Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

A.com

Зареждане на програми на заедн фон

Препоръчан отговор

Ще обясня по-подробно какво се случва в действителност и какво искам аз да се случва.

Сядам пред компютъра, стартирам последователно Mozila Firefox, Windows Explorer, AIMP. Firefox се зарежда първа. Отварям си пощата и започвам да пиша паролата. Точно в този момент Windows Explorer се зарежда и изскача над Firefox, става "активен" и въвеждането на паролата ми в Firefox спира. Отивам пак в Firefox, започвам отново да пиша паролата и AIMP се зарежда, става "активен" прозорец и изскача над всички останали. Съответно въвеждането на паролата пак е прекратено и трябва отново да започвам същата процедура.

Възможно ли е стартираните програми да не стават "активни" в момента, в който напълно се заредят в РАМ паметта и да не изскачат над всички останали отворени(и "активни" в момента) прозорци/програми? Да си стоят някъде на заден фон, а иконката им в task bar-a да премигва, за да ми покаже, че са се заредили и вече мога да ги използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Explorer - би трябвало да се отваря за секунди, да не кажа на секундата. Можеш да почваш с него Win+E > Win+D и цъкаш на Mozila Firefox (освен ако не си ги направил на горещи клавиши).

Можеш да пробваш из опциите на AIMP да се пуска минимизиран, както и на самите препратки опцията да се стартират минимизирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Windows Explorer - би трябвало да се отваря за секунди, да не кажа на секундата. Можеш да почваш с него Win+E > Win+D и цъкаш на Mozila Firefox (освен ако не си ги направил на горещи клавиши).

Можеш да пробваш из опциите на AIMP да се пуска минимизиран, както и на самите препратки опцията да се стартират минимизирани.

WinExplorer при мен, при първото пускане, се отваря за повече от няколко секунди. Причината е, че използвам QTTab Bar и това води до забавяне. При последващи отваряния няма такива забавяния. Явно първият път се зареждат някакви библиотеки на QTTab Bar и това отнема време.

Програмите ги стратирам от закачените в таск бара икони.

Ще проверя дали има опциите за стартиране в намален прозорец ще свършат работа. Благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Пробвах - не работи. Задавам AIMP и WinExplorer  да се стартират в намален прозорец, а те се стартират в нормален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си указал версия на ОС! Нищо за хардуер, виртуална памет.
Направи препратки на нужните програми (FF,WE,AIMO) на десктопа и в свойства на препратките задай да се стартират минимизирани.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

…Сядам пред компютъра, стартирам последователно Mozila Firefox, Windows Explorer, AIMP. …

Не можеш ли просто да стартираш приложенията едно по едно, а не 3-4 наведнъж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, лисицата отдавна може да запомня и автоматично да попълва паролите за влизане навсякъде където има такива форми. Защо се занимаваш с глупости, като да се чудиш как да подреждаш стартирането, или да попълваш ръчно всеки път, вместо да ползувай тази функция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, A.com написа:

какво искам аз да се случва.

Каква ти е идеята, да искаш това да се случва по този начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sliderum написа:

Защо се занимаваш с глупости, като да се чудиш как да подреждаш стартирането, или да попълваш ръчно всеки път, вместо да ползувай тази функция?

Допускам, че е ентусиаст със склонност към перфекционизъм. Има такива хора, даже всеки от нас има подобни мигове.

Много е готино, когато всичките ти машини дърпат като за световно, правят го тихо и незабележимо. Обзема те особена наслада от общуването с компютъра. Струва ти се, че може всичко. И леко опитваш кой браузър ще зареди пръв. Те пък, не се отварят според очакванията, и ето ти срив на еуфорията. Понеже не искаш да загубиш мига, опитваш отново да го уловиш чрез съвети на съмишленици.

Бих с радост върнал положителен резултат, но нямам. Дано намине спец с отговор, тоест, писах, за да вдигна интереса към постинга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Iztre6tel написа:

Допускам, че е ентусиаст със склонност към перфекционизъм. Има такива хора, даже всеки от нас има подобни мигове.

Много е готино, когато всичките ти машини дърпат като за световно, правят го тихо и незабележимо. Обзема те особена наслада от общуването с компютъра. Струва ти се, че може всичко. И леко опитваш кой браузър ще зареди пръв. Те пък, не се отварят според очакванията, и ето ти срив на еуфорията. Понеже не искаш да загубиш мига, опитваш отново да го уловиш чрез съвети на съмишленици.

Бих с радост върнал положителен резултат, но нямам. Дано намине спец с отговор, тоест, писах, за да вдигна интереса към постинга.

За целта просто се иска машината да е чиста и подредена, да се инсталира само софтуера който е нужен, да се настрои стартъпа за автостартиране само на нужните приложения и все пак няма как да се надскочи производителността на компонентите. Ако оперативната памет в определени моменти не стига, или пък да е достатъчно, но дадени софтуери са остарели(морално и фактически) и имат настройки да "дращят" за щяло и нещяло по твърдият диск, дори да могат да правят нужните записи в оперативната памет. Причини бол и да, често зад неудовлетворителната работа на компютъра седят комплексни причини и хардуерни и софтуерни и проблемно ЗКУ също :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, DarkEdge написа:

Не си указал версия на ОС! Нищо за хардуер, виртуална памет.

Windows 8.1 x64(оригинална), 16GB RAM, AMD Athlon II X3 455(3,3Ghz), GeForce GT440. Виртуалната памет: 2432MB.

преди 13 часа, DarkEdge написа:

Направи препратки на нужните програми (FF,WE,AIMO) на десктопа и в свойства на препратките задай да се стартират минимизирани.

Ще го направя и ще тествам. След това ще пиша какъв е резултата.

преди 10 часа, jhoro написа:

Не можеш ли просто да стартираш приложенията едно по едно, а не 3-4 наведнъж?

Мога, обаче това, което искам да се случва е  всички стартирани програми да се отварят на "заден фон".

преди 8 часа, sliderum написа:

Уф, лисицата отдавна може да запомня и автоматично да попълва паролите за влизане навсякъде където има такива форми. Защо се занимаваш с глупости, като да се чудиш как да подреждаш стартирането, или да попълваш ръчно всеки път, вместо да ползувай тази функция?

Може и за много от сайтовете паролите ми са запаметени и автоматично се попълват. Обаче за пощите и 2-3 други сайта паролите си ги пиша сам. Въпрос на личен избор.

преди 7 часа, Efix написа:

Каква ти е идеята, да искаш това да се случва по този начин?

Идеята ми е всяка стартирана програма да се зарежда в паметта и да се отваря минимизирана, като по този начин да няма изскачащи прозорци. Често ми се случва да работя с някоя програма, стартирам друга програма и тя като се зареди изскача на преден план, става "активна" и каквото съм писал вместо в програмата, с която работя, отива в новостартираната програма.

преди 4 часа, Iztre6tel написа:

Мне. :) ОС-а съм го настроил отдавна да изглежда и работи така както ми е удобно. Нямам ССД, ОС-а и най-често използваните и необходими програми са инсталирани в дял C на ХДД със САТА3. Това, че дадена програма се стартира за 1 минута, а не за 10 секунди въобще не е проблем.

преди 4 часа, sliderum написа:

За целта просто се иска машината да е чиста и подредена, да се инсталира само софтуера който е нужен, да се настрои стартъпа за автостартиране само на нужните приложения и все пак няма как да се надскочи производителността на компонентите. Ако оперативната памет в определени моменти не стига, или пък да е достатъчно, но дадени софтуери са остарели(морално и фактически) и имат настройки да "дращят" за щяло и нещяло по твърдият диск, дори да могат да правят нужните записи в оперативната памет. Причини бол и да, често зад неудовлетворителната работа на компютъра седят комплексни причини и хардуерни и софтуерни и проблемно ЗКУ също :)

Машината е чиста и подредена. Инсталиран е само необходимия ми софтуер и нищо допълнително. Нямам инсталирана нито една игра, никакви скайп-оподбни програми и т.н. . РАМ-та стига за всичко, поне за сега. Автостартират се само програми, които ми трябват. Проблемът не е, че времето от включване на компютъра до момента, в който ОС-а е готов за използване е 1 минута(включително с писане на паролата за вход).

Проблемът е, че не искам всяка новостартирана програма да изскача на преден план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, A.com написа:

Windows 8.1 x64(оригинална), 16GB RAM, AMD Athlon II X3 455(3,3Ghz), GeForce GT440. Виртуалната памет: 2432MB.

Проблемът е, че не искам всяка новостартирана програма да изскача на преден план.

Подреди си реда на стартиране браузерът да е последен.

Цитат
Here's how. Click the Start Menu Orb to access the Start Screen, then type “run” (without quotations) and press Enter or click the magnifying glass button. From the Run Command window, type “shell:startup” (without quotations) in the text field and click OK or press Enter key.

Като стигнеш там, вече се оправяй. Всъщност, ти би трябвало и сам да се сетиш какво ти е нужно и защо и как се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Подреди си реда на стартиране браузерът да е последен.

