Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, ДИоNД написа:

а, аз си знам, че съм идиот, но не го крия поне.

Няма и как - грухтенето не може да се скрие. Нито сред прасешката вселена, нито извън нея. Личните истории от света на прасенцата са чудесен пример за прасешкия свят. То като напира помийката отвътре - какво да направиш освен да си я грухтиш...

Няма как простакът да се скрие - напротив, той жадува за блясък, за изява... Примерите са навсякъде, а и така стават смешни, или жалки - не и за прасешкия свят, щото това за тях всичко това си е естественост.

Така, че... много добра комбинация сте двамата комплексари - тук, сред тая тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отчаяние дебне отвсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, _ramus_ написа:

Ами ти ни обяснявай някои работи, да си ги знаеме.
Твоят псевдо-етически интегризъм е на високо ниво на развитие, ако си го загазил и си вярваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Има основна разлика обаче ... аз съм си натурален Бай Ганю ... ;)

Простено ти е за невежеството твое, все пак колкото и да си културен, ти липсва нещо - добро възпитание ...

Бъди щастлив!

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

ти липсва нещо - добро възпитание ...

Пет пари не давам за възпитанието и... никак не ми липсва.

преди 2 часа, ДИоNД написа:

Има основна разлика обаче ... аз съм си натурален Бай Ганю

ти си си натурален.,.. а той какъв е ?

Смешници сте си и двамата, съвсем натурални и без разлика по същество. Иначе - по лични фантастични легенди разлики безброй... но не и по същество, защото сред всяка от легендите на комплексара, той се фантазира като специален, особен, важен, нужен, значим - все нещицата дето ако не е фантазията и са в остър дефицит.

Освен това е налична корелация - между компенсациите, описанията, фантазиите и образите в тях - със дефицитите, защото са дълбоко обвързани и взаимно-обусловени. Или с други думи "напиши ми какъв ти е образа заради който се напъваш да се фукаш, за да се опишеш какъв си". Упс...  тия работи не ги пишело в уики, въх! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Myanmar написа:

А Крематориум си мислеше, че нейното е проблем.

Горкото момиче, гледа едни чичковци как му налазили темата и не смее да се обади.
Де да знам, може пък и да не разбира за кво си лафиме и гледа да не се изложи ако се включи.
Тя си мисли вече за кремация  а господина рамуса си е повярвал, че ще е безсмъртен и се напъва да си поддържа душата изрядно чиста и възвишена, една такава откъсната от биологичното му тяло, което е продукт на дълга еволюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, _ramus_ написа:

ти си си натурален.,.. а той какъв е ?

:offtopic_s:

Как какъв ... първо не е Бай, т.е. той отдавна се е "развел" с България и си живее сносен живот в Белгия, независимо, че IP-то му е от "ниската земя"... :)

преди 17 часа, Белгиеца написа:

Горкото момиче, гледа едни чичковци как му налазили темата и не смее да се обади.

Там де пипне Рамус, то дъртаците от всички страни се обединяваме ... :) Е ... какво да се прави ... такива сме си ... :) Поддаваме се на определени провокации ... ;) но не се даваме ... т.е. не се смиряваме пред някакви млади лъвове ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих споделил с  Крематориум,  как Калдата с интуиция я насърчава.

Винаги се развеселявам, когато прочета известието за нов коментар по темата. Предпоследното е

Следващото ще е 

Много позитивно! Кеф! :) 

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въобще не мога да се сетя за нещо "по-позитивно"... И такъв "кеф"... :)

Дъртаците се били обединили ( като в коминтерна )... задето рамус "барал" тук или там... (по темите, разбира се - пояснявам да не стават грешки в интерпретациите ).

Смешките не стихват - весело е... даже и на глупости може да е весело - те това е позитивизъм... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, _ramus_ написа:

въобще не мога да се сетя за нещо "по-позитивно"... И такъв "кеф"... :)

Вместо коментар

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, _ramus_ написа:

Смешките не стихват - весело е... даже и на глупости може да е весело - те това е позитивизъм... 

