Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам странен проблем с компютъра. След преинсталация компютъра не намира принтера. Когато го закача за лаптопа няма проблем, но когато е закачен за настолния компютър windows 7 не го открива. Инсталирам оригиналния драйвър с диск по един и същи начин на двете машини, но само едната (лаптопа) го вижда. Трубълшота не открива проблем. Когато създам ръчно принтера с добавяне на ново устройство той не печата. Някой може ли да ме насочи къде да търся проблема. Принтера го ползвам от 7-8 години и за първи път имам проблеми с инсталирането му.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека започнем от тук:

Какви портове има лаптопа, настолния компютър и принтера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През usb свързвам към компютъра и лаптопа. Usb портовете са проверени и работещи. И двете операционни са win7, като на лаптопа е 32 битова, а на настолния 64. На настония работя с една и съща ОС от един и същи диск от години. Не мога да си обясня какво се е променило. Възможно ли е вирус да причини това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В device manager какво се показва като включиш принтера? Някакви съобщения за грешка излизат ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на принтера? Инсталиран ли е драйвър за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай драйвера за принтера преди да го закачиш за USB-то на настолния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2019 г. в 9:04, Efix написа:

Инсталирай драйвера за принтера преди да го закачиш за USB-то на настолния.

При някои марки/модели принтери това не е възможно от инсталатора/съветник!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

При някои марки/модели принтери това не е възможно от инсталатра/съветник!

Тъкмо и това ще разберем - той така и не казва модела на принтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ivanov IP написа:

На настония работя с една и съща ОС от един и същи диск от години. Не мога да си обясня какво се е променило.

Това:

преди 2 часа, Ivanov IP написа:

След преинсталация

най-веротно не е инсталиран драйвър за прринтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери USB кабела на принтера, доста са чувствителни на тема дължина и качество. Ако можеш, пробвай с друг кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтера е samsung scx 4600. Винаги след нова инсталация поставям оригиналния диск с драйвърите. В началото на инсталацията с диска имам прозорец за къстъм инсталация при която преди да започне инсталиране на драйвърите търси устройство, но не го намира! В дивайс мениджъра е unknown device. Прескачам търсенето и директно инсталирам драйвъра. За съжаление и това не помага. Но сега ми хрумна, че моята ОС е на дял 😧 и може би това пречи на правилното инсталиране на драйвъра. Възможно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно уточнение ОС е на дял Е: Току що инсталирах драйвъра там, но никаква промяна. Прикачвам и снимки:

1- при инсталиране на драйвъра не открива принтера

2- когато включа кабела на принтера през USB hub/разклонител ми излиза unknown device обект, а когато е директно включен usb към дъното unknown device изчезва (незнам дали има значение)

3-в Устройства и Принтери принтера изглежда ОК, но това е само привидно, понеже всичко което се опитам да разпечатам засяда в опашката и всичко приключва до там.

Изчерпах се от към идеи :( Евентуално може би ще се наложи нова инсталация на ОС, но вече както трябва в С:

Само така си обяснявам как нещо, което винаги си е работило правилно сега не работи.

printer1.png

printer2.png

printer3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че открих още нещо. В меню свойства на принтера виждам че е отметнат в порт LPT1: на стационарния ми компютър, а на лаптопа ми е в порт USB01. Извинявам се за дезориентираната информация която подавам, просто вече се чудя къде да търся проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващото нещо което ще попитам: Прочетохте ли ръководството за инсталиране на принтера?

Когато питах за портовете имах в предвид по кой стандарт са, т.е USB портовете?

За всеки случай дайте и конфигурацията на настолния компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз нали се водя по това към кое ме ориентирате и търся проблемите където ме насочвате. Просто бях на бачкане и преди малко едва успях да седна на компа и да дам по-подробна информация.

