Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам повече от 25 години една двойна българска помпа за аквариум...външна..малка която работи чудесно.Проблема в нея е че клапаните се скапаха.Пробвах с найлон,латексови ръкавици,гума от плондир на топка но все не мога да изкарам от помпата необходимия въздух.Мисля че материала за клапите трябва да е здрав,мек,еластичен и много тънак.Може ли някой който се е занимавал с това да ми даде съвет от какъв материал е изрязал клапите на помпата за да достигна максималното или поне да се доближа до фабричното и производство на въздух.Предварително Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!Готов съм за всякакви експерименти докато не постигна желаното от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко гумени работни ръкавици. Може да пробваш и с двойна мембрана.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих двойната помпата и за сега работи чудесно.Изкарва много силно въздух.Ако някой има същия проблем ще споделя как се справих след повече от трийсет разглабяния и сглобявания с цел различни комбинаций на материали за направяне на правилната мембрана.Успеха го постигнах с двойна мембрата като отдолу ползвах от жълтите латексови ръкавици за миене на чинии.Те уплътняват чудесно защото са много меки,тънки,здрави и еластични и не дават на въздуха който се нагнетява от гумите с магнитите да се връща обратно през отвора.Проблема е че при вкарването на въздуха през мембраната на тази ръкавица тя отваря да мине въздуха и опира на гумения отвор над нея(уплътнението) и по този начин затапва вкарания въздух да продължи по нататък защото е много мека и еластична.Ефектът от работата на помпата е нулев.За това над силиконовата мембрана сложих още една от плондир от топка,гума която е по твърда от силикона но сравнително доста мека която при отворено положение на мембраната ще пречи на силикона да запушва преминаването на вкарания въздух чрез гуменото уплътнение след мембраната.Благодаря на Dark Edge че се включи в темата с цел да ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...