Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

Умберто Еко: България прилича на смъртник, чакащ примирено съдбата си.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, miro20 написа:

Аз не виждам подобна на социалистическа, нацистка или друга пропаганда в това някой да акцентира на твоите възможности и лични качества да се оправяш в живота.

Щом си решил, че акцента е този, тогава нема дерт - терминал две и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, insec написа:

Щом си решил, че акцента е този, тогава нема дерт - терминал две и готово.

Смисъла на клиповете и посланията  е точно обратното бре.

Абе вие със смърфа да не гледате нещо друго ???  :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Абе вие със смърфа да не гледате нещо друго ???  

Не знам, при мен линка ти води към онази чалгарска поредица, къде са я нарекли "силата е в теб" ...... барем по- оригинално мото да си бяха измислили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, miro20 написа:

Аз не виждам подобна на социалистическа, нацистка или друга пропаганда в това някой да акцентира на твоите възможности и лични качества да се оправяш в живота.

Наистина ли не виждаш силно пропагандния стил на клипчетата. Ами на мен ми заприлича на времето на соца когато нашият прогресивен строй създаваше всички възможности на младото поколение да се развива и оттук нататък зависеше единствено и само от личните усилия и трябваше силно да благодарим на партията за предоставените ни възможности. Пример още първото клипче промяна в образованието. Знаеш ли какво стана примерно с елитната Национална математическа гимназия. Ами беше целенасочено и безцеремонно съсипана  въпреки протестите на бивши и настоящи възпитаници така че и да участваш няма как да стане защото просто някой е решил друго. Сега пищим за липса на учители по математика и точни науки. Защо ли . Ами много просото веднъж защото съсипват такива училища и втори път заради уравниловката на учителите по математика с учители по други предмети. Че кой е луд да го боли главата да се мъчи да преподава подобен сериозен предмет когато може да се хване с нещо лаладжийско и да получава същата заплата. "Участваш ли в промяната ще стане Силата е в теб"  Оставаше да сложат и Йода като пример за учител в когото е силата. :D

Сравнявам със социализма защото няма покритие между лозунги и дела ако не си разбрал защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Знаеш ли какво стана примерно

Ама примери много бе. Никой не е казал че няма затворени и съсипани училища. Въпроса е .. и после какво ?

В случая се дава за пример някаква инициатива за подпомагане на всякакви ученици. Лошо ли е ? Партия ли видя някъде ? ?

Ако вие виждате празни послания, ваша си работа. За мен това са едни от най позитивните про-български клипчета правени до сега.

Ако греша, поправи ме.

Между другото те са точно за такива песимисти като вас с клишета... "тая скапана държава ".. "съсипаха я тази държава"...."знаеш ли примерно еди коя си съсипана гимназия... "  и т.н..

Идеята е че промяната , за която иначе толкова всички  плямпат от мало до голямо, статуквото такова било онакова.... трябва да дойде от "ТЕБ", да повярваш в себе си .

преди 1 час, lsmurf написа:

ми заприлича на времето на соца когато нашият прогресивен строй създаваше всички възможности на младото поколение да се развива и оттук нататък зависеше единствено и само от личните усилия и трябваше силно да благодарим на партията за предоставените ни възможности.

Пълни глупости и нищо общо с конкретния клип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези клипчета са за малоумници. Може да направят впечатление само на някои наивни пубери, които още не знаят къде се намират. Само лъжат хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, miro20 написа:

Ама примери много бе. Никой не е казал че няма затворени и съсипани училища. Въпроса е .. и после какво ?

В случая се дава за пример някаква инициатива за подпомагане на всякакви ученици. Лошо ли е ? Партия ли видя някъде ? ?

Ако вие виждате празни послания, ваша си работа. За мен това са едни от най позитивните про-български клипчета правени до сега.

Ако греша, поправи ме.

Между другото те са точно за такива песимисти като вас с клишета... "тая скапана държава ".. "съсипаха я тази държава"...."знаеш ли примерно еди коя си съсипана гимназия... "  и т.н..

