Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,Колко бърз трябва да е интирнета ми ?

(Mbps)

Ще използвам Logitech brio 4K camera.

SM-G390F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://translate.google.com/

Трябва скоростта ти на качване да е висока, не само тази на теглене.

Цитат от горното търсене:

Цитат

But many consumer broadband connections aren't fast enough to allow reliable 4K streaming. Amazon recommends at least 15 megabits per second, while Netflix advises 25 Mbps.

https://translate.google.com/#view=home&op=translate&sl=auto&tl=bg&text=But many consumer broadband connections aren't fast enough to allow reliable 4K streaming. Amazon recommends at least 15 megabits per second%2C while Netflix advises 25 Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, e2000 написа:

Здравейте, не разбирам английски език.

Не се сещаш да използваш гугъл преводач,интересуваш се от скорост на интернет,а искаш да направиш 4К Live в Ютуб...!.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не се сещаш да използваш гугъл преводач,интересуваш се от скорост на интернет,а искаш да направиш 4К Live в Ютуб...!.
Г-н Димитър, много неща не знам за скоростто за 4к Live, в блока, който живея има покритие на А1, основно ще играя игри в в Ютуб на 4К Live, коя тарифа ми препоръчвате. Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да стриймваш 4К в Тубата. Първо, важно е да знаеш какво е това 4K, какво е UHD и т.н.

4К е стандарат за качество, а не само за размер 4096x2160 . При този стандарт се използва кодиране JPEG2000, което достига до скорост от 250 мегабита в секунда! Не 5, не 15, не 25, а 250. Естествено, много от устройствата на пазара не могат да правят 4К видео, заради ограничения в паметта или правят такова само 10 секунди, но усилено се рекламират като можещи. Същото важи и за телевизорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не можеш да стриймваш 4К в Тубата. Първо, важно е да знаеш какво е това 4K, какво е UHD и т.н.

4К е стандарат за качество, а не само за размер 4096x2160 . При този стандарт се използва кодиране JPEG2000, което достига до скорост от 250 мегабита в секунда! Не 5, не 15, не 25, а 250. Естествено, много от устройствата на пазара не могат да правят 4К видео, заради ограничения в паметта или правят такова само 10 секунди, но усилено се рекламират като можещи. Същото важи и за телевизорите.

Няма ли таково устройство, искам нещо качествено да направя, ще стоя пред компютъра и ще играя игри. Няма ли такаво устройство. "Logitech Brio 4K stream edition" рекламират много ютубъри, но на Live максимално качеството е 1080p. Hо сравнение с други камери и 1080p e мн.добре. Мисля че зависи от марката . Незнам много неща за качеството. Например някои телефони имат 48МР камера, но не може да снимат по- добре от iphone който има 12МР камера. Незнам много неща затова питам на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, e2000 написа:

коя тарифа ми препоръчвате.

Тарифите не можем да ги видим.За да стриймваш 4К,скороста измерена с този тест ,трябва да е поне 100Mbps при сваляне и качване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тарифите не можем да ги видим.За да стриймваш 4К,скороста измерена с този тест ,трябва да е поне 100Mbps при сваляне и качване.
Пакета " A1 нет 200" не може ли да стриймва на 4К590ae079027e0250e776de4b01839af4.jpg

Пакета " A1 нет 200" не може ли да стриймва на 4К ?590ae079027e0250e776de4b01839af4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми обясниш постановката - къде ще се монтира камерата и какъв обект ще бъде пред нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не забравяй, че ти трябва тази скорост до сървърът, където ще стриймваш. Не на последно място, и той трябва да има колосален трафик, щото хиляди абонати ще точат също с тази скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама не забравяй, че ти трябва тази скорост до сървърът, където ще стриймваш. Не на последно място, и той трябва да има колосален трафик, щото хиляди абонати ще точат също с тази скорост.

Масакра, разбирам това колкото хора ме гледат повече скорост ми трябва. Скоростта ми на интернета да речем ,че 100mbps down-upload, то колко скорост отива до сървара на ютуб. Не знам коя тарифа ще ми е подходяща. Ще отивам в магазина на А1 да ми обяснат как става коя тарифа ще ми подходяща, защото аз едновременно ще играя игри, което също са свързани към интернет. Може да ми прекъсне ако ми е бавен интернета. Искам да направя на макс. скорост и на живо, защото нямам време за да го редактирам на програмата Vegas

Можеш ли да ми обясниш постановката - къде ще се монтира камерата и какъв обект ще бъде пред нея?