Ми се к'во .... твоите мъдрости са сухи, сухи ... и все си требе малку мъзгъ ... зъ дъ не отлитнем към ту твоя негативизъм де го ръсиш и смяташ за позитивизъм ... :) 

В действителност човек по възприема нещата когато му са проявени, т.е. не всички разбираме от "мъдри"  думи ... :), т.е. не сме чак толкова когнитивно мислещи и прочие да разпознаваме образа в негатива ... :) 

Мъ ко ли разбира един Бай Ганя ... :) Той си гледа и си мисли, че кочината му е най-прекрасното място на света ... :) Т.е. ко ти пука, че си живеем со самозаблуждението си, че сме по-добри от теб по отношение начина на мисленето си, та дори да се заблуждаваме, че мислим позитивно, то поне не излъчваме негатив ... :) 

Бъ дъ уея ф случая .,.. :) Ке ни скажуваш на де да ни е завъртян калпака ... :) Я в лево ... ил десно ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ДИоNД написа:

т.е.

т.е

Гоуеми пояснения, с повторения и глупотения.

ко ми пука - нищо не ми пука. т.е. - не ме интересуват глупостите които ви интересуват.

Айде малко по-уеко с разни думички, че с грухтене е трудно да се имитира съдържание. Това все едно да се изимитира "О, Соле мио", с хибридна кантилена - чрез прасешки звуци, с грухтене. За прасенцата, вероятно, няма проблем, щото те така си карат.

т.е. не всички разбираме от "мъдри"  думи

Не сте им говорител, освен на себе си, и на "ония - дето играят ролята на една фантазна виртуална публика" отвътре. Големи говорители се извъдихте "дъртаците" - любимите героични пози на защитници, колективни изразители, пояснители, спасители и будители...  Тва толкова клишета - либовта, бог, доброто, децата, семейството... Папагалска работа, ма върви по кочинките, за грухтене.

И да - пиша думички, които прасенцата не разбирали. Ама споко - има и друг свят, с други думички, или пък други значения, дето не стават за прасенца. Така, че не се бъркайте - форумите са за всички, а не са само кочинки.

Много недоумици спестява всеки да си изясни кой в кой свят живее и какъв  му е "езика", с кого резонира и на кое... . Разбира се - има проблем в това. Голям проблем, дето поражда огромна бърканица за прасенцата.

така, че си грухтете и не се бъркайте там, дето някои говорят на "друг език" - просто той не е "вашият" и дори и да се имитират "думички, реч и звуци" съдържаниято, мисленето, нивото на висша когниция - няма как. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

нивото на висша когниция - няма как. 

Да, няма как ... :) 

Цитат

За когнитивната психология преди всичко е валидна тезата, че това е един уникален по същността си интердисциплинарен клон на научното познание. Когнитивната психология е еквивалент на гносеологията в рамките на философската наука.

По дефиниция всеки човек е уникален ... кой е най или по е вече толкова относително, а кое е висше се определя от хора в миналото ...

Да, аз съм на някаква възраст обоснована от миналия век. Моята "когниция" не търпи развитие ... пък и моята личност не желае по-висше от това което е сега.

преди 5 часа, _ramus_ написа:

Много недоумици спестява всеки да си изясни кой в кой свят живее и какъв  му е "езика", с кого резонира и на кое... . Разбира се - има проблем в това. Голям проблем, дето поражда огромна бърканица за прасенцата.

Благодаря за комплимента, т.е. не съм овца ... :) Само не ходете в гората, че там няма прасенца, а глигани ... ;) 

Ама и вие сте един лош чичко вълк ... :) Де факто може да сте някое пале ... :) - не ме интересува ...

преди 5 часа, _ramus_ написа:

Айде малко по-уеко с разни думички

Думи като думи ... какво толкова Ви дразнят въпросните?!

п.п. Да, света, форума и т.н. е за всички. Разбирам, че не харесвате моите думи, но те са си мои. Вашите "умни" думи не резонират с моите мисли ... Елементарно е ...

Бъдете щастлив! Не се изискват някакви висши познания в това.

