Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Детелин Василев Кирчев

Преинсталирах си Уиндоус 10-ката а не ми дава да го ъпдейтна , защо ???

Препоръчан отговор

Преинсталирах си компа .... 
искам да инсталирам драйверите .... 
слагам оригиналния диск .... казва тази опарационна система не е актуална 
ОК 
значи трябва да актуализирам Уиндоус , така го разбирам 
Тръграм да актуализирам ... не ми позволява ! 
Защо ??? 

72046359_1113144735541683_2754173900551094272_n.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, да те светна, текущата политика на Микрософт с 10 е често пускане на нови билдове на една и съща ос.

Чести ъпгрейди и бързо остаряване на билд, е на скоро спират съпорта на 1803!
Има на лице 1809 с които сега работя, вече пуснаха 1903!

Моят съвет към теб е да си сложиш най новият1903!

Също така да си вземеш SSD ako още си с ретро диск!

Ако хардуера ти не е компатибъл официално с 10, сложи си една седмица или едно линуксче и кажи на Микрософт да го духа!

Ако си упорит, можеш да си свалиш ъпдейтите от ъпдейт каталога на микрософт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

Така, да те светна, текущата политика на Микрософт с 10 е често пускане на нови билдове на една и съща ос.

Чести ъпгрейди и бързо остаряване на билд, е на скоро спират съпорта на 1803!
Има на лице 1809 с които сега работя, вече пуснаха 1903!

Моят съвет към теб е да си сложиш най новият1903!

Също така да си вземеш SSD ako още си с ретро диск!

Ако хардуера ти не е компатибъл официално с 10, сложи си една седмица или едно линуксче и кажи на Микрософт да го духа!

Ако си упорит, можеш да си свалиш ъпдейтите от ъпдейт каталога на микрософт!

С ssd диск съм за Ц-то и ОС където е 
от къде да дръпна 1903 
може ли на Л.С. да ми пишеш ??

Windows 10 (1903 19H1) May 2019 Update
за това ли става дума ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сваляне:
https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
https://tb.rg-adguard.net
https://uup.rg-adguard.net

Десен клик по старт бутона и избери Command prompt(Admin) (ако няма такъв ред - десен клик по лентата за задачи и избери Taskbar settings и превключи Replace Command Prompt with Windows PowerShell и започни отначало по описанието)
В отворилия се черен прозорец постави:
net stop bits
sc config bits start= delayed-auto
net start bits

и натисни Enter

Отвори Windows Update и провери работи ли.
Ако не работи копирай и постави в черния прозорец:

net stop wuauserv
net stop cryptsvc
rd /s /q C:\Windows\SoftwareDistribution
net start cryptsvc
net start wuauserv

и натисни Enter

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Десен клик по старт бутона и избери Command prompt(Admin) (ако няма такъв ред - десен клик по лентата за задачи и избери Taskbar settings и превключи Replace Command Prompt with Windows PowerShell и започни отначало по описанието)
В отворилия се черен прозорец постави:
net stop bits
sc config bits start= delayed-auto
net start bits

и натисни Enter

Ако не работи копирак и постави в черния прозорец:

net stop wuauserv
net stop cryptsvc
net start cryptsvc
net start wuauserv

и натисни Enter

Правя флашка в момента с Windows 10 (1903 19H1) May 2019 Update 
Ще опитам УЖ с най-новата версия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

ОК 
Защо ??? 

Може да нямате свободно място на диска и за това така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Gangosa написа:

Може да нямате свободно място на диска и за това така.

Ммм, а до сега системата на какво място се е събирала? Разбира се, това не значи че няма полза да инсталира направо най-прясната версия, все пак ще спести камара с ъпдейти, но все пак ще му останат и доста излезли по-късно, така че няма да се отърве напълно. Как се чистеше папката с ъпдейтите, дето се събира всякакъв боклук, да я делне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, sliderum написа:

Ммм, а до сега системата на какво място се е събирала? Разбира се, това не значи че няма полза да инсталира направо най-прясната версия, все пак ще спести камара с ъпдейти, но все пак ще му останат и доста излезли по-късно, така че няма да се отърве напълно. Как се чистеше папката с ъпдейтите, дето се събира всякакъв боклук, да я делне.

