Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 минути, ДИоNД написа:

Явно съм нанесъл тотална щета в твоята егоистична личност.

Не бе, човек. Това ти разваля целия пост. Не виждаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Тея оправдания минават, докато детето не проговори. Останалото е мързел и безхаберие.

Не крия мързела си, нито безхаберието си.

Затова съм си на моя си хал. Какъв е никой тук не знае.

Нежеланието ми си е мой избор.

Къде по-точно видя, че се оправдавам, а?!

Казах и на твоя милост - Не се занимавайте с мен, а с младите! Там вложете усилията си!!!

Явно едно елементарно внимание не можете да предизвикате в младото, та се занимавате с дъртото.

Ето какво можете: Едно голямо нищо. Научете се поне малко на педагогика. Там обаче не е добре платено, да знаете.

Говорете си, не ми пречите!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДИоNД написа:

Не крия мързела си, нито безхаберието си.

Нявгаш четох една тухла със заглавие "Психология". Там бях шокиран да установя, че мързелът се третира като психическо отклонение, защото нормалното състояние на здрав индивид е да бъде активен. Теб те избива на логорея, което е някакъв кофти компенсаторен механизъм, но истината е, че от гледна точка на психологията ти си болен. И когато аз ти пиша, че съм загрижен и че има какво да се спасява, отговори "такъв съм си" не могат да минат като оправдание. Пред себе си ги разправяй тея, на Михаля - тоже, на мен ми ги спести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Теб те избива на логорея, което е някакъв кофти компенсаторен механизъм

По-просто е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Не бе, човек. Това ти разваля целия пост. Не виждаш ли?

Какво толкова фатално, че съм ползвал ирония?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДИоNД написа:

Какво толкова фатално, че съм ползвал ирония?!

Самоиронията е добре. Омаловажаването и игнорирането не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

Омаловажаването и игнорирането не е.

И по какъв начин пречи на другия?!

В действителност бях подготвил за теб една, как го нарече ... логорея, но я забравих ... помня само, че завършваше с поздрав, а той е:

Специално за теб! Мислих да го пусна някъде другаде, но ... какво толкова ...

п.п. Психологически погледнато, то човек се поставя над, под или равно на опонента си. Това, че другия се е смъкнал към моя по-нисш статус от неговия, какво?!

Да го мисля, за равен ли, или по-висш?! Да, омаловажавам, да, игнорирам нещо, но то не вреди на мен или ми пречи, а дали на другия му пречи и/или помага, то резултата е в неговия мозък ... не в моя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

п.п. Психологически погледнато, то човек се поставя над, под или равно на опонента си.

Това е основна грешка в комуникацията в Интернет. Хлевоуст ме научи да говоря на "ти" в Интернет, защото всеки има еднаквото право да споделя и общува. И в този ред на мисли няма под и над. Ако някой изхожда от такава позиция, диалог не може да има. Това беше и основния проблем на този форум, докато разгонваха фамилията на потребителите, със самочувствието, че "и без тоя можем и без тия можем". Сега и модераторите си тръгнаха от курника, нямат кокошки, които да им снасят.

За какво говорех... Да. Ти казваш на всички, че не разбират, че еди кой си е прост, че сме прасета в кочина. Е, прочети това по-нагоре. За мен това е погрешно и обезценява всичко останало, което напишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Myanmar написа:

Това е основна грешка в комуникацията в Интернет. Хлевоуст ме научи да говоря на "ти" в Интернет, защото всеки има еднаквото право да споделя и общува. И в този ред на мисли няма под и над. Ако някой изхожда от такава позиция, диалог не може да има. Това беше и основния проблем на този форум, докато разгонваха фамилията на потребителите, със самочувствието, че "и без тоя можем и без тия можем". Сега и модераторите си тръгнаха от курника, нямат кокошки, които да им снасят.

За какво говорех... Да. Ти казваш на всички, че не разбират, че еди кой си е прост, че сме прасета в кочина. Е, прочети това по-нагоре. За мен това е погрешно и обезценява всичко останало, което напишеш.

Тръгвай си и ти! Сега ще отроня една сълза за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Myanmar написа:

Ти казваш на всички, че не разбират, че еди кой си е прост, че сме прасета в кочина.

