Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bazrud

Избор на нови компоненти със запазване на някои от старите

Препоръчан отговор

Здравейте!

Идва време за смяна на компа и ми е нужна отново помощта Ви! Конфигурацията е по-бюджетно ориентирана около 650 лв.

Ще запазя: 

1.  Захранване - Super Flower Leadex II 650W 80+ Gold
  2. Видеокарта - MSI GeForce GTX 1060 Armor 6 GB
  3. HDD WD Black 1 TB
  4. Cooler Master Elite 431 Plus 

Искам да купя:

1. Процесор Intel Core i5-9400F - за 300 лева не виждам по добър от него в игрите. (AMD Ryzen 5 3600 e 400 лв.)
  2. Дъно - обърках се в избора, гледам В360, В365, Н370 и Z370 (заради възможността паметта да работи на по-високи честоти въпреки, че ползата в игрите не е голяма). Трябва ми най-доброто за процесора Цена/Качество по възможност с USB 3.1
  3. RAM 16 GB           - според намаленията през черния петък, моля да ме ориентирате за кои модели да следя. Един въпрос: Ако взема памет на 3000 MHz и смъкна до 2666 ще падне ли и латенцията?
  4. SSD 120/240 GB - според намаленията през черния петък, моля да ме ориентирате за кои модели да следя.

Допълнително извън бюджета:

1. Arctic Freezer 34 Duo Red eSports ако има по-добър от него до 70лв. приемам предложения.

Целта е домашен компютър за игри, резолюция 2560 х 1440, монитора ми е Dell UltraSharp U2515H

Благодаря на отзовалите се!

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се играе на по-висока резолюция, вдигни бюджета и вземи направо Ryzen 5 3600.

Който е по-добрият процесор от двата.

Ryzen 5 3600 vs. Core i5 9400F, Does Intel Offer More Value @ $150?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо обратното - на високата резолюция картата играе по-голяма роля от процесора. 1060 6GB по мое мнение е слаба за 1440p, но всичко зависи от заглавията и настройките. 9400F си е екстра за гейминг, там въпросите са с платформата. Задава се и Ryzen 5 3500(X). 2600 не е много играджийски процесор спрямо другите, но на тази резолюция няма да представлява пречка.

Един съвет към автора - вземи си поне 480-512GB SSD и помисли за нова кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PANOV съгласен съм с написаното от теб, но както написах в темата това имам и това ми трябва. Най-тежката ми игра в момента е Metro: Last Light и нямам проблеми с нея.

Моля колегите които искат да ми помогнат да пишат по темата а не да спамят. Райзен 2600 и 3600 първият няма мощност, а вторият е със 100 лева по скъп и двата коментара са излишни. Все пак благодаря за предложенията.

И отново съобразете се с точките от темата ми.

Важният избор е RAM и дъно, SSD-то може да е и на по-късен етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R5 3500X който също ще е 6 ядрен 12 нишков (модела без Х е скопен) в случай че ти се чака.

Разликата с 3600 явно ще е минимална (-100MHz) но и в цената предполагам няма да е голяма.

п.с.  АМД-то може да се сложи на дъно за 200 лв. като паметта ще работи на 3200MHz и подлежи на клок.

Пример - https://www.vario.bg/msi-b450-a-pro-max-7b86-022r

С заключения Интел не може да постигнеш кой знае какво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Разликата с 3600 явно ще е минимална (-100MHz) но и в цената предполагам няма да е голяма.

Поне според прогнозите 50$ ще е разликата, тоест около 100тина лева..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Roujin Z написа:

R5 3500X който също ще е 6 ядрен 12 нишков

Прочел си грешната новина.

6/6. Засега само за Китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирали са tpu - единствените (мисля), които са пуснали грешно инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Bazrud написа:

Райзен 2600 и 3600 първият няма мощност, а вторият е със 100 лева по скъп и двата коментара са излишни

Нямаш си понятие от "мощности", но пък правиш изказвания по въпроса...

i5-9400F vs R5 2600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z по принцип си прав за R5 3500X, но е 6/6 както казва PANOV, другото което ме притеснява за него е, че няма реални тестове в игри. Според написаното за R5 3500X ще е за предпочитане пред I5 9400F, цената ще е 15 - 30 лева по-ниска - зависи от нашите търговци. предимствата ще са в клока и паметта обаче без тестове с реални игри не вярвам сляпо на написаното. 

Ще купувам на черния петък и едва ли до тогава R5 3500X ще е в продажба, ако е дайте идея за дъно и памет за него и да попитам за разлика от по-скъпите дъна тези за около 200 лева са с пасивно охлаждане а не с вентилатор, може ли да стане проблем - прегряване изгаряне... ?

И в случай, че райзена не излезе до тогава или не е това, което се очаква ми трябва и дъно + рам за I5 9400F- остава въпроса ми В 360 или В365 , ASRock H370 Pro4 или ASRock Z370M Pro4 т.е. да търся ли възможнос паметта да е на над 2666MHz. 

До тук е задължителното за купуване, на по - късен етап ще взема:

SSD - препоръчайте ми кои са хубави

Ако има по-добър охладител Arctic Freezer 34 Duo Red eSports  до 70лв. приемам предложения.

п.п. Joss Bomon само защото четеш темата ми като дявол евангелие - не ме интересуват бенчмакове, а реални тестове с реални игри 2600 е много слаб процесор, ти като имаш такъв дръж си го и стига го пробутва на другите. I5 9400F vs R52600X и повече не ми спами темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bazrud написа:

п.п. Joss Bomon само защото четеш темата ми като дявол евангелие - не ме интересуват бенчмакове, а реални тестове с реални игри 2600 е много слаб процесор, ти като имаш такъв дръж си го и стига го пробутва на другите. I5 9400F vs R52600X и повече не ми спами темата.

