Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

Умберто Еко: България прилича на смъртник, чакащ примирено съдбата си.

Препоръчан отговор

Приятели, :)  много скрита агресия и озлобление лъха от всичко това. Да, можем да сме черногледи като вас, може и да гледаме напред / какво клише а /

Хората по света нищо не им е било дадено на тепсия. По света има лоши и добри работодатели, някои фирми просперират, други фалират. Няко икрадат и са мощенници , други с ана средно ниво, средни заплати, трети са по иновативни и с гъвкаво заплащане. С хиляди фалират с хиляди се създават нови. И никой не прави трагедия от това, а гледат напред.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Приятели, :)  много скрита агресия и озлобление лъха от всичко това. Да, можем да сме черногледи като вас, може и да гледаме напред / какво клише а /

Хората по света нищо не им е било дадено на тепсия. По света има лоши и добри работодатели, някои фирми просперират, други фалират. Няко икрадат и са мощенници , други с ана средно ниво, средни заплати, трети са по иновативни и с гъвкаво заплащане. С хиляди фалират с хиляди се създават нови. И никой не прави трагедия от това, а гледат напред.

Поздрави

Евала  Миро тук ме изкефи максимално. Вместо унизително заплащане употреби "гъвкаво заплащане" . Евала ти за това че не си черноглед и можеш да погледнеш на нещата по този начин. Не знам защо на запад обществото не гледа с добро око на фирми ползващи ниско платен труд в държави от третия свят , особенно детски такъв, и отказват да им купуват стоките. Черногледци недни а фирмите са толкова проспериращи. Както и да е. Прекалено много време отделихме за "реклама" на фирма прозивеждаща "високотехнологичен" продукт като стени за катерене :D Ако продължавам да пиша за това то е защото считам че отдавна трябваше да се простим с илюзията за привличане на капитали с ниска цена на продукта. Може би ако повече хора почнем да настояваме вместо това да се обърне внимание на създаване на наистина високотехнологични продукти с голяма принадена стойност хората от които зависи насърчаването и подпомагането на точно такива производства ще се усетят накъде трябва да се насочат усилията. Нищо лично приятелю просото раслика в стратегиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета тука една дискусийка сте оформили...

Тоя клип оня ден го гледах , за което благодаря на Смърфа и ми направи нещо много неприятно впечатление първо "тва""що" "кво" ... второ забелязахте ли как докато се аргументираше въпросния уЖ работодател как го гледаха останалите? С тих ужас!

За да има по-високо заплащане според въпросния индивид трябвало цените да се вдигнат и оттам и печалбата като се вдигне и средствата за работна заплаща ще се вдигнат. Друг начин нямало...бре бре... ами къде отива подобрение на производителността , търсене на нови пазари , предлагане на нови продукти? 

С две приказки хванал си една ниша и като го натисне конкуренцията , вдигнат се разходите и падне печалбата единствено може да се вдига цената...как бре аланколу като пазара определя цената на продукта. Изобщо сбъркана работа. И извън рекламите на пропагандните клипове, които не били за путинофили според мирча кришан 90% от работодателите робуват именно на такъв мироглед. Не правете аналогия с миро двайсе...

Прав е тоя работодател,че така правят всички , или почти всички. Дали е правилно ...според мене трябва да гледат пропагандните клипчета от рода "така се прави"...

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Евала  Миро тук ме изкефи максимално. Вместо унизително заплащане употреби "гъвкаво заплащане" . Евала ти за това че не си черноглед и можеш да погледнеш на нещата по този начин. Не знам защо на запад обществото не гледа с добро око на фирми ползващи ниско платен труд в държави от третия свят , особенно детски такъв, и отказват да им купуват стоките. Черногледци недни а фирмите са толкова проспериращи. Както и да е. Прекалено много време отделихме за "реклама" на фирма прозивеждаща "високотехнологичен" продукт като стени за катерене :D Ако продължавам да пиша за това то е защото считам че отдавна трябваше да се простим с илюзията за привличане на капитали с ниска цена на продукта. Може би ако повече хора почнем да настояваме вместо това да се обърне внимание на създаване на наистина високотехнологични продукти с голяма принадена стойност хората от които зависи насърчаването и подпомагането на точно такива производства ще се усетят накъде трябва да се насочат усилията. Нищо лично приятелю просото раслика в стратегиите.

