Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Optium

Забраняване на вграден стар драйвер в BIOS и удостоверяването на нов ?

Препоръчан отговор

Днес взех модела TP-Link Archer T4U който фигурира в списъка на софтуера на фирмата, като съвместим

с програмата ми CoomVier for WI-FI 7.1.795. Той е двубандов и е най-евтин из между другите му "събратя от списъка",

защото струва само 46 лева. Останалите като:

1./ Edimax EW-7822UAC е 176 лева

2./ EnGenius EUB 1200 AC е 161.94 лева

3./ ASUS USB-AC68 е 134.94 лева

Драйверът го инсталирах на компютъра с помощта на диск и същия се настани удобно 

между програмите в директорията Program Files (x86). Той е с разширение .ini:

[InstallInfo]
DEVICE_ID=USB\VID_2357&PID_0115
Supplier=2
DeviceName=TP-Link Archer T4U Driver
DeviceGUID={4805DC86-DEBF-4A5C-B9C4-291FA6441548}
InstallPath=C:\Program Files (x86)\TP-Link\TP-Link Archer T4U Driver
WPSToolGUID={685EFF87-B126-49E4-8213-70C56625C5B5}
DevconName=devAMD64.exe
InstFileTempPath=C:\Users\toshiba\AppData\Local\TP-Link\TP-Link Archer T4U Driver

Когато адаптера е включен към компютъра посредством USB /той се вижда в Диспечера на устройсвото /,

но когато го махна от компютъра, същия изчезва от там.

При включено положение мрежовия адаптер образува нова WI-FI мрежа под названието: 

WI-FI 2 /редом до старата мрежа WI-FI1/

Но новият инсталиран драйвер на TP-LINK ARCHER T4U програмата все още не може да го открие

и фиксира посредством допълнителната ми мрежа WI-FI 2 , за да може и тя /програмата/

най-сетне да се включи и заработи !?

В инструкцията и се предлага стария драйвер да се ИЗТРИЕ, но аз не смея да направа това

/защото ме е страх/, че това ще окаже НЕБЛАГОПРИЯТНИ последствия след себе си.

Опасявам се че ще се наруши по този начин работата на компютъра ми и домашната ми WI-FI мрежа,

подържана с години от рутера ми LevelOne - 6003 ? 

Тук във форума ми предложиха да забраня стария драйвер Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54 Mbps USB 2.0

и да инсталирам новия, но как да стане това безопасно ? 

Преди това направих опит да забраня стария драйвер от Диспечера на устройството,

но дори след премахването му от там  /програмата изобщо не забеляза отсъствито му /

и не индексира новия драйвер на TP Link Archer T4UH при влючено в лаптопа USB ?

Нещо не се прави така, както трябва !?

В Интернет пространството намерих следните инструкции, но коя от тях да ползувам:

Начини за активиране на Мрежова карта в BIOS

Инсталиране /ръчно/ на драйвер на TP Link

Тук е пък общото описание на CoomView for WI-FI и инструкцията ми от нея в интерфейса и

свързана с инсталацията на драйвера:
https://1drv.ms/u/s!AtP7ahqg46yXZ4jHuWvma2aTvAg?e=ot5mak

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и се очакваше освен да омажеш ОС, друго няма да постигнеш! Какви драйвери в Program Files те гонят? Инсталирал си някакъв ненужен софтуер и кой знае какво още.... И естетествено, когато мрежовата карта не включена в компа, няма да се вижда този хардуер в Device Manager! Нито пък драйвери се инсталират в BIOS :)

Влез в BIOS и забрани вградената WiFi карта и токова! Деинсталирай от Control Panel-a всички излишни боклуци, свързани с USB картата! А споменатата програма не работи със стоковите драйвъри, а инсталира собствен драйвърен пакет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, street racer написа:

Какви драйвери в Program Files те гонят? 

Не съм казал че драйверите са в директорията Program Files (x86),

а че там се настани "папка" с името на мрежовия адаптер след инсталацията

от съдържанието на диска в кутията на адаптера !

Освен това онзи ден всички от форума "ревнахте" срещу мен че с подобен стар драйвер от 2012 година

програмата никога няма да тръгне !?

