Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам един проблем който страшно много ме дразни и не мога да го реша със 2ри телевизор дори.... Със тв Sony 55kd-55xf7096  съм и ресийвър sony str dh790.вързал съм 4 устройства през  4те hdmi и там всичко е ок..проблема е когато пусна ютуб от смарт функцията или примерно филм от усб хард.Нямам звук.....

Ест на ресийвъра съм на отметка TV също така от него съм избрал арк функцията да е ON, от твто съм ест на HDMI ARC кабела ми е хубав(пробвах и с друг) и нямам и нямам звук от колоните.....рових всички менюта на телевизора единствената опция която имам звук на тв да избера високоговорител или аудио система(при избор на аудио система) пак няма звук....така беше и с предният ми 4к ЛГ телевизор....единствено на лг то подкарах звука като вързах оптичният кабел.....и пак казвам вързах оптичният кабел и избрах изход на звук hdmi arc  и тръгна..... когато нямаше оптичният кабел пак не тръгваше...със сонито не съм пробвал отпичният кабел но не ми се занимава и с него отново....нещо не е наред и не мога да разбера вече 2ри месец.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мирослав Сотиров написа:

Здравейте имам един проблем който страшно много ме дразни и не мога да го реша със 2ри телевизор дори.... Със тв Sony 55kd-55xf7096  съм и ресийвър sony str dh790.вързал съм 4 устройства през  4те hdmi и там всичко е ок..проблема е когато пусна ютуб от смарт функцията или примерно филм от усб хард.Нямам звук.....

Ест на ресийвъра съм на отметка TV също така от него съм избрал арк функцията да е ON, от твто съм ест на HDMI ARC кабела ми е хубав(пробвах и с друг) и нямам и нямам звук от колоните.....рових всички менюта на телевизора единствената опция която имам звук на тв да избера високоговорител или аудио система(при избор на аудио система) пак няма звук....така беше и с предният ми 4к ЛГ телевизор....единствено на лг то подкарах звука като вързах оптичният кабел.....и пак казвам вързах оптичният кабел и избрах изход на звук hdmi arc  и тръгна..... когато нямаше оптичният кабел пак не тръгваше...със сонито не съм пробвал отпичният кабел но не ми се занимава и с него отново....нещо не е наред и не мога да разбера вече 2ри месец.....

Здтавей!
Ще ми позволиш да ти дам няколко напътствия за проблема , който съществува при теб. В друга тема беше споменал модела на ресийвъра и телевизора затова сега няма да се спирам конкретно на тях. 

Тук е форум и почти никой няма да се замисли толкова съществено, по проблема, както си го описал. Съвсем друго ще е, ако при теб има човек, който много добре е запознат с аудиотехниката и начина за опроводяване на всички периферни устройства към ресийвъра. Това най много ти го препоръчвам. Друго, което и сам можеш да направиш. Поетапно почваш свързването на всяко едно устройство и веднага след него правиш тест на получената "картина". Следва второто и тест след него, третото и тест и така нататък. Тук трябва да отбележа , че трябва добре да познаваш устройството на ресивъра и неговото управление спрямо източниците на сигнал, независимо те дали са само аудио или има и видео информация. Би било редно да знаеш, че не във всеки ВХОД HDMI можеш да включваш каквото ти си решиш. Вадиш книжката с упътването и от посочените картинки на връзките ще ти е пределно ясно вързването и продължението му със всички останали  устройства. Често пъти човек допуска съществени грешки и то в частта - комбинирано аудио-видео. Не те подценявам и ти личи донякъде, че процедираш добре, но когато при теб има техник, който е на ТИ с тази техника, в определен момент ще ти помогне за правилното свързване. И на последно място - ресивъра със всичките си входове по HDMI трябва да е в изправно състояние. Има случаи на прецакани HDMI входове , което не ти го пожелавам да присъства при теб. Разумно е да потърсиш помощ от квалифициран специалист. Щом фирмата го е проектирала така и в описанието е написано че ще изпълнява исканата от теб функция, не би имал никакъв проблем. Същото се отнася и за самото дистанционно управление, което реално изпълнява голяма част от комутацията на тези входове на сигнал, било той само аудио, само видео или комбиниран - аудио-видео. Пожелавам ти успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вързал съм 4 устройства през  4те hdmi и там всичко е ок..проблема е когато пусна ютуб от смарт функцията или примерно филм от усб хард.Нямам звук.....