Абе да ти кажа, в Германия с доста добро око гледат на фирмата "Фолксваген"!!! Нищо че е държавна, нищо че са една от фирмите с най-голям принос за изсичането на горите в Амазония и ги подпалиха това лято, Нищо че с нищо не помогнаха за погасяването им, нищо че в заводите си използуват работна ръка от Украйна и Молдова с фалшиви румънски паспорти и им плащат символични заплати!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nikssi написа:

Чета тука една дискусийка сте оформили...

Тоя клип оня ден го гледах , за което благодаря на Смърфа и ми направи нещо много неприятно впечатление първо "тва""що" "кво" ... второ забелязахте ли как докато се аргументираше въпросния уЖ работодател как го гледаха останалите? С тих ужас!

За да има по-високо заплащане според въпросния индивид трябвало цените да се вдигнат и оттам и печалбата като се вдигне и средствата за работна заплаща ще се вдигнат. Друг начин нямало...бре бре... ами къде отива подобрение на производителността , търсене на нови пазари , предлагане на нови продукти? 

С две приказки хванал си една ниша и като го натисне конкуренцията , вдигнат се разходите и падне печалбата единствено може да се вдига цената...как бре аланколу като пазара определя цената на продукта. Изобщо сбъркана работа. И извън рекламите на пропагандните клипове, които не били за путинофили според мирча кришан 90% от работодателите робуват именно на такъв мироглед. Не правете аналогия с миро двайсе...

Прав е тоя работодател,че така правят всички , или почти всички. Дали е правилно ...според мене трябва да гледат пропагандните клипчета от рода "така се прави"...

Клипът не съм го гледал,но като цяло са глупости на търкалЕта!!! Казвам го като человек с претенции, работил и продължава да работи за големи фирми и компании, от различни отрасли и все водещи в своя сектор!!! Едно трябва да ви бъде ясно!!! Този индивид трябва да си върне всякакви дипломи,които е изкарал и да започне  обучението си от първи клас!!! 

1. Въвеждането на почасово заплащане води до това, този който работи повече часове, да взема по-висока заплата!!! Никакво увеличаване на цени ,никакво увеличаване на нищо!!! Заплатите се вдигат от самосебе си, разбира се за тези които работят!!! Ония дето лежат на гърба на работещите, да му мислят!!! Така е в белите държави!!! Подписваш договор за едни 160 часа на месец и те ти се плащат на договорената цена!!! От там на сетне, ако се наложи да останеш повече часове, всеки час ти се заплаща по 1,25% от договореното!!! Налага се да отиде да работиш в Събота, няма проблем...плаща ти се по 1,50%  от договорената часова ставка!!! В Неделя е 100% върху ставката!! Просто е!!! Да го въведат, пък да видим тогава дали няма да инвестират в машини, технологии и организация на производствения процес!!! Нали се сещаш ако оставиш 10 човека по 2 часа повече, колко ти струват!!! Ами ако са 100??? Ами ако ги караш да идват и в СЪбота да ти работят??? Хайде стига с тия оправдания и увеличения на цените!!! Тук в Германия е по-евтино точно поради тази причина!!! Ефективност на производствения процес!!! Ама за това не е виновен работникът, че с него да си мият ръцете, с него да се оправдават и той да носи цялата тежест!!! Както писах, нещата са прости!!! Концентрирайте се върху основните виновници!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Джугашвили написа:

Ефективност на производствения процес!!! Ама за това не е виновен работникът, че с него да си мият ръцете, с него да се оправдават и той да носи цялата тежест!!!

Точно така - това зависи от управлението. Тука се правят на селски хитреци...и после клипчета се пускат "От теб зависи" Зависи естествено, но не само зависи от работника зависи и от управлението , проучването на пазара. Пък миро двайсе да си верва на клипчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

За да има по-високо заплащане според въпросния индивид трябвало цените да се вдигнат и оттам и печалбата като се вдигне и средствата за работна заплаща ще се вдигнат.

A най- абсурдното бе, че за да онагледи тезата си използва за пример туризма - не, че нещо, ала колко повече от 10лв. трябва да струва едно шишенце минерална вода, за да получат работещите по заведения и хотели по- прилични заплати?! По- големия процент от бизнесмените в България са селски тИрикатчета, които им дай да цакат със заплати - това е бруталната неподправена истина и познавам няколко такива бизнесмени, които по този начин направиха милиони. Сори, ала да си оправят политиката на бизнеса, никой вече не ще да го правят на баламурка и да робува за жълти стотинки, щото видиш ли да гледал "напред" и да мислел позитивно: на празен стомах позитивно мислене. Туй е чиста гавра - ясно е, че бай мирчо не знае нито какво е глад, нито какво е сиромашия, за туй му е лесно да бъде позитивен, само че ...... народа бега на запад, пък тука нека продължават да си развиват селските лакардии как работника бил мързелив, некадърен и черноглед.

