Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем гледах в интернет, че за да си преинсталирам компютъра с флашка трябва да променя настройките от BIOS-а на USB-HDD, обаче точно това го няма а останалите ги има. Моля кажете ми какво трябва да направя, за да го преинсталирам с флашка. Въобще нямам Boot Menu когато се включва компа. Не знам какъв модел е не пише. Благодаря предварително

П.С ето няколко снимки, ако ще ви улеснят: 

https://ibb.co/dWqmXZs
https://ibb.co/2MzLVDp
https://ibb.co/GHPZhZP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приготви си флашката.В биоса ти е менюто,което ти трябва.След като не се знае на какво се мъчиш да инсталираш(лаптоп,стационарен)почваш да пробваш с бутоните-F2,F12,Delete.Натискаш ги при стартиране на Уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bojoviki написа:

Приготви си флашката.В биоса ти е менюто,което ти трябва.След като не се знае на какво се мъчиш да инсталираш(лаптоп,стационарен)почваш да пробваш с бутоните-F2,F12,Delete.Натискаш ги при стартиране на Уиндоуса.

Току що ъпдейтнах и качих снимки, къде е това меню което ми трябва? ще ме упътиш ли?

П.С флашката е приготвена, преди малко преинсталирах лаптопа с нея. Сега се опитвам да преинсталирам един стар компютър и не му знам марката въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е много стар, може и да няма опцията да буутва от USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братчет, намери си някой, който може да чете, остави го да се диви на дъртия кошник с дъно Foxconn, после иди си купи компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете, т.е. преместете от опцията "Disabled" на опцията "USB-FDD" (спрямо снимка номер 2 от Вас качените) ... На излизане запазете настройките, а след инсталирането го върнете на "Disabled".

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

Махнете, т.е. преместете от опцията "Disabled" на опцията "USB-FDD" ... На излизане запазете настройките, а след инсталирането го върнете на "Disabled".

Успех!

Благодаря а как да отворя после скап*ното Boot Menu..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Денислав Цветанов написа:

Благодаря а как да отворя после скап*ното Boot Menu..

???

Искате избиране на Boot винаги ли?

Говорим за следното: Boot-вате от флашката, инсталирате и после забраняване  повече да се Boot-ва от външен носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB-ZIP Е ключа за бараката :) Виж из биос дали няма boot device priority

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ДиоиД написа:

???

Искате избиране на Boot винаги ли?

Говорим за следното: Boot-вате от флашката, инсталирате и после забраняване  повече да се Boot-ва от външен носител.

Не не искам винаги искам просто да стане.. Да се отвори един път ми трябва, а проблема е, че не знам как да го Boot-на от флашката разбираш ли :D Няма boot опция а би трябвало да има и се мъча да я открия и да я активирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB-FDD е usb flopy disk drive :)

Имам подобно дъно  не мъ карай ся да ресетвам и снимам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ивайло Димов написа:

USB-ZIP Е ключа за бараката :) Виж из биос дали няма boot device priority

Има го да Hard Disk Boot Priority и вътре има 2 опции които не правят нищо

1. Ch1 M.          : ST380011A

2. Bootable Add-in Cards

преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

USB-FDD е usb flopy disk drive :)

Имам подобно дъно  не мъ карай ся да ресетвам и снимам :)

Добре щом е тва се радвам, обаче как да отворя после Boot Menu-то.. Въобще не знам как не става с никои F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Денислав Цветанов написа:

Има го да Hard Disk Boot Priority и вътре има 2 опции които не правят нищо

1. Ch1 M.          : ST380011A

2. Bootable Add-in Cards

Добре щом е тва се радвам, обаче как да отворя после Boot Menu-то.. Въобще не знам как не става с никои F

Първо му казвате да се Boot-нете от USB ... после инсталация и ... после забранявате да се Boot-вa от външен носител ...

Кое F ... се натиска ... не помня ... но при избор да се Boot-ва от не само HDD ... има F ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хардуерни параметри на системата?

USB паметта с каква OS е заредена за инсталация?

преди 1 час, Денислав Цветанов написа:

Не знам какъв модел е не пише.

Врачуваме по снимки ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хардуерни параметри на системата?

USB паметта с каква OS е заредена за инсталация?

Значи разбрах, че USB-FDD върши работа.

Intel(R) Pentium(R) 4CPU 2.80GHz 1,50 RAM Windows XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ся пич .............влизаш в биос advanced setings  ............ръгнал си предварително направената флашка разбира се ........там има една опция hard disk priority със плюс и минус на num lock-а на клавиатурата ги подрежаш кое да е първо кое второ ..........слагаш на 1 флашката ..........после слагагаш на first boot device USB-ZIP ..............некои стари биос-и немат USB-HDD .Запазваш с F10 и ресетваш................и о чудооооооооооооо зарежда флашката разбира се ако е направена добре .После като я махнеш ще ти зарежда харда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,получи се :) но забива на windows логото, а преди час преинсталирах лаптопа с нея? 😕 

Да не би защото е с Windows 10 64 bit?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ти е куца и слаба за тоя Линдолзъ :) Слагай 7 32 битов и не съ занимавай с шизофрениии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази машина е развалина. Даже и с XP  ще се задъхва, камо ли с по-високи версии на Windows. За 10 просто да не говорим. Освен това може да не ти разпознава флашки по-големи от 2 гигабайта, защото и дъното е старо. Не знам въобще какво ще правиш с тази машина като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро правих подобна машина с W7 x86.

Работи добре за това което ще се ползва, а глобално такава машина става за музика, видео файлове с малка резолюция, разглеждане на картинки, проверка на пощата, обработка на документи и т.н. - най-добре е всяко по отделно :)

Успех с начинанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2019 г. в 21:10, plamen_petrov_80 написа:

Скоро правих подобна машина с W7 x86.

Работи добре за това което ще се ползва, а глобално такава машина става за музика, видео файлове с малка резолюция, разглеждане на картинки, проверка на пощата, обработка на документи и т.н. - най-добре е всяко по отделно :)

Успех с начинанието!

Значи не работи. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Ивайло Димов написа:

Машината ти е куца и слаба за тоя Линдолзъ :) Слагай 7 32 битов и не съ занимавай с шизофрениии

Точно така е. Работи перфектно. Може да заключите темата Ивайло Димов ми показа как стават нещата :D  Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.09.2019 г. в 19:57, Денислав Цветанов написа:

Точно така е. Работи перфектно. Може да заключите темата Ивайло Димов ми показа как стават нещата :D  Благодаря.

Работи перфектно или щото някой ти е казал, че работи перфектно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...