Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля споделете мнение за надеждна перална среден клас до 600 лв и от коя верига магазини... Спешно ми е необходима за семейството на сина ми, имаме малко бебе! Старата отказа след около 12 години, мисля че си е изразходвала ресурса. Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.09.2019 г. в 18:57, nickolaycho написа:

Моля споделете мнение за надеждна перална среден клас до 600 лв и от коя верига магазини... Спешно ми е необходима за семейството на сина ми, имаме малко бебе! Старата отказа след около 12 години, мисля че си е изразходвала ресурса. Благодаря на отзовалите се!

Всяка една пералня ще ти свърши работа за тези пари. Гледай да е с по-малко електроника и да е проста за управление. Имаш 5 години гаранция така, че отиваш и купуваш. Всичко друго е на късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следи промоциите в емаг, зора и другите търговски вериги. Гледам, че живееш във Владая, може да отидеш на място в аутлета на техномаркет на бул. Владимир Вазов до Враждебна. Там се електроуредите са на добра цена с транспортни дефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил От Льонеберя написа:

Следи промоциите в емаг, зора и другите търговски вериги. Гледам, че живееш във Владая, може да отидеш на място в аутлета на техномаркет на бул. Владимир Вазов до Враждебна. Там се електроуредите са на добра цена с транспортни дефекти.

Къде е Владая, къде е Враждебна... Пък и на Вадимир Вазов отдавна няма Техномаркет.

Взимай някакво Беко, според мястото което имаш и количеството пране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя ценови клас gorenje или Samsung. Колкото до магазина, просто поръчайте онлайн от там, от където се предлага дадения модел на най-ниска цена. Така или иначе имате право до 15 работни дни да върнете продукта, ако нещо не е както трябва. 

Ето две предложения:

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/gorenje/wei723-p405768127/

https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/samsung/ww70k44305w-le-p348608992/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В света съшествуват два вида перални.Миеле и другите.Миеле се различава единствено по-качеството на изработка от другите.Единствената пералня с 10 години гаранция,а реално карат между 25 и 30г.В случея бюджета не стига за Миеле, тоест ,която и да вземеш от другите е все тая.Това всъщност един лиген, който върти дрехите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, БАРОВЦИ да не взимат отношение! То и казват, че Мерцедес и всички други, пък процентно се карат много ДРУГИ....Както казах и в друга тема - не искам телефон и перална за  по 1000 лева .Предпочитам бял хляб с масло и луканка и хубава бира....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си взех турска преди няколко години, с инверторен мотор. Бачка си, много електроника, ама в тоя свят няма вече механика. Някои още живеят в миналото с колите си от деветдесетте и пералните за 300 лева. Става въпрос за Beko. Много добра и струва доста по-малко от аналогични европейски конкуренти, правени някъде около Китай. Вземай Беко и няма да съжаляваш, дори да е с много електроника. Даваш поне 100-150 лева по-малко спрямо аналогична, но с някакво марково име. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.09.2019 г. в 21:33, Кико написа:

Аз си взех турска преди няколко години, с инверторен мотор. Бачка си, много електроника, ама в тоя свят няма вече механика. Някои още живеят в миналото с колите си от деветдесетте и пералните за 300 лева. Става въпрос за Beko. Много добра и струва доста по-малко от аналогични европейски конкуренти, правени някъде около Китай. Вземай Беко и няма да съжаляваш, дори да е с много електроника. Даваш поне 100-150 лева по-малко спрямо аналогична, но с някакво марково име. 

Винаги ще ми харесват старите машини просто устроени без сегашните боклуци и безумия по тях. И старите перални също си имаха програматори, но до там. Сегашните са коледни елхички. Няма да устискат и на гаранцията. В сервизите въобще не ги и ремонтират. само чупят пръсти и вземи си нова.  Все пак за тези пари може да си вземе всякаква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nickolaycho написа:

гледай да е с малко децибели, да пести вода и ток, да има половин пране (двойно изплакване ще е + за бебешките дрехи), отложен старт и поне 1000 оборота, както и да НЯМА механичен програматор (дето се върти в само в едната посока за нагласяне на програмата - много често има нагарят контактите, затова по добре с електроника)... аз лично съм против италианските боклуци и в момента съм със самсунг, но за и беко лоши неща не съм чувал (пък ако има 5 години гаранция още по добре)... майка ми е с candy/electrolux (вече италиански боклук) и е проектирана от идиоти (да не ти се налага да я източваш) самсунга има маркуче с капаче , от където да източиш водата преди да отвориш филтъра, а кандито само капаче на филтъра и едни стирки... едни тави... и пак всичко във вода... ама така е като не се ползва мрежа (най вече дамски чорапи, кърпички за попиване на цветовете и монети запушват филтъра и пречат на източването)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nickolaycho написа:

Ние взехме Whirlpool 6 sense 7 кг.Трета година жена ми я побърква от пране.Но е шумна.В бюджета даже влиза и 8 кг-мова.https://www.whirlpool.bg/Produkti/Peralni#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си преди година БЕКО клас А+++,7кг. Доволен съм,супер е. Взех я на промоция за под 400лв от черния петък. Веднъж падна напред по лице по време на центрофугиране и нищо и няма!?! Няма счупено,одрано и т.н. и си работи!   😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Винаги ще ми харесват старите машини просто устроени без сегашните боклуци и безумия по тях. И старите перални също си имаха програматори, но до там. Сегашните са коледни елхички. Няма да устискат и на гаранцията. В сервизите въобще не ги и ремонтират. само чупят пръсти и вземи си нова.  Все пак за тези пари може да си вземе всякаква. 