Ако така съм казал, то си е за "Доклад". Просто е - Да, на първо четене не се забелязва, но е горе в дясно на всеки пост.

Работи си "Доклада" и това си е ...

В цялото ни общество е така, т.е. нещо се случва, но човек не подава сигнал, защо?!  Може би защото не може да се аргументира ли, а?!

Принципно то в и действителността ни е трудна комуникацията, но има такава,

Понякога ми убягва и на мен учтивата форма - Вие, но я ползвам и не мисля, че представлява проблем да се ползва и в интернет. Навсякъде в действителността се обръщам с множествено число към някой непознат. Да, някъде ми убягва учтивата форма и минавам на ти, а друг път ги омесвам, т.е. ту на Вие, ту на Ти, но и аз съм човек, т.е. не мога постоянно да ползвам учтивата форма.

преди 28 минути, Myanmar написа:

И в този ред на мисли няма под и над.

Грешно е да се мисли, че всички сме равни. Един млад човек не е равен на стар. Един има някаква информация, друг друга, а каква ще сподели в интернет е трета.

Във форума има йерархия. Има правила и т.н. и ако ги спазваш, то всичко е ОК. Да, има хора които не ги спазват и даже след бам или бан на техен профил си правят безброй даже нови профили и т.н. НО, тук не е "детска градина". Ако някой е обиден на друг, докладвал го е на администрацията, тя не е реагирала, къде е грешката, а?!

Тук всеки е по своя воля! Дори някой да се отнесе с пренебрежение към него то какво?! Как точно някакво неуважение от някой друг ще му повлияе, а?!

Да, на човек с ниско самочувствие - определено, но какво?! Нима не може да разбере, че по-важно е да го оценят и уважават в реалността, а не тук?!

За мен интернет е джунгла от нов тип, където не важат общоприетите закони, а само и единствено на собственика на някакво кътче в тази джунгла. Той обуславя всичко. Когато нещо вече не ти харесва, то бегай ... има и други форуми и т.н.

Фазата на ефекта от социалните мрежи е някъде в моето минало. Защо съм се задържал тук е друга тема.

Примерно: На мен вече не ми харесва какво е станало в София и избягах. върнах се обаче на в Сливен, защо ... и там е станало като в София. Сега съм в селото на баща ми (бог да го прости), но това ще е докато се преместя в моето си кътче от Рая. Тук на близко е, в Балкана. Мой избор!!! Вярно, от време на време ходя в София, но просто ей тъй ... да пийна няколко бири и огледам "мегдана" дали се е преместил ... :) 

Кратко: Дали общувам тук, на тукашния мегдан, на софийския мегдан и т.н., общувам по един и същи начин. Само дето тук не ме прекъсват докато не си изкажа мисълта ... :) Как му викаш ти ... :) логорея ли ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ДИоNД написа:

Ако така съм казал, то си е за "Доклад". Просто е - Да, на първо четене не се забелязва, но е горе в дясно на всеки пост.

Не, не беше ти, а рамус. А за "доклада" , можеш да си сигурен, че никой няма да реагира, ако въпросните мнения се докладват. Остава единствено възможността подобни твърдения да се игнорират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, **Alex&Vanko** написа:

Тръгвай си и ти! Сега ще отроня една сълза за теб.

Тръгвам. Събирай ми багажа haha.png

Между другото аз пиша през няколко месеца, половин година. Скоро ще почна нови проекти и няма да имам време да изучавам човешката глупост и ще се лиша от нейната компания love.png

преди 2 часа, ДИоNД написа:

Бутона работи, модераторите не работят. Натискам го, за обиди към мен, към другите, но това е наказателна мярка - да се игнорират обидите към мен. Толкова ми е голяма оная работа, че им прави сянка и слънце не мое да ги огрее край мен. Голям съм гад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Myanmar написа:

модераторите не работят.

:) Купи "Калдата" и си назначи ти персонал ... хм .... не знам що не се продава ... :) 

Като каза 6/6 ... асоциативно се сетих за един българин който е на този принцип: 6Бг/6САЩ, та ... хм ... не само сред гадовете, ами и сред измамниците имам познати ... :) Не дей тъй ма разсмива .... :) Все пак, ти благодаря ... :) 

Ехеееее какви гадове в действителността познавам .... :) Вие сте над път и под път ... :) 

Верно ще се окаже, че ти си по-отчаян от "Крематориум" ... :) 

Изследовател на глупости в свободното си време ... мда ... то, нея, глупостта няма какво да я изучаваш ... хм ...

