Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля за помощ при избора си на 4к тв.Модел на който съм се спрял в момента е този

42'5 Sony kd-43XF8596.който ми допада,но се колебая между марката Sony и LG.Аз лично не можах да намеря сходен на Сонито, ще ви помоля да ми препоръчате нещо от LG бранда. Благодаря ви и лек ден!

Забравих да кажа,че държа да има DTS .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. От колко метра ще гледаш, че искаш резолюция 4к ?
2. Ако го гледаш от близо дали няма да ти е много грамаден екрана по инчове?
3. Ако го гледаш от далече дали ще успееш да забележиш нещо от пикселите?
4. Препоръчителен бранд като марка измежду всички марки строго препоръчвам LG!
5. Най-добре си купи 3D, понеже никой няма такъв и не могат да се похвалят с такава екстра. Не знам от къде ще го купиш. :)  Знам само, че го нямаш, а други го имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Бонбон с катран! написа:

1. От колко метра ще гледаш, че искаш резолюция 4к ?
2. Ако го гледаш от близо дали няма да ти е много грамаден екрана по инчове?
3. Ако го гледаш от далече дали ще успееш да забележиш нещо от пикселите?
4. Препоръчителен бранд като марка измежду всички марки строго препоръчвам LG!
5. Най-добре си купи 3D, понеже никой няма такъв и не могат да се похвалят с такава екстра. Не знам от къде ще го купиш. :)  Знам само, че го нямаш, а други го имат.

Ами от 3 метра някъде ще се гледа! Не повече не по малко.Не държа на 3д, а и не ми е нужно Ако може да е 100херцов като Сонито и задължителен DTSПривърженик съм на самсунг, но ме загубиха със премахването на DTS.Сега ще кажеш за какво ти е ?просто ми е нужен и това е.Гледам навсякъде,но никъде не намирам със сходните на Сони параметри и ако не намеря LG ще ке купува Сонито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, www543 написа:

.Модел на който съм се спрял в момента е този 42'5 Sony kd-43XF8596.който ми допада,но се колебая между марката Sony и LG.Аз лично не можах да намеря сходен на Сонито...

Щом се колебаеш между Сини и LG ,ето по добър модел от твоя на приблизително подобен бюджет(който трябваше да зададеш):  LG 49SM8200PLA UHD HDR NanoCell webOS SMART 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Щом се колебаеш между Сини и LG ,ето по добър модел от твоя на приблизително подобен бюджет(който трябваше да зададеш):  LG 49SM8200PLA UHD HDR NanoCell webOS SMART 

Да но това е 49 и мисля че ще е голям за 3метра не мислиш ли!?

А относно цената на Сонито  е към 1400лв което си е доста сравнение със Този на LG .А този който си дал като примерен казваш че е по добър а е доста по евтин !не мислиш ли ?

Също така не е андроид !

А относно тази Наносел технология какво представлява?

Извинявай сега премерих разстоянието и е около 2метра и половина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, www543 написа:

А този който си дал като примерен казваш че е по добър а е доста по евтин !не мислиш ли ?

По добър е.По-евтин,не означава по-лош!Сони марката беше фаворит,но преди повече от 30 години.Сега,просто карат по инерция,но не могат да достигнат нито Samsung нито LG...

преди 27 минути, www543 написа:

А относно тази Наносел технология какво представлява?

Засега я дават най-качествената за дисплея на телевизорите.Но не е трудно сам да прочетеш подробностите за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

По добър е.По-евтин,не означава по-лош!Сони марката беше фаворит,но преди повече от 30 години.Сега,просто карат по инерция,но не могат да достигнат нито Samsung нито LG...

Засега я дават най-качествената за дисплея на телевизорите.Но не е трудно сам да прочетеш подробностите за нея.

Да но в Display specifications пише че не е 100херца а 60

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но в Display specifications пише че не е 100херца а 60

Виж пак в линка,който съм дал.100 херца си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но това е 49 и мисля че ще е голям за 3метра не мислиш ли!?

Извинявай сега премерих разстоянието и е около 2метра и половина

Затова купуваш мъничък 42 е нормално! Не знам дали ще намираш разлика между 1080p и 4к.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Димитър 59 написа:

Виж пак в линка,който съм дал.100 херца си е.

Това е маркетингов трик на е Дигитал не е 100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, www543 написа:

Това е маркетингов трик на е Дигитал не е 100

Ами вземи си Сонито,щям смяташ че там няма маркентингови трикове.Избора в крайна сметка остава твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.09.2019 г. в 12:46, Димитър 59 написа:

Разгледах доста модели и този,който ми препоръча по подробно.Мисля,Че си прав че е по добрия избор от които,но ми попадна един LG който ме грабна много,който е 9та серия от 2019г който е и 120херца.

LG49sm9000pla -това е модела ие около 1700лв но мисля че си заслужава!за съжаление не мога да дам линк в момента.

