Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Показва ли някъде колко часа работа има, брой включвания и т.н. И информацията в лаптопа ли се пази или се инсталира нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контролера на SSD-то си ги пише тея неща в регистрите за S.M.A.R.T статуса в самото SSD.

Всъщност за SSD са по важни не колко часа е работило, а колко терабайта е записало вече и какво е износването на флаш паметите,

но не всички контролери записват тези данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тегля някоя от тези? Коя би ми препоръчал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Michigan111 написа:

Искам да знам колко е работило ссд, на нов лаптоп, който се оказа работил.  

И какво от това ако знаеш колко е работило?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Емил Костов написа:

И какво от това ако знаеш колко е работило?

За обща култура.

И естествено, ако е работил немалко, ще им го върна.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Michigan111 написа:

За обща култура.

И естествено, ако е работил немалко, ще им го върна.  

Всичко е божа работа. Може да е работил с часове и да работи, може да си го купил току що и да умре. Точно преди 2 месеца имах подобна случка. А и не вярвай на такива програми. Всичко е относително. Има ли гаранция добре. Няма ли гаранция е на твой риск. Това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Всичко е божа работа. Може да е работил с часове и да работи, може да си го купил току що и да умре. Точно преди 2 месеца имах подобна случка. А и не вярвай на такива програми. Всичко е относително. Има ли гаранция добре. Няма ли гаранция е на твой риск. Това е!

Абе ако е работил с часове добре, ама да не е работил с дни, седмици.... според hp гаранцията е стартирала преди 7 месеца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Танер Заит Расим написа:

МиЧ Бюкюнън от къде купи машинката :D

Опитваш се да се правиш на умен, или? 

2 коментара,  и двата без смисъл.  За моабети и вечеринки си има раздел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Опитваш се да се правиш на умен, или? 

2 коментара,  и двата без смисъл.  За моабети и вечеринки си има раздел. 

Въпросите ми са основателни.

Има значение от коя компания си купуваш!
Има значени и класът устройство и серия която си купуваш!

Ако доставчикът ти е съмнителен е нормално да се съмняваш.

Не че нещо ама щом ти задаваш подобен въпрос а аз отговарям очевидно е че съм по компетентен. 

Май не ти хареса закачката ми с Мич.

Нали помниш Мич от спасители на плажа?

Нещо да не се обиди?

Кино псевдонимът който ти лепнах е холивудска звезда от старата школа..

Абе вие юзърите много сте се изнежили тук, грам чувство за хумор нямате.

Ако искаш професионализъм го потърси в професионална компания, във форум няма да срещнеш такова.

Не забравяй че тук се помага безвъзмездно.

Не се дръж като ощипана ученичка ..
;)
;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Танер Заит Расим написа:

Не че нещо ама щом ти задаваш подобен въпрос а аз отговарям очевидно е че съм по компетентен. 

Честно казано не виждам да си особено компетентен. В спама може би да, но по темата не. 

Въпроса ми е конкретен и няма никакво значение от кого е купен лаптопа.  Нямам намерение да правя антиреклама на никого, нито да обсъждам търговци, а да разбера каквото ми е необходимо и да направя информиран избор. 

И дали ще ме наречеш мич, рич или фич ми е все тая,  пишейки глупости единствено потвърждаваш "компетентноста си" . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Michigan111 написа:

Честно казано не виждам да си особено компетентен. В спама може би да, но по темата не. 

Въпроса ми е конкретен и няма никакво значение от кого е купен лаптопа.  Нямам намерение да правя антиреклама на никого, нито да обсъждам търговци, а да разбера каквото ми е необходимо и да направя информиран избор. 

И дали ще ме наречеш мич, рич или фич ми е все тая,  пишейки глупости единствено потвърждаваш "компетентноста си" . 

Ами разбери си тогава :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Michigan111 написа:

Абе ако е работил с часове добре, ама да не е работил с дни, седмици.... според hp гаранцията е стартирала преди 7 месеца. 

Ами аз си купих хард диск преди 1 година от EMAG. Не бях го включвал 8 месеца. Така си стоеше в кутията. Наложи се да го пусна и греда. Чу се само едно цъкане и машината блокира. Ако SSD е SLC може и да си заслужава да слагаш подобни програми, но ако е TLC задължително го вземаш ако има гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Ами аз си купих хард диск преди 1 година от EMAG. Не бях го включвал 8 месеца. Така си стоеше в кутията. Наложи се да го пусна и греда. Чу се само едно цъкане и машината блокира. Ако SSD е SLC може и да си заслужава да слагаш подобни програми, но ако е TLC задължително го вземаш ако има гаранция. 

За ssd единственото, което знам е, че е nvme,  до там са ми познанията.  А историята му искам да знам, за да знам колко е работил целия лаптоп, иначе самото ssd ,доколкото разбрах, има дълъг живот.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Michigan111 написа:

За ssd единственото, което знам е, че е nvme,  до там са ми познанията.  А историята му искам да знам, за да знам колко е работил целия лаптоп, иначе самото ssd ,доколкото разбрах, има дълъг живот.  

Тези дискове не се развалят от часове работа а от броя записи на блок. А се съмнявам тази информация да може лесно да се излече

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Michigan111 написа:

Ето разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-Z е твоята програма. Безплатна, не се инсталира. Показва време, записани данни и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

Тези дискове не се развалят от часове работа а от броя записи на блок. А се съмнявам тази информация да може лесно да се излече

:offtopic_s:
Теб те издирвам от години, можеш ли да ми пратиш ликедин профила си, да те добавя ^^.

Да ти се похваля подкарах си VOIP, IPTV, WEB, VPN сървъри и много други услуги под Микрософт и Linux сървъри. 

Няма да те питам нищо ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Танер Заит Расим написа:

:offtopic_s:
Теб те издирвам от години, можеш ли да ми пратиш ликедин профила си, да те добавя ^^.

Да ти се похваля подкарах си VOIP, IPTV, WEB, VPN сървъри и много други услуги под Микрософт и Linux сървъри. 

Няма да те питам нищо ^^

Капитанът е ЛЕГЕНДА. Има толкоз знания и умения, които трябва да сподели!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Капитанът е ЛЕГЕНДА. Има толкоз знания и умения, които трябва да сподели!!!

Знам знам ама не е приятно да му пишат и да го питат кое как се пуска нали ^^

Да го имаш в кръга си от контакти е ценно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Танер Заит Расим написа:

Знам знам ама не е приятно да му пишат и да го питат кое как се пуска нали ^^

Да го имаш в кръга си от контакти е ценно :)

Не, че ми е работа да му се мешам в живота, но трябва да ги предаде. Длъжен е, колкото и да не му се иска! Че иначе изчезваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...