Айнщайн го е казал:

Цитат

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.

но по ми харесва това:

Цитат

Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.

или това:

Цитат

Въображението е по-важно от знанието.

ох .... обърквам се даже ... от тук ... та ми хрумна идея, що вместо да се занимаваш с глупостите в Калдата, не помагаш на Уикипедия, а?!

Може би там по-работят модераторите и не търпят глупостите на тези които се опитат да ги постнат там ... мда ... освен, че си гад и не си ориентиран ...

Не знам ... да се занимаваш с глупости ми се струва глупаво ... но ти си знаеш ... може би искаш да покажеш, че си по-глупав от мен ... хм ... Няма как да стане!!! :) 

Ох, заприлича ми на един ИИ-чо ... но в този вариант поне си забавен ... благодаря ти ... а покрай него се сетих и за БМВ-маниака (бог да го прости) ...

Не знам, как е била Калдата в миналото, даже не се сещам, защо през 2008 година съм се регистрирал, т.е. какво съм търсил не помним, то не че помним какво съм търсил и през 2017 когато съм си направил втора регистрация, но определено се застоях, до толкова, че си помним паролата ... :) 

Хм, след моята кончина какво ли ще правят тез два имиджа ... ай ... единия знам ... ще се съхрани това

rDSC_0034.JPG

за другия ... хм ... може би това:

rDSC_0214.JPG.d38b06b1f7a910838c928f747ba430ab.JPG

Не знам ... :) ... ще се съхрани само и единствено моята глупост може би ...

Какво пък ... на кого ли му пука ... че след него младите ще виждат глупостта на родителите си ... ще се ориентират какво е глупост и най-накрая ще я изучат и станат ... хм ... по-умни от Айнщайн, който е казал:

Цитат

Единственото, което обърква познанията ми, е моето образование.

Съвет: Излез от анонимност, т.е. виж пак Айнщайн:

Цитат

Анонимността не е извинение за глупостта.

Т.е. тука сме глупаци, защото сме анонимни ...

О, съвремененйь български Айнщаенев нарекъл себе си Mayanmar ... :) бъди щастлив! Развесели ме пак. Благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, ДИоNД написа:

В цялото ни общество е така, т.е. нещо се случва, но човек не подава сигнал, защо?!  Може би защото не може да се аргументира ли, а?!

Принципно то в и действителността ни е трудна комуникацията, но има такава,

Понякога ми убягва и на мен учтивата форма - Вие, но я ползвам и не мисля, че представлява проблем да се ползва и в интернет. Навсякъде в действителността се обръщам с множествено число към някой непознат. Да, някъде ми убягва учтивата форма и минавам на ти, а друг път ги омесвам, т.е. ту на Вие, ту на Ти, но и аз съм човек, т.е. не мога постоянно да ползвам учтивата форма.

Грешно е да се мисли, че всички сме равни. Един млад човек не е равен на стар. Един има някаква информация, друг друга, а каква ще сподели в интернет е трета.

Какъв сигнал да подава човек ? Към кого ? Защо ?
Аз например за много неща мога добре да се аргументирам, но ако насреща има човек с други ценности,
който си мисли, че всеки си има своя "истина" и за него истината не е ИСТИНА, а някаква си моя "истина", различна от неговата ?

Виртуалният свят е пряко свързан с реалния. Разделянето им не е естествено.

Един руски блогер беше писал, че не е прилично да се говори на "Вие" в интернет.
По правило с непознати говоря на "Ви" като формална учтивост.

Но по анонимните форуми не се получава много добре - възможни варианти:
1. говоря на Ви, отговарят на Ви -
рядко срещаща се формална комуникация.

2. говоря на Ви, отговарят на Ти
Ако насреща ми е анонимен човек, който е много по-млад и с много по-малки знания, като при това е самонадеян, какво се получава ?

3. говоря на Ти, отговарят на Ви -
фантастичен случай, за който трябва да успея да внуша небивало уважение

4. говоря на Ти, отговарят на Ти
Обикновено така се и говори в интернет, предполага пълно равенство между събеседниците.
Това всъщност не е лош вариант, защото означава обективност  -
т.е. за човека да се съди по това, което показва като знания и постъпки, без значение
какво е положението му в обществото, какъв е опитът и способностите му.