Ако на някой все още не му е ясно, да го кажа в прав текст - България умира, защото народеца вече му писна да хрантути всякакви келемета, подобни плитки пропагандни номерца, като серията клипове "силата е в теб" вече не хваща дикиш, така че или бизнеса да почва да плаща нормални заплати, или тази държава да върви по дяволите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

Туй е чиста гавра - ясно е, че бай мирчо не знае нито какво е глад, нито какво е сиромашия, за туй му е лесно да бъде позитивен

преди 1 час, nikssi написа:

Пък миро двайсе да си верва на клипчета.

Ами прекрасна дискусия се получи. Аз поне си направих изводите. :) 

Вие сте прекрасно олицетворение на една камара поговорки , като почнем от " ама пък гроздето ви кисело" и .. всички са маскари ....

Аз не вервам на клипчета, а ми харесват посланията. И смятам тези послания за правилни.

Вие ровите "на дребно"  и "на парче" . а не "обща картина" .

И не, мен също не ми харесва че сме с нисък стандарт спрямо ЕС и други. Но човек не си избира държавата в която да се роди.

преди 3 часа, sliderum написа:

Мирко, иди да те опука Коврата, пардон Кобрата един във фейса и после стани и повтори това какво било важно. Ако са ти останали зъби и въобще живец да го кажеш.

ко ? не :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

И смятам тези послания за правилни.

Посланията като идея са правилни но не са еднозначни. В смисъл докато има търпимост и всеки си мълчи ще е така. Докато не се изрине кочината няма как да се тръгне нагоре.

Докато държаната се управлява от калинки, поставени от силния на деня ще е кочина. 

преди 1 час, miro20 написа:

Вие сте прекрасно олицетворение на една камара поговорки , като почнем от " ама пък гроздето ви кисело" и .. всички са маскари ...

Че то гроздето е кисело когато не е узряло. Като узрее народа за промени и гроздето ще узрее. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път да съмсъгласен с теб :)

преди 5 часа, nikssi написа:

В смисъл докато има търпимост и всеки си мълчи ще е така.

хех :)  Е то именно мотото на клиповете е точно това. :)   "маса народ сме " .... и т.н.

Докато не се изрине кочината няма как да се тръгне нагоре.

Ама кочината се рине най отдолу. Иначе все ще мирише.

"ОнаядумакоятоезабраненавБългария " нали я знаеш - лустрация.

Малка стъпка но голяма крачка за човеч... пардон, за България. И не, не е отминало времето з анея. Нали и до ден днешен ни управляват такива "внедрени калинки"

https://faktor.bg/bg/articles/politika/na-vseki-kilometar/-implantite-na-ds-v-sds-nay-golemite-antikomunisti-se-okazaha-chengeta-59620

И ББ няма да го има, но и любимците на някои червени утописти тук, също. Аз нямам проблем да се нарита ББ, но странно защо никой не ще да си бута останалата червената мафия.

Че то гроздето е кисело когато не е узряло. Като узрее народа за промени и гроздето ще узрее. 

Смисъла на поговорката не е точно това :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

Ами прекрасна дискусия се получи. Аз поне си направих изводите. :) 

Вие сте прекрасно олицетворение на една камара поговорки , като почнем от " ама пък гроздето ви кисело" и .. всички са маскари ....

Аз не вервам на клипчета, а ми харесват посланията. И смятам тези послания за правилни.

Вие ровите "на дребно"  и "на парче" . а не "обща картина" .

И не, мен също не ми харесва че сме с нисък стандарт спрямо ЕС и други. Но човек не си избира държавата в която да се роди.

