Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Крашване на домашната мрежа след връзка с лаптоп Asus


Препоръчан отговор

Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

 

Благодаря предварително и лека вечер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Philip Stoynov написа:

Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

 

Благодаря предварително и лека вечер

Като за начало закачи лаптопа с кабел и виж как стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Philip Stoynov написа:

Не откривам потребителското си име и парола

Виж ги в договора.
my.contact.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Виж ги в договора.
my.contact.bg

И като влезе в МКБ какво мислиш, че ще направи?? Най-вероятно на лаптопа има да се инсталират updates за въостветната ОС или има вируси, който генерират голям трафик и затова всичко умира като се закачи към рутера. Затова накарах постващия да се закачи с кабел. Ако и там нещата са така да си прегледа лаптопа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно четеш селективно! Отговорил съм на въпроа за потребителско име и парола! НЕ СЪМ ДАВАЛ РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА С МРЕЖАТА, НАЛИ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, DarkEdge написа:

Явно четеш селективно! Отговорил съм на въпроа за потребителско име и парола! НЕ СЪМ ДАВАЛ РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА С МРЕЖАТА, НАЛИ?

Дори и да влезе в МКБ, този рутер не може да се настройва от там. Да тевства, това което съм му написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За данните имах предвид че не си намирам договорът сега. Закачен с кабел всичко си е бомба - за около 5мон. Отново спря нета навсякъде. Лаптопът е с платен Касперски ако има някакви значение и той не открива нищо. Трябва да направя пълен формат и преинстал ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Philip Stoynov написа:

За данните имах предвид че не си намирам договорът сега. Закачен с кабел всичко си е бомба. 

Странно. Марка и модел на лаптопа както и с каква ОС е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Philip Stoynov написа:

Моля вижте и горния отговор, защото е редактиран. Иначе лаптопът е Asus Vivobook pro 15 с Ос Windows 10 pro 64x. 

Хайде сега провери в task manager как са натоварени хард диск, рам и процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Диск и процесор са на 0, рамта е на 42%, като На първо място е Anti-malware service executable със 70мб ,което е на Windows defender, после Desktop window manager , Task manager и тн. Network също е на 0. Не мога да прикача скрийншот, защото пиша от телефона сега. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Philip Stoynov написа:

Диск и процесор са на 0, рамта е на 42%, като На първо място е Anti-malware service executable със 70мб ,което е на Windows defender, после Desktop window manager , Task manager и тн. Network също е на 0. Не мога да прикача скрийншот, защото пиша от телефона сега. 

снимаш с телефона-в прикачи избираш снимката и я качваш-от там я постваш тука

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Philip Stoynov написа:

Диск и процесор са на 0, рамта е на 42%, като На първо място е Anti-malware service executable със 70мб ,което е на Windows defender, после Desktop window manager , Task manager и тн. Network също е на 0. Не мога да прикача скрийншот, защото пиша от телефона сега. 

Добре. Звъниш на Виваком и ги караш да ти сменят името на мрежата и криптацията. Да се тества с тазлична свързаност .И като си на линия да видиш какво ще стане с лаптопа. Ще даде ли краш. От там могат да видят и какво се случва с рутера. Освен това не си длъжен да използваш рутер на Виваком, може да си сложиш твой собствен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Добре. Звъниш на Виваком и ги караш да ти сменят името на мрежата и криптацията. Да се тества с тазлична свързаност .И като си на линия да видиш какво ще стане с лаптопа. Ще даде ли краш. От там могат да видят и какво се случва с рутера. Освен това не си длъжен да използваш рутер на Виваком, може да си сложиш твой собствен.

Емо здравей!

Трябваше да кажеш всичко това още в началото. Много от хората не знаят, че достъпа на рутерите и модемите на Виваком са силно ограничени за достъп от потребителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Емо здравей!

Трябваше да кажеш всичко това още в началото. Много от хората не знаят, че достъпа на рутерите и модемите на Виваком са силно ограничени за достъп от потребителите.

Нормално! На всеки оператор всичко е забранено. От страна на Виваком има устрйства, където потребителят може да си настройва безжичната мрежа, да си отватя портове или да си сменя мрежата. Проблемът обаче тук е друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако лаптопа срива домашната мрежа, се пуска акулата и се анализира какъв трафик  генерира лаптопа, може и с друг тул за тисипи удипи дъмпинг и снифинг!

Най вероятно и вирусясъл!

Относно достъпа до уавеите паролите и имената са пъблик шернати и на старите и на новите, и кат бех ейдиесел имах достъп и като оптикал абонат също, ама аз нахален държах да си имам аксес! Също така съм им разкарал рутера дето ми е като пластмасова играчка, и съм си закачил мой ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...