Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Simeon89

Вие грижете ли се за децата си? А защо позволявате това?

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Не ме мислете за откачен, имам силна причина да отворя тази тема и да търся отговори, понеже напоследък ставам свидетел на ненормални неща!  Въпросът ми е, вие родители, които имате дъщери, защо позволявате от ранна възраст да правят това, за което е твърде рано. По точния въпрос е, защо вие родители бързате децата ви да съзреят, бързо да излезе детското от тях, бързате от малки да си хващат гаджета и да правят секс??!  Не си мислете че имам мания по тези неща, но сега ще ви разкажа и моята история!
Имам 4 годишна дъщеря, съответно познавам и много родители, но имам и много странични виждания.  А какви са те?!!
Когато аз бях дете, беше нормално 12-13 годишните да скачат на ластик, да играят на народна, а повечето си нямаха хабер да пушат, правят секс или пък да ходят със батковци, но това разбира се беше преди 20 години. Но какво виждам сега, вместо да виждам 12 годишни момиченца които още са деца, вместо да играят и да си гледат детския живот, те пушат, кончат се и приличат на малки жени, чудят се със кого да правят секс и това направо ме отвращава, ама толкова ми е гнусно да гледам малки пикли които още не знаят дали им се пикае или ебе. Съответно, първото което ми минава през главата, е че родителите им Не са наясно какво правят децата им, но дали наистина не знаят!  Моите наблюдения са различни, а именно, родителите така учат децата си! Познавам една майка, която има 10 годишна дъщеря, детето играе със топка на площадката, но майката я дърпа от игрите, и я учи да порасне и съзрее по бързо, на мен ми се хвали че в днешно време момичетата от 12 годишни правят секс, а това я радва. Майката, се радва че детето и скоро ще прави секс и я учи да си намери батко, момиче на 12 години, което за мен е педофилия! Ама наистина, какво ви става бе? Родители за къде бързате, да не закъснеят или да останат самотни ли, те са още деца!  Вместо да си пазите децата да тръгват от рано по този път, че това не е нормално, вие правите обратното и бързате да тръгнат на там. Аз виждам обратното, родителите се радват че дъщеря им на 13 години излиза със батко на около 20 години, или пък приемат нормално факта че 13 годишната им дъщеря вече прави секс, което ги радва. Притеснявам се и за нашата дъщеря, за нейните връстници, какво ли ще се случи и как ли ще я опазя!  Защо приемате нещата така, дъщерите ви от малки да тръгват по този път, те са деца и проумейте го, това не е нормално. 
Знам че ще има хора които ще ме нападат и обвиняват, съжалявам че отворих темата бързо и не я осмислих да я напиша по добре, но се чувствам разтревожен и имах нужда да отворя темата и да чуя малко странично мнение извън обкръжението ми! Вие позволявате ли това?  Как са вашите дъщери, справяте ли се?  И вие ли бързате след 12 навършени години вече да не са девствени, да си намерят батковци и да приличат на малки жени. За мен е извратено, а за вас? Приемате ли го за нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко с времето си. до преди 89 година имаше изградена доктрина ( била тя лоша или добра) и имаше някакви правика. Който не ги спазва имаше шамари и бой. Сексът беше табу, за него не се говореше. След 89 година всичко, на което беше слагана спирачака просто набра скорост.

Сега в момента няма никакви правила. Всеки или всяка група рпокламира свои правила и настоява, че тяхното е вярно. Да не говорим, че в момента е "модерно" да си различен или да се открояваш сред другите.

Колкото до пушенето, то винаги си е било така. Който иска го учи и го научаваш още от рано. За сексуалните връзки пък ще ти напомня, че навремето момичетата са били женени на 15-16 годишна възраст, защото 20 годишно момиче вече се гледало като на стара мома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Всичко с времето си. до преди 89 година имаше изградена доктрина ( била тя лоша или добра) и имаше някакви правика. Който не ги спазва имаше шамари и бой. Сексът беше табу, за него не се говореше. След 89 година всичко, на което беше слагана спирачака просто набра скорост.

Сега в момента няма никакви правила. Всеки или всяка група рпокламира свои правила и настоява, че тяхното е вярно. Да не говорим, че в момента е "модерно" да си различен или да се открояваш сред другите.

