Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bubbles

Андроид 7 - Телфона сам трие приложения, помощ!

Препоръчан отговор

Привет!

На приятелката ми телефона трие сам приложения от време на време, решихме че е някаква функция за автоматично почистване, обаче никъде не откриваме такава.
Дали някой има идея каква може да е причината и как да се отстрани/спре този/тази проблем/функция?
ОС Андроид 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е заета памета?Има и вариант самия андроид да смята некое приложение за потенциално опасно и да го деинсталира .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста голяма част от паметта е заета така е, над 80% ако трябва да съм точен и предполагам това като причина, затова и мисля че има някакво автоматично почистване което обаче не знам от къде се спира. Приложения няма кой знае колко пък и които е възможно са на SD картата.
Колкото до това да смята ОС-то някое приложение за опасно - Възможно ли е Вайбър да е опасен или пък ICQ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазвате номера есемеси и други важни неща и ресетвате. Не сте дали оригинален ли е фирмуера или сте мушнали някой заразен ром ,циганин и т.н. Дайте малко повече описание кога се получи и при какви обстоятелства? Слагали ли сте външна памет скоро или флашка? Може да се е заразил тела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

Възможно ли е Вайбър да е опасен или пък ICQ?

Защо не каза отначало,че става въпрос за тези чат програми?Те не могат да се изтрият сами.Явно са трити от потребителя.Сещай се с каква цел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Gangosa написа:

Запазвате номера есемеси и други важни неща и ресетвате. Не сте дали оригинален ли е фирмуера или сте мушнали някой заразен ром ,циганин и т.н. Дайте малко повече описание кога се получи и при какви обстоятелства? Слагали ли сте външна памет скоро или флашка? Може да се е заразил тела.

Никой не се е занимавал да слага нещо различно от това което е сложено фабрично като фирмуер, роми и т.н.

Обсоятелствата са следните - Има приложения на телефона не само споменатите две но и други, работят и всичко е ок, остаяме телфоните, вечеряме, после аз си вземам телефона, тя си взема телефона и при нея N броя приложения ги е хванала лиспата. Споменах конкретно тези двете защото са по известни и вероятно по-тежки. Телефона е марка Altice не знам дали ги има в България, тук във Франция са доста популярни макар да са китайски и не много скъпи.

преди 37 минути, Димитър 59 написа:

Защо не каза отначало,че става въпрос за тези чат програми?Те не могат да се изтрият сами.Явно са трити от потребителя.Сещай се с каква цел...

Не са трити от потребителя, прочети по-горе съм описал как точно се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път чувам телефон сам да си трие приложенията.Дори и да е пълна паметта,то би трябвало да излиза известие за почистване на неизползвани дълго време приложения.Аз мисля,че няма как телефона да си трие каквото си поиска.А какъв е телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, bojoviki написа:

За първи път чувам телефон сам да си трие приложенията.Дори и да е пълна паметта,то би трябвало да излиза известие за почистване на неизползвани дълго време приложения.Аз мисля,че няма как телефона да си трие каквото си поиска.А какъв е телефона?

преди 1 час, Bubbles написа:

Телефона е марка Altice не знам дали ги има в България, тук във Франция са доста популярни макар да са китайски и не много скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи архив на важните неща и му върни фабричните настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са инсталирани някакви съмнителни неща, нищо чудно. А може и толкова да си може евтиното китайче, но със сигурност не е нормално поведение това.

Не е до версията на Андроида.

Фабричен ресет опитай, но задължително бекъп на нещата на друг носител/облак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря ще пробваме пък дано да стане. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изчезващите приложения са инсталирани на SD картата, може проблема да е в нея.

Пробвай с друга карта памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, не ми беше хрумвало това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...