Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Наскоро закупих този телевизор - https://techmart.bg/Телевизор Philips 32PHS420312. Когато го свързах забелязах. че качеството на картината в действителност е по-лошо от това на стария ми CRT. Картината е малко замацана, а понякога при движение на обектите се образуват квадратчета. Най лошо е при мачовете, особено когато са в далечен план са негледаеми. Иначе филмите/видеата, пуснати от USB нямат никакъв проблем. Използвам от старите приемници на булсатком като този -Sat%20DL-STB-S200-500x500.JPG и съм го свързал с кабел за антена.

От какво ли може да е проблемът? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Nobby_Nobbs написа:

От какво ли може да е проблемът? 

Проблемът е в сат. приемника, гледане на голям телевизор с ниска резолюция се получава това което описвате, поискайте да ви смени оператора преимника с такъв който поддържа HD и Full HD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, АUX написа:

Проблемът е в сат. приемника, гледане на голям телевизор с ниска резолюция се получава това което описвате, поискайте да ви смени оператора преимника с такъв който поддържа HD и Full HD. 

Благодаря. А, всъщност, дали това ще окаже някакъв ефект, защото планът ми е доста старичък и даже нямам HD канали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Nobby_Nobbs написа:

Благодаря. А, всъщност, дали това ще окаже някакъв ефект, защото планът ми е доста старичък и даже нямам HD канали?

Без HD канали каквото и да правите няма да има смисъл, тоест все ще е лоша картината зареди ниската резолюция на SD каналите. Може да опитате да пуснете приемника през SCART кабел към телевизора мисля ще е идея по - добре от сега картината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи го посредством Scart кабел (ако има телевизора съоответния вход)

Ако ли не опитай с три кабелчета 3 RCA към  3 RCA (ако и двете устройства ги имат)

И внимавай кабелите да са от качествените, защото евтините не струват (вторият кабел е от тях)

Да знаеш картината едва ли ще се подобри много. При CRT-то е нативната за това, докато при новият телевизор е разпъната.

П.П. Щом не си абониран за HD пакет, няма смисъл от HD приемник.

Опитай да влезнеш в настройките на ТВ и да изключиш всички подобрители на картината, и да настроиш цветовете както ти харесват.

Но не очаквай и там чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите им приемници имат HDMI изход .............цифровата ви телевизия ще е с добро качество .Дори и без HD формат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SCART e много стара технология  ,нямаш и за лалета входове .Варианта е един ,смяна на приемника ...........така или иначе дори и да не си HD потребител ще го сменят :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Nobby_Nobbs написа:

Ясно, за съжаление нямам SCART извод. Това са наличните: 32PHS4503_12-COP-global-001?$jpglarge$&hei=500

Ясно, както каза по - горе @Ивайло Димов с приемник поддъращ HDMI ще е по - добре, смяната е безплатна до колкото съм запознат. Попитайте в някой офис на булсатком, мисля че няма да има проблем да ви го сменят с такъв който има HDMI. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ще трябва HD приемник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD са новите им приемници .........сега вече дали ще имаш HD пакет е въпрос на избор ..............На този етап си ползвай коаксиалния кабел ,виж буксите развий ги и провери в какво състояние са ..............,размазването и появата на квадратчета може и да е заради лошо време ,не добре позиционирана чиния ................Офф кът се сетя една зима по тъмно  на село................на стълбата ,с една нокия с фенерче фостата :) .................30 минути борбъ докът се намести 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и друг вариант замяна с fusion или да си вземеш един андроид бокс имат приложение да гледаш от там и да си ползваш crt телевизорът в другата стая, така с един куршум 2 заека хем ще има свободен телевизор за сериалите на бабето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени приемника! Този е много стар и от това е проблема.Имах сущия случай, смениха ми приемника(безплатно) и сега е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой погледна ли че телевизорът е Резолюция: HD READY 1366 x 768 ? При такова скалиране се получават такива неща, още повече че минава модулация / демодулация през аналоговия канал с няма и 5 MHz честотна лента. За такъв телевизор без видеовход - само с друг приемник. Не очаквай и по-добра картина от приличен кинескоп, това е евтинджос китайско дърво TPVision. За толкова пари толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.09.2019 г. в 15:08, Филипов написа:

А някой погледна ли че телевизорът е Резолюция: HD READY 1366 x 768 ? При такова скалиране се получават такива неща, още повече че минава модулация / демодулация през аналоговия канал с няма и 5 MHz честотна лента. За такъв телевизор без видеовход - само с друг приемник. Не очаквай и по-добра картина от приличен кинескоп, това е евтинджос китайско дърво TPVision. За толкова пари толкова.

Благодаря. А, като информация за в бъдеще, каква резолюция би била по-подходяща? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все тая. Примерно 90% от програмите са SD, ако ще и да твърдят друго. Пробвай телевизора с антенка на ефирните програми. Това за без пари. За какво да им плащаш на БСК?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този приемник ме върна 2009 , когато булсата влязоха на мода в нас . Ти си за този план Fusion IPTV http://www.bulsat.com/televizia.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че дойде да се изкажеш. Има и напълно безплатни начини без да се плащат "планове".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Добре че дойде да се изкажеш. Има и напълно безплатни начини без да се плащат "планове".

Вашите нестабилни едночасови тв планове ги знае ме .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са моите? Че нещо не ми е ясно.

Ефирна телевизия, сателити, интернет - достатъчно безплатен избор. Еднократно се купува само приемник например

http://www.shop.pacostar.com/product/186/tsifrov-dvb-s2-t2-c-hd-priemnik-s-iptv-paco-star-tsc2060.html или

http://www.shop.pacostar.com/product/160/kombiniran-hd-efiren-dvb-t-t2-sateliten-dvb-s-s2-priemnik-ts4060-s-rf-modulator.html 78лв.

За ефирна телевизия не трябва външен приемник, само антенка към телевизора.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, adersa написа:

Вашите нестабилни едночасови тв планове ги знае ме .

Да не е да си попаднал на някой фишинг сайт или промоция на мобилен оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...