Искаш бюджетно решение за 650лв., като в началото искаше 4-те компонента /дъно, процесор, памет и SSD/ да се включат в бюджета ти. Сега промени приоритетите си и махна диска, но пак си за никъде с претенции и възможности. С 9400f взимаш платформа неподлежаща на ъпгрейд, докато с 2600 ще си ползваш машината много повече години, като ще имаш възможност за ъпгрейд с 3000 и вероятно 4000 серия на Ryzen. Като гледаш клипчета, поне избирай сравнения с игрите които ще играеш, както и съответните резолюции и настройки. Продължаваш с глупавото си твърдение, че "с реални игри 2600 е много слаб процесор", а реалността е следната :

https://tekeye.uk/hardware/ryzen-5-2600-vs-core-i5-9400f

http://www.cpu-world.com/Compare/25/AMD_Ryzen_5_2600_vs_Intel_Core_i5_i5-9400F.html

Не можеш да се усетиш, че за по-малко пари ще вземеш същата производителност с незабележими реални разлики в някои игри и резолюции + SSD + възможност за ъпгрейд и клок.

И не ми казвай къде да пиша, защото нямаш никаква собственост върху темата, нито пък имаш знанията и опита, след като не можеш сам да си направиш правилната преценка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Bazrud написа:

Според написаното за R5 3500X ще е за предпочитане пред I5 9400F, цената ще е 15 - 30 лева по-ниска

Според мен бъркаш. 9400F е 300 лева, а 3500X ще е около 350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ncl написа:

Според мен бъркаш. 9400F е 300 лева, а 3500X ще е около 350.

Тук пише друго,та не знам кой бърка.https://www.kaldata.com/хардуер/стартираха-продажбите-на-6-ядрения-про-319381.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Млако - по добри са ми знанията от твоите Joss Bomon сри да спамиш и чети първо всичко написано 300 лв за процесор и около 350 за рам и дъно другото е извън бюджета, темата е моя и стига си спамил. Как във всяка тема има хора трупащи коментари само? диска и горе е последен написан и с обяснение, че ще се купува според това дали някой от евентуално предложените дискове е намален или не. За Райзен 4000 не ми обяснявай - производителите още не знаят, ти обаче знаеш.

ncl възможно е, като го пуснат ще видим засега съм за I5 9400F

Слави Маринов да това бях чел и процесора остава като вариант ако се появи преди черния петък на нашия пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9400F не е лош процесор. Ако е само за игри и се гони икономия, бих го предпочел пред другите, въпреки пристрастията ми към AMD. В случая не виждам смисъл от Z дъно. B365 дъно би трябвало да е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черни петъци, размисли и мисли... дрън дрън. Няма да се учудя, ако и въпросните 300+350лв. ги нямаш, но си мечтаеш ... Сега обърнах внимание, че темата е информативна - автора уведомява какво е решил да купи, но пък иначе се нуждаел от помощ... Щял да клоква паметта, но със заключен процесор...

Последно, виж дали 2600 е слаб, или видео картата ти е слаба за него -> https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_5_2600/GeForce_GTX_1060/0Qj0Ve8A/16/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със спамери няма да се занимавам повече, обяснил съм какво имам, какво ще взимам и какво ми е нужно, както с какъв приоритет е.

Моля колегите от форума, които имат желание да ми помогнат да ми препоръчат:

1. за I5 9400F - Дъно и РАМ
  2. за R5 3500X - Дъно и РАМ

Отделно - SSD - препоръчайте ми кои са хубави и ако има по-добър охладител Arctic Freezer 34 Duo Red eSports  до 70лв. приемам предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителят за 55 лв. е достатъчен за АМД-то. http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Freezer-34-eSports-Red-ACFRE00056A/description.html

За Интела може да вземеш и нещо за 30 лв. тъй като очевидно няма да има клок - http://nikem-bg.net/computer-components/AeroCool-CPU-Cooler-Verkho-3-Plus-ACTC-NA30310.01/

п.с. Интела може да го сложиш и на евтино дъно стига 2 слота за рам да ти вършат работа - http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-H310M-PRO-VDH-PLUS/description.html

Съответно рам на 2666MHz или според цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Joss Bomon написа:

Надявам се скоро да се появи в нашите магазини, че и дъното ми харесва,

но да попитам ако това не се получи и трябва да остана с I5 

1. Паметта ако взема на 3000 MHz а дъното поддържа до 2666 MHz - ясно ми е, че паметта ще си понижи честотата и въпросът ми е какво ще стане с латенцията?
  2. за SSD да гледам само за Самсунг ли ?
  3. охладител ще взема заради шума и ако АМД-то оправдае очакванията както показва статията с тестовете и за клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как влизаш в 650лв с дъно, процесор, охладител, памет и SSD? Отлагаш SSD и охладител за кога - ти и без това си отложил всичко. Ако ще правиш компромиси от сорта на дънна платка за 100 кинта и подобни кастрации, по-добре събери още малко пари. Доколкото разбирам, покупката е неопределена във времето, тъй че що се хабим сега да пишем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честоти и латенции за Интел-а са ти последна грижа. Каквито и да сложиш, все тая.

За ССД попита "препоръчайте ми кои са хубави" - дадох ти линк към хубави!

АМД определено имат нужда от добро охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...