Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 30.09.2019 г. в 18:41, Мирослав Сотиров написа:

Преди това бях със предният модел ресийвър пак чисто нов и пак не ставаше...4те ми HDMi порта са заети с 4 устройства и работят повече от перфектно..

Телевизора ти има HDMI ARK,a ресивера HDMI eARK.Включил ли си кабел между тези две HDMI гнезда?Когато се включват HDMI ARK, към HDMI eARC, може да се превърне в проблем самият кабел.Ако в момента е стандартен HDMI кабел с Ethernet или високоскоростен HDMI кабел с Ethernet,трябва да се смени с Ultra High Speed HDMI кабел.По принцип ARC работят с две устройства съвместими към ARC,но в случая свързваш към eARC гнездо,а те работят с различни протоколи,поради допълнителната честотна лента, необходима за някои аудио формати през eARC.Може би в случая да има някаква несъвместимост.Все пак трябва да е възможно да се използва ARC,защото е предназначен  за получаване на аудио от вътрешните приложения на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега забелязах, че си изменил условието от началото на темата 😃

"проблема е когато пусна ютуб от смарт функцията или примерно филм от усб хард.Нямам звук....."

"аз като цяло нито ползвам смарта нито пускам филмите през външен хард(всичко от компа) но понякога моята си пуска през телефона ютуба"

това означава, че те интересува как от свързания смартфон с телевизора да се предаде звука през HDMI arc ? поне напиши как е свързан със screen mirroring ли ?някой, ако ще го мисли....

Тогава зарежи горните инструкции....не знам каква ОС са сложили СОни, но нещо не  много читава, ако няма Store, файл мениджър и не можеш да си качваш каквито приложения искаш....значи не е много смарт....😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.10.2019 г. в 12:40, Димитър 59 написа:

Телевизора ти има HDMI ARK,a ресивера HDMI eARK.Включил ли си кабел между тези две HDMI гнезда?Когато се включват HDMI ARK, към HDMI eARC, може да се превърне в проблем самият кабел.Ако в момента е стандартен HDMI кабел с Ethernet или високоскоростен HDMI кабел с Ethernet,трябва да се смени с Ultra High Speed HDMI кабел.По принцип ARC работят с две устройства съвместими към ARC,но в случая свързваш към eARC гнездо,а те работят с различни протоколи,поради допълнителната честотна лента, необходима за някои аудио формати през eARC.Може би в случая да има някаква несъвместимост.Все пак трябва да е възможно да се използва ARC,защото е предназначен  за получаване на аудио от вътрешните приложения на телевизора.

кйато влезна в бравиа сунк да видя вързаните hdmi устройства не намира нищо....когато спра ресийвъра са момент светна че има вързано устройтво и после изчезва....възможно е наистина да се окаже от кабела...дай един линк за читав такъв хубав кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Мирослав Сотиров написа:

...дай един линк за читав такъв хубав кабел

Ultra High Speed HDMI Но не знам кой ще е „читав“,в твоя случай.Ти не отговори на важния въпрос:Телевизора ти има HDMI ARK,a ресивера HDMI eARK.Включил ли си кабел между тези две HDMI гнезда?За това,просто нямам какво да казвам повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Ultra High Speed HDMI Но не знам кой ще е „читав“,в твоя случай.Ти не отговори на важния въпрос:Телевизора ти има HDMI ARK,a ресивера HDMI eARK.Включил ли си кабел между тези две HDMI гнезда?За това,просто нямам какво да казвам повече.

включил съм да..на телевизора съм избрал подобрен сигнал на hdmi arca на ресивъра където е върна компа и пс4 про също съм задал подобрени hdmi за плейване на 4к и така... сонито няма проблем.... през компа си пускам филми с HDr 4к също нямам проблем...убеден съм че кабелите са хубави както от тв към ресивър така и от ресивър съответно към комп и пс про

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се изясни ситуацията,трябва да отговориш на въпроса на oic,на който не си отговорил:

на 30.09.2019 г. в 19:31, oic написа:

При теб работи ли възвратния аудио канал ARC,когато гледаш телевизия или само при използване на приложение не работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Димитър 59 написа:

За да се изясни ситуацията,трябва да отговориш на въпроса на oic,на който не си отговорил:

работи.... когато спра ресийвъра аудиото идва от тв-то,и на компа и на пс прото и на 2та приемника тв които съм вързал към ресийвъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Мирослав Сотиров написа:

работи.... когато спра ресийвъра аудиото идва от тв-то,..

