Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Проблема е, че едната ми карта нещо отказа( не мога да трия и прехвърлям файлове от телефона към нея), но на лаптопа прехвърлянето стана и там ми отваря снимките, музиката и клипове. Взех си друга по голяма карта и се опитах да прехвърля всичко от старата на новата, но ето го проблема....като е на лаптопа всичко е ок, а като сложа картата в телефона не ми отваря половината файлове и нямам обяснение защо. Телефон Samsung Note 8, а картата е 128 GBБлагодаря Ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай картата през телефона и след това пробвай да прехвърлиш данните с кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Форматирай картата през телефона и след това пробвай да прехвърлиш данните с кабел.

За съжаление не става. Не ми дава да я форматирам нито на телефона, нито на лаптопа ( говоря за старата карта на, която са ми всички данни)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата карта разбрахме, че е проблемна - тя е за изхвърляне. От написаното се разбира, че и с новата има проблем, така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на лаптопа всички файлове ли отваря ? Да си минавала през метал детектор докато си била със старата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирани ли са всички файлове от старата карта, примерно на твърдия диск на лаптопа?

Новата карта може ли да бъде форматирана на лаптопа или телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Старата карта разбрахме, че е проблемна - тя е за изхвърляне. От написаното се разбира, че и с новата има проблем, така ли е?

Ами не знам как да отговоря тук. Новата мисля, че е ок, защото като прехвърля всичко от лаптопа на нея на лаптопа се вижда и всички се отваря и като я сложа в телефона ....идва проблема (примерно имам 2923 снимки мисля, че бяха 9.95GB това показва на лаптопа и като отиде в телефона ми изписва 1023 снимки )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах какво и как да се направи за новата карта, кое не е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, KoiAzLiWe написа:

А на лаптопа всички файлове ли отваря ? Да си минавала през метал детектор докато си била със старата карта?

На лаптопа да и музика и снимки. Не мисля, че съм минавала през това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

В потвърждение и допълване думите на @Raze:
1. Формтирай новата карта в телефона и по кабел копирай снимки/музика от лаптопа на телефона.
2. Старата карта - щом не може да се форматира никъде - в коща.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

2. Старата карта - щом не може да се форматира никъде - в коща.

Остава за BackUP на нещата които са на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Остава за BackUP на нещата които са на нея.

преди 47 минути, Teodora Koicheva написа:

като прехвърля всичко от лаптопа на нея

За мен това казва, че цялото съдържание го има на лаптопа. Освен ако прехвърля не означава преместя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Казах какво и как да се направи за новата карта, кое не е ясно?

Вече нищо не ми е ясно. Обяснявам какво ми се случи: форматирах картата на телефона и с кабела започнах да ги прехвърлям даже по една. Всички ги виждах, че се прехвърлят и хоп отново дойде проблем. Както бяха 2923 така станаха 1247 елемента, от които отново има да не се отварят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Teodora Koicheva написа:

форматирах картата на телефона

Въпрос 1: За старата SD карта ли става дума - ако да - просто забравете за нея! Ако не сте, копирайте съдържанието й а лаптопа и я изхвърлете.
Въпрос 2: Как е форматирана новата карта - като вътрешна или като премахваема?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Въпрос 1: За старата SD карта ли става дума - ако да - просто забравете за нея! Ако не сте, копирайте съдържанието й а лаптопа и я изхвърлете.
Въпрос 2: Как е форматирана новата карта - като вътрешна или като премахваема?

Не разбирам въпроса. Какво означава като вътрешна или като премахваема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodora Koicheva написа:

Не разбирам въпроса. Какво означава като вътрешна или като премахваема? 

Моята е форматирана от телефона като "вътрешна", то ест на нея могат да се записват части или цял софтуер, с който работи телефона. Съответно ако я извадя, може да има проблеми с работата на софтуера. Избрах така, защото собствената памет на добичето е малка. 

Другата възможност при форматирането от телефона е "външна", то ест да я използваш като склад на твои файлове с данни - снимки, документи и т.н. Ако я извадиш, това не пречи на работата на софтуера. 

Ако вкараш карта, без да е форматирана от телефона като "вътрешна", той я смята за тип "външна". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, forticius написа:

Моята е форматирана от телефона като "вътрешна", то ест на нея могат да се записват части или цял софтуер, с който работи телефона. Съответно ако я извадя, може да има проблеми с работата на софтуера. Избрах така, защото собствената памет на добичето е малка. 

Другата възможност при форматирането от телефона е "външна", то ест да я използваш като склад на твои файлове с данни - снимки, документи и т.н. Ако я извадиш, това не пречи на работата на софтуера. 

Изобщо не ме пита вътрешна или външна. Не телефона има само формат на картата и това е. И след като прехвърлих всичко изобщо не съм вадила картата и файловете ги няма на смотаната карта. Но сега пробвах и си качих някви произволни снимки и музика от лаптопа (неща, които не са от старата SD card) и все още са на картата. Нямам никакво обяснение какво се случва. Може ли някой файл от старата карта да е повреден и затова да ми прави такива спънки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чакайте повече помощ от мен, не съм много наясно с тази тема. Моля да ме извините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...