Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Когато се опитам да форматирам флашката излиза съобщение windows не може да завърши форматирането.Как мога да реша проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на флашката, от кога е така, къде другаде е пробвана и т.н. Гаранционна ли е?

Кой Windows?

В кой порт се опитвате, на какъв хардуер?

С нормално работеща флашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвайте HDD Low Level Format Tool v4.40 (Free). (https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/)
направете пълен low level format (както е указано), а не само Clear MBR.
после форматирайте до FAT32/exFAT...
Не забравяйте да създадете partions (напр. чрез вградения в Windows 'disкpart').

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай HP USB Disk Storage Format Tool

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам няколко такива, които уиндоуса вижда, но не могат да се форматират ! Включително и под Линукс с Parted magic. Оказа се, че това не са "истински" флашки, а такива направени на базата на мултимедийна памет - могат да се форматират само с фабрична програма. Всичките отказаха когато "минат" през Rufus, до тогава работеха безпроблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Използвай HP USB Disk Storage Format Tool

Можеше просто да дадеш линка,със страницата от която може да се свали!Не да набутваш всички които четат темата,кликайки за информация да свалят инсталационния файл!Не ти ли идва на ум,че не всеки е длъжен да ти вярва?Умния човек трябва да прочете какво му се предлага и после да прецени дали му върши работа.Иначе програмата и аз съм я препоръчвал,като най-ефективна в такива случаи.Ако с нея не стане,флашката е брак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Димитър 59 написа:

Не да набутваш всички, които четат темата

На тоя свят угодия няма - предложил съм директен линк за сваляне! И в какво точно се състои набутването, че схванах точно? Предложил съм софтуер с адуер или сваляне на зловреден софт или софтуер, искащ заплащане?

преди 6 часа, Димитър 59 написа:

Иначе програмата и аз съм я препоръчвал,като най-ефективна в такива случаи.

И ся всички трябва да ти вяррват или просто се фукаш? Или в качството си на гуру оповестяваш, че препоръчваш инструмвента?
Още един инструмент за форматиране:
USB Disk Storage Format Tool
Сваляне
Lexar USB Format Tool
Сваляне
USB Flash Drive Format Tool
Сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

ННа тоя свят угодия няма - предложил съм директен линк за сваляне! И в какво точно се състои набутването, че схванах точно? Предложил съм софтуер с адуер или сваляне на зловреден софт или софтуер, искащ заплащане?

Не допусках,че точно на теб трябва да разяснявам!Първо прочети поста ми на края,където подкрепям тази програма.Второ помисли за онези хора дето четат форума ,само за да научат нещо което не са знаели,които са свалили вече програмата,която всъщност не им е била нужна.Сугурно си получил доста „благословии“ от тях за това...

преди 13 минути, DarkEdge написа:

или просто се фукаш?

Мерси,това е твоя черта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не е как да, а да се реше конкретна задача!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалянето на програмата не е автоматично действие в следствие на четенето на пост тук.

Свалянето на програмата не предизвиква автоматичното й инсталиране.

Програмата си има име и интернет търсачките още работят, ако на някой му се чете ще прочете, ако не му се чете всичко е загубена кауза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Свалянето на програмата не е автоматично действие в следствие на четенето на пост тук.

Програмата си има име и интернет търсачките още работят, ако на някой му се чете ще прочете, ако не му се чете всичко е загубена кауза.

Браво.Прав си.Той вече си има защитник.И ти ли подкрепяш заповедническия му начин за изразяване?Как може да напише „Използвай“,след което да постави линк за сваляне на файл,директно в компютрите на хората?Това е което ме възмущава.Лек ден и на двамата,аз приключих в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Димитър 59 написа:

Как може да напише „Използвай“,след което да постави линк за сваляне на файл,директно в компютрите на хората

А как, според теб, трябва да формулирам предложението за употребяване на инструмента? А и както по-горе @plamen_petrov_80 спомена, свалянето на файл не е задължително директно да го изпълнява, нали? Или просто си търсиш тема за заяждане?
ДФобре, де, припиши ми всички земни грехове, аре! Както по-горе казах човек не може да угоди на всички. Явно особено на теб.
Освен това не сме се сбрали тук, за да си прави мизерии като предлагаме линкове със зловредно съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да се възмутя ако линка беше от нечие IP, а файла 123.exe без никаква информация към него, а още по подозрително щеше да е в поста на човек който има 1 мнение тук.