до колкото разбрах най качествената и най-малката камера е на Logitech brio 4K мисля да използвам тази камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, e2000 написа:

Ще използвам Logitech brio 4K camera.

Защо не направиш едно видео за проба от няколко секунди и не му видиш битрейта? 

преди 2 минути, e2000 написа:

Масакра, разбирам това колкото хора ме гледат повече скорост ми трябва.

Не, не разбираш. На теб ти трябва скорост само до сървъра на YouTube. После те се спасяват кой, колко и с какжа скорост да стриймват. Ако сървът е твой (имаш вкъщи да кажем), тогава трябва. Явно, на YouTube компресират качеството и дори и да имаш добра скорост на ъплоуд до тях, те ще ти го изрендят автоматично, че да не им хаби от капацитета на връзката и така да могат да го гледат повече хора. Все пак малко от тез хора знаят какво е 4К, още по-малко имат хардуер да го гледат. Та за кво да пукат 250 мегабита за един потребител като могат дадат на 10 потребителя по 25 мегабита с омазано, ама незабележимо за тях качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо четеш ли какво те питам!

Какво ще снима тази камера:

- твоето лице докато играеш

- твоя гръб и монитора на който играеш

- нещо друго

Защо трябва да е 4K, колко от тези който те гледат имат скоростта и резолюцията за да се възползват от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изобщо четеш ли какво те питам!
Какво ще снима тази камера:
- твоето лице докато играеш
- твоя гръб и монитора на който играеш
- нещо друго
Защо трябва да е 4K, колко от тези който те гледат имат скоростта и резолюцията за да се възползват от това?
Искам на макс. скорост, защото който има възможността и иска да го гледа на 4К да гледа ,а който няма да го гледа на 1080p или на 720p да кажем. И искам да използвам същата камера за говорене по скайп качествено, говоря много често с родителите ми защото са в чужбина и искам да ме видят качеснвено. затова искам и търся нещо качествено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламен иска да ти каже, че ако ще се стриймваш докато играеш и мислиш и стрийм от играта да е в кадър, а твоето лице да е в малко квадратче долу в дясно примерно, то и една идея по-добра камера от VGA би ти свършила работа. Ако обаче искаш целият кадър от камерата да е на фул скрийк, тогава - да. Търси качество и бърза връзка. Направи си едно видео и виж какъв му е битрейта. Ако е 80 мегабита (8 мегабайта) всекунда, то ще ти трябва интернет с такава скорост на ъплоуд. Поне, де. Все пак и компа и останалите ти устройства у вас малко или много ще качват нещо в нета, та сметни и тях. Отделно от това, сам чопли из нета, където ще качваш (стриймваш), какво предлагат. И аз гледам 4К клипчета от Тубата на 30-40 мегабита скорот през WiFi, та дефакто не гледам 4К и няма и как да гледам, но върви безпроблемно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пламен иска да ти каже, че ако ще се стриймваш докато играеш и мислиш и стрийм от играта да е в кадър, а твоето лице да е в малко квадратче долу в дясно примерно, то и една идея по-добра камера от VGA би ти свършила работа. Ако обаче искаш целият кадър от камерата да е на фул скрийк, тогава - да. Търси качество и бърза връзка. Направи си едно видео и виж какъв му е битрейта. Ако е 80 мегабита (8 мегабайта) всекунда, то ще ти трябва интернет с такава скорост на ъплоуд. Поне, де. Все пак и компа и останалите ти устройства у вас малко или много ще качват нещо в нета, та сметни и тях. Отделно от това, сам чопли из нета, където ще качваш (стриймваш), какво предлагат. И аз гледам 4К клипчета от Тубата на 30-40 мегабита скорот през WiFi, та дефакто не гледам 4К и няма и как да гледам, но върви безпроблемно. 
Отделил съм си около 10 хил. лева искам да купя геймърски неща- добър компютър, микрофон, слущалки softbox и тн. Не знам така да кажем нищо за компютъра как трябва да го съберя от кой магазин как и т.н. , защото до сега използвах лаптоп. И той вече почна бавно да работи не става за нищо дори не мога да редактирам на 1080 p видеа на Vegas. Иначе мога да до редактирам
Camtasia, Filmora и т.н. Отделих си една стая за това. Ще си купя green screen и т.н. Нямам приятели които разбират от това затова ви питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата е следната. Ти ще стриймваш само до едно място - сървър на YouTube или Skype и т.н. За да гледат другите 100% каквото стримваш, ще тршбва да поразръчкаш из нета какво те предлагат като услуга. Другият вариянт е ти сам да си хостваш от вкъщи с ншкаква програма, кошто поддържа добро качество. Ако ти си хостваш, ще ти трябва ъплоуд скорост за всеки потребител. Ако видеото ти е с 80 мегабита битрейт, програмата ти го поддържа, ако искаш 10 човека да те гледат едновременно, ще ти трябва връзка със скорост поне 800 мегабита ъплоуд. Ест, това тршбва да ти го може и компът. Ако си на лаптоп с ншкакъв стар HDD на 5200 оборота и чете/пише с по 20-30 мегабайта в секунда, няма да стане. По мое мнение и YouTube, Skype предлагат омазано качество като за 2019 година. Та, ако ще и наистина да имаш 4К камера от 250 мегабита в секунда битрейт, те ще го рендят и ако не и размера, то поне битрейта ще орежат драстично откъм FPS, color и т.н. Като за начало, виж камерата ти какво може. Не знам как става под Windows, може да е дясно копче и пропъртис на видеото или нещо такова в плеъра, където го гледаш. Като знаш камерата ти какъв битрейт вади, може да търсиш поне такава скорост от доставчика и после евентуално, да търсиш сървъри и/или сам да си хостваш до 1 гледащ.

