Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

HULK12345

За какво служат златистите решетъчни структури на дънната платка?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Винаги съм се чудил,  за какво служат тези златисти решетъчни точици на дънната платка.

Ще е добре, ако някой разясни.

https://dox.abv.bg/download?id=50b59850a7# -> линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=fa0fdc8830# -> линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=5c5cb3b7a3# -> линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=1737864630# -> линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е т.нар. BGA (ball grid array) - всяка точка е свързана с писта на платката, и служи за свързване на някакъв компонент, само че не чрез директно поставяне и механичен контакт (както е примерно при цокъл за процесор или слот за модул памет), ами със запояване.

Фактът, че там липсват компоненти, означава, че най-вероятно от една и съща платка се правят няколко крайни варианта потребителски продукт, и този модел просто няма всички компоненти, които друг модел има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, killchain написа:

Това е т.нар. BGA (ball grid array) - всяка точка е свързана с писта на платката, и служи за свързване на някакъв компонент, само че не чрез директно поставяне и механичен контакт (както е примерно при цокъл за процесор или слот за модул памет), ами със запояване.

Фактът, че там липсват компоненти, означава, че най-вероятно от една и съща платка се правят няколко крайни варианта потребителски продукт, и този модел просто няма всички компоненти, които друг модел има.

Честно казано, това ми хрумна, като вариант, защото съм виждал  видео с презапояване на  процесор.

Обаче мястото точно на изхода на вентилатора, където се поставя решетката за охладителя на процесора, ме озадачи доста.

Не знам каккво би могло да бъде запоено там след като ще пречи и ще се нагрява яката от радиатора на процесора и въздуха  от видеокартата.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да ти каже този, който е правил платката. Възможно е да е предвидено за някаква диагностика или друга модификация, при която охлаждането е на друг място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dinknip
      Старото дъно ми изгоря и реших да потърся за ново,но почти всички дъна са изчерпани или не се подържат вече.Въпросът ми е дали има още дънна с 1150 сокет на нормална цена.

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

• Добави ново...