Хваща ме жал, че съм Ви наранил Вашето Его, но не ме карайте да Ви съжалявам. Не ми е познато това чувство. Какво да се прави, толкова си мога ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ДИоNД написа:

кое е висше се определя от хора в миналото

ъъъ - кое точно... " минало'? Минали... и заминали - много. Мумиите не определят нищо. Определят го тия, дето са живи. Друг е въпросът че твърде много "живеят" някъде в отминалото, и битието им е "на мумии'.

Освен това - някои Живи живеят с "определенията на Отминалите". Други - сами го определят  и по това се разбира че са 'живи'...

Кое е висше и нисше - е съвсем лесно за определяне, колкото и условно да е поне за средно интелигентни читатели. Толкова глупости и комплексарски изхвърляния сте снесли досега, че разни театри от рода "ма наранил съм вашето его, бъдете щастлив, не ми харесвате думите"... "де факто"... са си за за грухтене някъде сред кочинки. Сам се изписвате сред какво "живеете". А то - е доста поотминало...

преди 12 часа, ДИоNД написа:

Вашите "умни" думи не резонират с моите мисли ... Елементарно е ...

Съвсем е елементарно. Висшето и нисшето - идват именно от "мислите" и Мисленето.

МИСЛЕНЕ - това е абстрактно понятие, обобщаващо твърде много понятия, процеси и нивото на взаимната им организираност. Те определят личността, защото съставят възприятието и отражението й.

Прасенцата - също си имат "мисли". Вероятно - и амебите. Но също така - вероятно между тия условни категории - има известни различия вкл и по качество...

Вие няма как да го разберете, така че да спрем с повторенията. Папагалите в човешки образ са точно тия, дето 'живеят с Отминалите и Отминалото", осъдени от безкрайните си повторения (пред огледалото, най-често с "виртуалната публика от захласнати фенове, червения килим и образът на будител, спасител, защитник и... изразител на общ. мнение" )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, _ramus_ написа:

любимите героични пози на защитници, колективни изразители, пояснители, спасители и будители... 

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Толкова глупости и комплексарски изхвърляния сте снесли досега, че разни театри от рода "ма наранил съм вашето его, бъдете щастлив, не ми харесвате думите"... "де факто"... са си за за грухтене някъде сред кочинки. Сам се изписвате сред какво "живеете".

Изключително много ми допадна дисекцията на рамус. Наистина се прекалява с театралниченето във виртуалното пространство.

Има едно видео, вирално в нета, на което някаква сладка селянка си прави лайв видео в ресторант, когато някакъв дъртак се приближава и ѝ казва, че не е изобщо интересна. И тя:

- Благодаря ви. Ценя мнението ви. Господ да е с Вас. Желая ви здраве. Приятен ден..........

Малее, викам си, тая вече не играе, това е станало част от нея. Тя е загубила своята идентичност, преструвайки се на недосегаема, над нещата, интересна...

Толкова ли е трудно да бъдете себе си? Толкова ли е голямо бремето да понесете, че някой не ви харесва? Вярно, когато сте искрени, разни задници ще опитат да ви отмъщават, както и  в този форум, но ако винаги кимаш утвърдително и се съгласяваш с всичко и всеки, угаждаш, ближеш, раболепничиш, това, което е останало, човек ли е изобщо.

Диоид беше прясна кръв за този умрял форум. Нищо от истинското му аз не откривам сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

Прасенцата - също си имат "мисли".

Що не напишеш некой трактат по въпроса? Много ше ти легне на визитката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Myanmar написа:

Толкова ли е трудно да бъдете себе си? Толкова ли е голямо бремето да понесете, че някой не ви харесва? Вярно, когато сте искрени, разни задници ще опитат да ви отмъщават, както и  в този форум, но ако винаги кимаш утвърдително и се съгласяваш с всичко и всеки, угаждаш, ближеш, раболепничиш, това, което е останало, човек ли е изобщо.

Диоид беше прясна кръв за този умрял форум. Нищо от истинското му аз не откривам сега.

Аз съм себе си и не съм .... Някъде имах една забавна книжка по "наивна" психология по този казус ... Кой съм ...

Но, нека да започнем от с начало .... аз съм @leotroph ... но съм забравил, че съм се регистрирал и реших да коментирам нещо и де факто без да мисля станах ДИоNД ...