За това взех този адаптер от списъка публикуван от разработчиците на тази програма ?

Не знам тука пък, къде е проблема в този случай . . . 

Direktoriya.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Optium написа:

ами ти освен драйвър си качил и програма за адаптера, а тя не ти трябва
не знам защо си я качил
трябваше просто от диспечера на устройствата ... от файлът .inf, да си инсталираш само драйвъра
и програмата CommView, по време на инсталация ти дава опция за съвместна работа на двата драйвъра 
направи справка в нета, защото може и да греша...тъй де, това дето съм го написал е по спомен от преди 5-10 години 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Optium написа:

Освен това онзи ден всички от форума "ревнахте" срещу мен че с подобен стар драйвер от 2012 година

програмата никога няма да тръгне !?

Никой не ти е говорил за драйвъри, а за стар хардуер!

преди 14 минути, Optium написа:

Това е станало, защото нямаш идея, как се инсталират драйвъри за хардуер

преди 16 минути, Optium написа:

Не знам тука пък, къде е проблема в този случай . .

Проблема е в ЗКУ

ПС: Цитирания софтуер си работи прекрасно (поне демо версията), но аз не бих дал 900 лв., за подобно нещо, при условие, че 90% от информацията, която дава може да се види по друг начин, без да товаря компа си с излишни боклуци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

ами ти освен драйвър си качил и програма за адаптера, а тя не ти трябва
не знам защо си я качил
трябваше просто от диспечера на устройствата ... от файлът .inf, да си инсталираш само драйвъра
и програмата CommView, по време на инсталация ти дава опция за съвместна работа на двата драйвъра 
направи справка в нета, защото може и да греша...тъй де, това дето съм го написал е по спомен от преди 5-10 години 

Качил съм я защото умниците от JAR computers ми дадоха тези инструкции !?

Сега вие след като не сте на тяхното "ниво", ми кажете какво да правя и как да излеза от тази каша . . .

Kutiya_s_mrezhov_adapter.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@street racer, @Optium сиу мисли, че като ползва comview и ще му се покаже веднага ключт за всяка мрежа...
@Optium, коя хардуерна версия е адаптера? Ето линк за V1
https://www.tp-link.com/us/support/download/archer-t4u/v1/#Driver

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Optium написа:

Явно не си разбрал инструкциите.....да не говорим, че инсталационния Wizard, дава възможност за избор какво и как да се инсталира

преди 5 минути, Optium написа:

Сега вие след като не сте на тяхното "ниво", ми кажете какво да правя . . .

Най добре ще е да спреш да се занимаваш с неща, които не разбираш - особено с компютри!

преди 6 минути, DarkEdge написа:

@street racer, @Optium сиу мисли, че като ползва comview и ще му се покаже веднага ключт за всяка мрежа...

Аааа, баси как не се сетих, че било толкова лесно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Optium написа:

Сега вие след като не сте на тяхното "ниво", ми кажете какво да правя . . .

ами те са ти дали инструкции за ползване на софтуера
а в този случай,на теб софтуер не ти трябва
значи, за да не направиш грешка, включи адаптера, инсталирай драйвър и едва тогава  си инсталирай програмата за прихващане на пакети,като по време на инсталация, трябва да избереш опцията за съвместна работа на драйвърите
и честно да си кажа, не знам какво ще ги правиш тези прихванати пакети, за да ти дам  адекватен съвет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

включи адаптера, инсталирай драйвър

Азз, пък, си мислех, че обикновено редът е обратен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Проверих на баркода - версията е №3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаптера закупен от теб е хубав и добър. Особено, ако беше версия 3, а твоя мисля е версия 1. На него е написана версията. Ти основно не обръщаш внимание на това, което ти се пише а действаш като талибан! Не зная колко пъти вече колегата ти е написал нещо много важно. Сега ще ти го копирам:

"А споменатата програма не работи със стоковите драйвъри, а инсталира собствен драйвърен пакет"

Много ясно ти е обяснена процедурата и в старата и в тази тема с кратки изречения. Дръндю те пита за какво си инсталирал целият диск, когато ти трябва само драйвера. Аз се досещам и всички останали. Защото самия дисk към адаптера е автостартиращ и ти само натискаш NEXT. При положение че програмата е платена и струва толкова пари, обикновено трябва да си наясно, че в твоя случай, последната няма да изпълнява нужните функции и най вече на теб под никакъв повод не ти е необходима на компютъра, защото това, което последната може да ти покаже, въобще няма да можеш да го разбереш и ползваш.   