Пак увърташ,за да не разберем нищо.Ще задам въпроса съвсем ясно:Когато гледаш телевизия(от самия телевизор,не от друго устройство),с включен ресийвер,чува ли се звука от колоните(на ресийвера разбира се)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Димитър 59 написа:

Пак увърташ,за да не разберем нищо.Ще задам въпроса съвсем ясно:Когато гледаш телевизия(от самия телевизор,не от друго устройство),с включен ресийвер,чува ли се звука от колоните(на ресийвера разбира се)?

телевизия гледам през 2 приемника(фужън тв на булсатком и интебилд варна) и двата приемника са вързани към ресийвъра и ДА има звук от колоните.Когато спра ресийвъра звука си се прехвърля на ТВто.

73041102_419885068729161_4126718386040209408_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мирослав Сотиров написа:

телевизия гледам през 2 приемника(фужън тв на булсатком и интебилд варна) и двата приемника са вързани към ресийвъра и ДА има звук от колоните.Когато спра ресийвъра звука си се прехвърля на ТВто.

73041102_419885068729161_4126718386040209408_n.jpg

Ясно е че приемниците,включени в ресийвера,подават директно звук към него.Искахме да разберем,без да изключваш усилвателя,дали въобще самият телевизор може да изкара някакъв звук през усилвателя.Примерно от телевизия,използваща вградения му приемник или през някоя различна фунция.Явно има несъответствие между ARC eARC и не могат да сработят протоколите им,за автоматична връзка.Не изключвам възможноста,да е от кабела,който ти препоръчах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Ясно е че приемниците,включени в ресийвера,подават директно звук към него.Искахме да разберем,без да изключваш усилвателя,дали въобще самият телевизор може да изкара някакъв звук през усилвателя.Примерно от телевизия,използваща вградения му приемник или през някоя различна фунция.Явно има несъответствие между ARC eARC и не могат да сработят протоколите им,за автоматична връзка.Не изключвам възможноста,да е от кабела,който ти препоръчах.

няма това ви казвам :) През ютуба на смарта и филм качен на хард не излиза звук от колоните... пробвах 3,4 кабела още HDMI high speed ethernet  но е абсолютно същото....другото което е тъпото като пусна BRAVIA SYNC не ми открива ресивъра нито сонито.....открива го за момент само когато включвам изключвам ресивъра и то става за 2,3 секунди... после устройството изчезва 

72197244_426666944720020_4954902429918298112_n.jpg

72558916_1358889850939392_7139268173269827584_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.10.2019 г. в 11:40, Димитър 59 написа:

Ultra High Speed HDMI

Този кабел,го дават за eARC,който е с повече работни жила,от другите.Може би затова не става връзката,но честно да ти кажа,не съм сигурен.Навсякъде пишат,че ARC to ARC дава възка,но никъде не казват дали работи ARC to eARC,какъвто е твоят случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Този кабел,го дават за eARC,който е с повече работни жила,от другите.Може би затова не става връзката,но честно да ти кажа,не съм сигурен.Навсякъде пишат,че ARC to ARC дава възка,но никъде не казват дали работи ARC to eARC,какъвто е твоят случай.

ами да ти кажа и аз вече нз всичко прерови разрових ,менюта на тв и ресивър по 2 пъти.... накрая ще купя от ардес един 8к  за 48 лева и квото сабя покаже

преди 45 минути, Димитър 59 написа:

ще поръчам и този кабел и квото сабя покаже... 

https://www.aliexpress.com/item/32970973110.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1d2f66a4Q33p6v&algo_pvid=472340ab-0a1a-4c3c-b64c-b8ba0ff1d4f1&algo_expid=472340ab-0a1a-4c3c-b64c-b8ba0ff1d4f1-4&btsid=7aad52b2-d263-4bd4-a620-54a71252e9f2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мирослав Сотиров написа:

Виж за него какви хубави свойства пишат:   

Oписание:
ZY-HDMI21, навит кабел Navceker Hi-Speed HDMI 2.1 позволява аудио и видео прехвърляне с един кабел. Поддържа до 8K на 120Hz дисплей с динамичен HDR, HDR10, Dolby Vision HDR, саундтрак Dolby Atmos, TrueHD, DTS-HD от следващото поколение. Navceker-CABLE HDMI 2.1-48 Gbps ETHERNET и eARC и HDR!

С новите производствени процеси,можем да включим всички функции на HDMI 2.1 в опростен, но тънък дизайн, използвайки нашата чиста технология за окабеляване без кислород. Повечето hdmi кабели използват по-тънки кабели от 30 AWG. Кабелът Navceker HDMI 2.1 използва чисто медно окабеляване без чист кислород, който позволява скорост от 48 Gbps, което е необходимо за Ultra High Speed с HDR и 8K при 120Hz.
съвместимост:
Поддържа 8K 120Hz / 60Hz / 30Hz 4K 144Hz / 120Hz / 60Hz / 30Hz 1440p 1080p 1080i резолюции, 720p
Поддържа подобрен канал за връщане на аудио (eARC)
Поддържа Dolby Atmos
Поддържа цвят BT2020
Поддържа скорост на трансфер до 48 Gbps
Поддържа Dolby TrueHD 7.1 и DTS-HD Master Audio
Поддържа HDR-HDR10 и Dolby Vision HDR (динамичен HDR)
Поддържа променлива скорост на актуализиране (VCR)
Поддържа бърз рамков транспорт (QFT)
Бързо превключване на медиите (QMS)
Поддръжка на 3D съдържание
HDCP 2.2 A
AWG 30 HDMI 2.1 кабел , съдържа голи меден кабел от 7 части 100% без кислород
Качеството на сглобяване:
100% чист кислород, чисто мед
Пълен метален щит вътре в съединителите за устойчивост и защита от смущения
Защита на кабелите
HDMI конекторите са 24K позлатени
【Пълният кабел 8K @ 120Hz & 4K @ navnavceker 8K HDMI 2.1 може да поддържа редица високи разделителни способности и по-бързи скорости на актуализиране, които включват 8K @ 60Hz и 4K @ 120Hz за потапяне на зрението и гладки детайли за бързо действие. Резолюциите до 10K са съвместими и с търговски AV. Версия 2.1 на HDMI е съвместима с 2.0, 1.4, 1.3 и 1.2. Забележка ★ Уверете се, че вашето устройство е съвместимо с 8K

【Динамичен HDR & Dolby Vision нашият 8K HDMI кабел подобрява всеки момент на видеоклипа в неговите идеални стойности за дълбочина на контраста на яркостта и по-широка цветова гама в сцена по сцена или дори в кадър от Марко. Той гарантира страхотни преходи за игри, филми и видеоклипове, включително VCR, QMS, QFT и ALLM. Поддържа VESA DSC 1.2a компресия на екрана. 4K HDR 4: 4: 4 HDCP2.2 формат. Dolby Vision и HDR 10. FRL (връзка с фиксиран курс) Заменете TMDS

【48Gbps честотна лента и слушалки за Earla 8K HDMI кабелно предаване поддържа 48Gbps честотна лента за поддръжка на HDMI функции 2.1 некомпресирани! Това прави екрана ви по-гладък и никога не се притеснявайте за латентността. Производителността на eARC може да осигури по-голяма лекота на използване и поддържа най-модерните аудио формати и най-високото качество на звука.

【Съвместимост и тройно екраниране】 Съвместим с Apple TV Nintendo Switch Fire TV Roku Stick Xbox плейър Playstation PS3 ... PS4 Pro Xbox One / 360 Blu-ray плейър проектор? Кабелът BIFALE HDMI към HDMI е направен от тройна защита, 24K позлатени конектори, щепсели и изключени щепсели, тествани за повече от 10 000 пъти, могат да поддържат повече от 3000 + 90 градуса живот. Anti EMI? OD = в 0,256 (6,5 мм) Устойчиво и гъвкаво подобрено PVC яке.

имайте предвид:
Напомняне: 8K устройствата все още не са популярни, но тестът на Navcker HDMI 2.1 с 4K @ 120Hz или 4K @ 144Hz HDMI устройство преди доставката днес, производителността на HDMI 2.1 може да не е най-добрата , Качеството на звука, динамичният HDR и качеството на изображението обаче са много по-добри от HDMI2.0a или HDMI 2.0b.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Виж за него какви хубави свойства пишат:   

Oписание:
ZY-HDMI21, навит кабел Navceker Hi-Speed HDMI 2.1 позволява аудио и видео прехвърляне с един кабел. Поддържа до 8K на 120Hz дисплей с динамичен HDR, HDR10, Dolby Vision HDR, саундтрак Dolby Atmos, TrueHD, DTS-HD от следващото поколение. Navceker-CABLE HDMI 2.1-48 Gbps ETHERNET и eARC и HDR!

С новите производствени процеси,можем да включим всички функции на HDMI 2.1 в опростен, но тънък дизайн, използвайки нашата чиста технология за окабеляване без кислород. Повечето hdmi кабели използват по-тънки кабели от 30 AWG. Кабелът Navceker HDMI 2.1 използва чисто медно окабеляване без чист кислород, който позволява скорост от 48 Gbps, което е необходимо за Ultra High Speed с HDR и 8K при 120Hz.
съвместимост:
Поддържа 8K 120Hz / 60Hz / 30Hz 4K 144Hz / 120Hz / 60Hz / 30Hz 1440p 1080p 1080i резолюции, 720p
Поддържа подобрен канал за връщане на аудио (eARC)
Поддържа Dolby Atmos
Поддържа цвят BT2020
Поддържа скорост на трансфер до 48 Gbps
Поддържа Dolby TrueHD 7.1 и DTS-HD Master Audio
Поддържа HDR-HDR10 и Dolby Vision HDR (динамичен HDR)
Поддържа променлива скорост на актуализиране (VCR)
Поддържа бърз рамков транспорт (QFT)
Бързо превключване на медиите (QMS)
Поддръжка на 3D съдържание
HDCP 2.2 A
AWG 30 HDMI 2.1 кабел , съдържа голи меден кабел от 7 части 100% без кислород
Качеството на сглобяване:
100% чист кислород, чисто мед
Пълен метален щит вътре в съединителите за устойчивост и защита от смущения
Защита на кабелите
HDMI конекторите са 24K позлатени
【Пълният кабел 8K @ 120Hz & 4K @ navnavceker 8K HDMI 2.1 може да поддържа редица високи разделителни способности и по-бързи скорости на актуализиране, които включват 8K @ 60Hz и 4K @ 120Hz за потапяне на зрението и гладки детайли за бързо действие. Резолюциите до 10K са съвместими и с търговски AV. Версия 2.1 на HDMI е съвместима с 2.0, 1.4, 1.3 и 1.2. Забележка ★ Уверете се, че вашето устройство е съвместимо с 8K

【Динамичен HDR & Dolby Vision нашият 8K HDMI кабел подобрява всеки момент на видеоклипа в неговите идеални стойности за дълбочина на контраста на яркостта и по-широка цветова гама в сцена по сцена или дори в кадър от Марко. Той гарантира страхотни преходи за игри, филми и видеоклипове, включително VCR, QMS, QFT и ALLM. Поддържа VESA DSC 1.2a компресия на екрана. 4K HDR 4: 4: 4 HDCP2.2 формат. Dolby Vision и HDR 10. FRL (връзка с фиксиран курс) Заменете TMDS

【48Gbps честотна лента и слушалки за Earla 8K HDMI кабелно предаване поддържа 48Gbps честотна лента за поддръжка на HDMI функции 2.1 некомпресирани! Това прави екрана ви по-гладък и никога не се притеснявайте за латентността. Производителността на eARC може да осигури по-голяма лекота на използване и поддържа най-модерните аудио формати и най-високото качество на звука.

【Съвместимост и тройно екраниране】 Съвместим с Apple TV Nintendo Switch Fire TV Roku Stick Xbox плейър Playstation PS3 ... PS4 Pro Xbox One / 360 Blu-ray плейър проектор? Кабелът BIFALE HDMI към HDMI е направен от тройна защита, 24K позлатени конектори, щепсели и изключени щепсели, тествани за повече от 10 000 пъти, могат да поддържат повече от 3000 + 90 градуса живот. Anti EMI? OD = в 0,256 (6,5 мм) Устойчиво и гъвкаво подобрено PVC яке.

имайте предвид:
Напомняне: 8K устройствата все още не са популярни, но тестът на Navcker HDMI 2.1 с 4K @ 120Hz или 4K @ 144Hz HDMI устройство преди доставката днес, производителността на HDMI 2.1 може да не е най-добрата , Качеството на звука, динамичният HDR и качеството на изображението обаче са много по-добри от HDMI2.0a или HDMI 2.0b.

да но от всички тези екстри ако нямаш тв с еарк май няма голям смисъл...а с еарк така като разгледах са олед основно хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих решението и то с помощта на чужд форум....тъпият приемник на телевизията ми е вързан с коаксиален кабел....през него минава ток аз се чудя защо като оправях приемниците ме биеше ток.....махнал приемника и всичко абсолютно всичко се оправи....тъпото е че сложен и в друг hdmi на твто се прецаква всичко,но сега видях че съм имал и н1каква защита която тъпият оператор не са ми сложили...прилагам снимките 

https://dox.abv.bg/download?id=bba4db78ee# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=1a448e9831# - Линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2019 г. в 18:16, Мирослав Сотиров написа:

Намерих решението и то с помощта на чужд форум....тъпият приемник на телевизията ми е вързан с коаксиален кабел....през него минава ток аз се чудя защо като оправях приемниците ме биеше ток.....махнал приемника и всичко абсолютно всичко се оправи....тъпото е че сложен и в друг hdmi на твто се прецаква всичко,но сега видях че съм имал и н1каква защита която тъпият оператор не са ми сложили...прилагам снимките 

https://dox.abv.bg/download?id=bba4db78ee# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=1a448e9831# - Линк за сваляне

малък ъпдейт,оказа се че просто е от приемника(имало два вида метални и пластмасови) взех приемник от другата стая и работи всичко както трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...