Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, доста съм замислен какъв телефон да си купя за около 1000лв, много ще се радвам за чуждо мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сте замислен вие, но ако искате адекватна помощ дайте малко базова информация поне.
С каква ОС искате да е, предпочитана големина на екрана, за какво най-много ползвате апарата си и на какво държите в него и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко по-малък?

Виж този тогава.

Аз съм твърд привърженик на въпросната марка.

Успех

п.п. Виж и тоя, нещо което един човек си взе след Самсунга ... Той за разлика от мен не "робува" на марка... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiomi Mi9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какво предимно ще го ползвате? На какво държите в даден телефон, батерия, производителност, дълга софтуерна поддръжка, камера, дизайн, престиж? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДиоиД написа:

Колко по-малък?

Виж този тогава.

Аз съм твърд привърженик на въпросната марка.

И аз съм привърженик на въпросната марка, използвам посочения модел вече половин година и съм с отлични впечатления от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, най-добър към днешна дата, е Google Pixel 3a. Освен, че прави много добри снимки, има и добър хардуер включващ 3.5мм жак. Естествено, чистият Андоид му е най-голям плюс в сравнение с останалите. Също, сравнително нов модел е и ще "наблажиш" доста от периода на поддръжка като нови версии на ОС и ъпдейти по сигурността. Ако не ти дреме да си с нова версия на Андроид и не те интересува дали и кога евентуално ще я получиш, а също и дали телефонът ти има ъпдейти по сигурността - стават всички останали телефони, които не са под AndroidOne. За тези, които са, както и Гугъл телефоните, поддръжката по сигурността е 3 години от излизането на устройството на пазара (а не когато ти си го купил) и 2 години нови версии на Андроид. За всички останали телефони е Божа работа колко, какви, кога и дали изобщо ще има ъпдейти. А колкото до функции и хардуерни особености, по-добре разгледай gsmarena.com

За някои е важно телефонът да има NFC, за други 3.5мм жак, за трети - автономност на батерията. О, да - за четвърти е важно само логото отзад на капака. На почти никого не му пука за ъпдейтите по сигурността, а още по-малко знаят, че те съществуват и че не са ъпдейтите на приложенията от Google Play, а нещо съвсем отделно. Та, като ще даваш около 1000лв, според мен ще е добре да си вземеш телефон, който поне ще ти представи най-доброто от сигурността и ОС за най-дълъг период от време. В добавка, на чистият Андроид  можеш сам да си инсталираш всичко, което ти е необходимо. На препипаните Самсунг, Шаоми, Сони и т.н., има ред глупости, които не можеш да премахнеш без по-специфични умения. При всички случаи, без значение какво ще решиш, взими колкото се може по-нов телефон. Всички Андроид телефони имат поддръжка от датата на излизане на пазара. При някои е около 6 месеца, при други 3 години. При някои ъпдейтите идват на тримесечие, при други ежемесечно. Няма абсолютно никакъв смисъл да си купуваш модел телефон от края на 2018 или по-рано. Дори телефоните от началото на тази година вече са с изминала половин година от срокът на поддръжка. Ест, не ти пречи да си вземеш и телефон от 2016, но няма да е подсигурен и ще е със стара версия на Андроид.

Поправям се, под АндроидУан има смисъл да си вземеш телефон и на една година, защото ще получаш ъпдейти още две. А телефон от тези месец на Леново примерно, нямаш гаранция, кога и колко ще го ъпдейтват, нищо, че е нов. Например Lenovo P2 е модел от септември 2016 с последна актуализация ноември 2017 - година и 2 месеца общо, което е потресаващо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари,без да се чудя бих си взел samsung galaxy A80.Нов модел с много добри харастеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

За тези пари,без да се чудя бих си взел samsung galaxy A80.Нов модел с много добри харастеристики.

А, и да не забравяме хардуерните спецификации. В случая, Самсунгът наистина прави 48 мегапиксела снимки докато Motorola One Vision, Nokia 7.2 също имат 48 мегапикселови сензори, но правят 12 мегапиксела снимки, което е тотален смях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Masakra написа:

Самсунгът наистина прави 48 мегапиксела снимки.

И видео записа с 4К резолюция му е отличен.А ако си правиш селфи,голямо впечатление прави,когато горната задната част излиза нагоре,после обръща задните камери към теб и снимаш с пълното качество,а не с вградените слабокачествени предни камерки,вградени при другите модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който си харесаш от тези: https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nPriceMin=400&nPriceMax=450&sOSes=2

Моя избор би се спрял на тези: Lenovo Z6 Pro 5G, Xiaomi Black Shark 2 Pro, Xiaomi Mi 9 или Xiaomi Mi 9T Pro. Харесва ми, че някои могат да снимат 4k видео в 60fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Masakra написа:

А, и да не забравяме хардуерните спецификации. В случая, Самсунгът наистина прави 48 мегапиксела снимки докато Motorola One Vision, Nokia 7.2 също имат 48 мегапикселови сензори, но правят 12 мегапиксела снимки, което е тотален смях.