От снимката ти съдя, че си купил адаптер  с версия 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, DarkEdge написа:

аве обратен е за тези дето знаят как се прави
аз се опитвам да влеза под кожата му...тъй де, дън са обърка с инсталациите
щот му требе включен адаптер за програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Забраняване на вграден стар драйвер в BIOS и удостоверяването на нов ?

1. В BIOS не се вграждат драйвъри
2. Драйвър не се удостоверява.

Проверих на баркода - версията е №3

Няма такава версия №3 - може да е V3
Драйвър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

значи, за да не направиш грешка, включи адаптера, инсталирай драйвър и едва тогава  си инсталирай програмата за прихващане на пакети,като по време на инсталация, трябва да избереш опцията за съвместна работа на драйвърите
и честно да си кажа, не знам какво ще ги правиш тези прихванати пакети, за да ти дам  адекватен съвет

Според вас тогава трябва да си изтрия и презапиша отново програмата, за да може тя да прихване новия драйвер . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

аве

Като забоде контролера преди драйвъра, диспечерът ще изпищи, че няма дарайвър и хептен ще го ошшашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Като забоде контролера преди драйвъра, диспечерът ще изпищи, че няма дарайвър и хептен ще го ошшашка!

Сега ще ви помоля вас, като най-умен да ми кажете обстойно как да постъпя,

за да приключим с темата защото вече ще откача . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според вас тогава трябва да си изтрия и презапиша отново програмата, за да може тя да прихване новия драйвер . . .

деинсталира се, не се трие

преди 1 минута, DarkEdge написа:

ами именно това искам да му покаже, за да може да го инсталира от диспечера на устройствата
щот знам ли го какъв файл ще захапе да инсталира...очаквам всякакви изненади

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш драйвъра, разопаковаш в папка, влизаш в нея и стартираш с администраторски права инсталатора. Като завърши инсталирането, забожддаш адаптера и чакаш да съобщи, че инсталиането на устройството е завършило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук написаното не се отнася към никой но да вметна. По време на социализма в България, бившите партийни функционери и партийни величия изглеждаха точно като нашият приятел. Хора със чугунени глави.Поради тази основна причина дойдохме до това положение от речите на Живков - Тази година полупроводници, а догодина ще сътворите цели проводници. Чукове - отсякъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Optium написа:

да може тя да прихване новия драйвер

Прихващат се заразни болести. Драйвъри не се прихващат.
@Optium, на теб ти трябва едногодишен курс по компютърна грамотност. Пишеш пълнни глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CommView си работи и БЕЗ ИНСТАЛИРАН СТОКОВ ДРАЙВЪР, като с нищо не нарушава нормалната работа на съответния NIC! Пробната версия (без регистрация) не прави нищо, освен да прихване пакетите, през съответния NIC - няма филтри, не дава инфо за сорс-а на пакета (само IP от LAN) и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Optium написа:

От тук ли да сваля драйвера за версия 3:

"http://static.tp-link.com/2018/201811/20181109/Archer%20T4U(USEU)_V3_181023_Win.zip" on this server.

Драйверът се намира на диска, който е към адаптера. Озаглавен е DRIVER. Лошото при теб е, че нищо няма да направиш освен че си похарчил някой лев за адаптера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

CommView си работи и БЕЗ ИНСТАЛИРАН СТОКОВ ДРАЙВЪР, като с нищо не нарушава нормалната работа на съответния NIC! Пробната версия (без регистрация) не прави нищо, освен да прихване пакетите, през съответния NIC - няма филтри, не дава инфо за сорс-а на пакета (само IP от LAN) и т.н

Кой ви каза че е пробна версия, тя е с регистрация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...