Не е проблем в кабелите или има някъде из менюто на телевизора да изведеш аудио потока през HDMI или телевизора не може това което искаш макар и малко вероятно да е. Както каза по - горе Колев най - добре да дойде на място някой който разбира и да погледне настройките на телевизор и свързаните устройства към него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това ми е ясно,ресийвъра ми е чисто нов както и телевизора.Преди това бях със предният модел ресийвър пак чисто нов и пак не ставаше...4те ми HDMi порта са заети с 4 устройства и работят повече от перфектно...въпроса е от някоя настройка която аз явно не намирам или не разбира.книжката на ресийвъра съм я прочел 2 пъти вече както и на тв(което откъм инфо е по оскъдно :) )

преди 2 минути, АUX написа:

Не е проблем в кабелите или има някъде из менюто на телевизора да изведеш аудио потока през HDMI или телевизора не може това което искаш макар и малко вероятно да е. Както каза по - горе Колев най - добре да дойде на място някой който разбира и да погледне настройките на телевизор и свързаните устройства към него. 

менюто на телевизора съм го преровил цялото отгоре до долу..... поне 2 пъти :Д никъде няма да отметна (както го водят в упътването control hdmi ) единствените настройки на hdmi на твто са да подобриш сигнала ако ще се пуска 4к съдържание(което съм направил и на твто и на ресивъра на който hdmi ми трябва в ситуацията...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мирослав Сотиров написа:

менюто на телевизора съм го преровил цялото отгоре до долу..... поне 2 пъти :Д никъде няма да отметна (както го водят в упътването control hdmi ) единствените настройки на hdmi на твто са да подобриш сигнала ако ще се пуска 4к съдържание(което съм направил и на твто и на ресивъра на който hdmi ми трябва в ситуацията...)

Малко на посока стрелям, но виж това 

1. Press the Home button on the remote control.

2. Select  Settings.

3. Select Sound or Display & Sound.

4. Select Audio output.
NOTE: If Audio output is not shown, skip this step.

5. Select Digital audio out, then set to PCM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, АUX написа:

Малко на посока стрелям, но виж това 

1. Press the Home button on the remote control.

2. Select  Settings.

3. Select Sound or Display & Sound.

4. Select Audio output.
NOTE: If Audio output is not shown, skip this step.

5. Select Digital audio out, then set to PCM.

IMG_20190930_200032.jpg

имам още 2 снимки от настройките на звука на твто но никъде няма такова нещо....я снимките са големи и не мога да ги кача...когато избера аудио система звука спира но не тръгва и от ресийвъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мирослав Сотиров написа:

IMG_20190930_200032.jpg

имам още 2 снимки от настройките на звука на твто но никъде няма такова нещо....я снимките са големи и не мога да ги кача...когато избера аудио система звука спира но не тръгва и от ресийвъра

Качи ги в dox.bg да ги видим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи ги в dox.bg да ги видим. 

https://dox.abv.bg/download?id=e83462e926# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=e623cc8704# - Линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мирослав Сотиров написа:

https://dox.abv.bg/download?id=e83462e926# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=e623cc8704# - Линк за сваляне

В менюто където излиза аудиосистема като избор какви други опции има там? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина проблема е много специфичен и евентуално някой гайд по чуждите форуми или youtube.(ако има наличен)

Щом устройствата са Sony свържи се с поддръжката им и ги  попитай.

А междувременно погледни си добре настройките на ресийвъра, да не пропускаш нещо.

Също, ако телевизора/ресийвъра има нов firmware/OS го обнови. По-вероятно при телевизора да има наличен такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В менюто където излиза аудиосистема като избор какви други опции има там? 

само 2 опции им тв високоговорител и аудио система,като избера нея всичко е заключено и само това се показва

https://dox.abv.bg/download?id=ccc1872be5# - Линк за сваляне

преди 1 минута, oic написа:

Наистина проблема е много специфичен и евентуално някой гайд по чуждите форуми или youtube.(ако има наличен)

Щом устройствата са Sony свържи се с поддръжката им и ги  попитай.

А междувременно погледни си добре настройките на ресийвъра, да не пропускаш нещо.

Също, ако телевизора/ресийвъра има нов firmware/OS го обнови. По-вероятно при телевизора да има наличен такъв.

