Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Исках да си купя sony a7iii, но не мога да обърна екрана му. Можете ли да ми предложите друга камера за 4К видео. Благодаря от сега /извинявам се за грешки не знам бълг.ез./

SM-G390F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За професионални цели ли? Ако не е за професионални цели, ето известен брой телефони, които могат да снимат в 4К формат и са на достъпна цена. Тъкмо ще си смените настоящият телефон, или ще го заместите поне в допълнителните дейности, а него ще оставите само, или основно за разговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За професионални цели ли? Ако не е за професионални цели, ето известен брой телефони, които могат да снимат в 4К формат и са на достъпна цена. Тъкмо ще си смените настоящият телефон, или ще го заместите поне в допълнителните дейности, а него ще оставите само, или основно за разговори.
За проф. Цели ми трябва ще си отворя канал в ютуб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може още малко подсказка.  Професионални цели и Ютюб канал. Как се съчетават при Вас?  Наистина ли имате основание да търсите толкова висока резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Ако може още малко подсказка.  Професионални цели и Ютюб канал. Как се съчетават при Вас?  Наистина ли имате основание да търсите толкова висока резолюция?
Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не желаете телефон, има два варианта, които все още са по-евтини. Нормална камера, която да снима в 4К, може да си обръща дисплея, ако не се лъжа.  Най-евтиният, екшън  камера от типа на GoPro 4k, има наистина евтини модели от други марки, по-евтини и от телефоните в списъка в предишният коментар, не могат да си обръщат дисплеите, но пък това изискване ми е още по-странно от останалите. Ако все пак непременно държите да е камера от типа на sony a7iii , т  обикновено някой настоява на нещо толкова определено, вследствие на съвет от някой, който го е навил, че така трябва непременно. Тогава определете бюджет, който сте готов да похарчите и от къде ще купувате. Ако сте в Турция, не знам как стои точно въпроса с купуването от ЕС магазини, мита, данъци, доставки и прочие.  Но все пак трябва посочен бюджет за покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни специално Panasonic G90/G80/G7. 

И други mirrorless/безогледални камери, на производителите Sony, Panasonic, Canon. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седни и си направи един хубав списък с това, което търсиш. Бързо-бързо ще се усетиш, че далеч не ти трябва само видеокамера/фотоапарат. Ако смяташ, че липсата на въртящ се дисплей те спира, значи най-вероятно това е първият апарат, който си погледнал, и това е най-очевидното нещо, което си забелязал. На първо четене освен камера/апарат, ще ти трябват следните неща:

• статив за апарата
  • постоянно осветление, клапи, рефлектори (и също стативи за всичко това)
  • микрофон

Ако те притеснява, че няма да можеш да се виждаш, понеже дисплеят на апарата не се върти - винаги можеш да изведеш образа на външен екран. Sony а7 III е доста голямо изсилване, особено предвид, че тъкмо започваш - около 4000 лева за тяло и още 1000-2000 за читав обектив (или два) въобще не са малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4K не ти трябва за YT. Достатъчно е HD. И добър микрофон, евентуално осветление и т.н. Оператор, монтажист, зависи от конкретната работа. На каква тематика е каналът? Прегледай други подобни, обикновено споделят с каква техника работят. Дори и периодично се хвалят с новите си придобивки и какво са подобрили с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

4K не ти трябва за YT. Достатъчно е HD. И добър микрофон, евентуално осветление и т.н. Оператор, монтажист, зависи от конкретната работа. На каква тематика е каналът? Прегледай други подобни, обикновено споделят с каква техника работят. Дори и периодично се хвалят с новите си придобивки и какво са подобрили с това.

Тези неща, ако ще се снима "студийно".  А за организирането на  истинско студио, ако му покажем колко би струвало на господина, предполагам че ще избяга с писъци. Аз затова го подпитах да изясни малко, с какво ще се занимава и какво общо има професионалната дейност с Ютюб и за това, защо смята че му трябва 4К. Вярно е, че в белия свят 4к вече е прилично разпространен, но пък колко хора биха си пуснали клип 4К на екрана на офис машината, или на лаптопа. На каква публика разчита и чие е изискването за 4К, на евентуалният му работодател?

ПС. Вече ми е ясно с какво смята да се занимава. Иска да прави клипове как играе компютърни игри. Нещо от рода на Let's play еди какво си там.  :D  Не знам, детето сигурно си мисли, че клипа с геймплея се прави, като се снима екрана на компютъра с 4К камера. Ке се пукна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези неща, ако ще се снима "студийно".  А за организирането на  истинско студио, ако му покажем колко би струвало на господина, предполагам че ще избяга с писъци. Аз затова го подпитах да изясни малко, с какво ще се занимава и какво общо има професионалната дейност с Ютюб и за това, защо смята че му трябва 4К. Вярно е, че в белия свят 4к вече е прилично разпространен, но пък колко хора биха си пуснали клип 4К на екрана на офис машината, или на лаптопа. На каква публика разчита и чие е изискването за 4К, на евентуалният му работодател?
ПС. Вече ми е ясно с какво смята да се занимава. Иска да прави клипове как играе компютърни игри. Нещо от рода на Let's play еди какво си там.    Не знам, детето сигурно си мисли, че клипа с геймплея се прави, като се снима екрана на компютъра с 4К камера. Ке се пукна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми цитирай цели мнения с отговор емотиконки. Като задаваш въпроси давай уточняващи отговори. Никой не е длъжен да знае какви ги мислиш. Начинът, по който ТИ мислиш че могат да станат нещата може да е тотално грешен.

Има бутон за отговор, а не с <цитат>. И махни оня ред на турски или какъвто е от мненията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ми цитирай цели мнения с отговор емотиконки. Като задаваш въпроси давай уточняващи отговори. Никой не е длъжен да знае какви ги мислиш. Начинът, по който ТИ мислиш че могат да станат нещата може да е тотално грешен.
Има бутон за отговор, а не с . И махни оня ред на турски или какъвто е от мненията ти.
Искам нещо качествено да снимам и за това търся 4к камера, погледнах извествите ютубъри някои са купили тоя камера ,за който става въпрос а7iii. За това питам на вас. Извинявям се за последния ред , но програмата ,която използвам автоматично я изписва на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази програма нещата могат да се махат и да се настройва дали да пише нещо и на какъв език.

Да ти се снима физиономията с размер на аватар не ти трябва 4K. Достатъчно е стандартна резолюция.

Разбрах от другите ти теми че ще си джиткаш игрички. Кои точно? Колко човека смяташ че ще те гледат? О колко от тях ще са ти абонати?

YT има ограничения и не ти стриймва точно екрана и трябва да се съобразява, защото ситните детайли няма да се виждат.

Преди да пеотрошиш чужди 10000$ колко пари и за какъв срок смяташ да изкараш? От гледанена клипове, директен стрийм или двете заедно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...