Колкото до пушенето, то винаги си е било така. Който иска го учи и го научаваш още от рано. За сексуалните връзки пък ще ти напомня, че навремето момичетата са били женени на 15-16 годишна възраст, защото 20 годишно момиче вече се гледало като на стара мома.

Заинтересува ме!  Ти деца имаш ли?  Не става въпрос за 16 годишни, но става въпрос за 12-13! И за къде бързате?   Ти ако имаш дъщеря на 12 години и един ден разбереш че е правила секс или излиза с батко, ще се радваш или ще я дръпнеш че още е малка и не е нормално?  Голяма част от моите приятели които са на по 25 години не биха се занимавали с 15-16 годишни!  Все пак говориш а женитба, но за каква разлика става въпрос?  15 годишна се омъжва за 25-30 годишен или някой на нейната възраст? Сега съвсем не е така, още е непълнолетна. И пак не разбирам, защо бързате да омъжвате децата от малки и недоозрели още?  А и защо за пушенето ги учат от малки и със каква цел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, деца нямам. Не е задължително 12 годишно детето да прави секс или да излиза с по-големи. Може да му се обясни всичко и да го види. За съжаление повечето родители не обръщат и не възпитават децата си. Те смятат, че това трябва да се случи в училище, а там се случва точно обратното.

За жененто ти говоря че е било нормално за българското семейство само преди 100 години. Не бързам да омъжвам никой, просто ти казвам факти.

А защо се случват нещата в момента по този начин ли? елементарно, Защото в момента е АНАРХИЯ.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не, деца нямам. Не е задължително от 12 годишно детето да прави секс или да излиза с по-големи. Може да му се обясни всичко и да го види. За съжаление повечето родители не обръщат и не възпитават децата си. Те смятат, че това трябва да се случи в училище, а там се случва точно обратното.

За жененто ти говоря че е било нормално за българското семейство само преди 100 години. Не бързам да омъжвам никой, просто ти казвам факти.

А защо се случват нещата в момента по този начин ли? елементарно, Защото в момента е АНАРХИЯ.

Прав си, но аз съм още млад и глупав и си нямам хабер от тези неща!  Сигурно се представям глупаво със този пост! Но съвсем не съм на ясно и не приемам тези неща. Чакам още мнения от други потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Simeon89 написа:

Прав си, но аз съм още млад и глупав и си нямам хабер от тези неща!  Сигурно се представям глупаво със този пост! Но съвсем не съм на ясно и не приемам тези неща. Чакам още мнения от други потребители.

Хайде глупости? Що се обиждаш? Бил млад и глупав. Отиди в една дискотека в петък вечерта и в една кръчма или механа и ще ти се изяснят нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хайде глупости? Що се обиждаш? Бил млад и глупав. Отиди в една дискотека в петък вечерта и в една кръчма или механа и ще ти се изяснят нещата. 

Знам че ще видя 16 годишни там, то и аз съм ходил на дискотека като съм бил на 11 години със по възрастен!  Въпросът ми бе съвсем друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Simeon89 написа:

Знам че ще видя 16 годишни там, то и аз съм ходил на дискотека като съм бил на 11 години със по възрастен!  Въпросът ми бе съвсем друг 

По закон даже в момента непълнолетни или малолетни нямат място в дискотеки. Това е едно на ръка. Просто не се спазват никакви правила. Това е. 90% от родителите са оставили всичко на самотек, да не говорим, че не знаят как се гледат деца и как се възпитават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Не, деца нямам. Не е задължително 12 годишно детето да прави секс или да излиза с по-големи. Може да му се обясни всичко и да го види. За съжаление повечето родители не обръщат и не възпитават децата си. Те смятат, че това трябва да се случи в училище, а там се случва точно обратното.

А то за ранното женене преди век е имало причина и тя е била раждането на повече деца и по голям шанс някое от тях да оцелее

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

А то за ранното женене преди век е имало причина и тя е била раждането на повече деца и по голям шанс някое от тях да оцелее

Така е, но и тогава не е било правилно, защото е имало много смъртни случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Така е, но и тогава не е било правилно, защото е имало много смъртни случаи.