Е най сетне стигнахме до някъде. Посланята са хубави наистина. Никой не го оспорва. Проблемът е че са без реално покритие . А хубаво послание без покритие може да се нарече с думата пропаганда. Точно оттам започна спорът че приличат на едно времешните социалистически лозунги доста от които също бяха хубави само че отдалечени от реалността. Това че за теб всеки който не мисли като теб трябва да бъде сложен в категория зависливец "ама пък гроздето кисело"си е твой проблем отдавна съм престанал да се впечатлявам от подобни опити. И да никой не избира държавата в която да се роди обаче вече може да избира държавата в която желае да живее. Това е едно от безспорните ни постижения. И ако желаем да останат хора в България преди да кажем "Всичко зависи само от теб" трябва да направим така че това което не зависи от обикновения човек да бъде направено и наистина всичко да зависи само от него. И не е главния проблем ниският стандарт . Проблемът е в това че се опитват да го подържат изкуствено нисък за да може да държат хората в подчинение и за да може някои хора да трупат печалби. Защото бедния и непросветен човек е зависим и лесно манипулируем.  Затова и образованието ни не е приоритет на държавата въпреки шумните опити да ни убедят в противното. Не мисли че всеки иска да стане богат като обсъжданите хора. За някои е важно как ще станеш по заможен на каква цена и за сметка на кого.

Та такава е общата картина приятелю . Ако можеш да направиш по правилна с удоволствие ще я чуя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Точно оттам започна спорът че приличат на едно времешните социалистически лозунги доста от които също бяха хубави само че отдалечени от реалността. Това че за теб всеки който не мисли като теб трябва да бъде сложен в категория зависливец "ама пък гроздето кисело"си е твой проблем отдавна съм престанал да се впечатлявам от подобни опити.

Само в това отново не си прав. Лозунгите не са социалистически и нямат нищо общо с посланията. Нещо повече, както знаеш социализма ни учеше на всичко друго но не и на самостоятелност, че ти си важен, че можеш  и т.н.

Никъде не съм казвал "завистливец". А че игнорирате цялостната картина на посланието, а се вкарвате в дискусия в подробности  ак всички са маскари . то я е мошенник , държавата нямала едно държавата нямала друго... и т.н. 

Да , прави сте. То и Левски е убивал казват... Значи ли че  по този принцип трябва да го зачеркнем ?  Затова и споменах за черногледството, за хейтърството, за песимизъма , за поговорката "то хубу ,  ама то гроздето кисело" и т.н. Ми не е това акцента.

Държавата е ясна. Толква ни са възможностите " да скачаме" . И това не е изцяло проблем на управляващите, което пък съм го казвал в много други теми.Такава бе системата, такива ниса възможностите, и няма никога да "дойде месия" и да ни оправи с магическа пръчка. Защото подозирам че сякаш само това очаквате. Човека с магическата пръчка. Е няма да дойде. Никога.

Както не дойде в нито една бивша  страна от соц лагера, както не дойде дори и в ГДР и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

То и Левски е убивал казват...

Левски не е тиражирал миловидни послания срещу заплащане от "някъде си" - инак немам нищо против някой да думне примерно бай хой и тогава да ми рече, че промяната започва от назе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.09.2019 г. в 9:58, miro20 написа:

Държавата е ясна. Толква ни са възможностите " да скачаме" . И това не е изцяло проблем на управляващите, което пък съм го казвал в много други теми.Такава бе системата, такива ниса възможностите, и няма никога да "дойде месия" и да ни оправи с магическа пръчка. Защото подозирам че сякаш само това очаквате. Човека с магическата пръчка. Е няма да дойде. Никога.

Както казваш по - горе отново не си прав. Държавата може много повече . Проблемът е че нежелание. Ето днес слушам как две оптимистки млади момичета отварят денонощна библиотека. Децата започват с 350 тома книги което е направо смешно, моята лична библиотека е 5 пъти по голяма ,но не това е най - важното. Ето опитват да направят нещо което отдавна съществува в европейските университети ходили ,питали, нито един университет не се съгласил да им съдейства. Наистина ли нямат възможност да подкрепят такава идея ! Та се сещам за "Всичко зависи само от теб"  Как мислиш щепросъществува тази иначе прекрасна идея след като тази библиотечка трябва да се издържа да плаща наеми за помещение ,интернет връзка ,техника  и да събира нови книги единствено разчитайки на членски внос на ползващите я. За сравнение ще ти кажа че европейските университети предоставят целият си библиотечен фонд който е огромен куп компютри достъп до платени ресурси и всичко необходимо за да може да седне студентът да учи спокойно напълно безплатно за техните студенти. И се чудим защо университетите ни кретат на опашката на всякакви класации. Толкова ли е трудно да се организира подобна инициатива наистина на професионално ниво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.09.2019 г. в 17:17, Omelette du Fromage написа:

мисълта ми беше друга

българия иска да прилича на италия

българия може да се оправи само с диктатура  от азиатски тип

това искане  за развитие по европейски тип е несъвместим с

провалените поколения

в българия има провалени поколения

ОТ набор 50 до 80

предишните са вече пенсионери макар и неграмотни поне са можели да гледат стока -животни

