Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сигурно сте чували "блажени са вярващите". В общи линии животът е по-лесен, ако е изграден върху лъжи. По-лесно ни е да приемаме разни факти, с обяснения, които са малко приказни, наивни, недостоверни. Да си имаме оправдания, да омаловажаваме, преувеличаваме или изкривяваме реалните изражения на събитията от живота ни.

Каква е идеалната илюзия, която човек може да поддържа, за да бъде доволен от живота си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(идеалната илюзия не би трябвало да е различима от нещо друго)

Иначе, виж сега: ние не сме виновни. По принцип сме невинни. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, мeн написа:

Каква е идеалната илюзия, която човек може да поддържа, за да бъде доволен от живота си?

Идеална. Отговорът е във въпроса. Проблемът е, доколко илюзията може да бъде идеална. 

За да е доволен от живота, човек трябва да си мисли, че получава от живота, това, което желае. Но хората желаят различни неща, а оценката на полученото може да зависи от моментното настроение... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да вярваш , че си жив и здрав , без болести , обичан и почваш да търгуваш на фондовата борса акции или каквото ти харесва и до 1 година ще станеш милионер. Препоръчвам cardano i tron, че са евтини. Купуваш по няколко хиляди и чакаш докато станат 10000 лв. теглиш и реинвестираш 2000 а 8000 имаш да харчиш и така цял живот въртиш колелото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Gangosa написа:

.....и до 1 година ще станеш милионер.

ти,па,за година - човекът по тв-то го прави за 90 дни !:laughing4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, emil644466 написа:

ти,па,за година - човекът по тв-то го прави за 90 дни !:laughing4:

Не четеш заглавието добре момко излъжете ме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Gangosa написа:

Не четеш заглавието добре момко излъжете ме.

Да пробваме.Търкайте билетчета.1/3 от българите са милионери.Не гледате ли рекламите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, мeн написа:

Сигурно сте чували "блажени са вярващите". В общи линии животът е по-лесен, ако е изграден върху лъжи. По-лесно ни е да приемаме разни факти, с обяснения, които са малко приказни, наивни, недостоверни. Да си имаме оправдания, да омаловажаваме, преувеличаваме или изкривяваме реалните изражения на събитията от живота ни.

Няма такава илюзия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, мeн написа:

Идеалната илюзия която човек може да поддържа е тази която ти носи блага, за да удовлетвори доволството ти.

Намираш подходящите хора, създаваш им илюзия и в после се наслаждаваш на доволството от живота си.  :) 

Естествено, че лъжа ... ;) 

За конкретиката: Май първо трябва да си недоволен ... т.е. да създадеш илюзия, че си недоволен. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, forticius написа:

Иначе, виж сега: ние не сме виновни. По принцип сме невинни. 

Това е важна отправна точка. Вината е основна причина за нещастието. Моралът и законите, т.е. духовници и политици, определят дали да бъдем наказани, без да ни питат дали това отговаря на вътрешните ни нагласи.

преди 2 часа, Omelette du Fromage написа:

че е доволен от живота си 

е идеалната илюзия 

Въпросът е как се постига тази убеденост? Още като бебета ни пляскат по дупето, когато не отговорим на нечии очаквания. После ни пиша оценки. След това може да ни лишат от пари, собственост и свобода, ако пак не отговорим на чужди очаквания.

преди 2 часа, Shiniasu написа:

За да е доволен от живота, човек трябва да си мисли, че получава от живота, това, което желае.

По тази логика човек трябва да бъде убеден, че желае малко неща и най-лесно е да си щастлив, ако се задоволяваш с малко.

преди 33 минути, Емил Костов написа:

Няма такава илюзия. 

Е как да няма? Най-популярната е наличието на отвъден живот, в който се обещават земни блага в продължение на вечност. Илюзията за карма, за неизбежна компенсация, която ще накаже лошите, води до тщеславие. Бих го нарекъл още първото плацебо в света - вярата.

преди 37 минути, ДиоиД написа:

Идеалната илюзия... е тази която ти носи блага, за да удовлетвори доволството ти.

Това не звучи като илюзия. А задоволяването на потребностите и носенето на удоволствие не носят дългосрочно щастие, а само моментно. Всичко, което човек притежава от достатъчно дълго, му омръзва и той копнее за нещо повече или дори поне различно. Помислете кога за последно сте били щастливи от факта, че имате вода в чешмата, например.

преди 39 минути, ДиоиД написа:

За конкретиката: Май първо трябва да си недоволен ... т.е. да създадеш илюзия, че си недоволен. :) 

Няма нужда да се създава илюзията за недоволство, това е естественото състояние на осъзнатия индивид. Недоволството има два основни генератора - физическата болка и личното несъвършенство. Колкото повече физически удоволствия си причиняваме и колкото повече превъзхождаме други индивиди, толкова по-удовлетворени се чувстваме. Вярата в Рая е мързеливото примирение пред факта, че не можем да си уредим достатъчно физически комфорт, докато живеем, и надеждата, че този неуспех ще бъде.. възнаграден... ама после.

kuche_v_jekmedje.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти откъде знаеш, че това е илюзия??? Доказателства нямаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, мeн написа:

Кое "това"?