Аз ги стартирам ръчно. AIMP, FIrefox, WinExplorer не се автостартират. Дори и firefox да го стартирам последен пак е готов за работа преди WinExplorer и AIMP. Причината, както писах преди е, че използвам QTTab Bar, и при първото стартиране на WinExplorer времето необходимо да се зареди прозореца е няколко секунди, а firefox се зарежда за около 1 секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш някоя друга програма за много раздели в explorer?
https://www.raymond.cc/blog/how-to-have-tabs-in-your-windows-explorer/
Може да е проблем на QTTab Bar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, DarkEdge написа:

Тоя WinExplorer нещо не се впечатлява от настройките. Видео:

https://drive.google.com/open?id=1vasNoOHdgL1gBdlj-0MSfbjkONp3YoLL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами изчакай тези няколко секунди и тогава стартирай лисичката.  Явно мързелът и нетърпението раждат прогреса, ама за такова нищожно изискване е направо престъпление да си търсиш улеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А защо не пробваш някоя друга програма за много раздели в explorer?
https://www.raymond.cc/blog/how-to-have-tabs-in-your-windows-explorer/
Може да е проблем на QTTab Bar

Може и да си прав за QTTab Bar. Обаче QTTab Bar  е повече от програма, добавяща просто табове в WinExplorer. Използвам то от над 10 години вече и така и не успях да му намеря заместник. :)

Ще тествам на една виртуална машина без QTTab Bar дали има същите проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, A.com написа:

Тоя WinExplorer нещо не се впечатлява от настройките. Видео:

https://drive.google.com/open?id=1vasNoOHdgL1gBdlj-0MSfbjkONp3YoLL

Пак казвам - да не се окаже табулаторът виновен за проблемите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Ами изчакай тези няколко секунди и тогава стартирай лисичката.  Явно мързелът и нетърпението раждат прогреса, ама за такова нищожно изискване е направо престъпление да си търсиш улеснение.

AIMP, Firefox, WinExplorer са най-общи примери. Аз искам всяка една новостартирана програма да се стартира минимизирана. Не само въпросните.

току-що, DarkEdge написа:

Пак казвам - да не се окаже табулаторът виновен за проблемите...

При теб, това което си ме посъветвал работи ли? WinExplorer стартира ли се минимизиран? Firefox/Chrome/Opera?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, A.com написа:

AIMP, Firefox, WinExplorer са най-общи примери. Аз искам всяка една новостартирана програма да се стартира минимизирана. Не само въпросните.

преди 4 минути, sliderum написа:

Ами изчакай тези няколко секунди и тогава стартирай who want to be.  Явно мързелът и нетърпението раждат прогреса, ама за такова нищожно изискване е направо престъпление да си търсиш улеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, A.com написа:

При теб, това което си ме посъветвал работи ли? WinExplorer стартира ли се минимизиран? Firefox/Chrome/Opera?

Аз не ползвам такъв стил на работа и съм на Win 10. Въпреки, че би трябвало за всички Win да е еднакво. Обаче как заобикаляш теста без QTTab... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sliderum написа:

Представи си следното - върша работа на компютъра(не играя игри, не се ровя в интернет и т.н.), решавам да стартирам Фотошоп, на който му отнема 10-20секунди да се зареди и да е готов за работа. Ще трябва да чакам тези 10-20 секунди всеки път ли? Защо аз да съм роб на софтуера, а не той на мен?

@DarkEdge, виртуална машина с чист Уин7(без всякакви добавки към WinExplorer) - WinExplorer не желае да се стартира минимизиран. Google Chrome също не стартира минимизиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Ще трябва да чакам тези 10-20 секунди всеки път ли?

Инвестираш в повече изчислителна мощност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Инвестираш в повече изчислителна мощност...

Рано или късно ще се инвестира. Лисата на SSE4.1 инструкции, поддържани от CPU-то вече ми създава проблеми. Обаче това минимизирано стартиране явно е счупено по подразбиране. Поне при мен. До тук и на чист Уин7 не се получава с нито една програма.

Някой може ли да тества при него дали работи и да напише резултата(заедно с ОС-а)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, A.com написа:

Представи си следното - върша работа на компютъра(не играя игри, не се ровя в интернет и т.н.), решавам да стартирам Фотошоп, на който му отнема 10-20секунди да се зареди и да е готов за работа. Ще трябва да чакам тези 10-20 секунди всеки път ли? Защо аз да съм роб на софтуера, а не той на мен?

@DarkEdge, виртуална машина с чист Уин7 - WinExplorer не желае да се стартира минимизиран.

След като не желаеш да го има в стартъпа и го стартираш ръчно, което може да ти попречи на прословутото ръчно попълване на форми за логване, ще трябва. И ако не стане по метода, за който те е посъветвал Дарки, другият начин е да ти напише някой код, който да менажира процесите точно за твоите изисквания. Може и да има специални програми с подобни функции, но това значи да си инсталираш още един допълнителен софтуер...А може би има и вградени в ОС-ма инструменти, които да вършат настройките на това което искаш, в прозорец, т.е. направо в графичен режим...всъщност не може би, ами направо си има, в уина има какво ли не, ако се забиеш да прегледаш в System32/64. Само че аз не ги знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...