Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

barbuncela

Умберто Еко: България прилича на смъртник, чакащ примирено съдбата си.

Препоръчан отговор

преди 6 минути, M.Николов написа:

Ако беше прочел статията от линка щеше да знаеш, че там е написано черно на бяло следното:

" България беше притискана неколкократно да опрости напълно иракските милиарди. Обсъждаше се и страната да се откаже от пари в брой, а да участва в проекти по възстановяването на инфраструктурата в Ирак, но това така и не се осъществи. "

Но явно просто си плямпаш!:hush:

А ясно разбрах. Шом е написано няма начин да не е истина. То си е доказателство. А кой го е написал Станишев , Орешарски ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, M.Николов написа:

Ян Бибиян.

Айде, вече пий си хапчетата.

Както виждам на теб не са ти помогнали хапчетата не знам защо го препоръчваш. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Смърфе,  не спори с професор николов. Щом го пише на сайта значи е истина!

А ако го кажат по телевизора е повече от истина 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, M.Николов написа:

То не е важно дали искаш, а дали можеш.

А не можеш, защото такава е истината, подкрепена с реални документи, а не подхвърляния на разни форумни драскачи.:hush:

Размера на задълженията и върнатото като сми са факт. Никой не спори за това.

ОСтаналото са твои внушения и тъпи манипулации.

НЯкои дори хвалят това споразумение . Аз не искам да давам оценки след като не съм финансист, особенно в подобни междудържавни дела, просто попитах  :

- Има ли държави които по дорбе да са се справили с иракския дълг ?

Ти бълваш камара постове с безсмислени "драсканици" а говориш за "драскачи" :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй тъй .. и какво показват линковете ти ? Има ли по добре справили се държави с иракския дълг ?

Понеже признавате само матушката, дори това което цитираш от 2004 г е старо .

Заповядай : https://ria.ru/20080211/98920892.html

Опрощават 93 %

И какво се оказа пак ? другаря Николов пак се оака , давайки изключително с манипулативна цел изваден от контекста пример с Ирак, с който се оказа че дори сме се справили добре с нашата част от въпросния дълг

:giggle1:

преди 30 минути, M.Николов написа:

да ви правя показно?

:balloonburst::party4: Да, направи. Тази твоя клоунада всеки път я гледаме :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Тъй тъй .. и какво показват линковете ти ? Има ли по добре справили се държави с иракския дълг ?

Понеже признавате само матушката, дори това което цитираш от 2004 г е старо .

Заповядай : https://ria.ru/20080211/98920892.html

Опрощават 93 %

И какво се оказа пак ? другаря Николов пак се оака , давайки изключително с манипулативна цел изваден от контекста пример с Ирак, с който се оказа че дори сме се справили добре с нашата част от въпросния дълг

:giggle1:

:balloonburst::party4: Да, направи. Тази твоя клоунада всеки път я гледаме :) 

Другарю инженер, бихте ли пояснили, какво общо има матушка Россия с натиска на чипсовете България да опрости иракският дълг!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарю сталинист комунист , просто показах колко е манипулативна "новината" на другаря ти Николов, че сме подарили дълга си на Ирак.

И че дори "матушката"  ,кояо нали не се поддава на външен натиск и е образец за вас, червените тролове, дори тя е "подарила" 93 % :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Другарю сталинист комунист , просто показах колко е манипулативна "новината" на другаря ти Николов, че сме подарили дълга си на Ирак.

И че дори "матушката"  ,кояо нали не се поддава на външен натиск и е образец за вас, червените тролове, дори тя е "подарила" 93 % :) 

Отново усещам проява на инженерна мисъл!!! Матушка Россия е богата държава и може да си го позволи, като проява на добронамереност и подадена приятелска ръка!!! Отделно са си изиграли картите както трябва и в замяна на дълга са договорили понижено производство и износ на нефт и природен газ, което води до повишени цени  на тези ресурси!!! Само от разликата в цените, си избиват иракският дълг!!!  Както се и случи!!! В един момент цената на петрола беше 140 долара за барел!!! Така че хората са си направили сметката, че ще спечелят повече ако им го опростят, отколкото ако си го търсят!!! Сега да ми поясниш ние от какво ще спечелим и какви са нашите причини за опрощаването на тези милиарди!!! От какво и откъде ще ги избием тези пари??? Ах да, сетих се!!! Ще теглим нови кредити от тези, дето ни накараха да го опростим!!! Така от кредитори ще станем длъжници (както се случи), а какво по-хубаво от това!!! Но не, Вие не сте продажници, не сте и национални предатели, Вие просто защитавате националните ни интереси, като истински патриоти!!! На никого не пожелавам такива откъсани патриоти като Вас!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в случая поведението и на САЩ и на Русия е логично и обосновано, да търсят намаляване и опрощаване на иракския дълг. В нашето поведение обаче, няма нито пазарна, нито политическа,нито някаква друга логика. Само един до болка познат ни слугинаж, в ущърб на националните интереси! За няколко миризливи цента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Джугашвили написа:

Отделно са си изиграли картите както трябва и в замяна на дълга са договорили понижено производство и износ на нефт и природен газ, което води до повишени цени  на тези ресурси!!! Само от разликата в цените, си избиват иракският дълг!!!  Както се и случи!!! В един момент цената на петрола беше 140 долара за барел!!!

Така ли са се договорили ??

Само че това ограничение, което и аз в линка по горе на РИА съм цитирал, се говори че е по изискване и програма на МВФ .

Така че.... сори тролчо... пак си хванат в лъжа.

Отделно че цената на петрола варираше и последните години колко беше паднала ? до 40$ . Това пак някаква "многоходовочка" на другаря ти Путя ли беше ? :laughing4:

преди 45 минути, Джугашвили написа:

На никого не пожелавам такива откъсани патриоти като Вас!!!

Не пожелавам никому такива като теб. Които си фантазират / и както показах - и ЛЪЖАТ / само и само да оправдаят "матушката" .

Има ли по света някой народ който като вас  толкова коленопреклонно и националнокастрирано да нарича "матушка" една чужда държава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Belial_ написа:

Ами в случая поведението и на САЩ и на Русия е логично и обосновано, да търсят намаляване и опрощаване на иракския дълг. В нашето поведение обаче, няма нито пазарна, нито политическа,нито някаква друга логика. Само един до болка познат ни слугинаж, в ущърб на националните интереси! За няколко миризливи цента...

Хайде честита победа!!! Резултатите започнаха да идват по-рано от очакваното!!! Мен лично повече ме радва играта, отколкото резултата!!! Дано продължат така и не редуват силни със слаби мачове!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Джугашвили написа:

Хайде честита победа!!! Резултатите започнаха да идват по-рано от очакваното!!! Мен лично повече ме радва играта, отколкото резултата!!! Дано продължат така и не редуват силни със слаби мачове!!!

Много се изкефих днес! Браво на момците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Belial_ написа:

Много се изкефих днес! Браво на момците!

Сър Франк Лампард си е научил урока!!! Все пак беше от поколението, когато звездите заради капризите си не играеха и уволняваха мениджъра!!! С младоците от школата, такива проблеми няма да има!!! А и е грехота да имаме такива младоци, а да даваме луди пари за звезди-ментета като Игуаин, Жиру и Мората!!! Маунт много ми харесва, а и мечето Миша се разписа днес!!! Който трябваше да вкара- вкара!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Сър Франк Лампард си е научил урока!!! Все пак беше от поколението, когато звездите заради капризите си не играеха и уволняваха мениджъра!!! С младоците от школата, такива проблеми няма да има!!! А и е грехота да имаме такива младоци, а да даваме луди пари за звезди-ментета като Игуаин, Жиру и Мората!!! Маунт много ми харесва, а и мечето Миша се разписа днес!!! Който трябваше да вкара- вкара!!!

Само защитата е яко зле. Там оправим ли сеи сме бетон. Обаче Франки набляга на атакуващия футбол и не знам как ще направи желязна защита при подобен стил. Иначе в атака сме номер едно, създаваме страшно много положения и доста се играе с едно докосване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chergar-а е neverojatno голям талант. Почнах да броя колко народ се е вързал, че написаното е от Умберто Еко, но Миро навреме го е разконспирирал-  на 1-ва или 2-ра стараница. 

2012 г. все още не се говореше за фалшиви новини, когато е писан материала https://neverojatno.wordpress.com/2012/01/12/ueko/

а днес все по- трудно се различават. А тоя вестник, които е преформатирал на Чергар-а съчинението - нямам думи. 

Едно от любимите ми изказвания на Еко е това за социалните медии и инвазията на идиотите (imbecilli)

"Социалните медии дават право на легиони от идиоти, които преди говореха само пияни по кръчмите без да нанасят щета на обществото ... но сега те имат същото право да говорят като нобелови лауреати. 
Това е нашествие на идиотите "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...