Чиче, ако си мислиш, че на тая мизерна оптика и малък екран ще видиш качество, си се объркал генерално. Всичко е маркетинг и софтуер. Първо тия 48 мегапиксела, на тоя малък дисплей, НЯМА да видиш никаква разлика, ако ти покажа снимка с 12 мегапискела. Казано на кратко - безсмилени са тия мегапиксели. Види 100 мегапиксела и нацапа гащите. Моя 21 мегапикселов безогледален фотоапарат прави мнооого по-добри снимки от тая сапунерка. Като пусна снимката на голям телевизор се виждат детайлите.

DSC02117.jpg

По темата - всички телефони около хиледарката, са с напомпан хардуер. Остава да си харесаш дали ще снимаш или искаш качествен звук/батерия. Дизайна също си го избираш ТИ. Ти ще ползваш телефона. Повечето андроидски телефони получават по 2 основни версии и после копувача духа супата. Гугълските телефони са изключение. Една от причините, да не харесвам тази система. За това минах на IPhone, където поддръжката е 4 години и повече. Телефона няма да го сменям 5 години и въпреки това отново ще е по-бърз след 3 години, от повечето андроиди. Не само заради процесора, а и заради iOS. За това си плащам.

PS:  Не бързай да взимаш телефон с 5G, първо таа технология има много кусури и второ, докато се развие напълно в България,  ще минат поне 2-3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Eclipse2G написа:

Първо тия 48 мегапиксела, на тоя малък дисплей, НЯМА да видиш никаква разлика, ако ти покажа снимка с 12 мегапискела.

Ти,с твоите 21 мп. също не можеш да  видиш разлика на дисплея на фотоапаратчето си,дори на 5 мегапикселова снимка.По твоето твърдение:,,Безмислени мегапиксели..."са за смартфона,а пък смислени за фотоапарата с мнгократно по слабия дисплей.Нали целта е да се пуснат 48 мп. снимки на голям телевизор.Тогава се виждат повечето детайли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Димитър 59 написа:

Ти,с твоите 21 мп. също не можеш да  видиш разлика на дисплея на фотоапаратчето си,дори на 5 мегапикселова снимка.По твоето твърдение:,,Безмислени мегапиксели..."са за смартфона,а пък смислени за фотоапарата с мнгократно по слабия дисплей.Нали целта е да се пуснат 48 мп. снимки на голям телевизор.Тогава се виждат повечето детайли.

Пич... тая снимка от фотоапарата я разтегам на 50'' телевизор. Никой нормален няма да гледа снимки директно от апарата.  Докато хората като снимат, си гледат творението на телефона.

ПС: Виждал ли си оптиката на фотоапарат и на телефона? Нещо разлика да правиш? Не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Eclipse2G написа:

ПС: Виждал ли си оптиката на фотоапарат и на телефона? Нещо разлика да правиш? Не?

Имам огледален фотоапарат 24 мп. Nikon D3300.Правя разлика,като пусна снимките на голям екран.При снимки на открито,тези с 48мп. не отстъпват по качество на тези от Никона.Дори изглеждат с по добър фокус.Но на снимки с по-слабо осветление,всички смартфони издъхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Имам огледален фотоапарат 24 мп. Nikon D3300.Правя разлика,като пусна снимките на голям екран.При снимки на открито,тези с 48мп. не отстъпват по качество на тези от Никона.Дори изглеждат с по добър фокус.Но на снимки с по-слабо осветление,всички смартфони издъхват.

Ами значи си наясно, че при телефоните е прост маркетинг. А народа,  като овца, види много мегапиксели и края " яката работа". С горната снимка искам да се разбере, че това няма да го направи нито една сапунерка, ако ще и с 2000 мегапиксела да е. Просто едното е камера и е служи само за снимки, докато телефона е "смарт" и е тип всичко в едно и няма как да е добър във всяко едно отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Nikola Minchev написа:

Здравейте, доста съм замислен какъв телефон да си купя за около 1000лв, много ще се радвам за чуждо мнение.

преди 15 часа, Nikola Minchev написа:

Това е въпроса, но като цяло мисля андроид, и размера нека бъде по малък от размера на NOTE 9 благодаря :)

По-малък размер като цяло, по-добро съотношение екран/тяло, по-добра камера и производителност:

Huawei P30 128GB

П.П. По-добър дизайн.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Nikola Minchev написа:

Незнам кога ще го има в България XIAOMI REDMI K20 PRO PREMIUM  12/512, дали да го чакам въобще

Преди два дни е пуснат за продажби в родината си Индия.После тръгва по света.До БГ не знам кога ще стигне.Аз не бих чакал този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Преди два дни е пуснат за продажби в родината си Индия.После тръгва по света.До БГ не знам кога ще стигне.Аз не бих чакал този модел.

дали въобще ще стигне тази версия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...