преди 17 минути, www543 написа:

Разгледах доста модели и този,който ми препоръча по подробно.Мисля,Че си прав че е по добрия избор от които,но ми попадна един LG който ме грабна много,който е 9та серия от 2019г който е и 120херца.

LG49sm9000pla -това е модела ие около 1700лв но мисля че си заслужава!за съжаление не мога да дам линк в момента.

Или пък защо не 8600pla вместо 8200pla незнам вече се обърках!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, www543 написа:

Мисля,Че си прав че е по добрия избор от които,но ми попадна един LG който ме грабна много,който е 9та серия от 2019г който е и 120херца.

Или пък защо не 8600pla вместо 8200pla незнам вече се обърках!!

Всичко зависи от бюджета който си решил за дадеш.По принцип тези модели са с еднакъв тип дисплей.Всички ще предават еднакво.Различават само по някои функции и допълнителни екстри,някои от които може да не са ти нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Всичко зависи от бюджета който си решил за дадеш.По принцип тези модели са с еднакъв тип дисплей.Всички ще предават еднакво.Различават само по някои функции и допълнителни екстри,някои от които може да не са ти нужни.

Точно това че 9та серия има 120hz ме интересува ,8200 е 60hz a 8600 не съм много сигурен,но мисля,Че е 100hz!За мен и 100 е добре стига да е истина ! Ще се ползва и за гейминг така че ми трябва по висок рефрен а и за по плавна картина при филмите.Ще разгледам още 8600 в други сайтове и ще разбера дали е 100hz

Мисля че не си прав! 9серия е със Direct led което до колкото знам е по добър от 8ма серия които са egde led дисплеи.

Друго нещо което ми е много важно!! Дали ще мога да ползвам Smart things на този телевизор?със samsung телефон съм.

Изобщо този ап ще работи ли на LG защото на Сони знам че работи.

Редактирано от Филипов
Събрани последователни мнения. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах едно ревю на  в Youtube sm9000,което не ми хареса!там е показано как 4те ъгъла на дисплея имат лек Блеър ефект и се казва че жълтият цвят е много блед и се вижда.някой дали знае нещо по въпроса!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво да правя .Бях за LG 499sm9000 отказа ме от зацапаните ъгли насочихме към 9та на Sony с VA panel и direct led имало  Dimming ефект на тъмно и петна ,в магазина ние можело да се усети трябвало да е тъмно.Сега се връщам на Sony 49 xf 8596 който е със VA panel но е egde led не Direct led.тази комбинация VA и Edge дали е добра !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, www543 написа:

...в магазина не можело да се усети трябвало да е тъмно.

Това изказване на продавачите ли е?На мен ми се струва че искат да се отърват от стария модел Сони(модел 2018),който дори като нов,не е бил първа класа.А LG-то,за което си ги питал,им е 2019г. и лесно могат да си го продадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Димитър 59 написа:

Това изказване на продавачите ли е?На мен ми се струва че искат да се отърват от стария модел Сони(модел 2018),който дори като нов,не е бил първа класа.А LG-то,за което си ги питал,им е 2019г. и лесно могат да си го продадат.

Ами не!в тестове вYoutube се показва при тъмна стая се появяват бели петна.В 9серия се пооправя това със функцията вградена в тв-то наречена Dimming  или подобно нещо си! Незнам дали я има в 8ма серия !ако я има ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай модели на Panasonic, аз повече LG няма да си купя. Никога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, sopolin4o написа:

Сега пък на Panasonic съвсем ме объркахте😁

преди 21 минути, sopolin4o написа:

Разгледах !нямат DTS декодер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, www543 написа:

Сега пък на Panasonic съвсем ме объркахте😁

Така е добре,защото като разгледаш различни марки,характеристики,хардуер и т.н.,може накрая може би ще стигнеш до най-доброто.Аз модел на LG ти препоръчах,защото ти ограничи марките до Сони и LG,но лично аз не бих си купил от тази марка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Димитър 59 написа:

Така е добре,защото като разгледаш различни марки,характеристики,хардуер и т.н.,може накрая може би ще стигнеш до най-доброто.Аз модел на LG ти препоръчах,защото ти ограничи марките до Сони и LG,но лично аз не бих си купил от тази марка...

Za LGто ли говориш,Че не би си купил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, www543 написа:

Za LGто ли говориш,Че не би си купил?

Да бъдем честни!!аз държа на Samsung но едно,че след 6та серия нямат DTS са и безбожно скъпи ако искам да си взема по нов модел а и са със още 60 херцови панели!За да вземеш със 120херца сигурно трябва да дадеш едни 2500 3000хил.лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, www543 написа:

Да бъдем честни!!аз държа на Samsung но едно,че след 6та серия нямат DTS са и безбожно скъпи ако искам да си взема по нов модел а и са със още 60 херцови панели!За да вземеш със 120херца сигурно трябва да дадеш едни 2500 3000хил.лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...