Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Angel Palchev

Трябва ли да преинсталирам уиндолс след смяна на видеокарта

Препоръчан отговор

Трябва ли да преинсталирам уиндолс след смяна на видеокарта?Сега съм с hd 7770 1GB и мисля да сменям на gtx 1050 2gb или hd 7970 3gb.Дайте препоръка и мнение!Та трябва ли да преинсталирам уиндолса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистват се старите видео драйвери с DDU и се инсталират нови за новата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD 7970 изобщо не ти я препоръчвам. Ще ти трябва доста мощно захранване с допълнителни конектори, гореща е и вече много стара видеокарта, която е спряна от поддръжка. С новите игри може да имаш проблеми, а някои изобщо няма да можеш да ги подкараш. От друга страна GT 1050 е по-слаба, но се захранва само от PCI-E слота, също така поддържа и хардуерно ускорение на 4K. Единствено ако си със стар монитор, който няма DVI/HDMI, ще трябва да си вземеш активен преходник към VGA.

Сега погледнах драйвери, все още се поддържа видеокартата, но няма гаранция, че толкова стара видеокарта ще работи както трябва, също така не се знае колко време ще изкара, едва ли ще я вземеш с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

HD 7970 изобщо не ти я препоръчвам. Ще ти трябва доста мощно захранване с допълнителни конектори, гореща е и вече много стара видеокарта, която е спряна от поддръжка. С новите игри може да имаш проблеми, а някои изобщо няма да можеш да ги подкараш. От друга страна GT 1050 е по-слаба, но се захранва само от PCI-E слота, също така поддържа и хардуерно ускорение на 4K. Единствено ако си със стар монитор, който няма DVI/HDMI, ще трябва да си вземеш активен преходник към VGA.

Сега погледнах драйвери, все още се поддържа видеокартата, но няма гаранция, че толкова стара видеокарта ще работи както трябва, също така не се знае колко време ще изкара, едва ли ще я вземеш с гаранция.

Много благодаря за мнението,но трябва ли да преинсталирам уиндолса след смяна на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък трябва. Това задължава и спокойно можеш да пропуснеш. Просто деинсталирай драйверите на старата карта. Чисти регистри, кап-файлове и всичкия подобен ритуал в прозорци. Изключи машината. Инсталирай новата. Включи машината. Инсталирай драйверите на новата. Край.

Ако преинсталираш започваш на чист лист и затриваш всичката шлака останала от старите прозорци.
Избирай сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно какъв windows ползваш. Аз съм ползвал windows 10 от лаптоп на десктоп без да преинсталирам и всичко си работеше перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Profruit написа:

Чак пък трябва. Това задължава и спокойно можеш да пропуснеш. Просто деинсталирай драйверите на старата карта. Чисти регистри, кап-файлове и всичкия подобен ритуал в прозорци. Изключи машината. Инсталирай новата. Включи машината. Инсталирай драйверите на новата. Край.

Ако преинсталираш започваш на чист лист и затриваш всичката шлака останала от старите прозорци.
Избирай сам.

Много благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Здравейте!
      Купих си компютър,но без видеокарта.
      Компютърът е със следните х-ки:
      I5 4460 3,2Ghz
      8gb ram
      H81М дъно
      450W захранване
      Сега компютърът е само с вградената видеокарта на процесора.
      Трябва ми видеокарта, за да играя игри от калибъра на Paldins,CS:GO,Fortnite  и т.н.
      Благодаря ви предварително.
      Извинявам се за правописните грешки,защото бързам.

• от SofiaFire
      Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.
      Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.
      След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви
    • от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от oic
      Здравейте.
      Наскоро сменях кабела свързващ видеокартата с монитора (DVI със HDMI). Кабела е тестван и работи коректно. Смяната на кабела също нямаше ефект.
      И след като се го смених забелязах един много странен проблем. Екрана премигва става черен за секунда (все едно търси резолюцията) при пускане на видео файл на Potplayer и вградения в Windows 10 видео плеър (Movies and TV)
      Това го прави не на всички файлове. Също видео снимано с G85 (на mp4) е наличен същият проблем. Видео картата е свързана освен с монитор и с телевизор (които са 1080p)
      Но, проблема се появява само и единствено на монитора. След не дълго търсене, решението е в настройка на видеокартата:
      Извиква се контрол панела на видео картата с десен бутон на десктопа: NVIDIA Control Panel
      В настройките на NVDIA Control Panel/ Display/Adjust Desktop Color Settings/скролиране по надолу на страницата Content type reported to the display , избира се от падащото меню Desktop programs/ Apply
      Воала.
      П.П. Възможно е и да е проблем от Windows 10 (ъпдейт, счупен драйвер и т.н.).  Но с тази настройка всичко работи добре.
    • от Raze
      Ето какви видеокарти според Steam ползва средния потребител през годините до сега:

• Дарение

• Добави ново...