, услугата която ползвам е FiberNet и имам рутер ZTE. Имам и IPTV телевизия в пакет с интернета и когато махна ZTE рутера, телевизията спира, така че не мога да се отърва от това устройство. Интернета си върви без проблем и с техния рутер и с моя рутер, дори без да правя настройки в my.contact.bg.

И преди съм се опитвал и сега пак опитах да добавя моя рутер в DMZ на вивакомския рутер, но няма разлика - достъпвайки публичното IP се отваря вивакомския рутер. В настройките на вивакомския рутер съм задал моя рутер да е със статично IP и пробвам и по IP и по MAC да задам DMZ Host, все същото - отваря се вивакомския рутер. Многократно са рестартирани и двата рутера. Явно опцията е спряна да работи по някакъв начин...

В my.concact.bg -> Моята мрежа има секция Настройки за достъп, където е записано: Вашата услуга предоставя до 1 статични или 5 динамични IP адреса за достъп. Дали тук не става въпрос за подобни настройки или е нещо друго? Като се пробвам да задам настройките(IP/MAC) на моя рутер, интернета спира и се показва служебна страница на виваком, че услугата(интернет) не е активна.

Не мога да повярвам, че виваком не дават възможноста личен рутер да бъде използван като основен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.09.2019 г. в 20:16, username123 написа:

Да, услугата която ползвам е FiberNet и имам рутер ZTE. Имам и IPTV телевизия в пакет с интернета и когато махна ZTE рутера, телевизията спира, така че не мога да се отърва от това устройство. Интернета си върви без проблем и с техния рутер и с моя рутер, дори без да правя настройки в my.contact.bg.

И преди съм се опитвал и сега пак опитах да добавя моя рутер в DMZ на вивакомския рутер, но няма разлика - достъпвайки публичното IP се отваря вивакомския рутер. В настройките на вивакомския рутер съм задал моя рутер да е със статично IP и пробвам и по IP и по MAC да задам DMZ Host, все същото - отваря се вивакомския рутер. Многократно са рестартирани и двата рутера. Явно опцията е спряна да работи по някакъв начин...

В my.concact.bg -> Моята мрежа има секция Настройки за достъп, където е записано: Вашата услуга предоставя до 1 статични или 5 динамични IP адреса за достъп. Дали тук не става въпрос за подобни настройки или е нещо друго? Като се пробвам да задам настройките(IP/MAC) на моя рутер, интернета спира и се показва служебна страница на виваком, че услугата(интернет) не е активна.

Не мога да повярвам, че виваком не дават възможноста личен рутер да бъде използван като основен. 

Защо да неможеш?
Аз ползвам хуавейската им играчка от зрънчо само за аксес поинт.
Микротик ми е рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниела Павлова
      Здравейте,
      възможни ли са канаалите от пакета HBO & CINEMAX да се активират и гледат, като ги няма в ТВ пакета на Виваком - TV L+?
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      възможни ли са канаалите от пакета HBO & CINEMAX да се активират и гледат, като ги няма в ТВ пакета на Виваком - TV L+?
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от Athov
      Здравейте, от много години съм абонат на blizoo, но през последната година интернет връзка им е под всякаква критика, затова искам да попитам да ли си заслужава да мина на vivacom? Аз ползвам 200mbps пакета на blizoo и видях че vivacom имат за същата цена 300mbps, но съм чувал преди лоши неща за тях.
  • Дарение

• Добави ново...