телевизора е ъпдейтнат,ресивъра също е с последният ъпдейт,поддържа дори earc квото и да означава е-то отпреде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Мирослав Сотиров написа:

само 2 опции им тв високоговорител и аудио система,като избера нея всичко е заключено и само това се показва

Разбрах, говорители е да изведе звук през говорителите на телевизора, аудио система е да изведе звук през оптиката към аудио система. За HDMI е дадено това и нищо повече, тоест ако е свързано всичко правилно и се ползват поддържаните аудио кодеци трябва да има звук през HDMI. 

IMG_20190930_202331.png

IMG_20190930_202228.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни как трябва да се настрои сетъпа за ресийвъра тук.

След стъпка 6, е обяснено как се постъпбва ако не работи или липсва ARC.

Телевизора поддържа ARC, ресийвъра eARC. Така, че не би трябвало да е проблем.

Единственото ако самотото приложение на телевизора не е направено да работи със съответната функция.

При теб работи ли възвратния аудио канал ARC, (когато гледаш телевизия), или само при използване на приложение не работи?

Редакция: Може да прозвучи глупаво, но провери дали си свързал правилно HDMI входа на телевизора (трябва да пише ARC).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, oic написа:

Погледни как трябва да се настрои сетъпа за ресийвъра тук.

След стъпка 6, е обяснено как се постъпбва ако не работи или липсва ARC.

Телевизора поддържа ARC, ресийвъра eARC. Така, че не би трябвало да е проблем.

Единственото ако самотото приложение на телевизора не е направено да работи със съответната функция.

При теб работи ли възвратния аудио канал ARC, (когато гледаш телевизия), или само при използване на приложение не работи?

всичко е направено както по книжките от ресийвъра.в 4те hdmi съм вързал комп пс4 и 2 приемника...когато спра ресивъра има и звук и картина и на 4те устройва само от твто както трябва....проблема е когато избера TV на ресийвъра и си пусна ютуба от смарта или филм от външният хард(там само за проби защото пердаша през компа)...намерих още 1,2 неща но пак няма промяна

https://dox.abv.bg/download?id=3c01429ad3# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=309b6d5395# - Линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и това, дали ще помогне.

На снимка IMG_20190930_203316.jpg, най долу, където пише Формат на HDMI сигнала има ли настройки за ARC?

Ако, не се реши проблема, според мен звънни в подръжката на Sony и ги попитай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oic написа:

Погледни и това, дали ще помогне.

На снимка IMG_20190930_203316.jpg, най долу, където пише Формат на HDMI сигнала има ли настройки за ARC?

Ако, не се реши проблема, според мен звънни в подръжката на Sony и ги попитай.

настройките на  HDMI са само 2 :) стандарт и enchanted която съм си отметнал на hdmi 3 arc на телевизова.

а това нещо изобщо го като опция в тв-то

On your TV and audio system, set the Control for HDMI option to On.

на ресивъра го имам и  е направено но на твто няма нищо друго освен по горе споменатото за hdmi...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на филипса имам такова нещо на сонито не....кво става нз

https://dox.abv.bg/download?id=5f17afa467# - Линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж клипа на 1:23 и 1:28, Setup/AV Setup/Digital audio out - PCM a не където го търсиш в Sound...за друг телевизор на сони бравиа е, но и при теб може да подобно....Там пак е и TV Speakers, може би тр. да се изключат...

https://www.youtube.com/watch?v=naXQRLSRJRA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, N99 написа:

Виж клипа на 1:23 и 1:28, Setup/AV Setup/Digital audio out - PCM a не където го търсиш в Sound...за друг телевизор на сони бравиа е, но и при теб може да подобно....Там пак е и TV Speakers, може би тр. да се изключат...

https://www.youtube.com/watch?v=naXQRLSRJRA

Колега в този случай се говори за връзване с оптичен кабел :) аз искам всичко да си е през hdmi arc-а както си му е реда....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега в този случай се говори за връзване с оптичен кабел :) аз искам всичко да си е през hdmi arc-а както си му е реда....

Възможно е да не може да се изведе звук през HDMI към ресивъра поради причина която не знаем, през оптика няма да има проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

😄 Останахс  впечетлението, че половината тема тази настройка търсехте. 😊 Да видях, че е за другия изход, но може да има ефект и на HDMI....ako звуковия кодек от youtube и плейъра ти е he-aac и не може да излезе от hdmi като такова и да тр. да се прекодира до PCM или може би до dolby digital plus, което пък е изключено и потъмнено в опциите ти на снимките....