Не, не иска да си признае, че за пореден път 10 е просто лайно!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не, не иска да си признае, че за пореден път 10 е просто лайно!!

Не, не е. Ама си иска юзърът да е опитен и да доправи работата на микромеките. Всъщност в по-новите версии, не помня от коя нататък, май имаше автоматично опразване на въпросната папка от вече инсталираните ъпдейти. Нещо такова ми се мотае между ушите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Не, не е. Ама си иска юзърът да е опитен и да доправи работата на микромеките. Всъщност в по-новите версии, не помня от коя нататък, май имаше автоматично опразване на въпросната папка от вече инсталираните ъпдейти. Нещо такова ми се мотае между ушите.

Е точно това се опитвам да Ви кажа на всички тук, които имате умения и знания. Обиновения потребител идея си няма за какво говорите, той не иска да има такива проблеми. Иска всичко да му работи и да си цъка с мишката. След Windows 7 глупаците от Майкртософт така и не го разбраха! И затова резултатът е такъв.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

ОК 
Защо ??? 

Може диска , който слагате с драйвъри не е за уиндоус 10 а за друг за това така се получава. Пробвайте да сложите драйвърите както му е реда а не да разчитате на оригиналните. Или най лесно погледнета за коя операц. с-ма са предназначени тея драйвъри и ако е различна от 10 слагайте нея.

Също може десятката , която сте зложили да е турска и да са и одрязали оная работа и за това да е ограничена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Ще опитам УЖ с най-новата версия 

Ако вече си инсталирал програми/игри, можеш да надградиш системата си с надграждане на Windows направо от Windows, а не със зареждане на системата от флашката:
1. Стартираш от флашката файла setup.exe и следваш съветника, като избираш да се запазят личните файлове и настройки
или
2. Стартираш от флашката от папка sources файла setupprep.exe и следваш съветника, като избираш да се запазят личните файлове и настройки
@Gangosa, може, може, може - а, вземи погледни грешката (0x80240fff) и да се свърши с генерирането на нерелевантни предложения, моля!

преди 7 часа, sliderum написа:

Как се чистеше папката с ъпдейтите,

Единият вариант е със скрипт и съм го показал горе:

преди 7 часа, DarkEdge написа:

net stop wuauserv
net stop cryptsvc
net start cryptsvc
net start wuauserv

и натисни Enter

Другият вариант е с помощта на cleanmgr - стартира се първо в режим на конфигуриране -
cleanmgr /sageset 
и след това се стартира само
cleanmgr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се получава нещо подобно.Досега се ъпдейтваше Уиндоуса.Докато стигна до този 1903.Стига се до задължителния рестарт и до там.До колкото четох из нета,разбирам,че е нещо проблемен ъпдейт и не можел да се слага на доста системи.Уж се работило по отстраняването на бъга.Със следващия ъпдейт щяло да се оправи всичко.Засега стоя със стария 1803.

Untitled1.png.cbc3a5457142a864c7f87165ada19d38.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Емил Костов написа:

Е точно това се опитвам да Ви кажа на всички тук, които имате умения и знания. Обиновения потребител идея си няма за какво говорите, той не иска да има такива проблеми. Иска всичко да му работи и да си цъка с мишката.

това съм го казвал много пъти, но " линукс специалистите", не чуват
все още се работи като в миналия век...от конзола
е,  разбира се че има изключения
нещо такова като Андроид, ама разработен за десктоп, ще е едно добро решение, за да бъдат забравени микромеките и конзолата в линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bojoviki написа:

И при мен се получава нещо подобно.Досега се ъпдейтваше Уиндоуса.Докато стигна до този 1903.Стига се до задължителния рестарт и до там.До колкото четох из нета,разбирам,че е нещо проблемен ъпдейт и не можел да се слага на доста системи.Уж се работило по отстраняването на бъга.Със следващия ъпдейт щяло да се оправи всичко.Засега стоя със стария 1803.

Untitled1.png.cbc3a5457142a864c7f87165ada19d38.png

И като рестартира какво?

преди 11 часа, Емил Костов написа:

Е точно това се опитвам да Ви кажа на всички тук, които имате умения и знания. Обиновения потребител идея си няма за какво говорите, той не иска да има такива проблеми.

'ми тогава да затворят и автосервизите?
Както е казал народът:"Козата си сака пръч"
Няма такова нещо като перфектна универсална система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

И като рестартира какво?