Оу, бой! Не си харчи парите за глупости. Ако знаеше иглайски, иди доди да си помислиш за евентуална възвръщаемост от YouTube. Ама ти понеже не знаеш, видеата ти ще са само към българска аудитория - имаш проблем. Отделно от това нямаш и идея какво вършиш, а видно нямаш и бегли представи за цифрова видеография и всякаква ИТ техника. Според мен, стягай куфарите и бягай на Запад. Хем ще имаш кинти до заплата, хем ще научиш английски или друг език по-разпространен от българския, хем ще имаш възможност за бъдеще (възможност, а не на тепсия). Къде с учене, къде с работа и опит, къде с хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Системата е следната. Ти ще стриймваш само до едно място - сървър на YouTube или Skype и т.н. За да гледат другите 100% каквото стримваш, ще тршбва да поразръчкаш из нета какво те предлагат като услуга. Другият вариянт е ти сам да си хостваш от вкъщи с ншкаква програма, кошто поддържа добро качество. Ако ти си хостваш, ще ти трябва ъплоуд скорост за всеки потребител. Ако видеото ти е с 80 мегабита битрейт, програмата ти го поддържа, ако искаш 10 човека да те гледат едновременно, ще ти трябва връзка със скорост поне 800 мегабита ъплоуд. Ест, това тршбва да ти го може и компът. Ако си на лаптоп с ншкакъв стар HDD на 5200 оборота и чете/пише с по 20-30 мегабайта в секунда, няма да стане. По мое мнение и YouTube, Skype предлагат омазано качество като за 2019 година. Та, ако ще и наистина да имаш 4К камера от 250 мегабита в секунда битрейт, те ще го рендят и ако не и размера, то поне битрейта ще орежат драстично откъм FPS, color и т.н. Като за начало, виж камерата ти какво може. Не знам как става под Windows, може да е дясно копче и пропъртис на видеото или нещо такова в плеъра, където го гледаш. Като знаш камерата ти какъв битрейт вади, може да търсиш поне такава скорост от доставчика и после евентуално, да търсиш сървъри и/или сам да си хостваш до 1 гледащ.
Оу, бой! Не си харчи парите за глупости. Ако знаеше иглайски, иди доди да си помислиш за евентуална възвръщаемост от YouTube. Ама ти понеже не знаеш, видеата ти ще са само към българска аудитория - имаш проблем. Отделно от това нямаш и идея какво вършиш, а видно нямаш и бегли представи за цифрова видеография и всякаква ИТ техника. Според мен, стягай куфарите и бягай на Запад. Хем ще имаш кинти до заплата, хем ще научиш английски или друг език по-разпространен от българския, хем ще имаш възможност за бъдеще (възможност, а не на тепсия). Къде с учене, къде с работа и опит, къде с хора.
Мисля да използвам следната програма OBS /open broad caster/ , ако не става ще го компресирам качеството и такъв вариант май. Гледах едно видео в ютуб един мъж разказва за една камера -sony a7iii казва че снима на 6к , но автоматично го компресирала на 4к. Така видетот не е на 6к но мн по добре изглеждало. Поне аз тъка разбрах. Извинявам се за гр.грешки от когато бях малък се пресемлихмиче в чужбина и аз не учих бълг език..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, сега си пуснах https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ

В машината ми варираше трафик между 1мегабайт и 400 килобайта в секунда. Сиреч, максимум 8 мегабита. Та, според мен и най-ефтината тарифа би ти свършила идеална работа.