В действително първо бях Диман Диманич ... после прочие ... и де факто засегнах феновете на Линукс ... после Дънди ме "шерна" в идиотите и станах такъв.

Реално съм такъв. Да, бях като във филма "Вечеря за идиоти" ...

Принципно съм свикнал да не ме харесват, защото повечето хора намират в мен лошите си черти, т.е. имам способността да се вживявам в другия, но не да го играя, а да му показвам той де факто прави.

Не виждам смисъл на противопоставяне, затова и кимам утвърдително. Нормално е когато се чувстваш защитен.

За мен е важно какво правя, а не какво говорят хората или смятат за мен. Уви някои не разбират какво правя и нормално е да хокат, ме определят като свежа кръв и т.н. но на тях това им е нужно - а не нещото с което да съм им полезен.

Елементарно е ... вижте кой спори с мен и ще разберете какъв е човека ... :) 

Спокойно ... колкото и да са ми източили кръвта, то де факто има още кръв ... :)

Да, нищо от моето истинско не е тук ... и определено няма да остане ...

Де юре аз съм никой ... просто един клонинг на leotroph, а той е пък плод на едни sms чатове в миналото ...

Де факто - само тесен кръг от хора познават, но определено те не са сред този форум ...

Дали форума е умрял ... не мисля ... просто е в синхрон със събитията било то в България и света изобщо ...

То е известно - живеем в апокалипсис, т.е. откровения които биват поругани ... поради това, че някои хора смятат въпросното време за Армагедон и трябва да се изживее всичко преди края на техния живот ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ДИоNД написа:

В действително първо бях Диман Диманич ...

Той бе приятен пич. И в тоя ред на мисли, "аз съм себе си" не мога да го приема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Myanmar написа:

Той бе приятен пич. И в тоя ред на мисли, "аз съм себе си" не мога да го приема.

Благодаря за комплимента. Реално всеки човек образно казано е като монета, т.е. има три страни - добри, лоши и неутрални.

Това не е вид шизофрения или прочие. Да, всеки може да си хареса някоя от въпросната страна на дадена личност, но или възприемаш всичките му страни (качества) или ползваш (обръщаш внимание) на тази, която на теб ти е полезна (интересна).

От една друга гледна точка, то аз вече съм мъртвец. Реално в миналото съм бил полезен, а сега съм "клубна напаст".

"Аз съм себе си" е израз на това: Липса на мотивация за промяна. По модерно му се казва "спрял". Човек без хоризонт към който да върви.

На мен лично не ми пречи, но явно на другите им пречи.

Определено няма смисъл да се занимаваш с моите глупости. Благодаря ти за обърнатото време. Просто ме игнорирай в бъдеще. Просто и полезно ще е за тен, а за мен, не бъди загрижен, т.е. процесите са с летален характер.

Някъде 2000та  година в една моя творба (някакви глупости) споделих или по-точно написах: Има хора на които не можеш да помогнеш. Уви.

Друго: Мотивацията с манипулацията не трябва да се бъркат.

Съвет: Обръщай внимание на тези на които може да помогнеш, а не на тези които не искат или искаш ти. Моята глупост е по-голяма, отколкото мислиш.

Успех!

п.п. Благодаря ти, че ми напомни в какво съм се превърнал. Това го знам, т.е. дори заради него (това знание) съм се оттеглил от реалното общество. Що се касае за оттеглянето ми от виртуалното, то ... уви ... докато не си сътворя мечтаната еднолична действителност ще има моменти на виртуална изява. После ... :) ... ще има предостатъчно любими неща с които ще ми е заангажирано съзнанието и ще се "укроти" въпросната виртуална изява. :)

Прощавай!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2020 г. в 23:07, ДИоNД написа:

Аз съм себе си и не съм

В действително първо бях

Реално съм такъв. Да, бях като във филма "Вечеря за идиоти" ...

За мен е важно какво правя, а не какво говорят хората или смятат за мен.

Да, нищо от моето истинско не е тук ... и определено няма да остане ...

Де юре аз съм никой ...

Де факто - само тесен кръг от хора познават, ...