Ами просто стига до някакъв процент(около 50-60)и се рестартирва.Изчезва ми съобщението за ъпдейт в трея.И след ден или няколко часа ми излиза наново,инсталира се ,рестартирва се и до там.Така е от няколко седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай:
Десен клик по Старт бутона, избери Run, в полето напиши control и натисни Enter, кликни Troubleshooting >Fix problems with Windows Update и следвай съветника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bojoviki написа:

Ами просто стига до някакъв процент(около 50-60)и се рестартирва.Изчезва ми съобщението за ъпдейт в трея.И след ден или няколко часа ми излиза наново,инсталира се ,рестартирва се и до там.Така е от няколко седмици.

Случайно да си със SSD диск. Може да изглежда странно, ама има модели с мизерен буфер и като се препълни следват странни изпълнения. Най-често е падане на скоростта на запис, но може да стават и други мизерии. Има и модели, от по-евтините,  които не се се препоръчва и особено голямо дневно натоварване и докато на средното качество модели, се дава като достижимо нещо от рода на 100+ГБ запис/презапис дневно(четенето не се брои) може за евтините малообемни, ограничението да е по-ниско и една преинсталация на 10-ка, с все разните ъпдейти да прекрачва нормата. Тия всичките писания, са просто някаква догадка, нищо няма което да ме води в темата към нея. Просто чисто предположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

Пробвай:
Десен клик по Старт бутона, избери Run, в полето напиши control и натисни Enter, кликни Troubleshooting >Fix problems with Windows Update и следвай съветника

Благодаря,ама пак започна всичко отново.След фиксиране на грешки при ъпдейта се рестартира и излезе съобщени за нов ъпдейт 1903.Сега отново го тегли и инсталира.После отново ще последва рестарт.

Untitled1.png.5e5beed4dd4bdf0467dffd30f4141a21.png

преди 10 минути, sliderum написа:

Случайно да си със SSD диск. Може да изглежда странно, ама има модели с мизерен буфер и като се препълни следват странни изпълнения. Най-често е падане на скоростта на запис, но може да стават и други мизерии. Има и модели, от по-евтините,  които не се се препоръчва и особено голямо дневно натоварване и докато на средното качество модели, се дава като достижимо нещо от рода на 100+ГБ запис/презапис дневно(четенето не се брои) може за евтините малообемни, ограничението да е по-ниско и една преинсталация на 10-ка, с все разните ъпдейти да прекрачва нормата. Тия всичките писания, са просто някаква догадка, нищо няма което да ме води в темата към нея. Просто чисто предположение.

Да.Samsung EVO 250 gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно са те посъветвали по-горе инсталирай си чисто копие на Windows 10 x64 1903.

Относно обновлението, преминах от 1803 на 1903, преди няколко месеца със инструмента за обновяване на ОС (MS).

(натиска се Актуализирай сега).

Работи си без проблем.  Даже инсталирах някой друг ъпдейт след това.

Само спрях автоматичноно обновление на ОС, само със проверка за обновление/update

П.П. Изчаквам проблема ъпдейта на не-работещите принтери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bojoviki написа:

Да.Samsung EVO 256gb.

От коя серия, 850, 860 SATA , mSATA,  M.2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

Относно обновлението, преминах от 1803 на 1903, преди няколко месеца със инструмента за обновяване на ОС (MS).

(натиска се Актуализирай сега).

Работи си без проблем.  Даже инсталирах някой друг ъпдейт след това.

Сега се тегли exe-то.Но мисля,че преди го бях пробвал и без резултат

преди 2 минути, sliderum написа:

От коя серия, 850, 860?

970

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bojoviki написа:

Сега се тегли exe-то.Но мисля,че преди го бях пробвал и без резултат

970

Ох, значи не би трябвало да има проблеми от предположените от мен естества...Може би...Но да попитам последно, какви са му температурите когато се стигне до проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Ох, значи не би трябвало да има проблеми от предположените от мен естества...Може би...Но да попитам последно, какви са му температурите когато се стигне до проблема?

Не съм сигурен как мога да ги хвана при рестартирването,явно там се чупи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, bojoviki написа:

После отново ще последва рестарт.

Айде да оставиш ясновидката в килера за малко, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...