Ами съшествуването на душата, за вътрешното аз, на живот след смъртта. Това, че не го приемаш не значи, че е лъжа. Няма доказателства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами съшествуването на душата, за вътрешното аз, на живот след смъртта. Това, че не го приемаш не значи, че е лъжа. Няма доказателства.

Липсата на доказателства, че не съществува чайникът на Ръсел не е доказателство, че съществува.

"Ръсел пише, че ако твърди, че един чайник обикаля в орбита около Слънцето някъде между Земята и Марс, би било безсмислено да очаква хората да му повярват само защото не могат да му докажат, че твърдението му е невярно. Аналогията с чайника и днес често се споменава в дискусии за съществуването на Бог. "

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, мeн написа:

Липсата на доказателства, че не съществува чайникът на Ръсел не е доказателство, че съществува.

"Ръсел пише, че ако твърди, че един чайник обикаля в орбита около Слънцето някъде между Земята и Марс, би било безсмислено да очаква хората да му повярват само защото не могат да му докажат, че твърдението му е невярно. Аналогията с чайника и днес често се споменава в дискусии за съществуването на Бог. "

Не намесвай малоумните религии в това , в което вярва даден човек. Двете неща нямат нищо общо. Религията е измислена, за да се контролират и държат в страхопочитание масите. Вярата е нещо съвсем друго.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не намесвай малоумните религии във това в което вярва даден човек. Двете неща нямат нищо общо. Религията е измислена, за да се контролират и държат в страхопочитание масите. Вярата е нещо съвсем друго.

Първо, никъде не съм написал, че религиите са погрешни, вярата е глупост и че богове не съществуват. Не се дръж като ощипана госпожица и не подхващай кръстоносен поход, когато заплахата за вярата ти дори не е отправена. Тъй и не се научихте толкова години да говорите по темата. Очаквам включване за комунизма, за глобалното затопляне и за Бойко Борисов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, мeн написа:

щастие

Щастие и доволство са коренно различни неща. С ползвайки нещастието си по може да се създаде илюзия, която да Ви доведе до доволство.

Примерно: Аз съм беден, болен и нещастен. Създавате илюзия, че не сте добре и всички започват да се смеят, от което получавате доволство.

Ако считате, че щастието е компонент на доволството Ви, то не афиширате същото, а се правите на нещастен, т.е. създавате илюзията, а в последствие се чувствате щастлив, че сте излъгали и оня се е вързал и ви е донесъл най-малкото смях.  :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, мeн написа:

Първо, никъде не съм написал, че религиите са погрешни, вярата е глупост и че богове не съществуват. Не се дръж като ощипана госпожица и не подхващай кръстоносен поход, когато заплахата за вярата ти дори не е отправена. Тъй и не се научихте толкова години да говорите по темата. Очаквам включване за комунизма, за глобалното затопляне и за Бойко Борисов.

Ами виж какъв линк си ми дал. И защо говориш едно, а после друго. Ама що се занимавам с теб. Я се лъжи сам. Хора си нямат работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, мeн написа:

По тази логика човек трябва да бъде убеден, че желае малко неща и най-лесно е да си щастлив, ако се задоволяваш с малко.

Това е една от възможностите. Най-лесно е ако не се поставят условия като необходимост за щастието. 

Цялата тема е зададена спекулативно. Задава се въпрос за щастие основано на илюзия, което е различно от разглеждането на щастието и илюзията по отделно. 

Но дори и така темата е прекалено неясна като обхват. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Аз съм беден, болен и нещастен. Създавате илюзия, че не сте добре и всички започват да се смеят, от което получавате доволство.

??

преди 1 час, _Belial_ написа:

Meн, ти си голям пич! Ето, излъгах те.

Ласкателството като средства за промяна на самооценката. Това е обслужваща целта идея.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ами виж какъв линк си ми дал. И защо говориш едно, а после друго. Ама що се занимавам с теб. Я се лъжи сам. Хора си нямат работа.

Линк, че ако някой смята липсата на доказателство за доказателство, значи му липсва логическо мислене. Това изобщо не касае вярата, защото вярата изключва наличието на доказателства, иначе щеше да бъде просто теорема.

преди 39 минути, Shiniasu написа:

.. темата е прекалено неясна като обхват. 

