Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, пиша ви относно проблем, засягащ wireless сигнала ми повреме на игра. Играя CS:GO и забелязвам, че има скок в ms-а през някакви секунди. Интересното е, че използваме интернет, който е предназначен точно за LAN игра и съотборниците ми нямат никакви проблеми докато играят, а при мен се получава този лаг и насичане за някакви стотни от секундата, което в точния момент адски пречи. Опитах да ъпдейтна драйвърите на лан картата и са на последна версия. Направих тестове в различни сайтове и пинга ми е от порядъка на 2 до 4ms. В играта показва 20, което е обяснимо, защото сървъра не е в нашата страна. Но в един момент на съотборниците ми, които са в моята стая пинга остава 20, а моя се качва на 40-50 и се отразява на играта ми. Бих желал да изкажете вашето субективно мнение по въпроса и надявам се да го отстраним. Ще прикача линк за теста, който направих, надявам се да не се приема като реклама! Благодаря предварително и ще се радвам на бързи отговори!  https://www.speedtest.net/result/8624203515. Темата е постната и в софтуер за което се извинявам просто чак сега видях раздела ! Моля да бъда извинен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става защото така е разпределена стаята иначе рутера е посредата .. Буквално съм на 3 метра от рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mario Nikolaev написа:

Не става защото така е разпределена стаята иначе рутера е посредата .. Буквално съм на 3 метра от рутера

Поне временно... за проба......

Пусни един trace route до сървъра и виж на кой хоп се дъни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Mario Nikolaev написа:

Здравейте колеги, пиша ви относно проблем, засягащ wireless сигнала ми повреме на игра. Играя CS:GO и забелязвам, че има скок в ms-а през някакви секунди. Интересното е, че използваме интернет, който е предназначен точно за LAN игра и съотборниците ми нямат никакви проблеми докато играят, а при мен се получава този лаг и насичане за някакви стотни от секундата, което в точния момент адски пречи. Опитах да ъпдейтна драйвърите на лан картата и са на последна версия. Направих тестове в различни сайтове и пинга ми е от порядъка на 2 до 4ms. В играта показва 20, което е обяснимо, защото сървъра не е в нашата страна. Но в един момент на съотборниците ми, които са в моята стая пинга остава 20, а моя се качва на 40-50 и се отразява на играта ми. Бих желал да изкажете вашето субективно мнение по въпроса и надявам се да го отстраним. Ще прикача линк за теста, който направих, надявам се да не се приема като реклама! Благодаря предварително и ще се радвам на бързи отговори!  https://www.speedtest.net/result/8624203515. Темата е постната и в софтуер за което се извинявам просто чак сега видях раздела ! Моля да бъда извинен !

Напълно нормално. За да нямаш проблеми задължително с кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Mario Nikolaev написа:

Интересното е, че използваме интернет, който е предназначен точно за LAN игра

и ти го ползваш безжично - логика?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mario Nikolaev написа:

ми ще трябва да стане. прингни си рутера през кабел и през wifi да видиш разликата... пинг през кабел е винаги под 1ms, a през wifi винаги над 10 (при windows)... това е 10 пъти разлика само до рутера... а от там нататък...

отдеделно че има криптация на пакетите, което бави (процесора на рутера, освен ако рутера не е микротик или нещо с много рам и бърз процесор), a ако има и закачени телефони таблети и лаптопи става и по зле... а при wifi пинга винаги скача през определено време, точно заради криптацията и като се препълни буфера на рутера (тоест като пуснеш по големи пакети - стандартния пинг е 32 байта, но теоретично може до 65536, пробвай ping 192.168.0.1 -l 5000 и времето през което получаваш голям пинг и ще стане още по малко)... купи си суич + кабел и не зе занимавай с глупости. кабела си е кабел или както викат у Перник винкела си е винкел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, the professor написа:

ми ще трябва да стане. прингни си рутера през кабел и през wifi да видиш разликата... пинг през кабел е винаги под 1ms, a през wifi винаги над 10 (при windows)... това е 10 пъти разлика само до рутера... а от там нататък...

отдеделно че има криптация на пакетите, което бави (процесора на рутера, освен ако рутера не е микротик или нещо с много рам и бърз процесор), a ако има и закачени телефони таблети и лаптопи става и по зле...

Бе то... "рутера"  не му е работа да го играе и АР :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, street racer написа:

Бе то... "рутера"  не му е работа да го играе и АР :)

и какво го играе тогава?пакетите по лан порт минават, рутират се и заминават (lan pc <-> lan на router <->procesor <-> wan на router), а тия по wifi се криптират и декриптират и през wifi- модула в процесора и пак минават по същия маршрут ( криптация/декриптация на pc<-> wifi pc<->wifi на router<->криптация/декриптация от procesor на router <->wan)... как да е еднакъв пинга? още по зле става ако ефира е замърсен, тогава и корекция на грешките и повтаряне на пакети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прибрах се у нас и съм на същата дистанция от моя рутер пинга ми е 40 но не мърда и няма забиване ..

Възможно ли е те с техните компютри и лаптопи да дърпат всичкия интернет и моя като е с по слаба карта да му остава утайката ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...