и даборавят със сърп и чук

а пък днешните излизат  слет 12 години учене от училищата

без да знаят да четат и да смятат

събиране изваждане умножение деление 

една от малките неща които умеят са високите технологии- да търкат по  телефоните и да зяпат 

но това е умряла технология и е до време 

а що се отнася до четвъртатат икономика

е такава щото се печатат евро  без покритие 

и българия може да стане и първата икономика 

ако световно задкулисие и позволи да направи 1 трилион дълг като италия 

нашия е некви си смешни 50-100 милиарда 

ама кой ше му позволи на ганьо няма нито танкове нито самолети

даже и от войната с ирак където ни обещаха  да ни върнат дълга нищо не дадоха

преди 1 минута, mal1 написа:

Дългът на Ирак към България ние самите ИМ ГО ПОДАРИХМЕ, нали сме мнооого големи приятели.Поздрави

А освен това, в България не е популярно да си връщаме "приятелските" дългове, нали сме велики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, mal1 написа:

Дългът на Ирак към България ние самите ИМ ГО ПОДАРИХМЕ, нали сме мнооого големи приятели.Поздрави

А освен това, в България не е популярно да си връщаме "приятелските" дългове, нали сме велики

Сами, ама друг път!

САЩ ни принудиха да се откажем от 3,5 милиарда долара в замяна на 360 хиляди кеш.

http://old.segabg.com/article.php?issueid=2810&sectionid=16&id=0000101

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, M.Николов написа:

Сами, ама друг път!

САЩ ни принудиха да се откажем от 3,5 милиарда долара в замяна на 360 хиляди кеш.

http://old.segabg.com/article.php?issueid=2810&sectionid=16&id=0000101

Не си разбрал . Русия ни принуди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, M.Николов написа:

Примера ти отново е манипулативен. Ама какво да очаква човек от теб... :) 

Я ми кажи , има ли други държави които да са се справили по добре  с ираксктие дългове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде е проблема, просто попитах има ли държави които да са си оправили по добре дълговете от ИРак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

Я ми кажи , има ли други държави които да са се справили по добре  с ираксктие дългове ?

преди 7 часа, miro20 написа:

Не знам къде е проблема, просто попитах има ли държави които да са си оправили по добре дълговете от ИРак.

Момченце,

Наскоро се присмиваше на един съфорумник, че пишел на руска клавиатура.

Я ми кажи, ти на каква клавиатура пишеш, че нямаш изречение без правописни грешки?

Може би гониш някаква норма!

Ха-ха-ха............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, lsmurf написа:

Не си разбрал . Русия ни принуди.

А с някакви факти можеш ли да подкрепиш твърдението си или просто си плямпаш?

преди 11 часа, miro20 написа:

Ко каза?Ко?

Посочил ли съм официални данни?

Посочил съм.

Ако можеш да ги опровергаеш, давай.

:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ко каза?Ко?
Посочил ли съм официални данни?
Посочил съм.
Ако можеш да ги опровергаеш, давай.
:hush:

Ама кой иска да опровергава бе. Попитах нещо съвсем друго. Ама изпищя на умряло ;)
Момченце,
Наскоро се присмиваше на един съфорумник, че пишел на руска клавиатура.
Я ми кажи, ти на каква клавиатура пишеш, че нямаш изречение без правописни грешки?
Може би гониш някаква норма!
Ха-ха-ха............

Да. На един дето се издъни като рашистки трол. Което в известен смисъл е дори чест за форума ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е важно дали искаш, а дали можеш.

А не можеш, защото такава е истината, подкрепена с реални документи, а не подхвърляния на разни форумни драскачи.:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, M.Николов написа:

А с някакви факти можеш ли да подкрепиш твърдението си или просто си плямпаш?

Нормално е първо ти да посочиш доказателства за тези неща които плямпаш и защото си хвърляш е така обвиненията а другите са длъжни да доказват своите. Или за всичко ни е виновен САЩ . Знаеш ли изобщо по времето на кое правителство се случи? Да не би да ги обвиняваш че са проводници на интересите на САЩ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел статията от линка щеше да знаеш, че там е написано черно на бяло следното:

" България беше притискана неколкократно да опрости напълно иракските милиарди. Обсъждаше се и страната да се откаже от пари в брой, а да участва в проекти по възстановяването на инфраструктурата в Ирак, но това така и не се осъществи. "

Но явно просто си плямпаш!:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...