Въпрос, който се променя за да отговори на нечии очаквания за обхват не би могъл да бъде смислен. Това дали темата е всеобхватна или може да се разгледа с два частни случая, за мен не е проблем. Но ако няма яснота какъв е самият въпрос, ще опитам да го перифразирам:

Човекът като субект може да бъде само субективен. Следвайки рамките на закон, бил той природен (величина) или обществен, той може да бъде обективен в плоскостта на припокриването с дадени изисквания. Примерно по-тежко тяло е това, което има по-голямо тегло, независимо на пръв поглед как ни изглежда. Но в човешкия живот няма такъв показател, който да дефинира кой е по-щастлив. Няма закономерност "по-богат си следователно си по-щастлив", нито "спиш с жена с по-големи цици, следователно си по-щастлив". Уж това са явни и общоприети критерии, припокриването с които отговаря на усещането за щастие, но всъщност щастието си е вътрешно субективно усещане. Може да постигнеш малко и това да те прави щастлив, а може да постигнеш много, но да си разочарован от себе си, защото си жертвал твърде много за да го постигнеш, а и очакванията ти са били за нещо по-голямо. И след като обективните показатели не са непременно достатъчните условия за щастие, значи някакви илюзии (непризнати от мнозинството критерии) дефинират личното щастие. И, логично, аз се запитах кой е този набор от заблуди позволяващ на човек да се чувства щастлив. Най-популярната заблуда е вярата в компенсиране на земното нещастие с отвъдно щастие. Това не е отричане на християнството или исляма или някоя друга религия, най-малкото защото те взаимно се заклеймяват като ереси и взаимно се отричат. Тук говорим за концепцията, а не дали е възприета от една или друга идеология. Отвъдният живот е идея, експлоатирана от много религии, и това, че аз, ако бях човек, бих написал религия тъкмо по този начин, заради нейния манипулативен заряд касаещ човешката природа (тач-ващите "тояга и морков"), всъщност не отрича възможността божество да предлага същата "оферта".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, мeн написа:

??

Ласкателството като средства за промяна на самооценката. Това е обслужваща целта идея.

Линк, че ако някой смята липсата на доказателство за доказателство, значи му липсва логическо мислене. Това изобщо не касае вярата, защото вярата изключва наличието на доказателства, иначе щеше да бъде просто теорема.

Въпрос, който се променя за да отговори на нечии очаквания за обхват не би могъл да бъде смислен. Това дали темата е всеобхватна или може да се разгледа с два частни случая, за мен не е проблем. Но ако няма яснота какъв е самият въпрос, ще опитам да го перифразирам:

Човекът като субект може да бъде само субективен. Следвайки рамките на закон, бил той природен (величина) или обществен, той може да бъде обективен в плоскостта на припокриването с дадени изисквания. Примерно по-тежко тяло е това, което има по-голямо тегло, независимо на пръв поглед как ни изглежда. Но в човешкия живот няма такъв показател, който да дефинира кой е по-щастлив. Няма закономерност "по-богат си следователно си по-щастлив", нито "спиш с жена с по-големи цици, следователно си по-щастлив". Уж това са явни и общоприети критерии, припокриването с които отговаря на усещането за щастие, но всъщност щастието си е вътрешно субективно усещане. Може да постигнеш малко и това да те прави щастлив, а може да постигнеш много, но да си разочарован от себе си, защото си жертвал твърде много за да го постигнеш, а и очакванията ти са били за нещо по-голямо. И след като обективните показатели не са непременно достатъчните условия за щастие, значи някакви илюзии (непризнати от мнозинството критерии) дефинират личното щастие. И, логично, аз се запитах кой е този набор от заблуди позволяващ на човек да се чувства щастлив. Най-популярната заблуда е вярата в компенсиране на земното нещастие с отвъдно щастие. Това не е отричане на християнството или исляма или някоя друга религия, най-малкото защото те взаимно се заклеймяват като ереси и взаимно се отричат. Тук говорим за концепцията, а не дали е възприета от една или друга идеология. Отвъдният живот е идея, експлоатирана от много религии, и това, че аз, ако бях човек, бих написал религия тъкмо по този начин, заради нейния манипулативен заряд касаещ човешката природа (тач-ващите "тояга и морков"), всъщност не отрича възможността божество да предлага същата "оферта".

Имам една яма за изкопаване 4/3/3м. Да дойдеш да помогнеш да видиш как ще ти изчезне ентусиазмът за писане на игра на думи! ......Дет са вика- хора без работа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, патарока написа:

Имам една яма за изкопаване 4/3/3м. Да дойдеш да помогнеш да видиш как ще ти изчезне ентусиазмът за писане на игра на думи! ......Дет са вика- хора без работа!

Почвай ямата, аз ще дойда, ако ми остане време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, мeн написа:

Почвай ямата, аз ще дойда, ако ми остане време.

Хм,аз ямата ще я почна ама исках да разбера дали още съществува съпричастност м/у хората. Явно не. Сега не съм толкова щастлив колкото в началото!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване