Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте тръгнал съм да купувам нов телевизор и се колебая между LG и Samsung за сега съм се спрял на два модела  LG 65SM9800PLA, Samsung 65Q70RA дайте мнения. Предимства и недостатъци на единия и другия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмисляте какви входове и изходи ще ви бъдат нужни, какви устройства ще бъдат свързвани, какъв бюджет ще отделите за телевизор, посещавате магазин от който ще бъде закупен и избирате такъв според картината която най ви допадне. Каква марка е личен избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добър избор си направил.Първо трябва да се каже,че правилно си се насочил към Самсунг и LG,понеже те са водещите в тв индустрията.Второ трябва да решиш,какъв приоритет имаш към телевизора.Подходящият за един,може да не е подходящ за друг.Изборът е изключително труден с всички нови налични опции,използващи технологични имена,които повечето хора не разбират.Генералният въпрос в случая е,коя от двете най-нови технологии за панелите е по добра:Nano Cell на LG или QLED на Samsung?Истината е,че и двете са много добри.Можеш да потърсиш и прочетеш по подробно за тях и да направиш своя избор.Разликите,които аз открих са малко:LG Nano Cell,според рекламите,има по-добър черен цвят,при гледане в пълна тъмнина.Поддържа 120hz при 4K видео(Самсунга 120hz при 2К).Панелът му е IPS,позволяващ голям зрителен обхват.QLED на Samsung печели с по-голямата яркост,повече цветове и по финни детайли,при гледане в осветени помещения.Също Ultra Viewing Angle of QLED(ултра ширик ъгъл на гледане),което е подобно на IPS-са на LG-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG Display сменя шефа.
Очаква се LG Display да започне тежко преструктуриране на губещият си бизнеса с LCD и се надява да увеличи рентабилността на своите OLED дисплей панели под ново ръководство.
https://www.zdnet.com/article/lg-display-changes-boss-amid-lcd-and-oled-market-squeezes/

Според мен ако ще е LG - само най-високите серии./ въпреки,че гледам на lg oled/.
Според мен е този не е лош https://www.sony.bg/electronics/televizori/af9-series

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А питащият не е казал най-важното - какъв ще е източникът на сигнал. Ако е някое SD или ъпскейл - всички недостатъци ще са очевадни на този размер. Зависи и колко мърдаща картина ще е (например спорт), екшъни. И бюджета.

За конкретните модели си има доста рекламни раздувки, всички четем един и същ интернет и можеш сам да си ги намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,на мен също ми предстой купуване на телевизор,мисля да е около 43 инча понеже ще се гледна от около 3 метра,не мисля че ми трябва по-голям. 

Искам да попитам ако може някой да каже нещо за операционните системи,кой са водещи в момента? Също има ли значение като телефона ми е с андроид и ако си взема телевизор с андроид?

Какви са ви мненията за телевизорите на Philips?  И по спецялно тези с функцията Ambilight?  Примерно това моделче.

https://www.technomarket.bg/televizor/philips-43pus7303-12-uhd-smart-led-tv-09164256

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Radoslav Karacenov написа:

Какви са ви мненията за телевизорите на Philips?  И по спецялно тези с функцията Ambilight? 

Като видя Филипс,се сещам че,понеже нямат ни едно хубаво качество,те решили да поставят отзад на телевизорите си едни лампички,които да светят за фон към стената.Наричат тази излишна функция Ambilight и се гордеят,че я имат.Наскоро гледах един,който имаше фунция за автоматично настройване на яркоста,според околното осветление,Куриозът беше,че ако го оставиш на пълна тъмнина,му влияеше самата яркост на дисплея.Т.е. предават по телевизията светла сцена,автоматиката засича грешно,че околната среда в стаята по-светла и вдига яркоста.На тъмен кадър ставаше обратно,затъмнява се яркоста на картината.Резултатът беше светлите кадри,светват още повече,за да ти ослепяват очите,а тъмните кадри,още преди да ти се приспособят очите в тъмното,ги затъмняват още повече,така че едва се вижда картината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Като видя Филипс,се сещам че,понеже нямат ни едно хубаво качество,те решили да поставят отзад на телевизорите си едни лампички,които да светят за фон към стената.Наричат тази излишна функция Ambilight и се гордеят,че я имат.Наскоро гледах един,който имаше фунция за автоматично настройване на яркоста,според околното осветление,Куриозът беше,че ако го оставиш на пълна тъмнина,му влияеше самата яркост на дисплея.Т.е. предават по телевизията светла сцена,автоматиката засича грешно,че околната среда в стаята по-светла и вдига яркоста.На тъмен кадър ставаше обратно,затъмнява се яркоста на картината.Резултатът беше светлите кадри,светват още повече,за да ти ослепяват очите,а тъмните кадри,още преди да ти се приспособят очите в тъмното,ги затъмняват още повече,така че едва се вижда картината.

Благодаря за информацията. Доста съм бос на тема телевизори и не иска да си взема нещо което няма да използвам :) . Значи да се отказвам като цяло от Филипс за телевизор 😀.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гледане от 3метра най- малко 50инча тв. По-големи са човеците.:)) А и не казваш какъв ти е бюджета?

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, valseat написа:

За гледане от 3метра най- малко 50инча тв. По-големи са човеците.:)) А и не казваш какъв ти е бюджета?

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Разполагам с макс 800-900лв ако си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набиваш се в чужда тема. Можеше да ползваш търсачката. Примерно https://www.kaldata.com/forums/topic/271422-мнения-за-смарт-tv-philips-32pfs5362-12-smart-fhd-led-tv/ И още поне 50 подобни теми. При опит за продължаване на дискусията не от първоначалния автор ще бъде отцепено в нова тема. Нищо общи ни като бюджет, нито размер, нито нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да отвярям нова тема за едно питане,за това писах тук. Ще потърсят в търсачката,благодаря все пак :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да гледаш  картина с хубав образ... засега няма по-добро от оледа. Аз имам такъв. Ще ти падне шапката как се виждат  определени uhd канали. Тези които ти казват,че не вижда  хубаво на 4к каналите....  ми ги дай на мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, категорично се спрях на LG даже го поръчах тоя модел но ми го докараха със счупена матрица. По кашона никакви следи от удар видимо нищо и на самото тв. Разопаковам го аз сложих стойката и като го пуснах лошо ми стана, минах през всички цветове на дъгата. Та върнах го де и сега се чудя дали пак тоя да купувам или OLED65BPLA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...