АКо искаш пък сложи един плейър като KODI, което виж какви опции има в setting/audio/allow passtrought да му дадеш да го обърне в dolby digital/enable dolby digital transcoding/....ако проблема е от кодеците де, щото може и да е нещо друго...ако не  и от това съм пасс по темата повече не ми се мисли...😃

https://i.imgur.com/3BJ1nEz.jpg

Редактирано от N99
ДОПЪЛНЕНИe, ИЗМЕНЕНИЕ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, N99 написа:

😄 Останахс  впечетлението, че половината тема тази настройка търсехте. 😊 Да видях, че е за другия изход, но може да има ефект и на HDMI....ako звуковия кодек от youtube и плейъра ти е he-aac и не може да излезе от hdmi като такова и да тр. да се прекодира до PCM или може би до dolby digital plus, което пък е изключено и потъмнено в опциите ти на снимките....

АКо искаш пък сложи един плейър като KODI, което виж какви опции има в setting/audio/allow passtrought да му дадеш да го обърне в dolby digital/enable dolby digital transcoding/....ако проблема е от кодеците де, щото може и да е нещо друго...ако не  и от това съм пасс по темата повече не ми се мисли...😃

https://i.imgur.com/3BJ1nEz.jpg

хубаво ама тогава защо ще имам hdmi arc на ТВто :)

току-що, Мирослав Сотиров написа:

хубаво ама тогава защо ще имам hdmi arc на ТВто :)

да сложа КОДИ къде? защото твто е линукс и е малко орязан от смарт функции и приложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да инсталираш на ТВто  .....KODI го има и за андроид, линукс и уиндоус. Не си ли с някаква версия на андроид и да имаш Google PLay Store ? Ako нямаш остава файл експлорер и да го свалиш на компютър и после през USB примерно да го инсталираш....не си ли пробвал да инсталираш въобще нещо и да знаеш как става или дали можеш...

ето къде е Store на някакъв близък модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, N99 написа:

Да инсталираш на ТВто  .....KODI го има и за андроид, линукс и уиндоус. Не си ли с някаква версия на андроид и да имаш Google PLay Store ? Ako нямаш остава файл експлорер и да го свалиш на компютър и после през USB примерно да го инсталираш....не си ли пробвал да инсталираш въобще нещо и да знаеш как става или дали можеш...

ето къде е Store на някакъв близък модел

няма как :) линукс е твто и никъде няма файл екплорър или опции за добавяне на нови приложения....аз като цяло нито ползвам смарта нито пускам филмите през външен хард(всичко от компа) но понякога моята си пуска през телефона ютуба и така факта че има hdmi arc а не мога да го настроя ме дразни страшно много....1 пас говорих със съпорта на сони горките 1во твърдяха пе такъв телевизор няма после ми изредиха нещата които съм направил и проверил ооне по 3 пъти....накрая ми казаха пробвай да резетнеш устройствата ххахаа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак има варианти за пробване - единия ти е да свалиш с  браузера - не може да нямаш и браузер 😃

и другия го намерих на английски и копирам долу - там пише да свалиш apk за андроид и да го инсталираш ....тук пише за телефон, но може и да е на външния хард или usb....

• but what if you are having the non-android Smart TV. Since we know that most of the major brand of smart TV such as Sony, Samsung, LG etc offer the smart TV based on their own customized smart TV operating system and KODI does not support that so what is next? Well, below we are providing you with the method to install KODI on the non-android based smart TV such as Sony, Samsung, LG etc. Follow these steps in the same order to install it.
  • Use your PC or the Android smartphone and go to the official site of the KODI.
  • There select the setup of KODI for the android.
  • There you will be required to choose the version of your Android TV
  • Choose whatever is the version of your Android smartphone
  • After that, you will be provided with a setup installation for the KODI.
  • It would be an APK file just download it.
  • Now connect your smartphone in which you have downloaded the APK file to your Smart TV
  • There go to the settings of your Smart TV and enable the unknown sources installation in the security menu
  • Then go to the folder of your connected smartphone where you downloaded the KODI APK file.
  • Now install in your smart TV by clicking on the APK file.
  • Once the installation is finished click on the open of the KODI icon
  • With it, you will be done

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...