Понякога е по-лесно просто да дадеш решение от колкото да пишеш упътване!

Понякога е по-добре на някой тип хора да им дадеш точен линк, защото иначе свалят глупости и после те изкарват виновен дори.

Имам не малко случай в който аз говоря за:

GPU-Z > те връщат снимки от CPU-Z

Crystal DiskInfo > те връщат снимки от CrystalDiskMark

Някъде в интернет пространството още стоят тези неща!

И какво правим дефакто?

DarkEdge

го уважавам защото има знания и опитва да помага, да има някой дребни неща който могат да се правят по различен начин, но няма перфектни хора. Той не е длъжен изобщо да пише тук, той не кара никого на сила да прави каквото и да е, всички влизащи тук имат глави на раменете и след като са успели да си направят регистрация значи трябва да могат да мислят кое от всичко тук им е полезно и как точно да го използват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Той вече си има защитник.

ТОЙ си има ник. Инааче си високомеврно просташко поведение.
И може би защото има повече от един, който не е на твоето мнение, ставаш зъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, keisha написа:

Здравейте.Когато се опитам да форматирам флашката излиза съобщение windows не може да завърши форматирането.Как мога да реша проблема?

Какво стана не пишете нищо? Решихте ли роблема ? И аз да предложа 1 вариант - ако имате възможност да пробвате да я форматирате под линукс, че може да е заразена и да се пази самата флашка на уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, plamen_petrov_80 написа:

Офтопик:

Мисля,че Димитър 59 имаше друго в предвид.Понеже и на мен ми се е случвало от сложените линкове да цъкна да прочета за какво иде реч,дали ми е потребно,а то вземе да се сваля файл.Иначе е по-удобно за имащите нужда.Какво да кажа,монетата си има две страни.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не давате на момичето команди под CMD?

Diskpart ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оф, че сте ми едни специалисти тъдява...мъка.
дай да се изпокараме, да объркаме човека, пък помощта - заеби в размитата плява; бг работа типична сред "it-pro-та" най-измислени.
а иначе цялата информация за помощ е всъщност вече налична в този thread.

* и за diskpart (не първи избор, не в началото за решаване на проблема; но е възможно и тогава да се опита, хем е образователно).

* и за:

преди 10 часа, DarkEdge написа:

част от описанието му/или рекламата:
"Moreover, the free tool can be used to format USB storage devices that cannot be formatted by Windows; anyone who encounters this problem "windows was unable to complete the format" might use this tool to repair the USB drives that are behaving badly.(...)"
(за този tool бих могъл да споделя и Pro лиценз - непиратски)

* а аз си държа на моя 'hdd guru low-level format tool'.  В много подобни ситуации "спасява", поради принципа си на действие.
аре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел на флашката, от кога е така, къде другаде е пробвана и т.н. Гаранционна ли е?

Кой Windows?

В кой порт се опитвате, на какъв хардуер?

С нормално работеща флашка!

Windows 7 ultimate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Танер Заит Расим написа:

Що не давате на момичето команди под CMD?

Diskpart ;)

Защото обикновено дъни ли се графичният формат, diskpart също връща грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 часа, Димитър 59 написа:

Можеше просто да дадеш линка,със страницата от която може да се свали!Не да набутваш всички които четат темата,кликайки за информация да свалят инсталационния файл

не ти дава съобщение, че е файл за сваляне...?
странно...
на мен до сега не ми се е случвало, да тръгне да сваля, без да му дам разарешение за това
нямам идея какво става при теб, но тези линкове са необходими за директно сваляне, а не да се лутам в страницата...
аджеба, ся тва от де се сваля
благодарен съм на Даркът и на потребители на форума, които подават такива линкове
доста често се е случвало, потребител на форума да се чуди как да свали някакъв файл от някаква страница 
мисля си, че дори е желателно, когато се помага на съфорумник, да се подават точно линкове за сваляне
и за да съм в крак с темата, ще кажа...UltraIso
:D
Дарки, недей да ми се хилиш, усещам те, че се смееш на всемогъщата ми програмка

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Защото обикновено дъни ли се графичният формат, diskpart също връща грешка.

на кое викаш, графичен формат?
за таблицата на адресното пространство...(CHS) ?...ъ-ъ-ъ...тъй де, всемогъщата програмка я възстановява
:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...