Идеята е че промяната , за която иначе толкова всички  плямпат от мало до голямо, статуквото такова било онакова.... трябва да дойде от "ТЕБ", да повярваш в себе си .

Пълни глупости и нищо общо с конкретния клип.

Разбрах . Всичко е чудесно и велико ама туй народът мързелив пада затова сме зле а не че администрацията е супер раздута , корупцията повсеместна, краде се като за световно. Няма такова нещо . Всичко зависи от теб . Както имаше едно стихотворение "За да можеш да ядеш , трябва много да крадеш. Който нищо не краде - няма нищо да яде. " Не ми се спори повече с теб . Не мисля че вярваш в нещата в които се опитваш да ни убедиш. А защо мислиш че останалите са по глупави от теб и ще им повярват просто не мога да разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се убедих че сте герои от тези клипове. Онези негативните дето всичко им е черно... :) 

Както и да е. Можеше поне да кажеш - има ли други подобни позитивни инициативи в медийното пространство , повдигащо духа и колективния дух на българина ?

Ах да.. забравих.. на бай Ганьо му е по лесно на ракийка да псува и " ей съсипаха  я тая държава" .... :laughing4:

така да е. Ваш си избор и разбирания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, miro20 написа:

Вече се убедих че сте герои от тези клипове. Онези негативните дето всичко им е черно... :) 

Както и да е. Можеше поне да кажеш - има ли други подобни позитивни инициативи в медийното пространство , повдигащо духа и колективния дух на българина ?

Ах да.. забравих.. на бай Ганьо му е по лесно на ракийка да псува и " ей съсипаха  я тая държава" .... :laughing4:

така да е. Ваш си избор и разбирания.

Явно се ядоса щом започна с личните нападки . Приемам че наистина вярваш в тези клипчета. Имаш пълно право на това. Живей си с вярата. Малко съм разочарован но то си е мой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, miro20 написа:

....

Колективния дух не можеш да го вдигнеш със добре познати фалшиви, изтъркани, популистки лозунги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички тук си въобразявате и щастливо се заблуждавате , че наблюдение значи анализ , а за синтез да не говорим .....Наблюдението само установява фактите , което разбира се е първото необходимо .:nono:

Наблюдатели споделящи махленски приказки , сочат с пръст , клюкарят.......същото като писаното от уж Някой Си (може би Умберто Еко , но едва ли , не зная) . Ако има нещо друго , то е благопожелания .:nono:

.....Като не трябва да се забравя , че ругатнята също е благопожелание ....с обратен знак . И по някога действа отрезвително ... :)

А въпросът е какво да се прави !:nono: .........същностен отговор не се дава , защото никому от управляващите не е удобно или просто не се знае . А на масите - канализира се енергията с клипове като в указания сайт , т.е. пращат хората в канализацията....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, lsmurf написа:

Явно се ядоса щом започна с личните нападки . Приемам че наистина вярваш в тези клипчета. Имаш пълно право на това. Живей си с вярата. Малко съм разочарован но то си е мой проблем.

Не бе приятелю :)  Не съм ядосан, а леко разочарован. И не съм искал да обиждам, не знам къде видя обида.... може би че сте като героите от клиповете ?

Приеми го като шега.

И да, мен ми харесват подобни клипове. Малко са позитивните неща  в медиите които да ми харесат по подобен начин. Стимулиращо . И то без политика.

Затова и попитах - има ли нещо друго което да ти влияе позитивно ?

Дай пример. Може д ане е клип , Български филм ? или с бъгларска тематика ?

преди 13 часа, insec написа:

Колективния дух не можеш да го вдигнеш със добре познати фалшиви, изтъркани, популистки лозунги.

Кое е изтъркано ? Да помогнеш на някого ? Да си доброволец за нещо ?  Да има някакви добри инициативи ? Защо трябва да ги плюеш ? Можеш просто да подминеш, нали :)

Или личните примери ? Повечето от клиповете са за лични примери. Спортисти, учени, малки бизнесмени ?