Ама има разлика дали ще стриймваш в реално време или ще правиш видео и после ще го качиш някъде било то и торрент.  Описаното по-горе от мен важи за стрийм (на живо). Ако ще правиш видео, ще ги обработваш и после качваш някъде, ншма проблем и бавен доставчик. Само да знаеш колко ти се чака. Ако клипът ти е 1ГБ, с ъплоуд скорост 8 мегабита, ще чакаш 1024 секунди докато се качи (около 17 мин.). Ако ти е 80 мегабита - 102 секунди или малко над минута и половина. Като качваш ншкъде видео или какъв да е фаил, скоростта на нета рефлектира само на времето му за качване. Ако обаче стриймваш на живо, то скоростта на нета ти трябва да е поне с тази на стрийма. В смисъл, дори едино видео има скорост на "гледане", която пак ти казвам да видиш каква е на камерата ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да вметна, сега си пуснах https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ В машината ми варираше трафик между 1мегабайт и 400 килобайта в секунда. Сиреч, максимум 8 мегабита. Та, според мен и най-ефтината тарифа би ти свършила идеална работа.

А1 нет 100 ще ми извършили работа за 4к 30fps Live Youtube с програмата на ОBS. Мисля че по добре да го направя на Live защото автоматично го излъчва иначе аз нямам време да се занимавам в ютуб защото още не се занимавам професионално в ютуб . Не знам добри пари печелят ли ютубърите в бълг. но в Америка добре печелят и доста добре. Мисля, че 10 хил лева ще ми стигне за добър геймърска стая. Стаята е празна всичко от начало ще купя маса ,стол , компютър , каса, слушалки , микрофон, клав, тонклони. За каквото се сещата за геймърски неща. И също искам да редактирам 4к видеа в този компютър, всичко това може ли да стане за 10.000 лв в БГ. И кой магазин ми препоръчвате в България за всичко това. Благодаря Ви за отговорите! Или трябва ми интернета за Гаминг както пише там..

c12b9cbbd05fc553e1d803b5d64411ce.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, e2000 написа:

Няма ли таково устройство, искам нещо качествено да направя, ще стоя пред компютъра и ще играя игри. Няма ли такаво устройство. "Logitech Brio 4K stream edition" рекламират много ютубъри, но на Live максимално качеството е 1080p. Hо сравнение с други камери и 1080p e мн.добре. Мисля че зависи от марката . Незнам много неща за качеството. Например някои телефони имат 48МР камера, но не може да снимат по- добре от iphone който има 12МР камера. Незнам много неща затова питам на вас.

Няма истинско 4К на живо в тубата, освен ако не е стриймвано от някоя голяма организация, телевизия. Примерно изстрелване на космическа ракета, или мачове от финалните фази на световното първенство. Там се използуват техники за десетки и стотици хиляди долари и наистина бързи връзки. При това едва напоследък започнаха с такива и пак има компресии, не е 1:1 raw стрийм. Навили сте си на пръста да направите нещо, за което се изисква да имаш не само пари, но и някакви базови познания. Защо не си наемете човек, който да се занимава с техническото осигуряване, или просто да премислите малко за това, което искате да предложите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предостатъчно е!

Сега я пробвам, OBS поддържа максимум 2056х1440

В смисъл, имам 27 ича Аймак (5120x2880),  та таз програма дори не може да запише 1:1 дисплея. Ако разширя до фул скрийн - рендира качеството.

За гейм комп си отвори друга тема. Там искай конкретни съвети за всяка част по отделно.

За студиото - пак така. Дали ще лепиш стаята с дунапрен да няма ехо, какъв цвят да е и тн

За осветлението - пак друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предостатъчно е!
Сега я пробвам, OBS поддържа максимум 2056х1440
В смисъл, имам 27 ича Аймак, та таз програма дори не може да запише 1:1 дисплея. Ако разширя до фул скрийн - рендира качеството.
За гейм комп си отвори друга тема. Там искай конкретни съвети за всяка част по отделно.
За студиото - пак така. Дали ще лепиш стаята с дунапрен да няма ехо, какъв цвят да е и тн
За осветлението - пак друга тема.
Imac може ли да прави това което правят големите компютри да питам вас защото стаята ми е малка и както гледам тежат около 20 кг. Иначе телефоните на айфона най добрите са незнам за аймека асо върши същата работа на мин ми и по добре да купя ай мак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...