За смъртните случаи е била виновна слабата тогава медицина което е водело до желанието за повече деца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

За смъртните случаи е била виновна слабата тогава медицина което е водело до желанието за повече деца

Не само! Женският организъм на тази възраст не е готов да ражда деца, нищо че отделя яйцеклетки.  И това не е било само в България, а в цяла Европа. За да няма войни се сключват мир, като се жени дъщерята или синът на единия крал за жената или синът на другия.Имало е даже и кръвосмешение, за да останат парите в рода. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не само! Женският организъм на тази възраст не е готов да ражда деца, нищо че отделя яйцеклетки.  И това не е било само в България, а в цяла Европа. За да няма войни се сключват мир, като се жени дъщерята или синът на единия крал за жената или синът на другия.Имало е даже и кръвосмешение, за да останат парите в рода. 

Разбира се че е така но аз мисля че си говорим за обикновени хора не за монарси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Разбира се че е така но аз мисля че си говорим за обикновени хора не за монарси

То при обикновените е било същото. Нали са гледали монарха. Той им е бил светилото в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То при обикновените е било същото. 

А сигурно е било така ама не съвсем, зависело е от класата разбира се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

А сигурно е било така ама не съвсем, зависело е от класата разбира се

Е, нещата са били комплексни! То е ясно. Въпросът е, че това което се наблюдава сега го е имало и в миналото. Просто времето е по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нещата са били комплексни! То е ясно. Въпросът е, че това което се наблюдава сега го е имало и в миналото. Просто времето е по-различно.

Е нали знаеш историята се повтаря, но днес няма много смисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Е нали знаеш историята се повтаря, но днес няма много смисъл

Има, но това няма значение. Сега хубавото е, че всеки може да прецени сам какво и как да го прави. Никой не ти налага жестоките правила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говоря за сегашно време. Как ви се струва сега да гледате 12 годишните? На къде отиваме, ами тези протести за стратегията на детето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Има, но това няма значение. Сега хубавото е, че всеки може да прецени сам какво и как да го прави. Никой не ти налага жестоките правила.

Ами да така е но правила трябва да има или се стига до описаната от автора ситуация

преди 2 минути, Simeon89 написа:

Аз говоря за сегашно време. Как ви се струва сега да гледате 12 годишните? На къде отиваме, ами тези протести за стратегията на детето?

Днес сме изтървана работа както се казва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Simeon89 написа:

За тези ли протести говориш? Ако ми дадат една картечница ще застрелям всичките протестиращи. Нищо не става от тях. Говорено в групите, боят настана , заедно сме, силни сме и НИЩО. 

Не стига, че ми излизат на протест в Неделя след 17:00 часа, сърдят се ако има футболна лига, ами дори и тогава не се събират. ИЗЛАГАЦИЯ. СМЕШНИЦИ. Следях я тазу група и просто я изтрих. Пишат едва ли не, че децата ги убиват и нищо.  Това е българинът.  И не само в тази насока. Ще припомня протестите за винетките или за горивата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези ли протести говориш? Ако ми дадат една картечница ще застрелям всичките протестиращи. Нищо не става от тях. Говорено в групите, боят настана , заедно сме, силни сме и НИЩО. 

Не стига, че ми излизат на протест в Неделя след 17:00 часа, сърдят се ако има футболна лига, ами дори и тогава не се събират. ИЗЛАГАЦИЯ. СМЕШНИЦИ. Следях я тазу група и просто я изтрих. Пишат едва ли не, че децата ги убиват и нищо.  Това е българинът. 

То само тези протести да бяха..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

То само тези протести да бяха..

Няма значение. Софийската група за защита на детето наборява 100 000 души и на протестите излизаха едва 200 човека. 2% СМЯХ и  БОКЛУЦИ. Само това ще кажа. А в групата се пишеха какви ли не глупости. Сега даже не ги виждам и на протести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение. Софийската група за защита на детето наборява 100 000 души и на протестите излизаха едва 200 човека. 2% СМЯХ и  БОКЛУЦИ. Само това ще кажа. А в групата се пишеха какви ли не глупости. Сега даже не ги виждам и на протести.

Те всички протести са така не само тези

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Те всички протести са така не само тези

Аз няма повече какво да кажа!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...