MB: ASRock N68C-S UCC

CPU: QuadCore AMD Athlon II X4 605e, 2300 MHz

VC: AMD Radeon HD 5670  (512 MB)

RAM: Corsair 4 GB DDR3-1600 DDR3

HDD: 1 Hitachi HDS721680PLA SCSI Disk Device  (76 GB)

2 KINGSTON  SA400S37120 SCSI Disk Device  (111 GB)

3 Seagte ST325062 0AS SCSI Disk Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ivanov IP написа:

1- при инсталиране на драйвъра не открива принтера

Къде е закачен в тоз момент принтерът? Директно към USB порт на компютъра или към хъб?
По принцип не е добра идея принтерът да е зад хъб.

преди 1 час, Ivanov IP написа:

В меню свойства на принтера виждам че е отметнат в порт LPT1: на стационарния ми компютър

Задай свързване към USB 01 от свойствата на принтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега си мисля че си инсталирал принтера на магия без да знаеш какво си правил.

Смени порта.

Добави си принтера ръчно и посочи драйверите ръчно  от папката с драйвери при добавяне на принтер.

Не съм гледал параметрите на принтера ако има мрежова карта го направи мрежови, ако няма през настолният го шерни за да можеш през лаптопа да се връзваш и печаташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно там е проблема DarkEdge че просто не виждам USB port и за това е закачен на LPT1. Инъче хардуеърно принтера е свързан  USB. Гледам сега в диспечъра на устройствата, че имам само 2 порта  COM1 и LTP1. да разбирам ли, че ми липсва някакъв драйвър за дъното?

printer5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ivanov IP написа:

едно уточнение ОС е на дял Е

Я пак! Това няма как да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.при мен проблемът е че немога да накарам принтера да сканира и да изпраща копията към лаптопа.Сканира и принтира нормално,но немога да съхраня копието.Предполагам че е някаква настройка.За първи път испадам в такава ситоация.Връската е през кабел.През WI FI ми иска парпла.В упътването пишело че трябва да има носител,но няма такъв.Два принтера са закупени и в двата нямат носители.

Принтер : DIREKT - 2D - HP DeskJet 2600

Лаптопа е :

Снимка от 2019-10-20 01-03-27.png

Снимка от 2019-10-20 01-37-55.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@batipej4o, а не обърна ли внимание, че по-нагоре става дума за принтери под Windows?

преди 4 часа, batipej4o написа:

През WI FI ми иска парпла.

Иска ти ключа за свързване към безжичната мрежа на рутъра ти.

Пробвай с HPLIP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

@batipej4o, а не обърна ли внимание, че по-нагоре става дума за принтери под Windows?

Здравейте,от търсачката ми извади само 2 теми свързани с настройка на принтер.Вннимание обърнах,но останах с впечатление,че това не е важна тема щом има само две запитвания.Затова реших да се вмъкна в тази тема. А и когато стане дума за Линукс - отговора винаги е един и същт: О Линукс о не.С други принтери не съм имал досега проблеми.Всички те са били все стари могели ,но Линукса ги е откривал безпроблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли HPLIP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2019 г. в 8:20, Ivanov IP написа:

През usb свързвам към компютъра и лаптопа. Usb портовете са проверени и работещи. И двете операционни са win7, като на лаптопа е 32 битова, а на настолния 64. На настония работя с една и съща ОС от един и същи диск от години. Не мога да си обясня какво се е променило. Възможно ли е вирус да причини това?

Тук да вметна нещо, което може би е важно, защото не съм го експериментирал. Въпросът ми е по точно към Дарк. Питащият е написал това:

" И двете операционни са win7, като на лаптопа е 32 битова, а на настолния 64."

Дали драйвера е един и същ за 32 и 64 битова операционна система? Дискът към принтера има ХЕЛП. Питащият да го порочете в посочената от мен част. При мен има същият принтер в момента, но не мога да го пробвам щото съм само на Вин 10, а и принтера няма тонер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да ми даде дистанционен достъп ще му настроя принтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...