Давай да заливаме с хейт. И що ? щото били "клише" ...

хм.. не съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Не бе приятелю :)  Не съм ядосан, а леко разочарован. И не съм искал да обиждам, не знам къде видя обида.... може би че сте като героите от клиповете ?

Приеми го като шега.

И да, мен ми харесват подобни клипове. Малко са позитивните неща  в медиите които да ми харесат по подобен начин. Стимулиращо . И то без политика.

Затова и попитах - има ли нещо друго което да ти влияе позитивно ?

Дай пример. Може д ане е клип , Български филм ? или с бъгларска тематика ?

Кое е изтъркано ? Да помогнеш на някого ? Да си доброволец за нещо ?  Да има някакви добри инициативи ? Защо трябва да ги плюеш ? Можеш просто да подминеш, нали :)

Или личните примери ? Повечето от клиповете са за лични примери. Спортисти, учени, малки бизнесмени ?

Давай да заливаме с хейт. И що ? щото били "клише" ...

хм.. не съм съгласен.

Ето според мен как трябва да стават тези неща . Утвърден музикант помага на млади колеги . Клипът е интересен и от историческа гледна точка как точно се е спъвало развитиено на българските таланти.https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/za-parvi-pat-kiril-marichkov-i-jeremy-predstavjat-pesenta-ne-si-sam-pred-publika.html

За радост има такива примери между българските творци . Сега се сещам за Райна Кабаиванска с нейните майсторски класове , за негово величество басът на планетата и голям българин Борис Христов и други.

Относно образованието мога да дам положителен примен на предприемач доктор Светлин Наков. Не краде кадри . Издирва ги още от ученическата скамейка обучава ги , дава възможност за реализация на много хора. https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7007945

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, lsmurf написа:

Ето според мен как трябва да стават тези неща . Утвърден музикант помага на млади колеги . Клипът е интересен и от историческа гледна точка как точно се е спъвало развитиено на българските таланти.https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/za-parvi-pat-kiril-marichkov-i-jeremy-predstavjat-pesenta-ne-si-sam-pred-publika.html

Да, спъвани '74-та :)  Иначе момчето от групата  мн хубави неща казва за посланията и т.н. и забележи -  изцяло в стила на "силата е в теб".  :)  

преди 19 минути, lsmurf написа:

Относно образованието мога да дам положителен примен на предприемач доктор Светлин Наков. Не краде кадри . Издирва ги още от ученическата скамейка обучава ги , дава възможност за реализация на много хора. https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7007945

Супер. Нещо средно между клипа за образованието и безплатната инициатива / само че при него май не е точно безплатна/  и другия клип за Ивайло Пенчев с български бизнес на световно ниво.

Същото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, miro20 написа:

Да, спъвани '74-та :)  Иначе момчето от групата  мн хубави неща казва за посланията и т.н. и забележи -  изцяло в стила на "силата е в теб".  :)  

Супер. Нещо средно между клипа за образованието и безплатната инициатива / само че при него май не е точно безплатна/  и другия клип за Ивайло Пенчев с български бизнес на световно ниво.

Същото е.

Ако не бяха спънати тогава сега щяхме да имаме вероятно група която е позната в цял свят. Момчетата правят не само хубави послания но и работят здраво .

Наистина ли мислиш че човек правещ бизнес за сметка на унизително заплащане като господин Ивайло Пенчев който се прочу с сумите които предлага, като 1000 лева за програмист и 800 лева за служител пък и се оплаква на всичкато отгоре че не може да си намери кадърни хора може да бъде мотивиращ. Аз твърдо не мисля така.https://pik.bg/голям-конфуз-сгащиха-бизнесмена-изцепил-се-че-няма-ниски-заплати-у-нас-ивайло-пенчев-предл-news720170.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф... айде пак в стил "ама пък гроздето ви е кисело" .

