Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

human1970

Как да си възстановя Таб-а Магазин в Уиндоус 10 ?

Препоръчан отговор

Здравейте! В Уиндоус 10, Като се чукне на иконката на УИНДОУС (долу вляво) освен инсталираните приложения се отварят и едни грозни квадратни или правоъгълни табове за улеснен достъп. Та един такъв таб още в началото си беше за Магазина с приложения. Оттам човек може да си инсталира някое приложение. Спомням си, че преди време го изтрих този таб, но сега искам да си го възстановя за да го ползвам. Рових и в компютъра и в интернет, но не се справям. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва се справих с Гугъл, простете за закъснението от няколко секунди, след влизането в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних описаните стъпки, но резултат няма.

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, human1970 написа:

Здравейте! В Уиндоус 10, Като се чукне на иконката на УИНДОУС (долу вляво) освен инсталираните приложения се отварят и едни грозни квадратни или правоъгълни табове за улеснен достъп. Та един такъв таб още в началото си беше за Магазина с приложения. Оттам човек може да си инсталира някое приложение. Спомням си, че преди време го изтрих този таб, но сега искам да си го възстановя за да го ползвам. Рових и в компютъра и в интернет, но не се справям. Някакви идеи?

Преинсталация!! Това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама дори не се знае дали е бил деинсталиран - най-вероятно просто му е заминала плочката от старт менюто. Възстановява се за секунди - отваряш Start, пишеш "store" и първият резултат трябва да изглежда така:

VVDwUGP.png

В секцията вдясно (и също в менюто от десен клик) ще трябва да има "Pin to Start" (или както е преведено на български) - щракваш и при следващо отваряне плочката ще се е появила някъде най-долу, и можеш да си я завлачиш обратно където искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, killchain написа:

Ама дори не се знае дали е бил деинсталиран - най-вероятно просто му е заминала плочката от старт менюто. Възстановява се за секунди - отваряш Start, пишеш "store" и първият резултат трябва да изглежда така:

VVDwUGP.png

В секцията вдясно (и също в менюто от десен клик) ще трябва да има "Pin to Start" (или както е преведено на български) - щракваш и при следващо отваряне плочката ще се е появила някъде най-долу, и можеш да си я завлачиш обратно където искаш.

Пробвах и това. Нямам Store. Ако има вариант от някъде да се изтегли и инсталира - добре. Нямам намерение да си играя да преинсталирам Уиндоус-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново се разрових в интернет и реших проблема. Хората са измислили лесен вариант за ресетване на приложението, след което всичко си дойде на мястото:

https://www.tenforums.com/tutorials/15057-clear-reset-store-cache-windows-10-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, human1970 написа:

Отново се разрових в интернет и реших проблема. Хората са измислили лесен вариант за ресетване на приложението, след което всичко си дойде на мястото:

https://www.tenforums.com/tutorials/15057-clear-reset-store-cache-windows-10-a.html

Не знам какво сте открили, след като на линка който съм дал, една от стъпките в начините за оправяне не проблема изисква рисет. Явно не сте ги следвали както е описано на сайта.

image.png.7b638e85f062163763daaba55db665c5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

Не знам какво сте открили, след като на линка който съм дал, една от стъпките в начините за оправяне не проблема изисква рисет. Явно не сте ги следвали както е описано на сайта.

image.png.7b638e85f062163763daaba55db665c5.png

На тази страница май нямаше нищо споменато за WSReset (а в някои случаи той си работи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, killchain написа:

На тази страница май нямаше нищо споменато за WSReset (а в някои случаи той си работи).

Няма май, всичко което си е на страницата, си е там от година и половина. Рисета чисти настройките и записа и на допълнителните действия на юзера, пазени в кеша, с това приложение, примерно изтриването на плочката, което е прието като съзнателен избор на юзера и се пази и възпроизвежда и след реинсталация, ако не е направен рисет до фабричните настройки.  Поне аз така знам, ако греша нека ме поправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не оспорвам, но следвайки горепосочените стъпки на примера се появява Сторе. При мен обаче не се появи (сякаш въобще го няма). аз затова и писах тогава - Ако има вариант от къде да се изтегли и инсталира.

От друга страна (логически погледнато) няма как да ресетвам нещо дето ми го няма на компа.

Както и да е. Много благодаря за отзивчивостта и помощта! Важното е, че да пореден път проблемите се решават едва след и с помощта на форума на Калдата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...