Проблемът при мен бе, че старата ми пералня бе залята с греяна ракия и програматора се стопи :) Бе механичен, работеше, но изчезна информацията за програмите. Ремонта не се получи, никой не можеше да я оправи.  И до ден днешен пералнята се мотае в краката ни и не знам какво да я правя. Работи, всичко и е наред, с изключение на стопеното копче на програматора. Поне стария хладилник успях да го разкарам, макар да бе с откършена от ръждата врата.  Не знам за какви стари техники говориш, но по мое време, тия стари за теб техники, си бяха върха на техниката и говорехме същите неща, хаха.  

преди 35 минути, патарока написа:

Купих си преди година БЕКО клас А+++,7кг. Доволен съм,супер е. Взех я на промоция за под 400лв от черния петък. Веднъж падна напред по лице по време на центрофугиране и нищо и няма!?! Няма счупено,одрано и т.н. и си работи!   😉

Чакай малко, това да не е матрьошка, че да падне нарпед по лице, хаха. 

преди 1 час, the professor написа:

гледай да е с малко децибели, да пести вода и ток, да има половин пране (двойно изплакване ще е + за бебешките дрехи), отложен старт и поне 1000 оборота, както и да НЯМА механичен програматор (дето се върти в само в едната посока за нагласяне на програмата - много често има нагарят контактите, затова по добре с електроника)... аз лично съм против италианските боклуци и в момента съм със самсунг, но за и беко лоши неща не съм чувал (пък ако има 5 години гаранция още по добре)... майка ми е с candy/electrolux (вече италиански боклук) и е проектирана от идиоти (да не ти се налага да я източваш) самсунга има маркуче с капаче , от където да източиш водата преди да отвориш филтъра, а кандито само капаче на филтъра и едни стирки... едни тави... и пак всичко във вода... ама така е като не се ползва мрежа (най вече дамски чорапи, кърпички за попиване на цветовете и монети запушват филтъра и пречат на източването)

Дъ професоре, сегашните перални са умни и нямат половин пране. Изчисляват си теглото на прането и си пускат вода според зависи. В кой век живеете вие с модераторчето? 

Беко е с 10 години гаранция на мотора, за останалото не се сещам. Бях скептичен за капалъ черши техниката, че си падам и малко националист, но си е перфе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве мой роднина,зада изгледа родителите си на село, преди около 7-8 години, взе възможно най-ефтината пералня от  някакъв магазин за електроника,Техномаркет ,ако не се лъжа.Не е истина тоя ефтинджос,колко добре переше.За това казвам,че който няма пари за Миеле,или не му се дават толкова,няма смисъл да взима нещо по-скъпо от най-ефтиното.Та нали работят на един и същи принцип.Конвертнори мотори с по 10 години гаранция дрън-дрън,всичко е за парлама.Точно мотора пък няма да даде фира никога.Мойта за 450 евро е с доживотна гаранция на мотора,но вероятно преди това ще се предаде,някой амортисьор,което изънгаранционно не си струва да се сменя.Икономия...? Да гледам,че уж ги върти почти сухи,ама сметката ми за вода не намалява,нито пък за ток.Всичко е за парлама,и да се свлече кожата на шарамуняците по 12 пъти от гърба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Кико написа:

Проблемът при мен бе, че старата ми пералня бе залята с греяна ракия и програматора се стопи :) Бе механичен, работеше, но изчезна информацията за програмите. Ремонта не се получи, никой не можеше да я оправи.  И до ден днешен пералнята се мотае в краката ни и не знам какво да я правя. Работи, всичко и е наред, с изключение на стопеното копче на програматора. 

Много силна ракия, бе! 

Използвай пералнята за варене на ракия. Някъде трябва да има отвор-отдушник за връзка с атмосферата, от там ще изведеш парите. Точно нагряване, разбъркване на джибрето за хомогенност - идеалка! 

По темата: идеята за пералня от тези с транспортен дефект (някъде отвън чукнато, одраскано) е привлекателна, но малко рискована. Но все пак дават някаква гаранция. Мой приятел си взе някаква швейцарска, направена в Швейцария - бонбон! За времето си беше 2 поколения напред от масовите фирми, споменати дотук, продаващи се у нас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, forticius написа:

Много силна ракия, бе! 

Гореща:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да приключим темата - взех Bosch WAN 24260BY,....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С здраве да си я ползвате! Отличен избор, но тя е значително над бюджета от 600лв описан по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава машина!! Пожелавам сама да пере! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Soviet Soldier написа:

С здраве да си я ползвате! Отличен избор, но тя е значително над бюджета от 600лв описан по-горе. 

Благодаря на всички, взели отношение...Въобще не много по-скъпа, взех я на промоция за около 700 лева, според данните си струва парите! Да я ползват със здраве децата и да перат внуците ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...