Доста е объркан материала. Някак си се смени образът на самохвалкото и нахакания натруфен изказ, редящ до скъсване сред сигурната защита на заучените, повторителни клишета. Което обаче "просветна" веднага в следващия коментар. То чакало само 'добра дума за спусък', ама иначе е над нещата и непукис. :)

И ... воала - аз съм, действително бях, реално съм, истинското ми (!!!! ) не е тук, аз съм никой... ... Не се пропусна и дежурния оправдателно-обяснителен речитатив - за това е заради световната конспирация, бабините зъби, ланшния сняг, кривите пирони, нивото на река Дунав ( с сантиметри)... Ужасен и пропаднал, конфликтен свят - какво да се иска от самотните добри рицари... :) които основното в живота им е да помагат, да спасяват, да обичат, да вдъхват кураж на самотните, отчаяните... Един личен фантазен комикс, от който така и не се излиза... 

Доста смешно театралничене на фона на горните обяснения за Операционните системи, психологическите съвети, псевдоанализи, напътствия - нагласени по уикипедия...  Игрите на алтруизъм, с повторенията за любовта, бог, истината и благите съвети... някак си се сменят според "пердето" и настроенията на актьора. В други теми толкова се наблягаше на образът на спокойния, на успешния, опитен и улегналия благ :"дядо ви"...

Но всеки театър е проблем, когато актьора се изчерпва. Публиката първа го усеща, омръзва й, още повече че и при нея играчите са подобни и не са си интересни вече със сходните си игри. Да не говорим за "напъните в будистката тема, в теми за психология, то общите приказки..." - въобще за всичките тия над 10 години, от първата регистрация, си върви цялата стандартна програма... Много весело кореспондира с "представянето" под аватара... :)

Не е проблем темата в "линукс" разделите, смяната на никовете и образите дето плуват от тях... - зад всичко тях стои един обикновен театър, като компенсация на една огромна празнота и самота. Тия детски мурафети издават обикновена екзистенциялна незрялост - да се скрие празнотата с типичните театрални игри. Нещо, което още децата се учат да правят съвсем инстинктивно... и някак си така и не го израстват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Публиката първа го усеща, омръзва й, още повече че и при нея играчите са подобни и не са си интересни вече със сходните си игри.

Пале ... :) Рамусче ... :) Нямаш ли си по смислени неща да си пипаш ... :) 

Оставам с впечатление, че нямаш деца с които да се занимаваш, т.е. да възпитаваш по твоя си добър начин ... :) 

Нека хипотетично предположим, че си познал за мен, психичните ми способности, т.е. сложил си ми твоята компетентна диагноза.

Какво правиш: Описваш мен, т.е. това "лоша реклама" ли е или какво?!

Би следвало да си разбрал, че съм непоправим случай. Какво толкова се напъваш и пред кого?!

Пред въображаемата публика която съзираш в този форум ли?!

Ако ти играеш, т.е. си влезнал в някаква роля,, то тя не отговаря на действителното ти аз.  

Ако аз играя, то, да или е добра играта ми или не. Ти не си единствената публика обаче.

Какво толкова ревнуваш спрямо моя имидж тук?!

Явно съм нанесъл тотална щета в твоята егоистична личност. Оплачи се! Постъпи като възрастен, т.е. аргументирано и т.н.

Считам, че поне малко си грамотен.

Не знам ... :) ... определено имаш огромен проблем, но не аз съм човека който може да ти помогне в случая. Бих казал, че ще ти навредя, но поне да имаш някакво черно на бяло, че психологически тормоз трудно се доказва ...

Бъди щастлив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДИоNД написа:

Би следвало да си разбрал, че съм непоправим случай.

Тея оправдания минават, докато детето не проговори. Останалото е мързел и безхаберие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и сам писа, че не може да спреш да се променяш. Верно те е фанал Рамуса, че си противоречиш. Правилната ти стратегия не би следвало да се оправдаваш, защото нямаш оправдание и се оплиташ, а да продължиш да се променяш, но не към онова, което ще доведе до саморазрушението ти. Такива субекти вече си имаме във форума. Те пълнят с плява, нямат реален живот, изглупяват с всяка година и мразят всички, да не изреждам защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...