Нали даже ако някой пълен глупак каже истина, това пак ще си бъде истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, ДИоNД написа:

Равенството или неравенството не може да се разглежда общо, а възоснова на конкретен критерий/показател. Или група показатели. 

Колкото до учтивата форма, аз лично я намирам за ненужна, не само във форума. Като цяло я избягвам освен в много редки случаи. Уважението към човека отсреща не може да се основава на подобни клишета, често служещи за маска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, NVJ написа:

Но по анонимните форуми не се получава много добре

Вариантите са изброими.

Кое кара даден индивид да се съобразява с формата "Ти" във форумите, и отгоре на това пък, да е задължителна?!

Нима "криптирането" на начина по който човек е свикнал в действителността да се отнася към непознати е задължителна?!

Принципно комуникацията между стари и млади е трудна, дори в семейството.

Нима младите трябва да казват как старите трябва да говорят?!

За старите е от значение как чувстват отсрещния. Позволяват си да заговорят на "Ти", ако почувстват другия близък. До тогава остават резервирани. Дори и след като започнат да си позволяват обращение на "Ти", то там където ползват "Вие" е в следствие на резервираността си. Аз не виждам проблем в проява на вид резервираност при анонимно общуване.

Информацията няма нищо общо с комуникацията. Защо да няма "филтър"?!

Извинявайте, но да не се зачитат навиците на старите, то малко дискриминация втълпявате. Този който не е с нас - е против нас.

Младите не са тези които да командват какви да са правилата на общуване било то тук или в действителността.

Да, по това дали даден човек ползва учтивата форма или не, може да се ориентираш какъв е човека срещу теб, но това не е пречка да комуникираш, да се обменя информация.

Излиза, че старите не могат да общуват, а не е така. По-скоро младите не знаят.

Обръщането на "Ти" единствено означава, че чувстваш човека отсреща близък. И защо трябва всички да сме близки, а?!

Принципно проблем с "Вие" имат млади, които не са възпитани. Няма лошо в това. Има и млади които ползват въпросното. Какво лошо даден млад, независимо от възрастта си да ползва учтивата форма, а?!

Определено форума не е форма на възпитание. Той има същите качества като в  действителността. Разликата е в трибуната. Изказващите се не чакат на опашка. Реплики, дуплики и т.н. са безконечни. Има си съблюдаващи под формата на модератори, но те не са непрекъснато дежурни и все някъде им отбягва нещо. Затова и има функция "Докладвай".

преди 1 час, NVJ написа:

Какъв сигнал да подава човек ? Към кого ? Защо ?

Сигнал за нарушаване на правило във форума. Към този който може да вземе решение. За да се спазват правилата на форума. - Това във форумите.

Сигнал за някаква нередност. Към компетентен орган. За да се премахне въпросната нередност. - Това в общество.

Дали човек ще подхожда съвестно към форума от него зависи. Дали човек ще подхожда в действителността съвестно - Пак зависи от него.

Какво, анонимните трябва да са без съвест ли?! Нима някой нарежда да се отнасяме безсъвестно ли?!

Няма как да стане!!!

Безхаберието е едно, но безсъвестността е друго. Да, много анонимни или са без грам съвест, но определено старите знаем какво е съвест, жал и т.н.

Може би чак когато даден млад човек загуби детето си, то явно тогава ще разбере какво е съвест.

Тежко и горко е да погребвате детето си независимо на каква възраст е.

Да, има деца които са се отрекли от родителите си, но това ли се лансира из интернет, а?!

Всичко преди, преди, преди възпитанието има и уважение. То, под всякаква форма се усеща. За да покажеш въпросното обаче ползваш формата "Вие".

Не е проблем и една друга форма ... "Ние" ... отделна тема ... защото въпросните строго спазват етикецията. Ако влизат анонимно във форума, то може и да се изпуснат, че са "Ние" ... :) ... мда ... от протокола няма спасение ... :)

преди 2 минути, Shiniasu написа:

Уважението към човека отсреща не може да се основава на подобни клишета, често служещи за маска. 

Защо даден човек да не е резервиран?!

Да, може да се каже клише, но в друг случай е вид протокол на общуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...