Забележи даже в любимия ни фейкомет бъзиклийкс  ги има тези негативи :)

https://neverojatno.wordpress.com/2017/03/13/отворено-писмо-до-ивайло-пенчев-walltopia-от-б/

Демек... от толкова хейт и фейкновини, истината е доста изместена. Не са решили , не са закопали по подобен начин и твоя д-р Наков. Всъщност, не е това темата .

преди 43 минути, lsmurf написа:

Ако не бяха спънати тогава сега щяхме да имаме вероятно група която е позната в цял свят. Момчетата правят не само хубави послания но и работят здраво .

Няма спор . Аз акцентирах как всъщност се застъпват посланията и как примерите са почти еднакви с твоите.

пп

За д-р Наков  агенцията Телерик сега погледнах - всъщност е безплатна за обучение . Ми то това изцяло се покрива с инициативата за обучение от първия клип на "Силата е в теб" :)

Само че за едното казваш :

Цитат

Ами на мен ми заприлича на времето на соца когато нашият прогресивен строй създаваше всички възможности на младото поколение да се развива и оттук нататък зависеше единствено и само от личните усилия и трябваше силно да благодарим на партията за предоставените ни възможности. Пример още първото клипче промяна в образованието

А за доктор Наков - вече не ти прилича на соца и е положителен пример.

Е как така се получава ? :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

офф... айде пак в стил "ама пък гроздето ви е кисело" .

Забележи даже в любимия ни фейкомет бъзиклийкс  ги има тези негативи :)

https://neverojatno.wordpress.com/2017/03/13/отворено-писмо-до-ивайло-пенчев-walltopia-от-б/

Демек... от толкова хейт и фейкновини, истината е доста изместена. Не са решили , не са закопали по подобен начин и твоя д-р Наков. Всъщност, не е това темата .

Няма спор . Аз акцентирах как всъщност се застъпват посланията и как примерите са почти еднакви с твоите.

Какви еднакви бе човек . Този е човек който не се свени да се подиграва с хората . Ти би ли предложил на програмист 1000 лева заплата ? Аз не бих .Най малко от уважение към себе си и второ към човекът отсреща. И защото го изкарваш че е фейк ето ти мателиал с негово лично участие. "Вие жено не вдявате" реплика към събеседничката. Мисленето му е че видиш ли заплатата зависи от това колко дават другите и в същото време твърди че трябва да се внася работна сила от чужбина - ами как по дяволите ще се вдигне заплатата в България когото внасяте ниско платена работна ръка. Ако мислиш че такъв човек може да бъде мотивиращ за теб за мен може да бъде най меко казано силно антипатичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пенчев, като бизнесмен определено има нюх, но като работодател е класика в жанра "малоумно говедо". Цитираните тук суми са всъщност от най- високите заплати във фирмата му, инак повече от половината персонал е на МРЗ, като редовно си търси работна ръка от бюрото по труда. Значи имайки предвид как се държи по телевизията, сещайте се за какво става дума спрямо работниците му - в повечето случаи хората напускат не заради много работа или заради ниско заплащане, а заради меко казано отвратително отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давал 800-1000 лв заплата. Колко други фирми са като него ? Ама за тях няма статии в бъзиклийкс

В случая пак се измести акцента. И отново към хейтърство.

смърфчо , така и не каза.. с какво два еднакви примера за инициативи в образованието безплатни и доброволни, в единия случай ти напомня "социалистичекси клишета" и провъзгласяне на партията .... а с другия - "ето така се правят тия неща" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, miro20 написа:

Давал 800-1000 лв заплата. Колко други фирми са като него ? Ама за тях няма статии в бъзиклийкс

В случая пак се измести акцента. И отново към хейтърство.

смърфчо , така и не каза.. с какво два еднакви примера за инициативи в образованието безплатни и доброволни, в единия случай ти напомня "социалистичекси клишета" и провъзгласяне на партията .... а с другия - "ето така се правят тия неща" :)

О боже ! Трябва ли да ти обяснявам какво представляват тези "безплатни" обучения. Събират хора от кол и въже примерно мургави братя дето едва сричат и започва "наша фирма" да ги обучава за работа с компютри :D Резултат единствено е че се "усвояват" едни пари. Вместо тези пари да се вложат в проекти като софтуертия университет примерно откъдето реално ще излязат годни кадри. Ама ти не си ме разрал какво ти казвам а трябва да ме изкараш някакъв мрънкащ индивид който от нищо не е доволен. Отрицателен герой бай Ганьо. Видя ли положителния си пример. Човекът иска държавата тоест аз и ти с нашите данъци да му подготви кадри след което той защото е голямата работа да му дава 1000 лева заплата .  Пък и писка че повечето хора не можели нищо. Ами такива работодатели такива работници заслужават. За това ти дадох пример със Светлин сигурно не е идеален и той но се опитва да направи нещо освен за себе си и за хората и държавата. Това не бива да бъде някакво изключение а нормална практика на работодателите ако искаме да вървим напред . Той не ми приказва празни приказки "Всичко зависи от теб" а просто им го показва започват да учат 30000 завършват примерно 3000 . Който не се е сетил да се сити че за да печелиш добре трябва да имаш способности и да положиш доста труд. Ако все още не си разбрал къде са разликите не мога да го кажа по просто. Предложих ти да не правим дискусия по тези клипове обаче напираш. Не ми се сърди че те оборвам направени са, отново казвам "само за да се вземат едни пари".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светла му памет

Защото ако беше жив и тези думи не са негови тъжна ви майка щеше да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох само заглавието на темата. 

Този текст под името на У. Еко цъфна преди няколко месеца. Разтърсих се и видях, че не е казано от него. Поне да бяха избрали някакъв добър писател, ми то - У. Еко... Оставаше и любимия на кифлите Паулу Коелю да сложат... 

Въобще мрежата е наводнена от фалшиви цитати, които, при малко багаж в главата, веднага са подозрителни, ма празноглавите кифли гълтат ли, гълтат с кеф и разпространяват "информацията" нататък. 

https://m.youtube.com/watch?v=-UpZXFwY8S8&t=57s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

Не ми се сърди че те оборвам направени са, отново казвам "само за да се вземат едни пари".

Е там е работата че не ме оборваш :)  Аз намирам много общо в примерите, ти търсиш разлики . Е и ?

И да, "сигурно няма идеални  "както сам казваш. И Пенчев не е идеален сигурно.

Важното е да се върви напред, а не да търсим хейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Е там е работата че не ме оборваш :)  Аз намирам много общо в примерите, ти търсиш разлики . Е и ?

И да, "сигурно няма идеални  "както сам казваш. И Пенчев не е идеален сигурно.

То котка по гръб пада ли :D  Разбира се че ако търсиш прилики ще ги намериш. Но спорът беше дали тези примери са вдъхновяващи или не. Да ако някой иска да забогатее независимо от моралната цена която ще плати за него този пример е вдъхновявящ. За мен обаче не е да недозаплащаш труда на хората си е чиста проба кражба. Разлика в морално отношение няма само дето едното е законно а кражбата не. И тук идваме до недоволство от властта и въпрос "Защо е позволила да се краде от хората законно"  Ако мислиш че има напредък в сравнение със социализма , не няма. Там се правеше същото но все пак част от парите които крадяха от труда ни отиваше за строителство и все пак изградиха нещо. Тук си отиват за яхти апартаменти и скъпи автомобили. Така че не бих казал че вървим напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

И Пенчев не е идеален сигурно.

Туй го знаем наизуст вече - хора, като Пенчев вървят напред, а хора, като работниците му да го духат, па ти се чуди що търсили хейта. Иди да бачкаш при въпросния Пенчев, още от сутринта да отнесеш една енциклопедия със псувни на висок тон, да поработваш извън работно време естествено без допълнително заплащане, а за идеята "да вървим напред" и накрая на месеца да те видя как ще се радваш на 600- 700лв заплата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...